Hellevoetsluis – Sinds dinsdag 23 december is de sluis bij het Kanaal door Voorne in Hellevoetsluis afgesloten voor het scheepvaartverkeer vanwege technische problemen. Maandag 26 januari en dinsdag 27 januari vinden reparatiewerkzaamheden plaats aan de sluis en wordt de sluis daarna tot half maart beperkt bediend volgens de gemeente.
Vorige maand werd aangekondigd dat de werkzaamheden aan de sluis in het teken staan van een reparatie aan een cilinder van de sluisdeur. Eerder waren er ook al problemen met de sluis vanwege schade aan de schuiven in de sluisdeuren. De reparaties moeten ervoor zorgen dat de sluis vanaf woensdag 28 januari weer toegankelijk zijn voor scheepvaart, maar met een aangepaste bediening die twee keer per dag plaatsvindt.
De laatste werkzaamheden vinden naar verwachting in maart plaats. Op het moment dat deze werkzaamheden zijn afgerond, wordt de sluis weer regulier bediend. Tijdens de werkzaamheden van aankomende maandag en dinsdag blijft de brug aan de Stationsweg wel geopend voor auto’s, voetgangers en fietsers.