Spijkernisse, Netherlands
Terug

Tomatenteeltbedrijf Bryte is Ondernemer van het Jaar

7b707b08e9dd3917cf81318287aa3652.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Tinte - Tijdens de ondernemersavond op 28 november is de uitreiking van de prijs voor Ondernemer van het Jaar Voorne aan Zee uitgereikt. Ruud Dukker en Tom Zwinkels van tomatenteeltbedrijf Bryte uit Tinte mochten de ondernemersprijs in ontvangst nemen. Het is de eerste keer dat deze prijs wordt uitgereikt voor ondernemers in heel Voorne aan Zee.

Juryvoorzitter en wethouder Aart Jan Spoon reikte de prijs uit: “Ik heb genoten van de bedrijfsbezoeken aan de drie genomineerden Bryte, Freudenberg en We Supply Yachts. Bij alle drie was ik onder de indruk van de manier waarop de ondernemers hun bedrijf runnen. Er kan er natuurlijk maar een winnen, en dat is Bryte geworden. Er komt heel veel bij kijken voordat je als klant in de supermarkt een bakje tomaten in je boodschappenmandje stopt. Een terechte winnaar.”

Bryte is ontstaan uit de samenvoeging van twee gerenommeerde tuinbouwbedrijven in het Westland en Voorne-Putten. Beide familiebedrijven hebben meerdere generaties ervaring in de tomatenteelt en leveren hun tomaten in heel Europa. Aan de buitenkant is niet te zien met welke factoren een bedrijf als Bryte te maken heeft, zoals een afzetmarkt die je niet kunt bepalen, een behoorlijk logistiek proces en de regulering van het klimaat in de kassen.

De jury, bestaande uit ondernemers uit verschillende plaatsen in Voorne aan Zee, was onder de indruk van de samenwerking binnen de tuinbouwsector. Niet alleen delen ze hun kennis, ook benutten ze kansen en investeren ze in de verkleining van hun energetische footprint, de impact die het bedrijf heeft op de aarde en energiebronnen. Niet alleen bij de jury, maar ook bij de stemmingspoll onder inwoners was Bryte met een meerderheid van de stemmen de winnaar.

Ondernemersavond in het teken van topsport

Op de ondernemersavond in de Sint Catharijnekerk in Brielle kwamen zo’n 150 ondernemers samen. Het thema van de avond was ‘Ondernemen is Topsport’. Burgemeester Arno Scheepers heette de ondernemers welkom en vertelde over de vijf d’s die van belang zijn voor topsporters, maar ook voor ondernemers: dromen, durf, discipline, doortastendheid en drive. Studio Sport verslaggever en ondernemer Gert van ‘t Hof begeleidde de avond op zijn eigen enthousiaste manier en deelde zijn ervaringen met topsport. Wethouders Aart Jan Spoon (economie) en Daan van Orselen (sport en ondernemersloket) spraken hun waardering uit voor de ondernemers in Voorne aan Zee en vertelden over het ondernemersloket en de dienstverlening voor ondernemers in Voorne aan Zee.

Ook werd kort stilgestaan bij het overlijden van Paul Oord eerder dit jaar. Paul was een ondernemer met veel kennis vanuit de Kamer van Koophandel en heeft veel gedaan voor de samenwerking tussen ondernemers, overheid en onderwijs op Voorne-Putten.

De ondernemersavond werd afgesloten met een netwerkborrel. Een mooie kans voor de ondernemers uit de verschillende dorpen en kernen in Voorne aan Zee om elkaar beter te leren kennen.




Lees ook

Eenden in Waterland.jpg

Eendenoverlast in winkelcentrum Waterland

Spijkenisse - Bezoekers van Winkelcentrum Waterland worden dringend verzocht de eenden niet meer te voederen. De waarschuwingsborden zijn overal te zien. Er komen namelijk steeds meer eenden.

Park Vogelenzang - Niels Braal Fotografie.jpeg

College akkoord met Masterplan Park Vogelenzang: voorbereidingen starten

Spijkenisse - Het college van B&W heeft groen licht gegeven voor het Masterplan Park Vogelenzang. Dankzij dit besluit kan de gemeente starten met de voorbereidingen voor de uitvoering van het plan, dat is gericht op een toekomstbestendig en aantrekkelijk park voor bewoners en bezoekers.

WhatsApp Image 2026-01-30 at 11.23.03 (1).jpeg

Succesvolle Carrièremarkt Techniek op het Maerlant in Brielle

Brielle - Op het Maerlant in Brielle vond donderdag 29 januari een grote Carrièremarkt Techniek plaats voor leerlingen uit de regio. Tijdens de markt kregen jongeren de kans om op een laagdrempelige manier kennis te maken met de wereld van techniek, een sector waar momenteel een groot tekort aan vakmensen is.

boerderij ijzertijd Rockanje.JPG

Resten historische boerderij gevonden: ‘Een puzzelstuk van de grote puzzel van Rockanje’

Rockanje - Bij archeologisch onderzoek in Rockanje zijn resten gevonden van een boerderij uit de late ijzertijd. De vondst is uitzonderlijk goed bewaard gebleven door de natte veenbodem. ‘Rockanje is een rijk gebied aan prehistorische resten’, zegt archeoloog Tiziano Goossens.

WhatsApp Image 2026-01-30 at 10.09.00.jpeg

Twee wethouders vertrekken na motie van wantrouwen in Voorne aan Zee

Voorne aan Zee - De gemeenteraad van Voorne aan Zee heeft op 29 januari een motie van wantrouwen aangenomen tegen wethouders Robert van der Kooi (IBV) en Daan van Orselen (Partij Voorne aan Zee). Na een lange vergadering stemden 23 raadsleden voor en 9 tegen, waardoor beide wethouders, vlak voor de verkiezingen, moeten aftreden.

7c5cc18e9a386573369c9ee2fb124b15 (1).jpg

Kop-staartbotsing op de Hartelbrug

Spijkenisse - Bij een kop-staartbotsing op de Hartelbrug zijn vanmiddag vijf voertuigen betrokken geraakt. Twee auto’s raakten zwaar beschadigd. Door het ongeval ontstond een grote file, waardoor de Hartelbrug volledig werd afgesloten.