Spijkernisse, Netherlands
Terug

Snelheidsaanpassingen op de A15

164b38f459f23a76de94b2d9ac479d17.jpg
Marvin Don |  | Aangepast op
Regio - Rijkswaterstaat heeft naar aanleiding van de recente verkeerssituatie besloten extra maatregelen te nemen om de doorstroming te bevorderen en verkeersveiligheid te waarborgen.

Op maandag 30 september 2024 is de plusstrook (3e rijstrook) op de A15 ter hoogte van Rozenburg opgeheven om ruimte te maken voor de aansluiting met de A24, de nieuwe Blankenburgverbinding, die op 7 december 2024 wordt geopend.

Zo wordt op de A15 richting de Rotterdamse haven de maximumsnelheid vanaf de Botlektunnel beperkt tot 90 kilometer per uur. Tijdens de ochtendspits, van 06.00 tot 09.00 uur, wordt deze snelheid verder verlaagd naar 70 kilometer per uur. Matrixborden langs het traject geven de geldende snelheden en waarschuwen het verkeer met een verdrijvingspijl bij de wegversmalling.

Deze maatregelen zijn bedoeld om automobilisten attent te maken op de situatie en de verkeersdoorstroming te verbeteren. Rijkswaterstaat houdt de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten en zal, indien nodig, verdere kleine aanpassingen doorvoeren. Verkeer moet tot 7 december rekening houden met extra reistijd.

Momenteel geldt er op de A15 richting de haven een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur op de plaats waar de plusstrook is verdwenen. Op een klein gedeelte is de snelheid zelfs beperkt tot 70 kilometer per uur. De algemene snelheidsbeperking van 90 kilometer per uur richting de haven is al van kracht. Vanaf donderdag 3 oktober wordt ook de snelheidsverlaging in de spits ingevoerd.

De ingebruikname van de A24 zal het verkeerspatroon in de regio veranderen, waardoor er minder verkeer wordt verwacht op dit deel van de A15. Dit maakt het mogelijk dat de plusstrook bij Rozenburg definitief komt te vervallen.

Lees ook

660288472_1451477820325978_8808973783570616697_n.jpg

Houten constructie in brand in Zwartewaal

Zwartewaal - Aan de Maasdijk in Zwartewaal is vanavond rond 20.35 uur brand uitgebroken in een houten constructie.

WhatsApp Image 2026-04-06 at 13.57.58.png

Werkzaamheden aan Ravensebrug: tijdelijke afsluiting richting Kickersbloem

Voorne aan Zee - De gemeente Voorne aan Zee voert op dinsdag 7 en woensdag 8 april werkzaamheden uit aan de Ravensebrug, de brug over het Kanaal door Voorne tussen de Nieuweweg en de Nijverheidsweg. Tijdens de werkzaamheden is de toegang tot industrieterrein Kickersbloem via de Nijverheidsweg tijdelijk afgesloten.

2. Gedichten rond de amberboom..jpg

Leerlingen De Zeewinde eren oorlogsslachtoffers met gedichten op Maria Rust

Rockanje - Vanaf woensdag 15 april zijn op de historische begraafplaats Maria Rust in Rockanje ruim veertig gedichten te lezen van leerlingen van groep 7 van basisschool De Zeewinde. De gedichten, die in het teken staan van de Tweede Wereldoorlog, worden die ochtend om 10.00 uur officieel onthuld.

maasvlakte-vaanplein_tcm26-353521.jpg

A15 richting Rotterdam weekend dicht tussen Spijkenisse en knooppunt Benelux

Regio - Van vrijdag 10 april 21.00 uur tot zondag 12 april 01.00 uur is de hoofdrijbaan van de A15 richting Rotterdam afgesloten tussen oprit Spijkenisse (16) en knooppunt Benelux. Het gaat om de rijbaan in de Botlektunnel. Rijkswaterstaat vervangt daar het versleten asfalt.

Rowan, hoogspringen.jpg

Pupillencompetitie Voorne Atletiek succesvol van start

Spijkenisse - Ongeveer 45 jonge atleten van Voorne Atletiek hebben zaterdag deelgenomen aan de eerste wedstrijd van de pupillencompetitie in de regio Rijnmond. Op de baan van atletiekvereniging Spark in Spijkenisse kwamen kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 11 jaar in actie tijdens een meerkamp met drie onderdelen.

2. Combo Ons Genoegen.jpg

Combo Ons Genoegen treedt op bij De Duinhuisjes in Rockanje

Rockanje - Het museumerf van openluchtmuseum De Duinhuisjes vormt op 25 april opnieuw het decor voor een muzikaal optreden van het combo van muziekvereniging Ons Genoegen. Voor het derde jaar op rij organiseert het museum een concert, als knipoog naar de rijke muziekgeschiedenis van de duinbewoners.