Spijkernisse, Netherlands

Vervoerregio’s rekenen op terugdraaien bezuiniging metro, tram en bus

Mirjam de Neeff | 14 oktober 2024 18:00 | 14 oktober 2024 15:00
Regio - Staatssecretaris Chris Jansen gaat zijn “stinkende best doen” om bezuinigingen op het openbaar vervoer te voorkomen.

Dat zei de staatssecretaris op de laatste dag van de behandeling van de begroting van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Belangrijk onderwerp van gesprek was de bezuiniging op grote delen van het regionale openbaar vervoer. “We zagen een bewindspersoon die alles uit de kast wil halen en een luisterend oor heeft,” aldus de voorzitter van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag en tevens burgemeester van de hofstad, Jan van Zanen.

Marja van Bijsterveldt, burgemeester van Delft en lid van het dagelijks bestuur van de MRDH, overhandigde afgelopen dinsdag namens 400 politici en belanghebbenden een brandbrief aan Chris Jansen. “Het gaat om betaalbaar vervoer, bereikbaarheid van voorzieningen, makkelijk van huis naar school en werk kunnen en om de bouw van woningen voor 400.000 mensen mogelijk te maken. Kies voor het OV want dan kies je voor de mensen die hier wonen, werken, leven.”

“We zien een staatssecretaris die zich inzet om dekking te vinden voor de opgaven waar het ov aan bijdraagt. Dat is een belangrijke beweging. Uiteindelijk telt het resultaat: het terugdraaien van deze bezuiniging die zoveel mensen raakt die afhankelijk zijn van het OV,” aldus Melanie van der Horst, voorzitter Vervoerregio Amsterdam en wethouder Mobiliteit.

De komende weken gaan de vervoerregio’s opnieuw in overleg met de staatssecretaris. “Snel duidelijkheid is van belang, zekerheid is nodig”, aldus Jan van Zanen.

Meest gelezen

Jeroen uit Heenvliet bouwt tropisch zwembad in eigen achtertuin

Perry van Brandwijk | 2 juli 2025

Bouw nieuw tuincentrum in Spijkenisse in volle gang

Jennifer Smit | 5 juli 2025

Ongeval aan de Middelweg in Vierpolders

Perry van Brandwijk | 3 juli 2025

Lees ook

Nissewaard Lokaal pleit voor afschaffing...

Nissewaard – De lokale partij Nissewaard Lokaal wil een einde maken aan de hondenbelasting in de g...

Basisschool De Zeewinde viert vijfjarig ...

Rockanje – Vijf jaar na de opening van het moderne schoolgebouw aan de Hoogvlietlaan vierde Basiss...

Francis Geurink ontvangt Koninklijke ond...

Brielle – Een bijzonder moment afgelopen zaterdag in de Dukdalf: Francis Geurink ontving uit hande...

Urban Sportpark Hekelingen opent op 12 j...

Hekelingen – Het aftellen is bijna voorbij: op zaterdag 12 juli opent het gloednieuwe Urban Sportp...

Eva van den Born wint dameswedstrijd Wie...

Abbenbroek – Eva van den Born behaalde gisteren de eerste plaats bij de dameswedstrijd van de Wiel...

Succesvolle editie Hellevoetsluis Mariti...

Hellevoetsluis - Gisteren vond Hellevoetsluis Maritiem plaats in de historische haven van Hellevoets...