Spijkernisse, Netherlands
Terug

Snelheidsaanpassingen op de A15

164b38f459f23a76de94b2d9ac479d17.jpg
Marvin Don |  | Aangepast op
Regio - Rijkswaterstaat heeft naar aanleiding van de recente verkeerssituatie besloten extra maatregelen te nemen om de doorstroming te bevorderen en verkeersveiligheid te waarborgen.

Op maandag 30 september 2024 is de plusstrook (3e rijstrook) op de A15 ter hoogte van Rozenburg opgeheven om ruimte te maken voor de aansluiting met de A24, de nieuwe Blankenburgverbinding, die op 7 december 2024 wordt geopend.

Zo wordt op de A15 richting de Rotterdamse haven de maximumsnelheid vanaf de Botlektunnel beperkt tot 90 kilometer per uur. Tijdens de ochtendspits, van 06.00 tot 09.00 uur, wordt deze snelheid verder verlaagd naar 70 kilometer per uur. Matrixborden langs het traject geven de geldende snelheden en waarschuwen het verkeer met een verdrijvingspijl bij de wegversmalling.

Deze maatregelen zijn bedoeld om automobilisten attent te maken op de situatie en de verkeersdoorstroming te verbeteren. Rijkswaterstaat houdt de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten en zal, indien nodig, verdere kleine aanpassingen doorvoeren. Verkeer moet tot 7 december rekening houden met extra reistijd.

Momenteel geldt er op de A15 richting de haven een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur op de plaats waar de plusstrook is verdwenen. Op een klein gedeelte is de snelheid zelfs beperkt tot 70 kilometer per uur. De algemene snelheidsbeperking van 90 kilometer per uur richting de haven is al van kracht. Vanaf donderdag 3 oktober wordt ook de snelheidsverlaging in de spits ingevoerd.

De ingebruikname van de A24 zal het verkeerspatroon in de regio veranderen, waardoor er minder verkeer wordt verwacht op dit deel van de A15. Dit maakt het mogelijk dat de plusstrook bij Rozenburg definitief komt te vervallen.

Lees ook

Droespolderweg richting Calandbrug.jpg

Op- en afrit 13 bij Rozenburg een week dicht

De op- en afrit 13 (Havens 5225-5600) op de A15 bij Rozenburg gaat een week dicht, van zaterdag 28 februari 06.00 uur tot zaterdag 7 maart 22.00 uur. De afsluiting is nodig voor het verbreden van de kabel- en leidingenstrook langs de Droespolderweg. Ook wordt het spoorviaduct bij de Droespolderweg verwijderd.

VAZ penning voor bakkerij Mainintveld Rockanje 260226.jpg

Bakkerij Manintveld ontvangt Voorne aan Zee-penning bij afscheid na 130 jaar

Rockanje - Burgemeester Arno Scheepers en wethouder Aart Jan Spoon (economie) hebben woensdag 25 februari de Voorne aan Zee-penning uitgereikt aan Bakkerij Manintveld. De onderscheiding werd overhandigd tijdens een bezoek aan de bakkerij in Rockanje, die op 28 februari na 130 jaar definitief de deuren sluit.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 14.55.26.jpeg

Nationale Pokémon Dag op Voorne-Putten

Spijkenisse - Op 27 februari wordt wereldwijd de Nationale Pokémon Dag gevierd. Dit jaar valt die samen met het 30-jarig bestaan van Pokémon. In het weekend daarna vindt het jaarlijkse evenement Pokémon GO Tour: Kalos plaats. Ook op Voorne-Putten gaan spelers dan op pad.

Ondernemersdebat.jpeg

Lokale economie in spotlights tijdens ondernemersdebat in Voorne aan Zee

Hellevoetsluis - Donderdagavond 26 februari stond Theater Twee Hondjes volledig in het teken van de lokale economie tijdens het Ondernemersverkiezingsdebat. Onder leiding van Gert van ’t Hof kregen de 13 lijsttrekkers van Voorne aan Zee concrete vragen voorgelegd over het ondernemersklimaat in de gemeente.

NIS sneak preview.jpg

Sneak preview in gebouw NIS

Spijkenisse - Er wordt nog hard gewerkt, maar het verbouwde pand van NIS, het voormalige Centrum Voor De Kunsten Spijkenisse, is nu echt bijna klaar. Eind mei gaat het gebouw open, maar donderdag 26 februari was er al een sneak preview voor genodigden.

IMG_1228.jpg

Vishaak verwijderd uit zwaan aan Rondweg

Abbenbroek - Vrijdag aan het einde van de ochtend is op de Bernisse, aan de Rondweg in Abbenbroek, een zwaan uit het water gehaald. Omstanders zagen een zwaan met een bebloede vleugel.