Spijkernisse, Netherlands
Terug

Tomatenteeltbedrijf Bryte is Ondernemer van het Jaar

7b707b08e9dd3917cf81318287aa3652
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Tinte - Tijdens de ondernemersavond op 28 november is de uitreiking van de prijs voor Ondernemer van het Jaar Voorne aan Zee uitgereikt. Ruud Dukker en Tom Zwinkels van tomatenteeltbedrijf Bryte uit Tinte mochten de ondernemersprijs in ontvangst nemen. Het is de eerste keer dat deze prijs wordt uitgereikt voor ondernemers in heel Voorne aan Zee.

Juryvoorzitter en wethouder Aart Jan Spoon reikte de prijs uit: “Ik heb genoten van de bedrijfsbezoeken aan de drie genomineerden Bryte, Freudenberg en We Supply Yachts. Bij alle drie was ik onder de indruk van de manier waarop de ondernemers hun bedrijf runnen. Er kan er natuurlijk maar een winnen, en dat is Bryte geworden. Er komt heel veel bij kijken voordat je als klant in de supermarkt een bakje tomaten in je boodschappenmandje stopt. Een terechte winnaar.”

Bryte is ontstaan uit de samenvoeging van twee gerenommeerde tuinbouwbedrijven in het Westland en Voorne-Putten. Beide familiebedrijven hebben meerdere generaties ervaring in de tomatenteelt en leveren hun tomaten in heel Europa. Aan de buitenkant is niet te zien met welke factoren een bedrijf als Bryte te maken heeft, zoals een afzetmarkt die je niet kunt bepalen, een behoorlijk logistiek proces en de regulering van het klimaat in de kassen.

De jury, bestaande uit ondernemers uit verschillende plaatsen in Voorne aan Zee, was onder de indruk van de samenwerking binnen de tuinbouwsector. Niet alleen delen ze hun kennis, ook benutten ze kansen en investeren ze in de verkleining van hun energetische footprint, de impact die het bedrijf heeft op de aarde en energiebronnen. Niet alleen bij de jury, maar ook bij de stemmingspoll onder inwoners was Bryte met een meerderheid van de stemmen de winnaar.

Ondernemersavond in het teken van topsport

Op de ondernemersavond in de Sint Catharijnekerk in Brielle kwamen zo’n 150 ondernemers samen. Het thema van de avond was ‘Ondernemen is Topsport’. Burgemeester Arno Scheepers heette de ondernemers welkom en vertelde over de vijf d’s die van belang zijn voor topsporters, maar ook voor ondernemers: dromen, durf, discipline, doortastendheid en drive. Studio Sport verslaggever en ondernemer Gert van ‘t Hof begeleidde de avond op zijn eigen enthousiaste manier en deelde zijn ervaringen met topsport. Wethouders Aart Jan Spoon (economie) en Daan van Orselen (sport en ondernemersloket) spraken hun waardering uit voor de ondernemers in Voorne aan Zee en vertelden over het ondernemersloket en de dienstverlening voor ondernemers in Voorne aan Zee.

Ook werd kort stilgestaan bij het overlijden van Paul Oord eerder dit jaar. Paul was een ondernemer met veel kennis vanuit de Kamer van Koophandel en heeft veel gedaan voor de samenwerking tussen ondernemers, overheid en onderwijs op Voorne-Putten.

De ondernemersavond werd afgesloten met een netwerkborrel. Een mooie kans voor de ondernemers uit de verschillende dorpen en kernen in Voorne aan Zee om elkaar beter te leren kennen.




Lees ook

Mark van Os-2

Zware dobbers voor Zuidland en Brielle

Regio – De ploegen uit de eerste en tweede klasse, die zijn ingedeeld in groep 1 van het districtsbeker toernooi zijn komend weekend toe aan hun tweede duel in de groepsfase. Voor onze regio doen hier Nieuwenhoorn, Hellevoetsluis, Zuidland en Brielle mee.

Daveyvelzen foto Marjolein Nijmeijer

Spijkenisse op bezoek bij Quick op zoek naar eerste zege

VV Spijkenisse gaat zaterdag op zoek naar de eerste overwinning in de nog prille competitie in de vierde divisie B. De debutant uit Nissewaard had geen fraaie opening tegen Heerjansdam, dat vorig seizoen als tweede eindigde in de competitie en verloor met 2-3.

JB1_4905

Politie houdt twee personen aan na mogelijke aanwezigheid van wapen in een woning

Spijkenisse – Vrijdagochtend heeft de politie twee personen aangehouden aan de Houtskoolkreek in Spijkenisse. Bij de politie was bekend dat er mogelijk een vuurwapen in een woning zou liggen en daarom werd het arrestatieteam ingezet.

Wethouder Oosenbrug Voorne aan Zee

Gemeente Voorne aan Zee in gesprek met inwoners over het warmteprogramma

Voorne aan Zee – Gemeente Voorne aan Zee werkt op dit moment aan een warmteprogramma en wil inwoners hier graag bij betrekken. Op dit moment wordt nog gebruik gemaakt van aardgas, maar het doel is om in 2050 aardgasvrij te zijn en over te gaan op andere energiebronnen om bijvoorbeeld huizen te verwarmen, te douchen en te koken met warm water. Wethouder Astrid Ossenbrug: ‘De informatie die inwoners met ons hebben gedeeld, nemen we mee in de ontwikkeling van het warmteprogramma.’

Onthulling naam NIS

NIS gaat aankomende zaterdag open: ‘Een bruisende plek in het centrum van Spijkenisse’

Spijkenisse – Aankomende zaterdag 5 september gaat ontmoetingsplek NIS, Plek voor Cultuur en Creatie aan Nieuwstraat in Spijkenisse na een grondige verbouwing open voor het publiek. De vernieuwde locatie van het voormalige Centrum voor de Kunsten biedt na de opening een breed aanbod aan workshops voor jong en oud aan, maar zijn er oefen- en opnameruimtes voor bands en een NIS Café met een podium voor lokaal talent te vinden bij de nieuwe locatie in het centrum van Spijkenisse.

Tegeltaxi

Tegeltaxi helpt inwoners van Voorne aan Zee om hun tuin te vergroenen: ‘Tegels eruit, groen erin’

Voorne aan Zee – Deze maand rijdt de gratis Tegeltaxi door Voorne aan Zee om inwoners te helpen met het vergroenen van hun tuin. In samenwerking met Reinis organiseert de gemeente Voorne aan Zee meerdere dagen waar tegels bij inwoners in de buurt worden opgehaald na aanmelding.