VOORNE-PUTTEN - Buren kunnen zich vanaf vandaag aanmelden voor Burendag 2026. Op zaterdag 26 september organiseren het Oranje Fonds en Douwe Egberts voor de 21e keer de landelijke ontmoetingsdag. Dit jaar hopen de organisatoren voor het eerst 10.000 buurtactiviteiten door heel Nederland te realiseren.
Burendag is bedoeld om buurtbewoners met elkaar in contact te brengen. Volgens de organisatoren zorgen goede contacten tussen buren voor meer vertrouwen, saamhorigheid en een groter gevoel van veiligheid in de wijk. In een tijd waarin mensen steeds vaker langs elkaar heen leven, moet Burendag bijdragen aan meer verbinding in de buurt.
Taart
Ook op Voorne-Putten wordt Burendag regelmatig gevierd. Zo organiseerde buurtinitiatief Baarsveen Voor Elkaar in Spijkenisse vorig jaar een Burendag waarbij buurtbewoners samenkwamen voor koffie, taart en gesprekken. De activiteit bleek zo'n succes dat er later ook een kerstviering voor de wijk werd georganiseerd. Ook het Nederlands Turks Ontmoetingscentrum (NTO) in Spijkenisse organiseert regelmatig activiteiten, waaronder Burendag, om buurtbewoners met elkaar in contact te brengen en de samenhang in de wijk te versterken.
High Five
In verschillende wijken in Nissewaard zijn daarnaast High Five-straten actief. Bewoners spreken daar af om meer naar elkaar om te kijken, elkaar te groeten en elkaar te helpen waar nodig. Het initiatief heeft als doel de verbondenheid in de buurt te vergroten en eenzaamheid tegen te gaan.
Op www.burendag.nl staan al wat activiteiten van straten en buurten in Nissewaard en Voorne aan Zee vermeld. Deelnemers kunnen via de website een Burendagpakket aanvragen met onder meer spelmateriaal, decoratie en koffie. Daarnaast is het mogelijk om, zolang het budget beschikbaar is, een bijdrage tot 350 euro aan te vragen voor een buurtactiviteit.