Spijkernisse, Netherlands
Terug

Simonshaven blij met nieuwe 30 km-zone

fa35d345ade5b1168174dbc0d0483adf

Simonshaven - In Simonshaven is met instemming van bewoners en lokale politiek een nieuwe 30 kilometerzone ingevoerd. De maatregel komt voort uit een groeiende landelijke trend om wegen binnen de bebouwde kom veiliger te maken.

Elaine Poldervaart |  | Aangepast op
Ook in Nissewaard geldt nu op veel plekken 30 kilometer per uur. “Een goede dertig,” zegt wethouder Chris Hottentot met een knipoog. “We kregen al jarenlang verzoeken van bewoners om de wegen veiliger te maken. Met vijftig werd er te hard gereden.”

De nieuwe maatregel moet daar verandering in brengen. “We hopen dat mensen zich echt aan de nieuwe snelheid houden,” aldus Hottentot. Ook raadslid Roy Masthoff (VOOR Nissewaard) is tevreden: “We hebben hier jarenlang voor gestreden. Mensen durfden de straat niet meer over. Dit is een belangrijke stap.”

Bewoners tevreden
Bewoners reageren voorzichtig positief op de invoering van de 30 km/u-zone. Esther Mensink-Boers bewoner en raadslid (VOOR Nissewaard) spreekt van “een geweldige eerste stap richting meer verkeersveiligheid in Simonshaven.”

Toch plaatst ze ook kanttekeningen: “Alleen een bord is niet genoeg. Er moet gehandhaafd worden, en de weg zelf nodigt nu nog steeds uit tot hard rijden. Het lijkt soms nog op een racebaan.”

Wethouder Hottentot begrijpt de zorgen en geeft aan dat er meer in het vat zit: “We blijven kijken naar hoe we de situatie verder kunnen verbeteren. Zeker nu er plannen zijn voor een nieuwe woonwijk in dit gebied, is het belangrijk om verkeersveiligheid vanaf het begin goed mee te nemen.”

Lees ook

DSC03496

Binnenvaartschip maakt water in Botlek

Botlek – Maandagavond is een binnenvaartschip in de Botlek in de problemen geraakt. Ter hoogte van de Plaatweg maakte het schip water.

DSC01880

Kop-staartbotsing op Maaswijkweg in Spijkenisse

Spijkenisse – Op de Maaswijkweg in Spijkenisse heeft donderdagmiddag rond 16.10 uur een kop-staartaanrijding plaatsgevonden.

12331

Veel doelpunten, maar ook veel werk aan de winkel voor Nieuwenhoorn

Nieuwenhoorn - Zaterdag was het vroeg uit de veren voor Peter Bosch. Niet omdat er ver gereisd moest worden voor de oefenwedstrijd, maar vanwege het vervroegde aanvangstijdstip. De verwachte warmte zorgde ervoor dat vrijwel alle wedstrijden van zaterdag naar de ochtend werden verplaatst, een tijdstip waarop normaal gesproken de jeugd in actie komt. Zo ook het oefenduel tussen Nieuwenhoorn en 's-Gravenzande.

WhatsApp Image 2026-07-13 at 11.34.27

Storing aan brug bij Voornse Sluis in Spijkenisse

Spijkenisse – Er is momenteel een storing aan de brug bij de Voornse Sluis in Spijkenisse. Dat meldt Waterschap Hollandse Delta.

1. Levende Geschiedenis 2

Voornese streekdracht herleeft tijdens demonstratie bij De Duinhuisjes

Rockanje – Bezoekers van Openluchtmuseum De Duinhuisjes kunnen op zaterdag 19 juli kennismaken met de historische streekdracht van Westelijk Voorne. De groep Levende Geschiedenis verzorgt vanaf 14.00 uur een demonstratie waarin de kleding en gebruiken van de vroegere duinbewoners centraal staan.

gemengde estafette

Recordregen voor Voorne Atletiek tijdens slotwedstrijd seniorencompetitie

De senioren van Voorne Atletiek hebben de atletiekcompetitie op indrukwekkende wijze afgesloten. Tijdens de laatste competitiewedstrijd op zondag 5 juli in Alphen aan den Rijn sneuvelden maar liefst zes clubrecords en werden tal van persoonlijke records aangescherpt.