Spijkernisse, Netherlands
Terug

Sluiten spitsstrook A15 zorgt voor verkeerschaos zoals CDA al vreesde

98e22dc9097f484409959c7ea8f775d3.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Regio - De zorgen van het CDA Zuid-Holland over het sluiten van de spitsstroken op de A15 bij Rozenburg blijken terecht. Op maandagochtend 30 september stond er 20 km file nu het aantal rijstroken sinds vandaag is teruggegaan van drie naar twee.

Eind juli waarschuwde het CDA al voor een verkeerschaos op deze essentiële ontsluitingsroute voor de eilanden Voorne-Putten en Goeree-Overflakkee. Ondanks protesten uit de regio heeft Rijkswaterstaat er toch voor gekozen de spitsstroken nu al te sluiten. De hinder zal in ieder geval duren tot 7 december, wanneer de nieuwe snelweg A24 met de Maasdeltatunnel wordt geopend. Het CDA heeft er tevergeefs voor gepleit de spitsstroken tot die datum te handhaven.

Woordvoerder Bas van der Linden uit Brielle: “In de planning van de vele werkzaamheden aan de A15, waaronder de sluiting van de spitsstroken, lijkt geen onderzoek te zijn gedaan naar de gevolgen hiervan voor de bewoners van de Zuid-Hollandse eilanden. Zoals het er nu uitziet moeten we tot december rekening houden met een dagelijkse verkeerschaos.”

Lees ook

Sporten_dorp_Centrum_Spijkenisse (7).JPG

Sportverenigingen laten bezoekers kennismaken met hun sport

Spijkenisse - Tijdens Hemelvaartsdag konden jong en oud in het centrum van Spijkenisse meedoen aan het evenement Sport in het Dorp. Tussen 12.00 en 16.00 uur waren allerlei sportverenigingen en organisaties naar het centrum gekomen om bezoekers kennis te laten maken met hun sport.

Fitheidstest voor 55 plussers senioren sport

Gratis fitheidstest voor 55-plussers in Rockanje

Stichting PUSH, Catharina, Thuis op Voorne en Fysiotherapie Rockanje organiseren op zaterdag 23 mei een gratis Fitheidstest voor 55-plussers uit de gemeente Voorne aan Zee. Tijdens de test worden onder meer kracht, lenigheid, balans en uithoudingsvermogen gemeten. Deelnemers krijgen daarna persoonlijk beweegadvies van een fysiotherapeut of beweegprofessional.

Kunstwerk Nina Valkhof Waterland Spijkenisse.jpeg

Nina Valkhoff maakt wereldwijd metershoge muurschilderingen: ‘Super dankbaar dat ik dit mag doen’

Regio – Nina Valkhof is al enkele jaren actief als muralist en reist inmiddels de hele wereld over om kunstwerken te maken. In onze regio is het werk van Nina terug te zien in de wijk Waterland in Spijkenisse. Hier maakte ze metershoge muurschilderingen die zijn geïnspireerd op de namen van de omliggende straten. Met haar werk in Spijkenisse werd ze onder andere genomineerd voor een award van Street Art Cities.

Sequence 02.00_03_00_23.Still001.jpg

Binnenkort 55 etsen van Rembrandt te zien in Historisch Museum Den Briel

Brielle - In Brielle zijn vanaf 22 mei tot en met 30 augustus 55 etsen van Rembrandt te zien in Historisch Museum Den Briel. Rembrandt van Rijn (1606-1669) wordt beschouwd als de beroemdste Hollandse kunstenaar van de Gouden Eeuw. Zijn artistieke nalatenschap omvat schilderijen, tekeningen en prenten.

Anne Frankboom Geervliet

Zaailing van Anne Frankboom bij Joodse begraafplaats Geervliet

Burgemeester Cor Lamers van Nissewaard en rabbijn Jehoeda Vorst van de Joodse Gemeente Rotterdam hebben woensdag 13 mei, samen met leerlingen van de Markenburgschool, een plaquette onthuld bij de nieuw geplante Anne Frankboom bij de Joodse begraafplaats net buiten Geervliet.

2. Opa Bram en opoe Jaantje.jpg

De Duinhuisjes openen extra op Hemelvaartsdag en Tweede Pinksterdag

Rockanje - Openluchtmuseum De Duinhuisjes is een klein museum aan de rand van de duinen. Op het terrein lijkt het alsof de tijd even heeft stilgestaan. Bezoekers kunnen de huisjes bekijken, maar ook op het groene erf plaatsnemen op een bankje en genieten van de rust en de vogels.