Spijkernisse, Netherlands
Terug

Unieke blik achter de schermen bij renovatie Spijkenisserbrug

664ef36b2b87b499b061e7beadaf607e.jpg
Marvin Don |  | Aangepast op
Spijkenisse – De Spijkenisserbrug, die in 1977 werd gebouwd met delen van de oude Moerdijkbrug, is het komende jaar onderwerp van een grootschalige renovatie. Om de levensduur van de bijna 50 jaar oude brug te verlengen, worden diverse verouderde systemen vervangen en technische verbeteringen doorgevoerd. Tijdens vier weekenden is de brug volledig afgesloten voor wegverkeer, al blijft de scheepvaart ongehinderd doorgang vinden.

De renovatie richt zich op het moderniseren van elektronische apparatuur, inclusief slagbomen, camera’s en verlichting. Deze vernieuwingen zijn bedoeld om de brug minder storingsgevoelig te maken en klaar te stomen voor minimaal nog 30 jaar gebruik. Hoewel veel werkzaamheden voor het publiek verborgen blijven, biedt een reportage van Botlek TV een exclusieve kijk achter de schermen.

In de reportage nemen technisch adviseur Robbert Geers en omgevingsmanager Marianne Jongen kijkers mee naar de verborgen delen van de brug, ver onder de waterspiegel. Ze bespreken de uitgevoerde renovatiewerkzaamheden, veiligheidsmaatregelen en de tijdelijke veerdienst voor voetgangers en fietsers tussen Hoogvliet en Spijkenisse.

Voor aanvullende informatie kan je een SMS sturen naar 3669 met het bericht 'sbrugaan'. Ook is een animatiefilm, ontwikkeld door Rijkswaterstaat, te bekijken binnen de reportage. Deze informatie is mede verzorgd door Marije van de Ende, communicatieadviseur bij Rijkswaterstaat.

Lees ook

2. Opa Bram en opoe Jaantje.jpg

De Duinhuisjes openen extra op Hemelvaartsdag en Tweede Pinksterdag

Rockanje - Openluchtmuseum De Duinhuisjes is een klein museum aan de rand van de duinen. Op het terrein lijkt het alsof de tijd even heeft stilgestaan. Bezoekers kunnen de huisjes bekijken, maar ook op het groene erf plaatsnemen op een bankje en genieten van de rust en de vogels.

burgemeester traint.jpg

Burgemeester sprint naar vijfde plaats bij Voorne Atletiek

Vierpolders - Burgemeester Arno Scheepers was dinsdagavond 12 mei aanwezig bij een loopwedstrijd bij Voorne Atletiek in Vierpolders. De atletiekvereniging nam deel aan de Rijnmond Track Series, een serie baanraces op atletiekbanen in de regio Rotterdam-Rijnmond. Lopers van meerdere niveaus kwamen uit op de 1500 meter.

Tuintjesmarkt Zuidland flyer.jpg

Tientallen straten in Zuidland op 6 juni in het teken van een tuintjesmarkt: ‘Markt voor en door Zuidland’

Zuidland – Zaterdag 6 juni staan tientallen straten in Zuidland in het teken van een tuintjesmarkt onder het motto: ‘Markt voor en door Zuidland’. Vanuit hun eigen tuin, oprit of garage verkopen bewoners tussen 10:00 en 16:00 allerlei spullen als boeken, kleding, zelfgemaakte producten en andere hobbyspullen. Organisator Wilma hoopt zoveel mogelijk inwoners van Zuidland te enthousiasmeren om mee te doen aan de tuintjesmarkt als verkoper of langs te komen als bezoeker.

20260513_084315.jpg

Stroomstoring Spijkenisse Schenkel verholpen

Spijkenisse - In de wijk Schenkel in Spijkenisse was vanmorgen om 08.24 uur sprake van een stroomstoring.

WhatsApp Image 2026-05-12 at 18.03.54.jpeg

Ernstig ongeval op Groene Kruisweg-Oost in Heenvliet

Heenvliet- Op de Groene Kruisweg-Oost in Heenvliet heeft dinsdag aan het einde van de middag een ernstig ongeval plaatsgevonden. Meerdere hulpdiensten zijn ter plaatse, waaronder een traumahelikopter die in de omgeving is geland.

SPARK special olympics G-team

G-team SPARK in training voor Special Olympics

Het G-team van atletiekvereniging SPARK doet in juni mee aan de Special Olympics in Haarlem. Het is het grootste Nederlandse multi-sportevenement voor mensen met een verstandelijke beperking, met meer dan 3000 sporters en meer dan 20 takken van sport.