Spijkernisse, Netherlands
Terug

Unieke blik achter de schermen bij renovatie Spijkenisserbrug

664ef36b2b87b499b061e7beadaf607e.jpg
Marvin Don |  | Aangepast op
Spijkenisse – De Spijkenisserbrug, die in 1977 werd gebouwd met delen van de oude Moerdijkbrug, is het komende jaar onderwerp van een grootschalige renovatie. Om de levensduur van de bijna 50 jaar oude brug te verlengen, worden diverse verouderde systemen vervangen en technische verbeteringen doorgevoerd. Tijdens vier weekenden is de brug volledig afgesloten voor wegverkeer, al blijft de scheepvaart ongehinderd doorgang vinden.

De renovatie richt zich op het moderniseren van elektronische apparatuur, inclusief slagbomen, camera’s en verlichting. Deze vernieuwingen zijn bedoeld om de brug minder storingsgevoelig te maken en klaar te stomen voor minimaal nog 30 jaar gebruik. Hoewel veel werkzaamheden voor het publiek verborgen blijven, biedt een reportage van Botlek TV een exclusieve kijk achter de schermen.

In de reportage nemen technisch adviseur Robbert Geers en omgevingsmanager Marianne Jongen kijkers mee naar de verborgen delen van de brug, ver onder de waterspiegel. Ze bespreken de uitgevoerde renovatiewerkzaamheden, veiligheidsmaatregelen en de tijdelijke veerdienst voor voetgangers en fietsers tussen Hoogvliet en Spijkenisse.

Voor aanvullende informatie kan je een SMS sturen naar 3669 met het bericht 'sbrugaan'. Ook is een animatiefilm, ontwikkeld door Rijkswaterstaat, te bekijken binnen de reportage. Deze informatie is mede verzorgd door Marije van de Ende, communicatieadviseur bij Rijkswaterstaat.

Lees ook

Beeldentuin Heenvliet.jpg

31e editie van de Beeldentuin in Heenvliet aankomende vrijdag van start

Heenvliet – Van vrijdag 8 mei tot en met zondag 31 mei wordt de 31e editie van de Beeldentuin in Ruïne Ravesteyn georganiseerd. Bezoekers kunnen in deze periode van donderdag tot en met zondag terecht om diverse kunstwerken en de historische kasteelruïne in Heenvliet van dichtbij te bekijken.

IMG_6756.JPG

Woning zwaar beschadigd door brand aan Bethlehemweg

Oostvoorne - Op de Bethlehemweg in Oostvoorne heeft een brand een woning zwaar beschadigd. De bewoners zouden op dat moment niet thuis zijn geweest.

MVC04049.jpg

Opnieuw explosie bij woning aan Crocusstraat in Spijkenisse

Spijkenisse - Aan de Crocusstraat in Spijkenisse heeft opnieuw een explosie plaatsgevonden bij een woning.

WhatsApp Image 2026-05-05 at 15.13.56.jpeg

Amnesty Internationallaan afgesloten door aardappelen op de weg

Hellevoetsluis - Een tractor met aanhanger heeft zijn lading aardappelen verloren aan de Amnesty Internationallaan. De oorzaak van het scharen van de aanhanger is nog onduidelijk.

Herdenking_4mei_Zwartewaal (8).jpg

Stille tochten en herdenkingen in de regio op 4 mei

Regio - Op 4 mei werd in Voorne aan Zee en Nissewaard op verschillende plekken stilgestaan bij de slachtoffers van oorlog en geweld.

Schermafbeelding 2026-05-04 141210.png

Na mock battle met explosies en vechtscènes oprecht eerbetoon aan veteranen

Het Bevrijdingsfestival in Brielle is in volle gang. Het evenement loopt door tot en met 5 mei 2026. Zaterdag 2 mei vond de mock battle plaats, het naspelen van gebeurtenissen uit de Tweede Wereldoorlog. Die was met een echte nazivlag en vuurwapens, met goedkeuring van de Raad van State. Zondag 3 mei was er een parade door het centrum van Brielle.