Spijkernisse, Netherlands
Terug

Vervoerregio’s rekenen op terugdraaien bezuiniging metro, tram en bus

3e0cfdbbb1450ecc936ab47edb164160
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Regio - Staatssecretaris Chris Jansen gaat zijn “stinkende best doen” om bezuinigingen op het openbaar vervoer te voorkomen.

Dat zei de staatssecretaris op de laatste dag van de behandeling van de begroting van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Belangrijk onderwerp van gesprek was de bezuiniging op grote delen van het regionale openbaar vervoer. “We zagen een bewindspersoon die alles uit de kast wil halen en een luisterend oor heeft,” aldus de voorzitter van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag en tevens burgemeester van de hofstad, Jan van Zanen.

Marja van Bijsterveldt, burgemeester van Delft en lid van het dagelijks bestuur van de MRDH, overhandigde afgelopen dinsdag namens 400 politici en belanghebbenden een brandbrief aan Chris Jansen. “Het gaat om betaalbaar vervoer, bereikbaarheid van voorzieningen, makkelijk van huis naar school en werk kunnen en om de bouw van woningen voor 400.000 mensen mogelijk te maken. Kies voor het OV want dan kies je voor de mensen die hier wonen, werken, leven.”

“We zien een staatssecretaris die zich inzet om dekking te vinden voor de opgaven waar het ov aan bijdraagt. Dat is een belangrijke beweging. Uiteindelijk telt het resultaat: het terugdraaien van deze bezuiniging die zoveel mensen raakt die afhankelijk zijn van het OV,” aldus Melanie van der Horst, voorzitter Vervoerregio Amsterdam en wethouder Mobiliteit.

De komende weken gaan de vervoerregio’s opnieuw in overleg met de staatssecretaris. “Snel duidelijkheid is van belang, zekerheid is nodig”, aldus Jan van Zanen.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-28 at 15.18.55

Johan van Konijnenburg geeft mensen met een beperking een gezicht in zijn roman: ‘Zoveel anders zijn wij niet’

Hellevoetsluis - Ruim vijfendertig jaar werkte Johan van Konijnenburg met mensen met een verstandelijke, psychische of lichamelijke beperking op de sociale kunstwerkplaats van stichting Dogma. Hij schilderde met ze, maakte grappen, luisterde naar hun verhalen en zag vriendschappen ontstaan. Die ontmoetingen vormen de basis voor zijn eerste roman 'Ik ben sterk'. ‘Er wordt bijna nooit geschreven over de mensen zelf, over hoe ze zijn en wat ze doen. Het gaat vooral over hun zorgvraag.’

Rosanne Boere golf

Rosanne Boere blikt terug op bijzondere maand met tiende nationale titel

Brielle - September loopt op zijn einde en Rosanne Boere uit Brielle kan terugkijken op een bijzondere maand. Begin september won de golfster het Nationaal Open op De Swinkelsche en zette ze bovendien een baanrecord neer. Het betekende alweer haar tiende nationale titel. Een bijzondere mijlpaal, maar lang stilstaan bij haar prestaties doet Boere niet. Ze staat op het punt om pro te worden en heeft haar grote doel al voor ogen: de Olympische Spelen.

The Masked Readers

Gemaskerde voorlezers zorgen voor leesplezier op basisschool De Zeewinde

Rockanje – Wie zit er achter het masker? Die vraag houdt leerlingen van basisschool De Zeewinde in Rockanje bezig tijdens de Kinderboekenweek. Met een eigen versie van ‘The Masked Reader’ wil de school kinderen nieuwsgierig maken naar boeken en het plezier in lezen vergroten.

2408206 dansfoto

Eerste Dans4Daagse zet Voorne aan Zee vier dagen in beweging

Voorne aan Zee - Van dans als ‘medicijn’ tot een open podium en een professionele dansvoorstelling: vier dagen lang stond Voorne aan Zee in het teken van dans. Van donderdag 24 tot en met zondag 27 september vond de eerste Dans4Daagse plaats. Met het nieuwe evenement wilde Kunst en Cultuur BRES inwoners niet alleen naar dans laten kijken, maar vooral ook zelf laten ervaren wat bewegen kan betekenen.

WhatsApp Image 2026-09-28 at 09.08.46 (2)

Wielerronde brengt Abbenbroek op de been

Abbenbroek – Aanmoedigingen langs het parcours, drankjes op tafel en de geur van frituursnacks rond de Ring. Abbenbroek stond zaterdag in het teken van de 44e Wielerronde van Abbenbroek. Renners uit het dorp en de omliggende plaatsen verschenen aan de start, terwijl inwoners langs de kant voor de nodige gezelligheid zorgden. De traditionele koppeltijdrit vormde aan het einde van de middag het slotstuk van de wielerdag.

nathaliebos

Nathalie Bos ontvangt Koninklijke onderscheiding tijdens jubileum Singing Beat

Spijkenisse - Oprichtster Nathalie Bos van Popkoor Singing Beat is zaterdag tijdens het 25-jarig jubileum van het koor verrast met een Koninklijke onderscheiding. Burgemeester Cor Lamers benoemde haar in Theater de Stoep tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau vanwege haar jarenlange vrijwillige inzet.