Spijkernisse, Netherlands
Terug

Theater Festival in BREStheater een groot succes!

2ea3fc86c6a0f1a096c915a338116daa
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Op zondag 2 februari organiseerde Stichting Kunst & Cultuur BRES het Theater Festival. Met een middag vol theateracts, improvisatietheater, verrassende typetjes en workshop in BREStheater, was het festival een groot succes. 

Cynthia Dekker, directeur van Stichting Kunst & Cultuur BRES: “Het was fantastisch, wederom een feestje voor theaterliefhebbers en we hebben alleen maar blije bezoekers gezien.” In totaal waren er 7 theateracts, variërend van een preview, een one woman show tot spoken word en improvisatietheater.

Het Theater Festival was amusant, enerverend, ontroerend en inspirerend. Het was een feestje voor de deelnemers om weer te spelen en voor het publiek was het ook geweldig om naar te kijken. Bezoeker Claudia reageert enthousiast over de preview van het theaterspektakel “Willem van Oranje Noodsprong en Noodlot”: Prachtig, een mooie teaser en de zang was geweldig”. Bezoeker Sjaak van Veen vult aan over het jonge drietal (finalisten van Show Your Talent 2025): “Alle drie lekker vrij en ze spelen goed. Ga zo door en leef je droom na”. Daarnaast viel het stuk Ellis in Kleurenland ook erg inde smaak. Een bezoeker gaf aan dat de opkomst erg gaaf was en dat ze gelijk op het puntje van haar stoel zat!

Speciaal voor deze editie was er voorafgaand een workshop “De Vloer Op”. De deelnemers vonden het een erg leuke workshop en later in de theaterzaal gingen de deelnemers van deze workshop ook echt de vloer op. In De Vloer Op gaan acteurs op zoek naar een verhaal en de regisseur stuurt ze - onvoorbereid – aan met een improvisatieopdracht. En dit leidt altijd tot hilarische, absurde of ontroerende scènes. “Heel knap hoe ze zo goed kunnen improviseren, het was leuk om naar te kijken met veel humor” aldus een enthousiaste bezoeker.

Cynthia Dekker sluit af: “We vonden het erg fijn dat we een volwaardig theaterfestival neer konden zetten en de reactie van het publiek die ik hoorde was: leuke nieuwe opzet, even wennen zonder wedstrijdelement, maar veel afwisseling en de middag vloog voorbij!”

Lees ook

Xavi Wuijster (nieuwenhoorn)

Nieuwenhoorn en Brielle pakken opnieuw winst, Hellevoetsluis haakt aan

Regio – In de eerste klasse blijft Nieuwenhoorn ongeslagen na vier duels, ook zaterdag werd er gewonnen. In de tweede klasse won koploper Brielle van streekgenoot Zuidland. Hellevoetsluis nam de punten bij CVV Zwervers ook mee naar huis.

Julièn Gret

Spijkenisse opnieuw met lege handen

Capelle aan den Yssel – Het wil nog niet vlotten met Spijkenisse in de competitie in de vierde divisie. De mannen van Davey van Velzen behaalden tot op heden slechts één punt uit zeven duels. Ook zaterdag in de ontmoeting bij Capelle kwam daar geen verandering in en verloor Spijkenisse met 3-0 (2-0).

054 burgemeestersontbijt 2026

Leerlingen van OBS De Houthoeffe ontbijten met burgemeester Arno Scheepers

Hellevoetsluis – Leerlingen van groep vijf van OBS De Houthoeffe in Hellevoetsluis hebben donderdag 8 oktober ontbeten met burgemeester Arno Scheepers. Het ontbijt vond plaats in het gemeentehuis tijdens een officieel Burgemeestersontbijt. Dit is onderdeel van het Nationaal Schoolontbijt waar aandacht wordt gevraagd voor het belang van een gezond ontbijt voor alle kinderen.

201637b8-4b35-4705-bb6a-155024e268b1

Uitslaande brand in chalet op vakantiepark aan de Duinweg in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Vrijdag kwam aan het einde van de middag een melding binnen van een brand in een chalet op een vakantiepark aan de Duinweg in Hellevoetsluis.

jeroenvanderhorst1

Hekelingen niet bezig met tegenstanders voorafgaand aan duels

REGIO – In de vijfde klasse van het amateurvoetbal komen de zes ploegen die het eiland Voorne Putten vertegenwoordigen zaterdag in actie en daar zit een derby bij. Zo treffen koploper Rockanje en SCO’63 elkaar. We zetten alle team alvast op een rij.

Marlon Pichel - Fotograaf Ferry Alblas

Marlon Pichel van Spijkenisse naar Paradiso: ‘Het is af en toe onwerkelijk’

Spijkenisse - Ooit stond hij als tiener in cafés in Spijkenisse, inmiddels wacht een eigen show in Paradiso. Voor Marlon Pichel begint jarenlang optreden en doorzetten zijn vruchten af te werpen. De zanger en drummer bracht eerder dit jaar een single uit met Danny Vera en timmert met zijn zevenkoppige band stevig aan de weg. ‘Het is af en toe onwerkelijk.’