Spijkernisse, Netherlands
Terug

Unieke blik achter de schermen bij renovatie Spijkenisserbrug

664ef36b2b87b499b061e7beadaf607e.jpg
Marvin Don |  | Aangepast op
Spijkenisse – De Spijkenisserbrug, die in 1977 werd gebouwd met delen van de oude Moerdijkbrug, is het komende jaar onderwerp van een grootschalige renovatie. Om de levensduur van de bijna 50 jaar oude brug te verlengen, worden diverse verouderde systemen vervangen en technische verbeteringen doorgevoerd. Tijdens vier weekenden is de brug volledig afgesloten voor wegverkeer, al blijft de scheepvaart ongehinderd doorgang vinden.

De renovatie richt zich op het moderniseren van elektronische apparatuur, inclusief slagbomen, camera’s en verlichting. Deze vernieuwingen zijn bedoeld om de brug minder storingsgevoelig te maken en klaar te stomen voor minimaal nog 30 jaar gebruik. Hoewel veel werkzaamheden voor het publiek verborgen blijven, biedt een reportage van Botlek TV een exclusieve kijk achter de schermen.

In de reportage nemen technisch adviseur Robbert Geers en omgevingsmanager Marianne Jongen kijkers mee naar de verborgen delen van de brug, ver onder de waterspiegel. Ze bespreken de uitgevoerde renovatiewerkzaamheden, veiligheidsmaatregelen en de tijdelijke veerdienst voor voetgangers en fietsers tussen Hoogvliet en Spijkenisse.

Voor aanvullende informatie kan je een SMS sturen naar 3669 met het bericht 'sbrugaan'. Ook is een animatiefilm, ontwikkeld door Rijkswaterstaat, te bekijken binnen de reportage. Deze informatie is mede verzorgd door Marije van de Ende, communicatieadviseur bij Rijkswaterstaat.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 17.43.42.jpeg

Mark Soetens (IBV) bij Voorne-Putten Kiest: ‘We willen dichtbij de mensen staan’

Voorne aan Zee – LINQ Media is sinds begin februari bezig met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang politieke partijen aan. Onlangs schoof Mark Soetens aan, nummer vijf op de kandidatenlijst van Inwoners Belang Voorne (IBV).

WhatsApp Image 2026-03-14 at 17.19.53.jpeg

Man bekneld bij werkzaamheden op boot

Zuidland – Vanmiddag is op de Munnikenweg een man bekneld geraakt met zijn arm terwijl hij aan een boot werkte.

WhatsApp Image 2026-03-14 at 13.19.48.jpeg

Geert Wilders bezoekt centrum van Spijkenisse

Spijkenisse - Geert Wilders, de leider van de Partij voor de Vrijheid (PVV), bracht vanmiddag een bezoek aan het centrum van Spijkenisse. Het bezoek maakte deel uit van zijn zogenoemde AZC-tour in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van komende woensdag. Meerdere inwoners van de gemeente kwamen naar het centrum om het bezoek te volgen.

Struikroven.jpg

Kom struikroven in de Molenwei op zaterdag 28 maart

Spijkenisse - Op zaterdag 28 maart van 10.00 tot 13.00 uur kun je weer komen struikroven. Stichting Struikroven organiseert dan voor de tweede keer een struikroofactie in de Molenwei, op initiatief van Maasdelta Groep, de gemeente Nissewaard en Dura Vermeer.

Voorne-Putten in Balans(1).jpg

Nieuwe welzijnsgids ‘Voorne-Putten in Balans’ uitgebracht

Op Voorne-Putten is een nieuwe gids verschenen: Voorne-Putten in Balans. De gids brengt het aanbod rond persoonlijke groei, welzijn en gezondheid op het eiland samen.

dehaven_hellevoetsluis.jpg

Nieuwe buurtvereniging verbindt bewoners van De Haven

Spijkenisse - In de relatief nieuwe wijk De Haven is sinds februari officieel een buurtvereniging actief. Bewoners hebben de krachten gebundeld om meer verbinding in de wijk te creëren. De vereniging wil het hele jaar door laagdrempelige activiteiten organiseren voor jong en oud. Met Pasen staat het eerste evenement vanuit de nieuwe vereniging op de planning.