Spijkernisse, Netherlands
Terug

Simonshaven blij met nieuwe 30 km-zone

fa35d345ade5b1168174dbc0d0483adf

Simonshaven - In Simonshaven is met instemming van bewoners en lokale politiek een nieuwe 30 kilometerzone ingevoerd. De maatregel komt voort uit een groeiende landelijke trend om wegen binnen de bebouwde kom veiliger te maken.

Elaine Poldervaart |  | Aangepast op
Ook in Nissewaard geldt nu op veel plekken 30 kilometer per uur. “Een goede dertig,” zegt wethouder Chris Hottentot met een knipoog. “We kregen al jarenlang verzoeken van bewoners om de wegen veiliger te maken. Met vijftig werd er te hard gereden.”

De nieuwe maatregel moet daar verandering in brengen. “We hopen dat mensen zich echt aan de nieuwe snelheid houden,” aldus Hottentot. Ook raadslid Roy Masthoff (VOOR Nissewaard) is tevreden: “We hebben hier jarenlang voor gestreden. Mensen durfden de straat niet meer over. Dit is een belangrijke stap.”

Bewoners tevreden
Bewoners reageren voorzichtig positief op de invoering van de 30 km/u-zone. Esther Mensink-Boers bewoner en raadslid (VOOR Nissewaard) spreekt van “een geweldige eerste stap richting meer verkeersveiligheid in Simonshaven.”

Toch plaatst ze ook kanttekeningen: “Alleen een bord is niet genoeg. Er moet gehandhaafd worden, en de weg zelf nodigt nu nog steeds uit tot hard rijden. Het lijkt soms nog op een racebaan.”

Wethouder Hottentot begrijpt de zorgen en geeft aan dat er meer in het vat zit: “We blijven kijken naar hoe we de situatie verder kunnen verbeteren. Zeker nu er plannen zijn voor een nieuwe woonwijk in dit gebied, is het belangrijk om verkeersveiligheid vanaf het begin goed mee te nemen.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-22 at 23.11.24

Aanhoudingen na ladingdiefstal aan de Malledijk in Spijkenisse

Spijkenisse – De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee mannen aangehouden na een melding over meerdere personen die bezig waren met het stelen van een lading uit een voertuig op het industrieterrein aan de Malledijk in Spijkenisse.

BIZ Halfweg-Molenwatering maakt kennis met nieuwe wethouder

Delegatie BIZ Halfweg-Molenwatering maakt kennis met nieuwe wethouder

Nissewaard – Een delegatie van BIZ Halfweg-Molenwatering heeft deze week kennisgemaakt met de nieuwe wethouder Jan-Willem Verheij. Binnen het nieuwe college van Nissewaard heeft Verheij onder andere de bedrijventerreinen van Nissewaard in de portefeuille en was het overleg volgens het BIZ een gelegenheid om kennis te maken en direct inhoudelijk met elkaar aan de slag te gaan.

Rollervoetsluis

Eerste officiële editie van Rollervoetsluis na twee afgelaste edities: ‘Drie keer is scheepsrecht’

Hellevoetsluis – Na twee afgelaste edities staat vrijdagavond 24 juli de eerste officiële editie van dit jaar op het programma voor deelnemers van de skatetocht Rollervoetsluis. De eerste twee edities in mei en juni van dit jaar werden door slechte weersomstandigheden afgelast, maar voor vrijdag staan alle seinen op groen om een skatetocht van iets meer dan negen kilometer af te leggen door Hellevoetsluis en omgeving. De organisatie kijkt alvast vooruit naar de komende editie en is blij dat de skatetocht nu wel door kan gaan: 'Drie keer is scheepsrecht', luidt de boodschap.

Werkzaamheden Kerkweg Zuidland

Onderhoudswerkzaamheden aan de Kerkweg in Zuidland vanaf komende maandag van start

Zuidland- Vanaf maandag 27 juli worden onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd aan de Kerkweg in Zuidland. De weg heeft volgens de gemeente Nissewaard veel onderhoud nodig en daarom wordt in diverse fases aan de weg gewerkt. Na de werkzaamheden is de Kerkweg een weg waar een maximale snelheid van 30 kilometer per uur gaat gelden. De komende tijd wordt een nieuw wegdek aangelegd, komt er een veilige oversteek bij het Trambaanpad, nieuw groen en een verbeterde afvoer voor het water.

Training Reddingsbrigade Hellevoetsluis

Kinderen maken kennis met het werk van de reddingsbrigade tijdens strandtrainingen

Hellevoetsluis – De reddingsbrigade in Hellevoetsluis organiseert de hele zomervakantie op dinsdagavonden van 19:00 uur tot 20:30 uur strandtrainingen vanaf de strandpost aan de Oever. Dinsdagavond 21 juli stond de eerste strandtraining van het seizoen op het programma waar deelnemende kinderen kennis konden maken met diverse werkzaamheden die de vrijwilligers van de reddingsbrigade op dagelijkse basis uitvoeren.

WhatsApp Image 2026-07-22 at 22.00.31

Tentoonstelling Etsen van Rembrandt dwingt bezoekers tot langzaam kijken

Brielle - De tentoonstelling ‘Etsen van Rembrandt’ in Historisch Museum Den Briel trok gisteren veel bekijks. In de kleine Cornelia van der Lindenzaal staan bezoekers dicht bij de 55 prenten. Een ouder echtpaar buigt zich met een loep over de etsen. De man houdt het vergrootglas vlak boven het glas, terwijl zijn vrouw aandachtig over zijn schouder meekijkt. Af en toe wisselen ze een paar zachte woorden. Daarna zoeken ze verder naar de ragfijne lijnen van Rembrandt.