Spijkernisse, Netherlands
Terug

Staking OV: ‘We willen laten zien dat menens is’

46b0146ab25348a2c017bccfee3e52b5

Regio - In 2026 wil het kabinet 110 miljoen euro bezuinigen op het openbaar vervoer in Nederland. Daarom namen regio-vervoerders RET en EBS woensdagmiddag deel aan een landelijke actie en werd het werk 110 seconden stilgelegd.

Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
‘Het is een serieuze zaak en we willen laten zien dat het menens is. We hebben al veel wegen bewandeld met onder andere een petitie die getekend is door 40.000 reizigers en ook is er een brandbrief ingediend. We zien eigenlijk nog niet dat er schot in de zaak zit en daarom voeren we vandaag actie’, vertelt RET-woordvoerder Yvonne Hage.

Voor elke miljoen euro staat het openbaar vervoer in de regio een seconde stil tijdens de actie. Er is gekozen voor het tijdstip van 14:00 uur, omdat op dit moment een debat over de ov-bezuinigingen plaatsvond in de Tweede Kamer.

‘Reizigers gaan het echt merken als de bezuinigingen doorgaan zoals ze nu gepland zijn. Dit betekent dat wij sowieso een prijsverhoging moeten doorvoeren van wel bijna 12% bovenop de inflatiecorrectie. Ook moeten we flink het mes zetten in ons vervoersaanbod’, vertelt Hage van de RET.

De vervoerders hopen dat er geen vervolgacties nodig zijn om te laten zien dat zij het oneens zijn met de plannen van het kabinet. Met vijf vervoerders die deelnemen rond drie grote steden in Nederland hopen zij een duidelijk signaal af te geven aan het kabinet. ‘Maar als dat niet genoeg is, gaan we toch kijken naar wat andere acties die we kunnen doen’, sluit de RET-woordvoerder af.

Lees ook

1. Museumerf vol

Verhalen en muziek op het erf van De Duinhuisjes in Rockanje

Rockanje – Openluchtmuseum De Duinhuisjes in Rockanje staat zondag 16 augustus in het teken van verhalen en muziek. Verhalenverteller Arnie Dalkmann en muzikant Jacqueline du Mortier verzorgen vanaf 14.30 uur een voorstelling op het erf van het museum.

20260811_095601

Waterschap neemt maatregelen vanwege droogte rond Brielse Meer

Voorne-Putten – Door de aanhoudende droogte is steeds minder zoet water beschikbaar en dringt meer zout water het gebied binnen. Waterschap Hollandse Delta neemt daarom tijdelijke maatregelen om de zoetwatervoorziening van het Brielse Meer te ondersteunen.

MDB_4311

Persoon bedreigd met vuurwapen bij overval aan Nieuwstraat

Spijkenisse – Maandagmiddag rond 17.15 uur is een winkel aan de Nieuwstraat in Spijkenisse overvallen door twee verdachten. Daarbij werd een persoon in de winkel bedreigd met een vuurwapen.

JB1_0880

Auto belandt op steigerconstructie onder openstaande Botlekbrug

Botlek – Maandag is een auto van de openstaande Botlekbrug gereden en op een steigerconstructie terechtgekomen. De bestuurder wist zelfstandig uit het voertuig te komen en sloeg daarna op de vlucht.

Fokveedag_Hellevoetsluis_William van den Handel (5)

Van mooiste koe tot boerenlandfeest: Fokveedag beleeft 66e editie

Hellevoetsluis – De Fokveedag in Hellevoetsluis is zaterdag druk bezocht. Op het terrein aan de Smitsweg was tijdens de 66e editie van het evenement van alles te zien en te beleven.

DSC04754

Brommerrijder nagekeken na botsing op Middeldijk

Geervliet – Op de Middeldijk in Geervliet heeft zaterdagmiddag een aanrijding plaatsgevonden tussen een brommer en een personenauto. Door nog onbekende oorzaak reed de bestuurder van de brommer achterop de auto. De klap was dusdanig hard dat de achterruit van de auto sprong.