Eric den Hartog vertelde afgelopen week bij LinQ over het 60-jarig bestaan van SPARK
Het is feest bij Atletiek Vereniging Spark. Dit jaar bestaat de club 60 jaar, volgende maand is de 20e editie van de Spijkenisse Marathon en naast dat er vele mensen floreren tijdens de wedstrijden is er ook een hele actieve ploeg met aangepaste sporters. Dit weekend waren er de clubkampioenschappen, een mooie gelegenheid om dat te vieren.
Voorzitter Eric den Hartog vertelde deze week uitgebreid in LinQ Lunch over dit weekend en het ontstaan van de vereniging. ‘Er waren drie heren in Spijkenisse die in 1966 vonden dat er ook in Spijkenisse een atletiekvereniging moest komen. Eerst werd dat AVS en later werd dat omgedoopt in SPARK. Mensen denken dat het met een vonk te maken heeft maar SPARK staat gewoon voor Spijkenisser Atletiek en Recreactie Sportklub, Klub met een K’, legt de enthousiaste preses van de club uit.
Hele Familie
Vaak wordt het met de paplepel ingegoten, zo ook bij Den Hartog, die volgende week vijf jaar voorzitter is. ‘Ik ben bijna veertig jaar lid. Mijn zus deed aan atletiek, mijn vader was jurylid en mijn moeder stond in de kantine. Het gaat van gezinslid op gezinslid vaak over. We hebben geen mensen meer die zestig jaar lid zijn, maar het oudste lid komt tot 53 jaar, daarnaast hebben we nog ene lid die ruim tachtig jaar is en nog steeds altijd. Zo is ook nog altijd één van de dochters van een oprichter actief als starter. Het is dus niet alleen het actief sporten. Daarnaast hebben we ook een hele leuke en actieve wandelclub. Je kunt bij ons actief zijn vanaf je vijfde tot je tachtigste’, gaat Den Hartog verder.
Bij atletiek kun je denken aan een heleboel disciplines, zo ook bij Spark. ‘Je hebt natuurlijk de baanatletiek, zoals mensen Femke Bol kennen, daarnaast zijn er vaak diverse wegwedstrijden van vijf kilometer tot aan een marathon. Deze maand beginnen er weer beginnersgroepen, we doen twee keer per week bootcamp, we wandelen twee keer per week en waar we ook trots op zijn is de groep met aangepaste sporters. Dat is een hele grote groep met sporters die op hun eigen manier met hun wedstrijden bezig zijn. Plezier staat hier voorop en niet de prestaties, dat is altijd mooi meegenomen. Ze bestaan al ruim 30 jaar bij ons en bij de laatste special Olympics kwam bijna iedereen met een medaille terug’, meent de trotse voorzitter van SPARK.
‘Gezelligheid staat bij ons voorop, maar natuurlijk ook het prestatie deel. Alles komt samen binnen de club. Soms leiden we ook mensen op en gaan ze elders verder. Bij een laatste kampioenschap van de 4 x 100 meter mannen, was er één ooit bij ons begonnen’, aldus Den Hartog.
Hoogtepunten
Als we het over hoogtepunten hebben, denken veel mensen natuurlijk terug aan Emiel Mellaard ,die nog altijd het indoorrecord verspringen op zijn naam heeft staan dat hij in 1989 zette op 8,23 meter. Voor de voorzitter is een ander hoogtepunt de marathon. ‘Dat is een evenement dat bij het 40-jarig bestaan van SPARK is opgezet en sindsdien niet meer is weg te denken. Het is inmiddels het grootste loopevenement van het eiland Voorne-Putten. Op 29 november doen er alweer 1400 mensen aan mee en dan duurt het nog bijna twee maanden. Dit jaar hebben we er voor dit jubileum een kidsrun op zaterdag bij georganiseerd. Daar kan de jeugd gratis aan meedoen.
Dit weekend is bewust gekozen om het jubileum van 60 jaar te vieren. ‘Er waren clubkampioenschappen. Dat is eigenlijk de afsluiting van het atletiekseizoen. Zowel op zaterdag als zondag zijn er wedstrijden en zaterdag was er ook een officieel gedeelte met de wethouder en ik heb ook nog gesproken. Vervolgens was er een barbecue en een feestavond. Daar kwamen zowel leden als oud-leden op af, dus dan is het ook direct een reünie wat je hebt. Belangrijk ook om je banden met de oud-leden te houden. Eigenlijk zijn we op 2 december pas 60 jaar, maar dan heb je met ander weer te maken.’, meent de voorzitter van Spark.
Belangrijk om te vermelden vindt Eric den Hartog nog dat de club het niet afkan zonder de vele vrijwilligers. ‘Die zijn echt van onschatbare waarde tijden een wedstrijd. Zo hadden we onlangs een landelijke C-finale, waar 400 deelnemers aan meededen. Dan hebben we toch 60 vrijwilligers nodig. Bij de marathon nog veel meer, maar ook nieuwe vrijwilligers mogen zich melden. Het zijn lange dagen soms, maar dat heb je er echt voor over’, besluit Eric den Hartog tijdens de LinQ Lunch.