Spijkernisse, Netherlands
Terug

Snelheidsaanpassingen op de A15

164b38f459f23a76de94b2d9ac479d17.jpg
Marvin Don |  | Aangepast op
Regio - Rijkswaterstaat heeft naar aanleiding van de recente verkeerssituatie besloten extra maatregelen te nemen om de doorstroming te bevorderen en verkeersveiligheid te waarborgen.

Op maandag 30 september 2024 is de plusstrook (3e rijstrook) op de A15 ter hoogte van Rozenburg opgeheven om ruimte te maken voor de aansluiting met de A24, de nieuwe Blankenburgverbinding, die op 7 december 2024 wordt geopend.

Zo wordt op de A15 richting de Rotterdamse haven de maximumsnelheid vanaf de Botlektunnel beperkt tot 90 kilometer per uur. Tijdens de ochtendspits, van 06.00 tot 09.00 uur, wordt deze snelheid verder verlaagd naar 70 kilometer per uur. Matrixborden langs het traject geven de geldende snelheden en waarschuwen het verkeer met een verdrijvingspijl bij de wegversmalling.

Deze maatregelen zijn bedoeld om automobilisten attent te maken op de situatie en de verkeersdoorstroming te verbeteren. Rijkswaterstaat houdt de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten en zal, indien nodig, verdere kleine aanpassingen doorvoeren. Verkeer moet tot 7 december rekening houden met extra reistijd.

Momenteel geldt er op de A15 richting de haven een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur op de plaats waar de plusstrook is verdwenen. Op een klein gedeelte is de snelheid zelfs beperkt tot 70 kilometer per uur. De algemene snelheidsbeperking van 90 kilometer per uur richting de haven is al van kracht. Vanaf donderdag 3 oktober wordt ook de snelheidsverlaging in de spits ingevoerd.

De ingebruikname van de A24 zal het verkeerspatroon in de regio veranderen, waardoor er minder verkeer wordt verwacht op dit deel van de A15. Dit maakt het mogelijk dat de plusstrook bij Rozenburg definitief komt te vervallen.

Lees ook

Gemeentehuis Voorne aan Zee.jpeg

Aantal regels in Algemene Plaatselijke Verordening gewijzigd in Voorne aan Zee

Voorne aan Zee – Een aantal regels in de Algemene Plaatselijke Verordening van Voorne aan Zee zijn sinds 25 december 2025 gewijzigd. De gemeente Voorne aan Zee meldt deze week dat een groot gedeelte van de wijzigingen te maken hebben met het nieuwe horeca- en evenementenbeleid in de gehele gemeente Voorne aan Zee.

SCO.jpg

Effectief SCO verslaat Flakkee

Spijkenisse - Een zeer effectief SCO heeft zaterdag Flakkee met 3-1 verslagen. In het duel, wat pas na rust op gang kwam, scoorde Ahmed Maher twee keer en Timo van Oossanen één keer. Opvallend was dat alle doelpunten van de thuisclub werden gemaakt uit spelhervattingen. Verslaggever Dick van der Meer was bij de wedstrijd aanwezig en schreef een samenvatting over de overwinning van de ploeg uit Spijkenisse.

Guido.jpeg

Cabaretier en acteur Guido Spek jurylid tijdens Show Your Talent: ‘Een erebaan’

Voorne aan Zee - Vandaag (zondag 25 januari) staat de finale van de regionale talentenjacht Show Your Talent op het programma Cabaretier en acteur Guido Spek is onderdeel van de jury die de talenten uit de regio zal beoordelen.

Hulp verkiezingen.jpg

Gemeenten op zoek naar hulp tijdens aankomende verkiezingen

Regio – Over minder dan twee maanden staan de gemeenteraadsverkiezingen op het programma. Gemeente Nissewaard en gemeente Voorne aan Zee zijn op zoek naar hulp tijdens de aankomende verkiezingen die op woensdag 18 maart zullen plaatsvinden. In onze regio wordt onder andere gezocht naar voorzitters, tellers en (reserve)stembureauleden die de verkiezingen in goede banen kunnen leiden.

WhatsApp Image 2026-01-24 at 16.54.10.jpeg

Metroverkeer gestremd na incident Spijkenisse Metro Centrum

Spijkenisse - Zaterdagmiddag is het metroverkeer op Spijkenisse Metro Centrum tijdelijk gestremd geweest. Een woordvoerder van de politie meldt dat een persoon op het spoor was gaan liggen.

20260124_11581199_1000003878.jpg

Oud papier brengt Abbenbroek dit weekend in beweging

Abbenbroek – Dankzij de inzet van vrijwilligers en de opbrengst van ingezameld papier en karton kunnen in Abbenbroek steeds meer dorpsactiviteiten worden georganiseerd en ondersteund. De Stichting Papier en Karton, die inmiddels een jaar bestaat, speelt daarin een belangrijke rol. Met de opbrengsten uit de inzameling worden lokale initiatieven gesubsidieerd, voor en door inwoners van het dorp. Zo staat er dit weekend een schaatsbaan.