Spijkernisse, Netherlands
Terug

Theater Festival in BREStheater een groot succes!

2ea3fc86c6a0f1a096c915a338116daa.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Op zondag 2 februari organiseerde Stichting Kunst & Cultuur BRES het Theater Festival. Met een middag vol theateracts, improvisatietheater, verrassende typetjes en workshop in BREStheater, was het festival een groot succes. 

Cynthia Dekker, directeur van Stichting Kunst & Cultuur BRES: “Het was fantastisch, wederom een feestje voor theaterliefhebbers en we hebben alleen maar blije bezoekers gezien.” In totaal waren er 7 theateracts, variërend van een preview, een one woman show tot spoken word en improvisatietheater.

Het Theater Festival was amusant, enerverend, ontroerend en inspirerend. Het was een feestje voor de deelnemers om weer te spelen en voor het publiek was het ook geweldig om naar te kijken. Bezoeker Claudia reageert enthousiast over de preview van het theaterspektakel “Willem van Oranje Noodsprong en Noodlot”: Prachtig, een mooie teaser en de zang was geweldig”. Bezoeker Sjaak van Veen vult aan over het jonge drietal (finalisten van Show Your Talent 2025): “Alle drie lekker vrij en ze spelen goed. Ga zo door en leef je droom na”. Daarnaast viel het stuk Ellis in Kleurenland ook erg inde smaak. Een bezoeker gaf aan dat de opkomst erg gaaf was en dat ze gelijk op het puntje van haar stoel zat!

Speciaal voor deze editie was er voorafgaand een workshop “De Vloer Op”. De deelnemers vonden het een erg leuke workshop en later in de theaterzaal gingen de deelnemers van deze workshop ook echt de vloer op. In De Vloer Op gaan acteurs op zoek naar een verhaal en de regisseur stuurt ze - onvoorbereid – aan met een improvisatieopdracht. En dit leidt altijd tot hilarische, absurde of ontroerende scènes. “Heel knap hoe ze zo goed kunnen improviseren, het was leuk om naar te kijken met veel humor” aldus een enthousiaste bezoeker.

Cynthia Dekker sluit af: “We vonden het erg fijn dat we een volwaardig theaterfestival neer konden zetten en de reactie van het publiek die ik hoorde was: leuke nieuwe opzet, even wennen zonder wedstrijdelement, maar veel afwisseling en de middag vloog voorbij!”

Lees ook

IMG_0781-2.jpg

Festival op skatebaan SPUG goed bezocht

Skatepark SPUG in Hellevoetsluis stond een dag lang in het teken van urban sports, muziek en creatieve workshops. Tijdens het evenement SPUG Lentewielen Skate Jam, georganiseerd door Rollervoetsluis in samenwerking met Stichting Skatepark SPUG, maakten tussen de 300 en 400 bezoekers kennis met skate-, step- en urban sportcultuur.

Blauwalg

Blauwalg in de Bernisse

In de Bernisse is blauwalg gesignaleerd. Dat meldt Gemeente Nissewaard op de Facebookpagina. Blauwalgen kunnen gezondheidsklachten veroorzaken, als huid- en oogirritatie, maag- en darmklachten en benauwdheid en koorts. Het is daarom belangrijk om op de hoogte te zijn van de geldende waterkwaliteit.

20260425-JB1_2231.jpeg

Gewonde bij gebouwbrand Lenteakker Spijkenisse

Op de Lenteakker in Spijkenisse heeft zaterdagavond 25 april brand gewoed op de eerste etage van een flat met drie verdiepingen. Wat de oorzaak van de brand was is nog onbekend. Een persoon is met de ambulance overgebracht naar het ziekenhuis na het inademen van rook.

Schermafbeelding 2026-04-24 153938.png

90-jarige Oranjevereniging Zuidland druk bezig met voorbereidingen Koningsdag

In Zuidland zijn de voorbereidingen voor Koningsdag al in volle gang. Het wordt een extra speciale Koningsdag in Zuidland, want de Oranjevereniging bestaat dit jaar 90 jaar. Zo is er een expositie van oude foto’s van het Oranjefeest in Zuidland in de afgelopen eeuw en er rijdt een paardentram.

20260425-JB1_1724.jpeg

Auto rijdt gebouw binnen na aanrijding

Een auto is een aanbouw van een bedrijf aan de Amnesty Internationallaan in Hellevoetsluis binnengereden. Dat gebeurde na een botsing tussen twee auto’s op de rotonde tussen de Rijksstraatweg en de Amnesty Internationallaan.

Schermafbeelding 2026-04-24 122358.png

Dit is er te doen in Voorne aan Zee tijdens Koningsdag

In de gemeente Voorne aan Zee wordt Koningsdag op maandag 27 april op meerdere plekken gevierd. In verschillende kernen zijn er de hele dag activiteiten, van ochtend tot avond en zelfs al in de dagen ervoor.