Spijkernisse, Netherlands
Terug

Tennistoernooi steunt strijd tegen Huntington

8648a9e4481604b496eb5a15c399b97b.jpg
Marvin Don |  | Aangepast op
Spijkenisse - Het 19e Collens Assurantiën Goede Doelen Tennis Toernooi stond in het teken van de strijd tegen de ziekte van Huntington, met een emotioneel afscheid van de organisatoren Bernard en Elma Collens.

Na afloop van de 19e editie van het Collens Assurantiën Goede Doelen Tennis Toernooi werden er behoorlijk wat gouden Bouman plakken uitgedeeld en bij de loterij ging zowat elke deelnemer met een mooie, door de lokale middenstand beschikbaar gestelde prijs naar huis.

Maar de grote winnaars van de dag waren tevens de grootste verliezers van al: patiënten die lijden aan de gevreesde ziekte van Huntington, een erfelijke neurodegeneratieve ziekte waarbij bepaalde groepen zenuwcellen in de hersenen langzaam afsterven. De ziekte veroorzaakt motorische, cognitieve en psychiatrische symptomen met nagenoeg altijd de dood tot gevolg.

In deze film van Roel van Deursen leggen initiatiefnemer Bernard Collens en twee vrijwilligers van Topas Huntington uit wat deze ziekte teweegbrengt. Joop van der Hor praat met Nick Gardenier, kopman van de Antwerpen Steppers die op 4 mei een 200 kilometer lange step-fietstocht organiseerde t.b.v de strijd tegen Huntington. Er werd zoveel gesproken dat de beelden van het tennissen, waarmee letterlijk veel geld bijeen werd geslagen, wat op de achtergrond zijn geraakt en vooral gekozen is om de sfeer neer te zetten van de dag waarop tranen van emotie vloeiden maar ook gelachen werd en een paar biertjes de pijn en het verdriet wegspoelden.

Voor Bernard, Elma en hun zoon Toni was het hun laatste toernooi. Van de deelnemers, vrienden en sponsoren kreeg het echtpaar Collens een cheque voor een lange week rust op een vakantiepark naar keuze. Opvolgers voor de 20e (jubileum) editie staan al klaar; Neke Hooff en Rianna Gouwen van LTC De Dalle. Veel succes gewenst alvast met de voorbereidingen.

Lees ook

0d19e680a073fab0bc0522379f684af5.jpg

Gedichten over WO II van leerlingen De Zeewinde onthuld: ‘Opdat men niet vergeet’

Rockanje – Ook dit jaar hebben alle leerlingen van groep 7 van basisschool De Zeewinde in Rockanje gedichten geschreven over de Tweede Wereldoorlog. Op 16 april zijn deze officieel onthuld op begraafplaats Maria Rust in Rockanje. Het gedichtenproject is een samenwerking tussen Streekarchief Voorne-Putten, Comité Herdenking 40-45 Rockanje, basisschool De Zeewinde en Werkgroep Oranje Rust.

42dce806d2f088589e99542c8bac06c9.jpg

Leven in Vrijheid bij Hart van Zuidland: ‘Cliënten weer regie over hun eigen dag’

Zuidland - Bij zorgorganisatie Careyn staat sinds kort de deur letterlijk open voor meer vrijheid. Met het initiatief Leven in Vrijheid zet de organisatie een belangrijke stap richting zorg waarin cliënten meer regie houden over hun eigen leven. Bij locatie Hart van Zuidland op Voorne-Putten zijn de deuren inmiddels geopend.

baa711e56d2fcf4e94a6c84a74e3d19c.jpg

APK voor rollators bij SWO: ‘Een veilige rollator én een goed gesprek’

Spijkenisse - Een rollator is voor veel mensen een onmisbaar hulpmiddel. Maar net als een fiets of auto, heeft ook een rollator af en toe een onderhoudsbeurt nodig. Daar zorgen ze bij de Rollatorwerkplaats van Stichting Welzijn Ouderen (SWO) in Spijkenisse graag voor.

d8222644752e98da74b1716b81aa3c3b.jpg

Welkom aan boord bij Rien: ‘Ik leef gewoon tussen de vliegtuigen’

Hekelingen - In een op het oog ‘normaal’ rijtjeshuis in Hekelingen woont Rien Moerland. Wie binnenstapt, waant zich meteen aan boord van een KLM-toestel. Alles in zijn huis ademt luchtvaart: van echte vliegtuigstoelen tot tientallen modelvliegtuigen en zelfgemaakte KLM-shirts.

76373a118d0b46c2372640c2a3ffeb0b.jpg

Nissewaard Tennis- en Padelkampioenschappen: ‘Vier verenigingen die samen een toernooi organiseren is uniek’

Nissewaard – Afgelopen zaterdag is de eerste editie van de Nissewaardse Tennis- en Padelkampioenschappen van start gegaan met een gezellige opening bij LTV De Dalle. De vier verenigingen – TV Bernissepark, LTV De Dalle, Tennis- en Padelvereniging De Hartel en LTC Spijkenisse – waren aanwezig, samen met wethouder Martijn Hamerslag en twee vertegenwoordigers van Hospice De Waterlelie. Tijdens de opening werd ook een donatie van €1650 uitgereikt aan de hospice.

9ad3ccb6ddf50cc0cc2171fd31ddc6e3.jpg

Regio - loting van de eerste ronde van de Voetbal Rijnmond Cup 2025-2026

In de studio van LINQ Media was gisteravond de loting van de eerste ronde van de Voetbal Rijnmond Cup 2025-2026. 109 clubs doen er dit seizoen mee bij de senioren en die moesten keurig netjes verdeeld worden in deze loting die uit twee delen bestond.