Spijkernisse, Netherlands
Terug

Snelheidsaanpassingen op de A15

164b38f459f23a76de94b2d9ac479d17.jpg
Marvin Don |  | Aangepast op
Regio - Rijkswaterstaat heeft naar aanleiding van de recente verkeerssituatie besloten extra maatregelen te nemen om de doorstroming te bevorderen en verkeersveiligheid te waarborgen.

Op maandag 30 september 2024 is de plusstrook (3e rijstrook) op de A15 ter hoogte van Rozenburg opgeheven om ruimte te maken voor de aansluiting met de A24, de nieuwe Blankenburgverbinding, die op 7 december 2024 wordt geopend.

Zo wordt op de A15 richting de Rotterdamse haven de maximumsnelheid vanaf de Botlektunnel beperkt tot 90 kilometer per uur. Tijdens de ochtendspits, van 06.00 tot 09.00 uur, wordt deze snelheid verder verlaagd naar 70 kilometer per uur. Matrixborden langs het traject geven de geldende snelheden en waarschuwen het verkeer met een verdrijvingspijl bij de wegversmalling.

Deze maatregelen zijn bedoeld om automobilisten attent te maken op de situatie en de verkeersdoorstroming te verbeteren. Rijkswaterstaat houdt de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten en zal, indien nodig, verdere kleine aanpassingen doorvoeren. Verkeer moet tot 7 december rekening houden met extra reistijd.

Momenteel geldt er op de A15 richting de haven een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur op de plaats waar de plusstrook is verdwenen. Op een klein gedeelte is de snelheid zelfs beperkt tot 70 kilometer per uur. De algemene snelheidsbeperking van 90 kilometer per uur richting de haven is al van kracht. Vanaf donderdag 3 oktober wordt ook de snelheidsverlaging in de spits ingevoerd.

De ingebruikname van de A24 zal het verkeerspatroon in de regio veranderen, waardoor er minder verkeer wordt verwacht op dit deel van de A15. Dit maakt het mogelijk dat de plusstrook bij Rozenburg definitief komt te vervallen.

Lees ook

DJI_20000218215326_0361_D.JPG

Jongereniftar: ‘Eten verbindt’

Spijkenisse – Bij stichting JOZ vond vrijdagavond een jongereniftar plaats. Ongeveer zeventig jongeren uit Spijkenisse kwamen bij elkaar om het vasten te verbreken. Ook wethouder Hanneke Stengs en jeugdagenten van Nissewaard waren aanwezig.

IMG_2241.jpg

Glas geheven bij nieuwbouwproject De Loper in Spijkenisse

Spijkenisse - Zaterdagochtend hebben de wethouders Mijnans, Hottentot en Hamerslag bij het bord van nieuwbouwproject De Loper het glas geheven op de ontwikkeling.

Schermafbeelding 2026-03-06 170219.png

80-jarige toneelvereniging GUNDA op tournee naar Spanje

Toneelvereniging GUNDA uit Nieuwenhoorn bestaat 80 jaar en viert dat met een tournee die zelfs langs Spanje voert. Toneelvereniging GUNDA, ‘Gezellige Uurtjes Na Dagelijkse Arbeid’ werd in 1946 opgericht in een bakkerij Nieuwenhoorn. De jubileumvoorstelling speelt zich af in een supermarkt, de SUPER SUPER.

Afbeelding Cultuurweek 2026.png

Cultuurweek 2026 in Voorne aan Zee

Voorne aan Zee - Van 13 tot en met 22 maart 2026 vindt in Voorne aan Zee de Cultuurweek plaats. Tijdens deze periode organiseren Kunst en CultuurBRES en BREStheater in samenwerking met diverse partners een programma met voorstellingen en activiteiten voor verschillende doelgroepen.

VAZ penning voor Martin Dijkman2.jpg

Onderscheiding voor Martin Dijkman bij 50-jarig bestaan van hoveniersbedrijf

Burgemeester Arno Scheepers heeft vrijdag 6 maart de Voorne aan Zee-penning uitgereikt aan Martin Dijkman van Dijkman Hoveniers. Dat gebeurde bij de viering van het 50-jarig bestaan van het bedrijf en het afscheid van de heer Dijkman van de door hem opgerichte onderneming.

Spijkenisserbrug_Storing1.jpg

Een fietspad en rijstrook Spijkenisserbrug afgesloten: 23 maart – 27 april

Rijkswaterstaat voert van 23 maart tot en met 27 april onderhoud uit aan de fietspaden op de Spijkenisserbrug. Hiervoor worden de fietspaden om en om afgesloten, evenals de naastgelegen rijstrook voor autoverkeer.