Spijkernisse, Netherlands
Terug

Tomatenteeltbedrijf Bryte is Ondernemer van het Jaar

7b707b08e9dd3917cf81318287aa3652
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Tinte - Tijdens de ondernemersavond op 28 november is de uitreiking van de prijs voor Ondernemer van het Jaar Voorne aan Zee uitgereikt. Ruud Dukker en Tom Zwinkels van tomatenteeltbedrijf Bryte uit Tinte mochten de ondernemersprijs in ontvangst nemen. Het is de eerste keer dat deze prijs wordt uitgereikt voor ondernemers in heel Voorne aan Zee.

Juryvoorzitter en wethouder Aart Jan Spoon reikte de prijs uit: “Ik heb genoten van de bedrijfsbezoeken aan de drie genomineerden Bryte, Freudenberg en We Supply Yachts. Bij alle drie was ik onder de indruk van de manier waarop de ondernemers hun bedrijf runnen. Er kan er natuurlijk maar een winnen, en dat is Bryte geworden. Er komt heel veel bij kijken voordat je als klant in de supermarkt een bakje tomaten in je boodschappenmandje stopt. Een terechte winnaar.”

Bryte is ontstaan uit de samenvoeging van twee gerenommeerde tuinbouwbedrijven in het Westland en Voorne-Putten. Beide familiebedrijven hebben meerdere generaties ervaring in de tomatenteelt en leveren hun tomaten in heel Europa. Aan de buitenkant is niet te zien met welke factoren een bedrijf als Bryte te maken heeft, zoals een afzetmarkt die je niet kunt bepalen, een behoorlijk logistiek proces en de regulering van het klimaat in de kassen.

De jury, bestaande uit ondernemers uit verschillende plaatsen in Voorne aan Zee, was onder de indruk van de samenwerking binnen de tuinbouwsector. Niet alleen delen ze hun kennis, ook benutten ze kansen en investeren ze in de verkleining van hun energetische footprint, de impact die het bedrijf heeft op de aarde en energiebronnen. Niet alleen bij de jury, maar ook bij de stemmingspoll onder inwoners was Bryte met een meerderheid van de stemmen de winnaar.

Ondernemersavond in het teken van topsport

Op de ondernemersavond in de Sint Catharijnekerk in Brielle kwamen zo’n 150 ondernemers samen. Het thema van de avond was ‘Ondernemen is Topsport’. Burgemeester Arno Scheepers heette de ondernemers welkom en vertelde over de vijf d’s die van belang zijn voor topsporters, maar ook voor ondernemers: dromen, durf, discipline, doortastendheid en drive. Studio Sport verslaggever en ondernemer Gert van ‘t Hof begeleidde de avond op zijn eigen enthousiaste manier en deelde zijn ervaringen met topsport. Wethouders Aart Jan Spoon (economie) en Daan van Orselen (sport en ondernemersloket) spraken hun waardering uit voor de ondernemers in Voorne aan Zee en vertelden over het ondernemersloket en de dienstverlening voor ondernemers in Voorne aan Zee.

Ook werd kort stilgestaan bij het overlijden van Paul Oord eerder dit jaar. Paul was een ondernemer met veel kennis vanuit de Kamer van Koophandel en heeft veel gedaan voor de samenwerking tussen ondernemers, overheid en onderwijs op Voorne-Putten.

De ondernemersavond werd afgesloten met een netwerkborrel. Een mooie kans voor de ondernemers uit de verschillende dorpen en kernen in Voorne aan Zee om elkaar beter te leren kennen.




Lees ook

Keti Koti OBS De Veenvlinder

OBS De Veenvlinder staat met leerlingen stil bij Keti Koti

Spijkenisse - OBS De Veenvlinder heeft dinsdag uitgebreid stilgestaan bij Keti Koti. Met muziek, dans en educatieve activiteiten stonden leerlingen, ouders en medewerkers stil bij de afschaffing van de slavernij en de betekenis van vrijheid.

Tatakai Cup 2026 Sporthal De Akkers Spijkenisse

Sporthal De Akkers volledig in het teken van de Tatakai Cup 2026: ‘Sportiviteit, ontwikkeling en uitzonderlijk hoog niveau’

Spijkenisse – Zondag 28 juni stond Sporthal De Akkers in Spijkenisse volledig in het teken van de Tatakai Cup 2026. Een toernooi dat volgens de organisatoren van Kyokushin Fight Academy meer is dan een regulier karatetoernooi. Tijdens het toernooi van afgelopen weekend kwamen tientallen karateka’s samen voor een dag vol sportiviteit, ontwikkeling en waren er wedstrijden van uitzonderlijk hoog niveau.

Rembrandt

Gratis lezing over Rembrandt in Museum Den Briel

Brielle - In het kader van de tentoonstelling Etsen van Rembrandt organiseert Museum Den Briel op zaterdag 4 juli een gratis lezing met de titel ‘Rembrandt. De fotograaf’.

Spijkenisse Medisch Centrum

Zorgverlening Spijkenisse Medisch Centrum ondervindt hinder door ICT-storing

Spijkenisse – Een deel van de zorgverlening van het Spijkenisse Medisch Centrum ondervindt op woensdag 1 juli hinder vanwege een ICT-storing. Het Medisch Centrum meldt dat patiënten worden gebeld als hun afspraak niet door kan gaan vanwege de storing. Op het moment dat patiënten niet worden gebeld door het Medisch Centrum, gaat de afspraak door zoals gepland.

Atalanta - Chris van Swaay

Met 15 minuten vlinders tellen help je de natuur

Regio - Van vrijdag 10 tot en met zondag 12 juli vindt weer de jaarlijkse Tuinvlindertelling plaats. Iedereen met een tuin of balkon kan meedoen. Met slechts vijftien minuten tellen leveren deelnemers al een waardevolle bijdrage aan het onderzoek naar vlinders in Nederland.

040 Nieuw college staat klaar om verder te bouwen aan Voorne aan Zee

Nieuwe college van B&W Voorne aan Zee geïnstalleerd: ‘Samenwerking is het sleutelwoord’

Voorne aan Zee – Het nieuwe college van B&W van de gemeente Voorne aan Zee is tijdens de raadsvergadering op maandag 29 juni officieel geïnstalleerd. Een dag later werd de portefeuilleverdeling vastgesteld tijdens de eerste collegevergadering. ‘Daarmee is het dagelijks bestuur van de gemeente weer op volle sterkte en staat het klaar om vol energie verder te bouwen aan Voorne aan Zee’, schrijft de gemeente Voorne aan Zee.