Spijkernisse, Netherlands
Terug

Unieke blik achter de schermen bij renovatie Spijkenisserbrug

664ef36b2b87b499b061e7beadaf607e.jpg
Marvin Don |  | Aangepast op
Spijkenisse – De Spijkenisserbrug, die in 1977 werd gebouwd met delen van de oude Moerdijkbrug, is het komende jaar onderwerp van een grootschalige renovatie. Om de levensduur van de bijna 50 jaar oude brug te verlengen, worden diverse verouderde systemen vervangen en technische verbeteringen doorgevoerd. Tijdens vier weekenden is de brug volledig afgesloten voor wegverkeer, al blijft de scheepvaart ongehinderd doorgang vinden.

De renovatie richt zich op het moderniseren van elektronische apparatuur, inclusief slagbomen, camera’s en verlichting. Deze vernieuwingen zijn bedoeld om de brug minder storingsgevoelig te maken en klaar te stomen voor minimaal nog 30 jaar gebruik. Hoewel veel werkzaamheden voor het publiek verborgen blijven, biedt een reportage van Botlek TV een exclusieve kijk achter de schermen.

In de reportage nemen technisch adviseur Robbert Geers en omgevingsmanager Marianne Jongen kijkers mee naar de verborgen delen van de brug, ver onder de waterspiegel. Ze bespreken de uitgevoerde renovatiewerkzaamheden, veiligheidsmaatregelen en de tijdelijke veerdienst voor voetgangers en fietsers tussen Hoogvliet en Spijkenisse.

Voor aanvullende informatie kan je een SMS sturen naar 3669 met het bericht 'sbrugaan'. Ook is een animatiefilm, ontwikkeld door Rijkswaterstaat, te bekijken binnen de reportage. Deze informatie is mede verzorgd door Marije van de Ende, communicatieadviseur bij Rijkswaterstaat.

Lees ook

Droespolderweg richting Calandbrug.jpg

Op- en afrit 13 bij Rozenburg een week dicht

De op- en afrit 13 (Havens 5225-5600) op de A15 bij Rozenburg gaat een week dicht, van zaterdag 28 februari 06.00 uur tot zaterdag 7 maart 22.00 uur. De afsluiting is nodig voor het verbreden van de kabel- en leidingenstrook langs de Droespolderweg. Ook wordt het spoorviaduct bij de Droespolderweg verwijderd.

VAZ penning voor bakkerij Mainintveld Rockanje 260226.jpg

Bakkerij Manintveld ontvangt Voorne aan Zee-penning bij afscheid na 130 jaar

Rockanje - Burgemeester Arno Scheepers en wethouder Aart Jan Spoon (economie) hebben woensdag 25 februari de Voorne aan Zee-penning uitgereikt aan Bakkerij Manintveld. De onderscheiding werd overhandigd tijdens een bezoek aan de bakkerij in Rockanje, die op 28 februari na 130 jaar definitief de deuren sluit.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 14.55.26.jpeg

Nationale Pokémon Dag op Voorne-Putten

Spijkenisse - Op 27 februari wordt wereldwijd de Nationale Pokémon Dag gevierd. Dit jaar valt die samen met het 30-jarig bestaan van Pokémon. In het weekend daarna vindt het jaarlijkse evenement Pokémon GO Tour: Kalos plaats. Ook op Voorne-Putten gaan spelers dan op pad.

Ondernemersdebat.jpeg

Lokale economie in spotlights tijdens ondernemersdebat in Voorne aan Zee

Hellevoetsluis - Donderdagavond 26 februari stond Theater Twee Hondjes volledig in het teken van de lokale economie tijdens het Ondernemersverkiezingsdebat. Onder leiding van Gert van ’t Hof kregen de 13 lijsttrekkers van Voorne aan Zee concrete vragen voorgelegd over het ondernemersklimaat in de gemeente.

NIS sneak preview.jpg

Sneak preview in gebouw NIS

Spijkenisse - Er wordt nog hard gewerkt, maar het verbouwde pand van NIS, het voormalige Centrum Voor De Kunsten Spijkenisse, is nu echt bijna klaar. Eind mei gaat het gebouw open, maar donderdag 26 februari was er al een sneak preview voor genodigden.

IMG_1228.jpg

Vishaak verwijderd uit zwaan aan Rondweg

Abbenbroek - Vrijdag aan het einde van de ochtend is op de Bernisse, aan de Rondweg in Abbenbroek, een zwaan uit het water gehaald. Omstanders zagen een zwaan met een bebloede vleugel.