Spijkernisse, Netherlands
Terug

Vervoerregio’s rekenen op terugdraaien bezuiniging metro, tram en bus

3e0cfdbbb1450ecc936ab47edb164160
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Regio - Staatssecretaris Chris Jansen gaat zijn “stinkende best doen” om bezuinigingen op het openbaar vervoer te voorkomen.

Dat zei de staatssecretaris op de laatste dag van de behandeling van de begroting van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Belangrijk onderwerp van gesprek was de bezuiniging op grote delen van het regionale openbaar vervoer. “We zagen een bewindspersoon die alles uit de kast wil halen en een luisterend oor heeft,” aldus de voorzitter van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag en tevens burgemeester van de hofstad, Jan van Zanen.

Marja van Bijsterveldt, burgemeester van Delft en lid van het dagelijks bestuur van de MRDH, overhandigde afgelopen dinsdag namens 400 politici en belanghebbenden een brandbrief aan Chris Jansen. “Het gaat om betaalbaar vervoer, bereikbaarheid van voorzieningen, makkelijk van huis naar school en werk kunnen en om de bouw van woningen voor 400.000 mensen mogelijk te maken. Kies voor het OV want dan kies je voor de mensen die hier wonen, werken, leven.”

“We zien een staatssecretaris die zich inzet om dekking te vinden voor de opgaven waar het ov aan bijdraagt. Dat is een belangrijke beweging. Uiteindelijk telt het resultaat: het terugdraaien van deze bezuiniging die zoveel mensen raakt die afhankelijk zijn van het OV,” aldus Melanie van der Horst, voorzitter Vervoerregio Amsterdam en wethouder Mobiliteit.

De komende weken gaan de vervoerregio’s opnieuw in overleg met de staatssecretaris. “Snel duidelijkheid is van belang, zekerheid is nodig”, aldus Jan van Zanen.

Lees ook

Opruimers Hellevoet actie juli 2026

Aanhangwagen vol met afval tijdens schoonmaakactie van Opruimers Hellevoet

Hellevoetsluis – Dinsdagochtend 28 juli is een enthousiaste groep van Opruimers Hellevoet op pad gegaan voor een nieuwe schoonmaakactie langs de Nieuweweg en de Nelson Mandelalaan in Hellevoetsluis. De vrijwilligers van Opruimers Hellevoet gaan regelmatig op pad om zwerfvuil op te ruimen op plekken in en rond Hellevoetsluis. Tijdens de schoonmaakactie van deze week werd een grote hoeveelheid afval van straat gehaald met een volle aanhangwagen als gevolg.

JB2_9421

Kinderdagverblijf aan de Frambozengaard in Spijkenisse ontruimd na mogelijke gaslucht

Spijkenisse – Donderdagmiddag 30 juli is een kinderdagverblijf aan de Frambozengaard in Spijkenisse ontruimd na het waarnemen van een mogelijke gaslucht. De aanwezige kinderen en begeleiders konden het gebouw na de melding aan de hulpdiensten veilig verlaten.

WhatsApp Image 2026-07-29 at 13.49.06 (1)

Jeugdtrainer Ruwengely Albertus bouwt verder aan trainersdroom bij Excelsior: ‘Het draait om de ontwikkeling van het kind’

Spijkenisse - Na ruim negen jaar als jeugdtrainer bij VV Spijkenisse maakte Ruwengely Albertus in 2024 de overstap naar de jeugdopleiding van Excelsior Rotterdam. Inmiddels werkt hij daar aan zijn tweede seizoen en staat komend jaar een nieuwe uitdaging te wachten als assistent-trainer bij de O16. Zijn visie is in de loop der jaren nauwelijks veranderd: de ontwikkeling van spelers staat altijd centraal.

afvalhelden

Reinis: inwoners van Nissewaard scheiden afval steeds beter

Nissewaard - Inwoners van Nissewaard zijn goed op weg met het scheiden van afval. Dat blijkt uit de nieuwste sorteeranalyse. Volgens de afvalinzamelaar worden steeds minder waardevolle grondstoffen zoals textiel, glas, metalen en elektrische apparaten in het restafval aangetroffen.

Spijkenisserbrug 1 (1)

Spijkenisserbrug twee keer enkele nachten dicht voor onderhoud

Spijkenisse - De Spijkenisserbrug wordt begin augustus en eind oktober meerdere nachten afgesloten voor het autoverkeer. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit aan de evenwichtskabels van de brug. De werkzaamheden vinden plaats aan beide kanten van de brug: eerst aan de kant van Hoogvliet en later aan de kant van Spijkenisse.

IMG_3483

Fietspad Lange Schenkeldijk afgesloten vanwege verzakking asfalt en ernstige scheuren

Spijkenisse - Het fietspad op de Lange Schenkeldijk langs het Spijkenisse Medisch Centrum is de komende dagen afgesloten vanwege een onveilige situatie. Een deel van het asfalt is verzakt en op het fietspad zijn ook ernstige scheuren ontstaan.