Spijkernisse, Netherlands
Terug

Tomatenteeltbedrijf Bryte is Ondernemer van het Jaar

7b707b08e9dd3917cf81318287aa3652
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Tinte - Tijdens de ondernemersavond op 28 november is de uitreiking van de prijs voor Ondernemer van het Jaar Voorne aan Zee uitgereikt. Ruud Dukker en Tom Zwinkels van tomatenteeltbedrijf Bryte uit Tinte mochten de ondernemersprijs in ontvangst nemen. Het is de eerste keer dat deze prijs wordt uitgereikt voor ondernemers in heel Voorne aan Zee.

Juryvoorzitter en wethouder Aart Jan Spoon reikte de prijs uit: “Ik heb genoten van de bedrijfsbezoeken aan de drie genomineerden Bryte, Freudenberg en We Supply Yachts. Bij alle drie was ik onder de indruk van de manier waarop de ondernemers hun bedrijf runnen. Er kan er natuurlijk maar een winnen, en dat is Bryte geworden. Er komt heel veel bij kijken voordat je als klant in de supermarkt een bakje tomaten in je boodschappenmandje stopt. Een terechte winnaar.”

Bryte is ontstaan uit de samenvoeging van twee gerenommeerde tuinbouwbedrijven in het Westland en Voorne-Putten. Beide familiebedrijven hebben meerdere generaties ervaring in de tomatenteelt en leveren hun tomaten in heel Europa. Aan de buitenkant is niet te zien met welke factoren een bedrijf als Bryte te maken heeft, zoals een afzetmarkt die je niet kunt bepalen, een behoorlijk logistiek proces en de regulering van het klimaat in de kassen.

De jury, bestaande uit ondernemers uit verschillende plaatsen in Voorne aan Zee, was onder de indruk van de samenwerking binnen de tuinbouwsector. Niet alleen delen ze hun kennis, ook benutten ze kansen en investeren ze in de verkleining van hun energetische footprint, de impact die het bedrijf heeft op de aarde en energiebronnen. Niet alleen bij de jury, maar ook bij de stemmingspoll onder inwoners was Bryte met een meerderheid van de stemmen de winnaar.

Ondernemersavond in het teken van topsport

Op de ondernemersavond in de Sint Catharijnekerk in Brielle kwamen zo’n 150 ondernemers samen. Het thema van de avond was ‘Ondernemen is Topsport’. Burgemeester Arno Scheepers heette de ondernemers welkom en vertelde over de vijf d’s die van belang zijn voor topsporters, maar ook voor ondernemers: dromen, durf, discipline, doortastendheid en drive. Studio Sport verslaggever en ondernemer Gert van ‘t Hof begeleidde de avond op zijn eigen enthousiaste manier en deelde zijn ervaringen met topsport. Wethouders Aart Jan Spoon (economie) en Daan van Orselen (sport en ondernemersloket) spraken hun waardering uit voor de ondernemers in Voorne aan Zee en vertelden over het ondernemersloket en de dienstverlening voor ondernemers in Voorne aan Zee.

Ook werd kort stilgestaan bij het overlijden van Paul Oord eerder dit jaar. Paul was een ondernemer met veel kennis vanuit de Kamer van Koophandel en heeft veel gedaan voor de samenwerking tussen ondernemers, overheid en onderwijs op Voorne-Putten.

De ondernemersavond werd afgesloten met een netwerkborrel. Een mooie kans voor de ondernemers uit de verschillende dorpen en kernen in Voorne aan Zee om elkaar beter te leren kennen.




Lees ook

IMG_4259

Voorne aan Zee stelt rookverbod in voor natuurgebieden

Voorne aan Zee – De gemeente Voorne aan Zee stelt een jaarlijks rookverbod in voor bossen, heide- en veengronden en duingebieden. Het verbod geldt ook binnen een afstand van 30 meter van deze gebieden en loopt ieder jaar van 1 april tot 1 november.

55783

Dertig kinderen proberen kickboksen tijdens zomervakantie

Spijkenisse – Tijdens de zomervakantie hebben in totaal dertig kinderen van BSO Salamanderveen kennisgemaakt met kickboksen. Ronald Hoogendoorn van Fightteam Spijkenisse verzorgde speciaal voor de kinderen een actieve kickboksles.

20260812_085841

Vanavond kijken: pas in 2081 weer een vergelijkbare zonsverduistering

Regio – Wie vanavond de zonsverduistering mist, moet lang wachten op een vergelijkbaar schouwspel. Pas in 2081 is vanuit Nederland opnieuw een gedeeltelijke zonsverduistering van deze omvang te zien. Vanavond wordt ongeveer 90 procent van de zon door de maan bedekt.

1. Museumerf vol

Verhalen en muziek op het erf van De Duinhuisjes in Rockanje

Rockanje – Openluchtmuseum De Duinhuisjes in Rockanje staat zondag 16 augustus in het teken van verhalen en muziek. Verhalenverteller Arnie Dalkmann en muzikant Jacqueline du Mortier verzorgen vanaf 14.30 uur een voorstelling op het erf van het museum.

20260811_095601

Waterschap neemt maatregelen vanwege droogte rond Brielse Meer

Voorne-Putten – Door de aanhoudende droogte is steeds minder zoet water beschikbaar en dringt meer zout water het gebied binnen. Waterschap Hollandse Delta neemt daarom tijdelijke maatregelen om de zoetwatervoorziening van het Brielse Meer te ondersteunen.

MDB_4311

Persoon bedreigd met vuurwapen bij overval aan Nieuwstraat

Spijkenisse – Maandagmiddag rond 17.15 uur is een winkel aan de Nieuwstraat in Spijkenisse overvallen door twee verdachten. Daarbij werd een persoon in de winkel bedreigd met een vuurwapen.