Spijkernisse, Netherlands
Terug

Unieke blik achter de schermen bij renovatie Spijkenisserbrug

664ef36b2b87b499b061e7beadaf607e
Marvin Don |  | Aangepast op
Spijkenisse – De Spijkenisserbrug, die in 1977 werd gebouwd met delen van de oude Moerdijkbrug, is het komende jaar onderwerp van een grootschalige renovatie. Om de levensduur van de bijna 50 jaar oude brug te verlengen, worden diverse verouderde systemen vervangen en technische verbeteringen doorgevoerd. Tijdens vier weekenden is de brug volledig afgesloten voor wegverkeer, al blijft de scheepvaart ongehinderd doorgang vinden.

De renovatie richt zich op het moderniseren van elektronische apparatuur, inclusief slagbomen, camera’s en verlichting. Deze vernieuwingen zijn bedoeld om de brug minder storingsgevoelig te maken en klaar te stomen voor minimaal nog 30 jaar gebruik. Hoewel veel werkzaamheden voor het publiek verborgen blijven, biedt een reportage van Botlek TV een exclusieve kijk achter de schermen.

In de reportage nemen technisch adviseur Robbert Geers en omgevingsmanager Marianne Jongen kijkers mee naar de verborgen delen van de brug, ver onder de waterspiegel. Ze bespreken de uitgevoerde renovatiewerkzaamheden, veiligheidsmaatregelen en de tijdelijke veerdienst voor voetgangers en fietsers tussen Hoogvliet en Spijkenisse.

Voor aanvullende informatie kan je een SMS sturen naar 3669 met het bericht 'sbrugaan'. Ook is een animatiefilm, ontwikkeld door Rijkswaterstaat, te bekijken binnen de reportage. Deze informatie is mede verzorgd door Marije van de Ende, communicatieadviseur bij Rijkswaterstaat.

Lees ook

Kogelstoten clubkampioenschappen VA

138 atleten in actie tijdens clubkampioenschappen Voorne Atletiek

Maar liefst 138 atleten van Voorne Atletiek kwamen zaterdag 26 september in actie tijdens de jaarlijkse outdoor clubkampioenschappen. Van de jongste pupillen tot de masters werd er fanatiek gestreden om de beste prestaties. Naast sportieve strijd draaide de dag vooral om plezier, gezelligheid en het verenigingsgevoel.

Div

‘Onbekend maakt onbemind’: ontmoeting centraal tijdens Diversity Day

Spijkenisse – In Wijkcentrum De Akkers in Spijkenisse is zaterdagmiddag een Diversity middag georganiseerd. De middag werd druk bezocht en officieel geopend door wethouder Hanneke Stengs.

foto taxateur VenduRotterdam in actie

Gratis taxatiedag voor kunst en antiek in Historisch Museum Den Briel

Brielle – Inwoners die benieuwd zijn naar de waarde van een schilderij, sieraad, oude vaas of ander bijzonder voorwerp kunnen dinsdag 20 oktober terecht in het Historisch Museum Den Briel. Taxateurs van veilinghuis Vendu Rotterdam beoordelen daar tussen 10.00 en 16.00 uur gratis meegebrachte objecten.

PHOTO-2026-10-03-19-11-59

Spivo Dames 1 overtuigend langs OKK’70

Hardinxveld-Giessendam – Spivo Dames 1 heeft zaterdag de tweede competitiewedstrijd van het seizoen overtuigend gewonnen. De ploeg uit Spijkenisse was in Hardinxveld-Giessendam met 0-4 te sterk voor OKK’70. Met setstanden van 20-25, 14-25, 20-25 en 24-26 nam Spivo bovendien alle vijf de competitiepunten mee naar huis.

JB2_3525

Motorrijder met spoed naar ziekenhuis na ongeval op Maasvlakte

Maasvlakte Rotterdam – Op de Mekongweg op de Maasvlakte heeft zondag aan het einde van de middag een eenzijdig ongeval met een motorrijder plaatsgevonden. Het slachtoffer raakte een afzethek en kwam enkele meters verderop in het zand terecht.

oussamabekkaoui(Dick)

Nieuwenhoorn ook de meerdere van Unitas'30 en blijft koploper

Etten-Leur – Nieuwenhoorn is ook na de derde rond in de competitie nog altijd de koploper in de eerste klasse. In de voor hen laatste wedstrijd, dit seizoen, die op zondag werd gespeeld bij hekkensluiter Unitas ’30, won de formatie met 0-2 van de Brabanders.