Spijkernisse, Netherlands
Terug

Unieke blik achter de schermen bij renovatie Spijkenisserbrug

664ef36b2b87b499b061e7beadaf607e.jpg
Marvin Don |  | Aangepast op
Spijkenisse – De Spijkenisserbrug, die in 1977 werd gebouwd met delen van de oude Moerdijkbrug, is het komende jaar onderwerp van een grootschalige renovatie. Om de levensduur van de bijna 50 jaar oude brug te verlengen, worden diverse verouderde systemen vervangen en technische verbeteringen doorgevoerd. Tijdens vier weekenden is de brug volledig afgesloten voor wegverkeer, al blijft de scheepvaart ongehinderd doorgang vinden.

De renovatie richt zich op het moderniseren van elektronische apparatuur, inclusief slagbomen, camera’s en verlichting. Deze vernieuwingen zijn bedoeld om de brug minder storingsgevoelig te maken en klaar te stomen voor minimaal nog 30 jaar gebruik. Hoewel veel werkzaamheden voor het publiek verborgen blijven, biedt een reportage van Botlek TV een exclusieve kijk achter de schermen.

In de reportage nemen technisch adviseur Robbert Geers en omgevingsmanager Marianne Jongen kijkers mee naar de verborgen delen van de brug, ver onder de waterspiegel. Ze bespreken de uitgevoerde renovatiewerkzaamheden, veiligheidsmaatregelen en de tijdelijke veerdienst voor voetgangers en fietsers tussen Hoogvliet en Spijkenisse.

Voor aanvullende informatie kan je een SMS sturen naar 3669 met het bericht 'sbrugaan'. Ook is een animatiefilm, ontwikkeld door Rijkswaterstaat, te bekijken binnen de reportage. Deze informatie is mede verzorgd door Marije van de Ende, communicatieadviseur bij Rijkswaterstaat.

Lees ook

sportgala.jpg

Eerste sportgala Voorne aan Zee bekroont lokale sportprestaties in Brielle

Brielle - De eerste editie van het Sportgala Voorne aan Zee vond vanavond plaats in de Catharijnekerk in Brielle. Tijdens de avond stonden sporters centraal die afkomstig zijn uit de gemeente of lid zijn van een sportvereniging in Voorne aan Zee. Uit alle inzendingen stelde een jury per categorie een top drie samen, waaruit uiteindelijk de winnaars werden gekozen.

IMG_2358.jpg

Langs de route klonk volop aanmoediging bij Halve van Oostvoorne

Oostvoorne - Afgelopen zondag werd de Halve van Oostvoorne gehouden. Het parcours liep door het centrum, maar ook het duingebied vormde het decor van de loop. Niels Kerdel zette de Halve van Oostvoorne op zijn naam.

Schermafbeelding 2026-03-09 094254.png

Viering Internationale Vrouwendag op Voorne-Putten

Internationale Vrouwendag 8 maart werd ook op Voorne-Putten op meerdere locaties gevierd. Zowel in De Boekenberg, Wijkcentrum Noord en Wijkcentrum Waterland in Spijkenisse en Buurtkamer Ons Midden in Hellevoetsluis en in Brielle was er aandacht voor Vrouwendag.

DJI_20000221144910_0380_D.JPG

Onthulling bouwborden bij metrostation Spijkenisse-Centrum

Spijkenisse – Vanochtend rond 11:50 hebben wethouders Jan Willem Mijnans, Martijn Hamerslag en Chris Hottentot twee bouwborden onthuld bij Metrostation Spijkenisse Centrum.

20260308-JVB_5123.jpeg

Brandend fietslampje in sloot leidt tot zoekactie in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Zondagavond zag een omstander een fietslampje branden in een sloot aan het Trambaanpad in Hellevoetsluis en belde de hulpdiensten.

20260308-JVB_5021.jpeg

Auto te water Polderweg in Oostvoorne

Oostvoorne - Zondagavond rond 19.30 uur is een auto te water geraakt aan de Polderweg in Oostvoorne. Het voertuig lag op het dak in de sloot.