Spijkernisse, Netherlands
Terug

Simonshaven blij met nieuwe 30 km-zone

fa35d345ade5b1168174dbc0d0483adf

Simonshaven - In Simonshaven is met instemming van bewoners en lokale politiek een nieuwe 30 kilometerzone ingevoerd. De maatregel komt voort uit een groeiende landelijke trend om wegen binnen de bebouwde kom veiliger te maken.

Elaine Poldervaart |  | Aangepast op
Ook in Nissewaard geldt nu op veel plekken 30 kilometer per uur. “Een goede dertig,” zegt wethouder Chris Hottentot met een knipoog. “We kregen al jarenlang verzoeken van bewoners om de wegen veiliger te maken. Met vijftig werd er te hard gereden.”

De nieuwe maatregel moet daar verandering in brengen. “We hopen dat mensen zich echt aan de nieuwe snelheid houden,” aldus Hottentot. Ook raadslid Roy Masthoff (VOOR Nissewaard) is tevreden: “We hebben hier jarenlang voor gestreden. Mensen durfden de straat niet meer over. Dit is een belangrijke stap.”

Bewoners tevreden
Bewoners reageren voorzichtig positief op de invoering van de 30 km/u-zone. Esther Mensink-Boers bewoner en raadslid (VOOR Nissewaard) spreekt van “een geweldige eerste stap richting meer verkeersveiligheid in Simonshaven.”

Toch plaatst ze ook kanttekeningen: “Alleen een bord is niet genoeg. Er moet gehandhaafd worden, en de weg zelf nodigt nu nog steeds uit tot hard rijden. Het lijkt soms nog op een racebaan.”

Wethouder Hottentot begrijpt de zorgen en geeft aan dat er meer in het vat zit: “We blijven kijken naar hoe we de situatie verder kunnen verbeteren. Zeker nu er plannen zijn voor een nieuwe woonwijk in dit gebied, is het belangrijk om verkeersveiligheid vanaf het begin goed mee te nemen.”

Lees ook

Tom den Boer

Tweedeklassers Brielle en Hellevoetsluis starten thuis, Zuidland naar Vlaardingen

REGIO – Voor de ploegen in de tweede klasse gaat het seizoen komend weekend echt van start. Ondanks een verdere doorvoering van het weekend voetbal spelen de teams van Voorne Putten dit weekend allemaal op zaterdag hun duel.

Julièn Gret

Zware klus voor Spijkenisse, Nieuwenhoorn start op zondag

REGIO – Dit weekend starten voor de clubs op Voorne Putten, na drie weken bekercompetitie, de uiteindelijke voetbaljaargangen. Uitzondering hierop volgt Spijkenisse, dat al aan ronde vier bezig gaat zijn. In de eerste klasse start Nieuwenhoorn pas een dag later dan de andere clubs de competitie.

kookpot2

Jeffrey, Wesley en Dominique al tien jaar aan het werk bij De Kookpot

Spijkenisse – Bij De Kookpot aan de Nieuwstraat 179/181 in Spijkenisse wordt dagbesteding aangeboden aan jongeren met een beperking. De Kookpot doet dit inmiddels tien jaar en dat betekent dat ook de eerste jubilarissen hun tienjarig jubileum vieren. Jeffrey, Wesley en Dominique zijn alle drie vanaf het begin betrokken.

Rivierabad Spijkenisse

Recreatiebad van het Rivièrabad tijdelijk gesloten vanwege technische problemen

Spijkenisse – In de periode van maandag 21 september tot en met vrijdag 2 oktober is het recreatiebad van het Rivièrabad in Spijkenisse gesloten. Technische problemen zorgen ervoor dat het recreatiebad van het zwembad in onze regio niet kan worden gebruikt.

Suurhoffbrug - Foto Rijkswaterstaat

Scheuren in hoofdliggers Suurhoffbrug: ‘Verkeer over de vluchtstrook en twee reguliere rijstroken dicht’

Regio – Rijkswaterstaat heeft tijdens een inspectie van de westelijke Suurhoffbrug scheuren gevonden. Na de inspectie zijn direct maatregelen genomen en rijdt het verkeer op dit moment over de vluchtstrook. De twee reguliere rijstroken blijven hierdoor gesloten en kan de vertraging voor weggebruikers daarom oplopen tot dertig minuten. Voor de scheepvaart onder de brug is er geen sprake van een stremming.

Transformatoren-Spijkenisse-Geervliet (1)

Drie enorme transformatoren bereiken na nachtelijk transport hoogspanningsstation

Spijkenisse – Drie gigantische transformatoren zijn in de nacht van woensdag op donderdag door Spijkenisse richting Geervliet vervoerd. De transformatoren zijn ongeveer 12 meter lang en 6 meter hoog. Langs de route stonden veel belangstellenden om het bijzondere transport te bekijken.