Spijkernisse, Netherlands
Terug

Sportverenigingen Geuzenpark Brielle verzelfstandigen

1a7dad3b822f396089e5f35717b49c40.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - De drie sportverenigingen op het Geuzenpark in Brielle gaan verzelfstandigen. De gemeenteraad van Voorne aan Zee stemde afgelopen donderdag in met het voorstel hiervoor.

Het voorstel van het college van burgemeester en wethouders is tot stand gekomen na een positief traject de afgelopen jaren tussen de gemeente en de drie sportverenigingen. Het besluit tot verzelfstandigen is in lijn met het aankomende Sport- en Beweegbeleid Voorne aan Zee.

Door de verzelfstandiging zijn de verenigingen zelf verantwoordelijk voor hun eigen voorzieningen op het sportpark en het waarborgen van de kwaliteit ervan. Wethouder Daan van Orselen (sport): “Hierdoor ontstaat meer ruimte voor nieuwe maatschappelijke samenwerkingsverbanden. Verenigingen kunnen inzetten op zelfwerkzaamheid, gezamenlijk slimmer inkopen, het organiseren van het onderhoud en het onderverhuren van de sportaccommodatie aan bijvoorbeeld scholen. Zo geven we de verenigingen meer toekomst perspectief.”

De gemeente blijft actief de kwaliteit van de velden en de juiste besteding van onderhoudsvergoedingen en subsidies monitoren.

Lees ook

IMG_0781-2.jpg

Festival op skatebaan SPUG goed bezocht

Skatepark SPUG in Hellevoetsluis stond een dag lang in het teken van urban sports, muziek en creatieve workshops. Tijdens het evenement SPUG Lentewielen Skate Jam, georganiseerd door Rollervoetsluis in samenwerking met Stichting Skatepark SPUG, maakten tussen de 300 en 400 bezoekers kennis met skate-, step- en urban sportcultuur.

Blauwalg

Blauwalg in de Bernisse

In de Bernisse is blauwalg gesignaleerd. Dat meldt Gemeente Nissewaard op de Facebookpagina. Blauwalgen kunnen gezondheidsklachten veroorzaken, als huid- en oogirritatie, maag- en darmklachten en benauwdheid en koorts. Het is daarom belangrijk om op de hoogte te zijn van de geldende waterkwaliteit.

20260425-JB1_2231.jpeg

Gewonde bij gebouwbrand Lenteakker Spijkenisse

Op de Lenteakker in Spijkenisse heeft zaterdagavond 25 april brand gewoed op de eerste etage van een flat met drie verdiepingen. Wat de oorzaak van de brand was is nog onbekend. Een persoon is met de ambulance overgebracht naar het ziekenhuis na het inademen van rook.

Schermafbeelding 2026-04-24 153938.png

90-jarige Oranjevereniging Zuidland druk bezig met voorbereidingen Koningsdag

In Zuidland zijn de voorbereidingen voor Koningsdag al in volle gang. Het wordt een extra speciale Koningsdag in Zuidland, want de Oranjevereniging bestaat dit jaar 90 jaar. Zo is er een expositie van oude foto’s van het Oranjefeest in Zuidland in de afgelopen eeuw en er rijdt een paardentram.

20260425-JB1_1724.jpeg

Auto rijdt gebouw binnen na aanrijding

Een auto is een aanbouw van een bedrijf aan de Amnesty Internationallaan in Hellevoetsluis binnengereden. Dat gebeurde na een botsing tussen twee auto’s op de rotonde tussen de Rijksstraatweg en de Amnesty Internationallaan.

Schermafbeelding 2026-04-24 122358.png

Dit is er te doen in Voorne aan Zee tijdens Koningsdag

In de gemeente Voorne aan Zee wordt Koningsdag op maandag 27 april op meerdere plekken gevierd. In verschillende kernen zijn er de hele dag activiteiten, van ochtend tot avond en zelfs al in de dagen ervoor.