Spijkernisse, Netherlands
Terug

Simonshaven blij met nieuwe 30 km-zone

fa35d345ade5b1168174dbc0d0483adf

Simonshaven - In Simonshaven is met instemming van bewoners en lokale politiek een nieuwe 30 kilometerzone ingevoerd. De maatregel komt voort uit een groeiende landelijke trend om wegen binnen de bebouwde kom veiliger te maken.

Elaine Poldervaart |  | Aangepast op
Ook in Nissewaard geldt nu op veel plekken 30 kilometer per uur. “Een goede dertig,” zegt wethouder Chris Hottentot met een knipoog. “We kregen al jarenlang verzoeken van bewoners om de wegen veiliger te maken. Met vijftig werd er te hard gereden.”

De nieuwe maatregel moet daar verandering in brengen. “We hopen dat mensen zich echt aan de nieuwe snelheid houden,” aldus Hottentot. Ook raadslid Roy Masthoff (VOOR Nissewaard) is tevreden: “We hebben hier jarenlang voor gestreden. Mensen durfden de straat niet meer over. Dit is een belangrijke stap.”

Bewoners tevreden
Bewoners reageren voorzichtig positief op de invoering van de 30 km/u-zone. Esther Mensink-Boers bewoner en raadslid (VOOR Nissewaard) spreekt van “een geweldige eerste stap richting meer verkeersveiligheid in Simonshaven.”

Toch plaatst ze ook kanttekeningen: “Alleen een bord is niet genoeg. Er moet gehandhaafd worden, en de weg zelf nodigt nu nog steeds uit tot hard rijden. Het lijkt soms nog op een racebaan.”

Wethouder Hottentot begrijpt de zorgen en geeft aan dat er meer in het vat zit: “We blijven kijken naar hoe we de situatie verder kunnen verbeteren. Zeker nu er plannen zijn voor een nieuwe woonwijk in dit gebied, is het belangrijk om verkeersveiligheid vanaf het begin goed mee te nemen.”

Lees ook

20241228_192351

Industrieel Belevingsmuseum zoekt mooiste foto van mens en industrie

Spijkenisse – Het Industrieel Belevingsmuseum Nissewaard organiseert een fotowedstrijd. Het thema van de editie 2026 is ‘De Mens en Industrie’. Met de wedstrijd wil het museum de aandacht vestigen op de mensen achter de industrie. Niet alleen de fabrieken, techniek en gebouwen staan centraal, maar juist de werknemers die dagelijks bijdragen aan innovatie en de toekomst van de regio.

Schaap-dieren-weide

Zorgen om dieren in de zon? Dit kun je doen

Regio – Met het zonnige en warme weer genieten veel mensen van de zomer. Niet iedereen kan echter goed tegen de hitte en zoekt verkoeling bij een airco of in de schaduw. Voor dieren is dat niet altijd mogelijk. Verschillende dierenorganisaties roepen daarom op extra alert te zijn op huisdieren en dieren in de wei.

IMG_6914

Dierenopvangcentrum Spijkenisse zoekt vrijwilligers voor opknapbeurt: ‘We hebben extra handen nodig’

Spijkenisse - Terwijl de zomerdrukte in volle gang is en de temperaturen oplopen, doet het Dierenopvangcentrum Spijkenisse een oproep aan vrijwilligers. Niet om honden uit te laten of katten te verzorgen, maar om het terrein en het pand een broodnodige opknapbeurt te geven.

Dorpsraad Rockanje

Vier nieuwe leden voor Dorpsraad Rockanje: ‘De schakel tussen inwoners, ondernemers, verenigingen en gemeente’

Rockanje – Piet Varkevisser, Miranda van der Gaag, Karin van der Hoeven en Randolf de Jong versterken als nieuwe leden de dorpsraad van Rockanje. De dorpsraad is een lokale stichting die de belangen van inwoners van Rockanje wil behartigen en de schakel is tussen de inwoners, ondernemers, verenigingen en de gemeente. Met de vier versterkingen beschikt de Dorpsraad nu over tien inwoners die zich hiervoor inzetten.

BBQVeteranen

Stichting WaterlandSpijkenisse zet veteranen in het zonnetje

Spijkenisse – Stichting WaterlandSpijkenisse organiseerde afgelopen zaterdag een barbecue ter gelegenheid van Veteranendag.

042 - Wethouder overhandigt prijs uit Rijbewijsbox 2

Marith Oudwater wint prijs uit Rijbewijsbox in Voorne aan Zee

Voorne aan Zee - Wethouder Igor Bal heeft maandag 13 juli voor het eerst een prijs uit de Rijbewijsbox uitgereikt. De 19-jarige Marith Oudwater uit Oudenhoorn was de gelukkige winnaar van een diner- en kartarrangement.