Spijkernisse, Netherlands
Terug

Snelheidsaanpassingen op de A15

164b38f459f23a76de94b2d9ac479d17.jpg
Marvin Don |  | Aangepast op
Regio - Rijkswaterstaat heeft naar aanleiding van de recente verkeerssituatie besloten extra maatregelen te nemen om de doorstroming te bevorderen en verkeersveiligheid te waarborgen.

Op maandag 30 september 2024 is de plusstrook (3e rijstrook) op de A15 ter hoogte van Rozenburg opgeheven om ruimte te maken voor de aansluiting met de A24, de nieuwe Blankenburgverbinding, die op 7 december 2024 wordt geopend.

Zo wordt op de A15 richting de Rotterdamse haven de maximumsnelheid vanaf de Botlektunnel beperkt tot 90 kilometer per uur. Tijdens de ochtendspits, van 06.00 tot 09.00 uur, wordt deze snelheid verder verlaagd naar 70 kilometer per uur. Matrixborden langs het traject geven de geldende snelheden en waarschuwen het verkeer met een verdrijvingspijl bij de wegversmalling.

Deze maatregelen zijn bedoeld om automobilisten attent te maken op de situatie en de verkeersdoorstroming te verbeteren. Rijkswaterstaat houdt de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten en zal, indien nodig, verdere kleine aanpassingen doorvoeren. Verkeer moet tot 7 december rekening houden met extra reistijd.

Momenteel geldt er op de A15 richting de haven een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur op de plaats waar de plusstrook is verdwenen. Op een klein gedeelte is de snelheid zelfs beperkt tot 70 kilometer per uur. De algemene snelheidsbeperking van 90 kilometer per uur richting de haven is al van kracht. Vanaf donderdag 3 oktober wordt ook de snelheidsverlaging in de spits ingevoerd.

De ingebruikname van de A24 zal het verkeerspatroon in de regio veranderen, waardoor er minder verkeer wordt verwacht op dit deel van de A15. Dit maakt het mogelijk dat de plusstrook bij Rozenburg definitief komt te vervallen.

Lees ook

Biberbunker Oostvoorne.jpg

Bunkerdag bij Biberbunker Oostvoorne: ‘Bezoekers meegeven hoe de bunkers fungeerden in de oorlogsjaren’

Oostvoorne – Zaterdag 30 mei worden bunkers door heel Nederland geopend voor het publiek tijdens Bunkerdag. Bezoekers kunnen in de bunkers terecht voor rondleidingen, re-enactments en om historische voertuigen van dichtbij te bekijken. Van 10:00 uur tot 17:00 kun je in onze regio onder andere terecht in de Biberbunker in Oostvoorne.

Fietsbank 3000e fiets

Rosalie krijgt de 3000e fiets van Fietsbank Voorne-Putten

HELLEVOETSLUIS - Rosalie is de trotse eigenaar van de 3000e fiets van de Fietsbank Voorne-Putten. Ze kreeg de fiets uitgereikt door burgemeester Arno Scheepers. De Fietsbank begon in 2018 vanuit het Repair Café in Hellevoetsluis.

20260529_111305.jpg

Schapen ontsnappen opnieuw onder Spijkenisserbrug

Spijkenisse - Zowel gisteren als vandaag zijn schapen ontsnapt uit het afgezette gebied onder de Spijkenisserbrug. De dieren konden via een gat in de afrastering naar buiten komen.

Stock_Gemeente_Nissewaard_Stadhuis.JPG

Nissewaard vraagt inwoners mee te denken over nieuwe burgemeester

Nissewaard - Begin 2027 verlaat waarnemend burgemeester Cor Lamers de gemeente Nissewaard. De procedure voor het vinden van een nieuwe burgemeester bestaat uit een aantal vaste stappen. De eerste stap is het maken van een profielschets. Daarin legt de gemeenteraad vast welke eigenschappen de nieuwe burgemeester moet hebben.

Arno Scheepers (4).JPG

Burgemeester Arno Scheepers klaar voor zwemtocht na verkiezingsuitdaging: ‘Misschien wel duizend baantjes gezwommen’

Voorne aan Zee – Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in maart is een uitdaging tussen LINQ Media en burgemeester Arno Scheepers van de gemeente Voorne aan Zee ontstaan. De burgemeester ging de ‘challenge’ aan om bij een opkomst boven de 50% het Haringvliet over te zwemmen. Scheepers heeft zich aan zijn woord gehouden na een opkomstpercentage van 50,6% bij de verkiezingen in Voorne aan Zee en gaat aankomende zaterdag een zwemtocht van drie kilometer maken tijdens het evenement ‘De Oversteek’.

Niet in rook vapen PUSH

'Niet in Rook' maakt jongeren bewust van nadelen van vapen

Wethouder Els Priester was woensdag 27 mei bij de start van de anti-vape campagne ‘Niet in Rook' op het veld van handbalvereniging Helius in Hellevoetsluis. Met de campagne ‘Niet in rook’ willen Stichting PUSH, de gemeente Voorne aan Zee, Youz en de middelbare scholen jongeren bewust maken van de nadelen en risico’s van vapen.