Spijkernisse, Netherlands
Terug

Thuiswedstrijd voor Dick van der Meer: Charlois - OVV

3122eed5cfa65778986806824069ccbe.jpg

Zaterdagmiddag en dan ben ik meestal ergens langs de voetbalvelden van Spijkenisse eo te vinden om verslag te doen van een potje voetbal. Gisteren betrof het echter voor mij een 'thuiswedstrijd' want op een kleine 7 minuten fietsen ligt het veld van SV Charlois en liett dat nou net de tegenstander van OVV zijn.

Sport op Voorne-Putten Redactie |  | Aangepast op
Een kort ritje dus en een aanvangstijdstip dat een half uurtje later lag (1500 uur) dan normaal dus ik kon ook wat langer in het mandje blijven liggen en met de veranderde, koudere, temperaturen is dat ook geen straf..

Eenmaal bij Charlois aangekomen ging alles vlot en soepel.
Voor arbiter Ekkelenburg kwam de rit uit Castricum en die was dus wat langer onderweg dan dat ik was.
De leidsman floot beide ploegen om bijna 15:10 uur op gang en vanaf de eerste tel ging het in vliegende vaart beide kanten op waarbij de thuisclub wat gevaarlijker oogde en hoog druk probeerde te zetten maar de bezoekers konden terugvallen op snelle uitvallen en hun uitstekende doelman Gino Harreman.

De doelman groeide in de wedstrijd en dat kwam goed uit toen Ekkelenburg in de twintigste minuut uit het niets naar de stip wees voor de thuisclub.
Vanuit mijn commentaarpositie op de tribune leek er niets aan de hand en maakte de Oostvoornse doelman geen overtreding op de Charlois aanvaller. Ekkelrburg dacht er anders over en gaf tot ontsteltenis van alles wat groen wit was een 11 meter trap.

De Charloise aanvoerder was de aangewezen speler om de thuisclub op voorsprong te schieten alleen vond hij de benen van de OVV doelwachter Harreman op zijn weg en voordat de nemer de kans op een rebound kreeg tikte de OVV doelman met zijn voet de zestien uit en was dit gevaar voor OVV voor even geweken en na een stevige overtreding van een Charlois speler, waar zelfs nog eens een gele kaart voor volgde, was het gevaar helemaal verdwenen voor OVV.

De strafschop viel zoals gezegd in de 20e minuut maar de 19 minuten er voor en de 40 minuten na de stiptrap waren boeiend te noemen welke ook nog eens in een hoog tempo werden gespeeld.
Beide clubs kregen hierdoor, vele, kansen en mogelijkheden.

De bezoekers werden in de laatste zeven minuten van het eerste bedrijf ook nog eens effectief op de uitbraken.
De zeer actieve Stefan Reintjes stuitte in eerste instantie net binnen de zestien op doelman van der Horst van de Rotterdammers maar de rebound kwam voor de voeten van Bob Barmeth die zichzelf vrijspeelde en vervolgens de bal in het doel schoot en de bezoekers toch wel verrassend op voorsprong bracht

En het werd nog mooier voor OVV toen daar vlak voor de rust nog een tweede doelpunt van de bezoekers bij kwam van aanvoerder Pascal van Hulst.
Rusten met een 0-2 voorsprong en dan denk ik dat je als trainer Venekamp (oa ex Rhoon net als rechtsback Brendon Taylor) zijnde aangeef vooral scherp te zijn, direct, na de rust.
Maar die scherpte ontbrak even en binnen no-time (ook zo n vijf minuten) was de wedstrijd weer in evenwicht.

Hierna leek het wachten op het ' dr op en dr over' van SV Charlois maar dat doordrukken lukte de thuisclub niet.

Het duel bleef nog steeds boeien en inmiddels gingen we naar minuut 70 en moest arbiter Ekkelenburg nog steeds zijn vele meters van links naar rechts of omgekeerd maken.
Deze 50 plusser in het oranje had het er niet makkelijk mee en mocht blij zijn dat het tempo vanaf de zeventigste minuut wat inzakte zodat hij de laatste gedeelte kon herstellen.

Kansen en mogelijkheden bleven echter nog steeds komen en de mooiste was misschien wel voor Reintjes die een tegenstander en de Charlois doelwachter uitspeelde maar vervolgens net niet uitkwam om de bal in het doel te schuiven en OVV de winst te bezorgen.
Her zou misschien ietwat te veel van het OVV goede zijn geweest maar ik weet zeker dat daar in Oostvoorne totaal niet om gemaald zou zijn.

Waar nog wel wat om te doen was in de slotfase van de wedstrijd was de directe rode kaart die Ekkelenburg nog gaf in de toegevoegde tijd aan OVV speler Maikel Hagers
De leidsman vond diens inzet om de bal te veroveren met hoge snelheid en met buitensporige inzet richting knie hoogte van zijn tegenstander gaan en toonde de zondaar dus een directe rode kaart.
Heel veel clubs hebben tegenwoordig van die hoge camera's staan en ook vandaag zag ik er zo een op het veld staan.
Aan de hand van deze beelden zal er bekeken kunnen worden of dat de arbiter gelijk heeft of dat de soep wat minder heet was als door de arbiter het werd opgediend maar het zicht vanaf het veld of vanaf de tribune, mijn positie, is nu eenmaal een wereld van verschil.

Na vijf minuten toegevoegde tijd blies de Castricummer de wedstrijd naar het verleden en mochten beide clubs een punt aan hun totaal toevoegen.
Voor de thuisclub betekende dat het inleveren van de koppositie aan het Vlaardingse CWO, die nu nu twee punten meer dan de Rotterdammers hebben en hebben daarbij ook nog een wedstrijd tegoed, en voor OVV leverde het gelijke spel zelfs een positie winst, van 10 naar 9, op de ranglijst en is de achterstand op positie vier, Het Schiedamse HBSS, nog maar drie punten.

Maar dat kan na volgende week weer anders zijn als SV Charlois een uitwedstrijd speelt tegen de nummer drie van de ranglijst Berkel.
Voor OVV staat een thuisduel tegen Botlek op het programma en wie weet hoeveel plekjes winst het voor OVV weer kan opleveren als deze wedstrijd gewonnen gaat worden..

Voor mij gaat de voetbalreis volgende week, voor het eerst dit seizoen, naar Geervliet en dat is de thuishaven van GHVV'13.
Zij ontvangen dan Vierpolders.
Deze en nog vijf andere wedstrijden kunt u dan weer volgen op LinQ Radio in Sport Op Voorne Putten.

De cijfers

SV Charlois- OVV 2-2
0-1 39e Barmeth
0-2" 45+1 van der Hulst
Rust
1-2 47e
2-2 51e

Arbiter Ekkelenburg 6,5

Amusementwaarde: een dikke vette 8 en dat is al de derde op rij. Als liefhebber van deze sport wordt ik de laatste weken heel erg verwend.

Kaarten
Geel 4 (2-2)
Rood 1 (0-1)
9e3286cbd4667a49442c0950b210306b.jpg
42e50bbbe82d0e92f374ed387caccc83.jpg
08fb6e72189cd2808a981ba1a047acbc.jpg
e5d720335292a078281a79e5f7227567.jpg

Lees ook

Zeekadetten

Zeekadetten van Korps Hellevoetsluis bij Dodenherdenking op de Dam

Twee kadetten van het Zeekadetkorps Hellevoetsluis hielpen op 4 mei mee tijdens de Nationale Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam. Elk jaar zetten scouts en zeekadetten uit heel Nederland zich daar in. Dit jaar werd ook het korps uit Hellevoetsluis gevraagd. Ruben Troost en Martijn Bakker meldden zich aan.

IMG_9985.jpg

Bernissebad: een warm bad voor bezoekers en vrijwilligers

Heenvliet - Zondag opende het Bernissebad in Heenvliet het nieuwe zwemseizoen. De opening stond ook in het teken van het 50-jarig bestaan. Naar aanleiding daarvan feliciteerde wethouder Jeroen Postma de organisatie.

R-Net busvervoer bus

Aanvraag leerlingenvervoer schooljaar 2026-2027 gestart in Voorne aan Zee

Voorne aan Zee – Inwoners van de gemeente Voorne aan Zee kunnen voor het schooljaar 2026-2027 weer leerlingenvervoer aanvragen. De aanvraag moet voor maandag 1 juni worden ingediend bij de gemeente. De aanvraag geldt ook voor inwoners die tijdens het huidige schooljaar 2025-2026 gebruik maken van het leerlingenvervoer.

6c35-019e02870b7d7511b29214a09e7922b0.jpg

PostcodeStraatprijs valt in Spijkenisse

Spijkenisse - Goed nieuws voor vijf deelnemers van de Postcode Loterij die meespelen met postcode 3205 ET, aan het Wezelveen in Spijkenisse. Op die postcode is de PostcodeStraatprijs van 25.000 euro per lot gevallen. Onder de winnaars is ook een nieuwe BMW verloot.

James Kwekel, hordenlopen.jpg

Voorne Atletiek kijkt terug op succesvolle wedstrijddag in Den Haag

Zaterdag 9 mei kwamen 33 atleten van Voorne Atletiek in actie tijdens de tweede regiocompetitiewedstrijd voor U14/U16 bij Haag Atletiek in Den Haag. In de stralende zon namen atleten van 11 tot en met 15 jaar deel aan drie onderdelen voor hun team.

2KV04447.jpg

Auto slaat over de kop op Europaweg Maasvlakte

Maasvlakte - Op de Europaweg op de Maasvlakte Rotterdam is een auto over de kop geslagen. De auto reed vermoedelijk een stuk tegen het verkeer in, raakte van de weg en sloeg over de kop. De bestuurder bleek onder invloed te zijn.