Spijkernisse, Netherlands
Terug

Succesvolle Carrièremarkt Techniek op het Maerlant in Brielle

WhatsApp Image 2026-01-30 at 11.23.03 (1).jpeg

Brielle - Op het Maerlant in Brielle vond donderdag 29 januari een grote Carrièremarkt Techniek plaats voor leerlingen uit de regio. Tijdens de markt kregen jongeren de kans om op een laagdrempelige manier kennis te maken met de wereld van techniek, een sector waar momenteel een groot tekort aan vakmensen is.

Marieke van Abswoude |

Volgens rector Michael Scheffers is zo’n carrièremarkt hard nodig. 'Techniek is de wereld om ons heen, zeker hier op Voorne-Putten. Toch associëren sommige leerlingen techniek nog met vies of zwaar werk, terwijl dat beeld allang niet meer klopt', vertelt hij. 'Hier kunnen leerlingen techniek zien, voelen en in gesprek gaan met mensen uit het vak.'

De markt bood leerlingen een concreter beeld van wat werken in de techniek inhoudt en liet zien dat de sector breed en modern is, met volop kansen voor de toekomst.

Een ander belangrijk doel van de carrièremarkt was om technische bedrijven uit de regio zichtbaar te maken. 'We hebben prachtige bedrijven op het eiland. Door hier aanwezig te zijn, laten we zien dat een toekomst in de techniek veel dichterbij ligt dan leerlingen misschien denken', dus de rector.

De organisatie kijkt terug op een geslaagde carrièremarkt die leerlingen inspireerde en een realistisch beeld gaf van de mogelijkheden binnen de technische sector.

20260130_09543547_1000003926.jpg

Lees ook

groeps foto.jpg

Stichting Moeders van Oostvoorne zet zich ook dit jaar weer in voor gezinnen

Oostvoorne - Stichting Moeders van Oostvoorne, die zich al tien jaar inzet voor gezinnen die het financieel moeilijk hebben, was deze week te gast in het radioprogramma LINQ Lunch. Tijdens het gesprek vertelden de initiatiefnemers meer over het ontstaan van de stichting en hun activiteiten.

Schermafbeelding 2026-03-18 141933.png

Stemoproep van burgemeester Arno Scheepers

Burgemeester Arno Scheepers van Voorne aan Zee heeft vanmiddag zijn stem uitgebracht in Hellevoetsluis. Hij vindt het belangrijk dat mensen gaan stemmen. Ziet hij ook iets in een challenge als zijn collega-burgemeester Carola Schouten die bij een opkomst van 38,9% gaat abseilen van de Euromast?

'1.jpg

Partij 1572: ‘Een Brielse lach bij Spaans gezag’

Brielle - Tussen de officiële verkiezingsposters in Brielle hangen ook opvallende andere posters: die van de Spaanse ‘Partij 1572’. De partij heeft alles: een naam, een logo, een kandidatenlijst en zelfs een verkiezingsprogramma. Adjudant El Butre, van de Brielse Spanjaarden, nummer één op de kandidatenlijst en initiatiefnemer, vertelt het verhaal achter de actie.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 12.20.38.jpeg

EHBO-oefening met realistische noodsituaties in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - De jaarlijkse eindoefening van de EHBO-vereniging Hellevoetsluis vond dinsdagavond plaats bij een lokaal bedrijf. In een grote loods werden verschillende noodsituaties nagebootst, waarbij de EHBO-leden hun kennis en vaardigheden in de praktijk konden brengen.

Ivan-Divkovic.jpg

Ivan Divkovic nieuwe hoofdtrainer bij VV Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - VV Hellevoetsluis heeft met Ivan Divkovic een nieuwe hoofdtrainer aangesteld voor de rest van het seizoen. De 43-jarige Rotterdammer was eerder hoofdtrainer bij 1ste-klasser Heinenoord en brengt ruime ervaring mee uit zowel jeugd- als seniorenvoetbal.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 07.47.24.jpeg

Straatpraat: wat vindt u belangrijk in uw gemeente?

Hellevoetsluis - Voor onze rubriek Straatpraat trekt LINQ Media elke week de straat op met een actuele vraag, om te horen wat inwoners van Voorne-Putten écht denken. En vandaag, op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen, staat één vraag centraal: 'Wat vindt u belangrijk in uw gemeente?'