Spijkernisse, Netherlands
Terug

Unieke blik achter de schermen bij renovatie Spijkenisserbrug

664ef36b2b87b499b061e7beadaf607e
Marvin Don |  | Aangepast op
Spijkenisse – De Spijkenisserbrug, die in 1977 werd gebouwd met delen van de oude Moerdijkbrug, is het komende jaar onderwerp van een grootschalige renovatie. Om de levensduur van de bijna 50 jaar oude brug te verlengen, worden diverse verouderde systemen vervangen en technische verbeteringen doorgevoerd. Tijdens vier weekenden is de brug volledig afgesloten voor wegverkeer, al blijft de scheepvaart ongehinderd doorgang vinden.

De renovatie richt zich op het moderniseren van elektronische apparatuur, inclusief slagbomen, camera’s en verlichting. Deze vernieuwingen zijn bedoeld om de brug minder storingsgevoelig te maken en klaar te stomen voor minimaal nog 30 jaar gebruik. Hoewel veel werkzaamheden voor het publiek verborgen blijven, biedt een reportage van Botlek TV een exclusieve kijk achter de schermen.

In de reportage nemen technisch adviseur Robbert Geers en omgevingsmanager Marianne Jongen kijkers mee naar de verborgen delen van de brug, ver onder de waterspiegel. Ze bespreken de uitgevoerde renovatiewerkzaamheden, veiligheidsmaatregelen en de tijdelijke veerdienst voor voetgangers en fietsers tussen Hoogvliet en Spijkenisse.

Voor aanvullende informatie kan je een SMS sturen naar 3669 met het bericht 'sbrugaan'. Ook is een animatiefilm, ontwikkeld door Rijkswaterstaat, te bekijken binnen de reportage. Deze informatie is mede verzorgd door Marije van de Ende, communicatieadviseur bij Rijkswaterstaat.

Lees ook

Ronard-Venekamp

OVV met winst naar huis, SC Botlek onderuit tegen Stellendam

Regio – In de derde klasse van het amateurvoetbal kwam SC Botlek zaterdag in actie tegen Stellendam. Het werd 2-4 voor de gasten. OVV moest naar COAL en kwam winnend terug naar Oostvoorne, het werd 2-5 voor de ploeg van Ronard Venekamp.

Xavi Wuijster (nieuwenhoorn)

Nieuwenhoorn pakt de punten tegen Heinenoord, ploegen tweede klasse verliezen niet

Regio – Voor Nieuwenhoorn is zaterdag de tweede wedstrijd van de competitie in 1D ook omgezet in winst. De mannen van Oussamma Bekkaoui wonnen in eigen huis met 2-5 van Heinenoord. Een klasse lager speelde Hellevoetsluis knap gelijk en wonnen Zuidland en Brielle hun duels

Julièn Gret

Spijkenisse in slotfase opnieuw met lege handen

In de vijfde competitiewedstrijd van Spijkenisse probeerde de ploeg van Davey van Velzen de eerste overwinning van de competitie te behalen. Op sportpark Faas Wilkes werd het tegen Xerxes/DZB 4-2 (1-1) voor de Rotterdammers.

WhatsApp Image 2026-09-26 at 16.06.47

Burendag brengt Waterland en Hekelingen samen: ‘Een goede buur is beter dan een verre vriend’

Spijkenisse - De oude busbaan tussen Waterland en Hekelingen veranderde vandaag in een levendige markt vol kraampjes, lekkernijen en ontmoetingen. Tijdens de landelijke Burendag kwamen inwoners van beide kanten van de Middelweg samen. Met zo’n dertig kramen en bezoekers van jong tot oud trok de braderie gedurende de dag veel bekijks.

WhatsApp Image 2026-09-26 at 12.41.18

Rommelmarkt keert terug in de Drenkwaard: ‘Om binding te maken met het dorp’

Zuidland - Inwoners uit Zuidland en omliggende kernen struinen deze zaterdag langs de kraampjes van de rommelmarkt in multifunctioneel centrum de Drenkwaard. De tweedehandsmarkt, die vorig jaar na een onderbreking weer werd opgepakt, duurt vandaag nog tot 15.00 uur.

Ferry Seton (Zwartewaal)

Alle vierdeklassers wachten nog op eerste zege

Regio – Van de vijf vertegenwoordigers in de vierde klasse, was er vorige week geen één die een overwinning wist te behalen, bij de start van de competitie. Er waren puntendelingen voor Rozenburg, Zwartewaal en OHVV. GHVV’13 en FC Vlotbrug wachten nog op de eerste punten.