Spijkernisse, Netherlands
Terug

Sportverenigingen Geuzenpark Brielle verzelfstandigen

1a7dad3b822f396089e5f35717b49c40.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - De drie sportverenigingen op het Geuzenpark in Brielle gaan verzelfstandigen. De gemeenteraad van Voorne aan Zee stemde afgelopen donderdag in met het voorstel hiervoor.

Het voorstel van het college van burgemeester en wethouders is tot stand gekomen na een positief traject de afgelopen jaren tussen de gemeente en de drie sportverenigingen. Het besluit tot verzelfstandigen is in lijn met het aankomende Sport- en Beweegbeleid Voorne aan Zee.

Door de verzelfstandiging zijn de verenigingen zelf verantwoordelijk voor hun eigen voorzieningen op het sportpark en het waarborgen van de kwaliteit ervan. Wethouder Daan van Orselen (sport): “Hierdoor ontstaat meer ruimte voor nieuwe maatschappelijke samenwerkingsverbanden. Verenigingen kunnen inzetten op zelfwerkzaamheid, gezamenlijk slimmer inkopen, het organiseren van het onderhoud en het onderverhuren van de sportaccommodatie aan bijvoorbeeld scholen. Zo geven we de verenigingen meer toekomst perspectief.”

De gemeente blijft actief de kwaliteit van de velden en de juiste besteding van onderhoudsvergoedingen en subsidies monitoren.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-29 113437.png

Hulphond in opleiding Mauro mag nog foutjes maken

Het is woensdag 29 april, de Internationale Dag van de Geleidehond. Op deze dag staan hulphonden in het zonnetje. Ze zijn belangrijk voor de zelfstandigheid van mensen met een beperking. Ook hulphonden moeten het vak leren. Zoals Mauro (6 maanden) uit Oostvoorne, die in training is om hulphond te worden.

Schermafbeelding 2026-04-28 170250.png

Karin en Petra spelen verstoppertje met Opstekertjes

Spijkenisse - Wie wel eens in de wijk Waterland in Spijkenisse komt, heeft er misschien wel eens een gevonden: een Opstekertje. Opstekertjes zijn gehaakte poppetjes die in een zakje zitten met informatie en een bemoedigende tekst voor de ontvanger. Ze worden gehaakt door Sylvia Kats van Wijkcentrum Waterland.

videostill_SpeelstadBrielle.png

Speelstad Brielle zoekt dringend vrijwilligers

Brielle - Er zijn bijna 500 kinderen aangemeld voor de jaarlijks terugkerende vakantieactiviteit Speelstad Brielle. Het is een week vol beleven, plezier, creativiteit en avontuur.

Muzikantencafé Spijkenisse.jpeg

Nieuwe editie Muzikantencafé: ‘Saamhorigheid en het stimuleren van talentontwikkeling’

Spijkenisse – Zaterdagavond 16 mei kunnen muzikanten en liefhebbers van muziek terecht in Wijkcentrum de Akkers in Spijkenisse voor een nieuwe editie van het Muzikantencafé. Lokale muzikanten kunnen tijdens deze avond nieuwe collega’s uit het vak leren kennen. Liefhebbers van muziek maken tijdens het Muzikantencafé kennis met allerlei talent uit de regio Voorne-Putten en omstreken.

Schermafbeelding 2026-04-28 145108.png

Verhitte Firox Games tijdens Brandweerdag voor Roparun

Brielle - Roparunteam 228 van de Gezamenlijk Brandweer organiseerde zaterdag 25 april een brandweerdag in Brielle in samenwerking met Brandweer Brielle. Op het evenemententerrein waren demonstraties van verschillende brandweerdiensten, spellen van de Jeugdbrandweer Rozenburg en de Firox Games.

Paneel 612_2---Foto_Frontaal.info.jpg

Nieuwe borden vertellen oorlogsverhalen van Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Onlangs zijn er in Hellevoetsluis borden geplaatst met informatie over de Tweede Wereldoorlog. De oorlog die vanuit het oosten op ons land af kwam ligt al ruim achter ons, maar sporen van deze Wereld Oorlog zijn ook in Hellevoetsluis nog steeds zichtbaar. Over deze donkere periode heeft Stichting Verdedigingswerken een vijftal informatieborden geplaatst over gebeurtenissen in de oorlog.