Spijkernisse, Netherlands

Sportverenigingen Geuzenpark Brielle verzelfstandigen

Mirjam de Neeff | 30 september 2024 12:00 | 30 september 2024 10:01
Brielle - De drie sportverenigingen op het Geuzenpark in Brielle gaan verzelfstandigen. De gemeenteraad van Voorne aan Zee stemde afgelopen donderdag in met het voorstel hiervoor.

Het voorstel van het college van burgemeester en wethouders is tot stand gekomen na een positief traject de afgelopen jaren tussen de gemeente en de drie sportverenigingen. Het besluit tot verzelfstandigen is in lijn met het aankomende Sport- en Beweegbeleid Voorne aan Zee.

Door de verzelfstandiging zijn de verenigingen zelf verantwoordelijk voor hun eigen voorzieningen op het sportpark en het waarborgen van de kwaliteit ervan. Wethouder Daan van Orselen (sport): “Hierdoor ontstaat meer ruimte voor nieuwe maatschappelijke samenwerkingsverbanden. Verenigingen kunnen inzetten op zelfwerkzaamheid, gezamenlijk slimmer inkopen, het organiseren van het onderhoud en het onderverhuren van de sportaccommodatie aan bijvoorbeeld scholen. Zo geven we de verenigingen meer toekomst perspectief.”

De gemeente blijft actief de kwaliteit van de velden en de juiste besteding van onderhoudsvergoedingen en subsidies monitoren.

Meest gelezen

Moeders van Oostvoorne al jaren steun voor gezinnen in nood: ‘Alles draait om doen wat nodig is’

Marieke van Abswoude | 23 december 2025

Sfeervolle kerstmarkt trekt veel bezoekers op nieuwe locatie in Spijkenisse

Perry van Brandwijk | 21 december 2025

Voorne-Putten voetbalclubs hebben de stoelendans weer geopend

Sport op Voorne-Putten Redactie | 21 december 2025

Lees ook

Nissewaard wil meer ruimte voor woningbo...

Nissewaard - De gemeenteraad van Nissewaard roept het Rijk en de provincie Zuid-Holland op om beter ...

IJsclub Vooruitgang Zuidland bereidt zic...

Zuidland - Het kriebelt weer bij IJsclub Vooruitgang in Zuidland. Nu de temperaturen de komende dage...

Epic Youth organiseert online activiteit...

Nissewaard - Stichting Epic Youth organiseert deze kerstvakantie diverse online activiteiten voor jo...

Pieter Verhoog (CDA): ‘Politiek zit in...

Nissewaard - Binnen een half jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale poli...

Moeders van Oostvoorne al jaren steun vo...

Oostvoorne – Wat begon als een praktische oplossing voor overtollig speelgoed, groeide uit tot een...

Voorne-Putten voetbalclubs hebben de sto...

Regio - Zoals gebruikelijk begint begin december het stoelengedans weer van de trainers in de regio....