Spijkernisse, Netherlands
Terug

Unieke blik achter de schermen bij renovatie Spijkenisserbrug

664ef36b2b87b499b061e7beadaf607e.jpg
Marvin Don |  | Aangepast op
Spijkenisse – De Spijkenisserbrug, die in 1977 werd gebouwd met delen van de oude Moerdijkbrug, is het komende jaar onderwerp van een grootschalige renovatie. Om de levensduur van de bijna 50 jaar oude brug te verlengen, worden diverse verouderde systemen vervangen en technische verbeteringen doorgevoerd. Tijdens vier weekenden is de brug volledig afgesloten voor wegverkeer, al blijft de scheepvaart ongehinderd doorgang vinden.

De renovatie richt zich op het moderniseren van elektronische apparatuur, inclusief slagbomen, camera’s en verlichting. Deze vernieuwingen zijn bedoeld om de brug minder storingsgevoelig te maken en klaar te stomen voor minimaal nog 30 jaar gebruik. Hoewel veel werkzaamheden voor het publiek verborgen blijven, biedt een reportage van Botlek TV een exclusieve kijk achter de schermen.

In de reportage nemen technisch adviseur Robbert Geers en omgevingsmanager Marianne Jongen kijkers mee naar de verborgen delen van de brug, ver onder de waterspiegel. Ze bespreken de uitgevoerde renovatiewerkzaamheden, veiligheidsmaatregelen en de tijdelijke veerdienst voor voetgangers en fietsers tussen Hoogvliet en Spijkenisse.

Voor aanvullende informatie kan je een SMS sturen naar 3669 met het bericht 'sbrugaan'. Ook is een animatiefilm, ontwikkeld door Rijkswaterstaat, te bekijken binnen de reportage. Deze informatie is mede verzorgd door Marije van de Ende, communicatieadviseur bij Rijkswaterstaat.

Lees ook

groeps foto.jpg

Stichting Moeders van Oostvoorne zet zich ook dit jaar weer in voor gezinnen

Oostvoorne - Stichting Moeders van Oostvoorne, die zich al tien jaar inzet voor gezinnen die het financieel moeilijk hebben, was deze week te gast in het radioprogramma LINQ Lunch. Tijdens het gesprek vertelden de initiatiefnemers meer over het ontstaan van de stichting en hun activiteiten.

Schermafbeelding 2026-03-18 141933.png

Stemoproep van burgemeester Arno Scheepers

Burgemeester Arno Scheepers van Voorne aan Zee heeft vanmiddag zijn stem uitgebracht in Hellevoetsluis. Hij vindt het belangrijk dat mensen gaan stemmen. Ziet hij ook iets in een challenge als zijn collega-burgemeester Carola Schouten die bij een opkomst van 38,9% gaat abseilen van de Euromast?

'1.jpg

Partij 1572: ‘Een Brielse lach bij Spaans gezag’

Brielle - Tussen de officiële verkiezingsposters in Brielle hangen ook opvallende andere posters: die van de Spaanse ‘Partij 1572’. De partij heeft alles: een naam, een logo, een kandidatenlijst en zelfs een verkiezingsprogramma. Adjudant El Butre, van de Brielse Spanjaarden, nummer één op de kandidatenlijst en initiatiefnemer, vertelt het verhaal achter de actie.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 12.20.38.jpeg

EHBO-oefening met realistische noodsituaties in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - De jaarlijkse eindoefening van de EHBO-vereniging Hellevoetsluis vond dinsdagavond plaats bij een lokaal bedrijf. In een grote loods werden verschillende noodsituaties nagebootst, waarbij de EHBO-leden hun kennis en vaardigheden in de praktijk konden brengen.

Ivan-Divkovic.jpg

Ivan Divkovic nieuwe hoofdtrainer bij VV Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - VV Hellevoetsluis heeft met Ivan Divkovic een nieuwe hoofdtrainer aangesteld voor de rest van het seizoen. De 43-jarige Rotterdammer was eerder hoofdtrainer bij 1ste-klasser Heinenoord en brengt ruime ervaring mee uit zowel jeugd- als seniorenvoetbal.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 07.47.24.jpeg

Straatpraat: wat vindt u belangrijk in uw gemeente?

Hellevoetsluis - Voor onze rubriek Straatpraat trekt LINQ Media elke week de straat op met een actuele vraag, om te horen wat inwoners van Voorne-Putten écht denken. En vandaag, op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen, staat één vraag centraal: 'Wat vindt u belangrijk in uw gemeente?'