Het ongeluk vond halverwege de ochtendspits plaats en Rijkswaterstaat schrijft dat drie ventilatoren, een flink aantal lampen en een camera kapot zijn gegaan door het te hoge voertuig. Door het ongeval is er rond 10:30 uur nog steeds sprake van minimaal een half uur vertraging. Het verkeer kan gebruik maken van een omleiding via de Calandbrug of lokaal omrijden. Eerder stond ook al een vertraging van meer dan een uur op de aansluitende N57.
Het voertuig is na het ongeval doorgereden, maar het is op dit moment nog niet duidelijk of de bestuurder heeft doorgehad dat er zoveel schade is aangericht. Rijnmond schrijft dat het voertuig wel op camerabeelden is vastgelegd en dat deze beelden met de politie zijn gedeeld om naar de bestuurder op zoek te gaan.
Op dit moment is een aannemer bezig om alle kapotte onderdelen in de tunnel te repareren en ook het wegdek wordt schoongemaakt. Het verkeer moet minimaal tot het middaguur rekening houden met extra reistijd in de richting van de tunnel. Hierbij kan gebruik gemaakt worden van de actuele verkeersinformatie van Rijkswaterstaat en de ANWB.