Spijkernisse, Netherlands

Vervoerregio’s rekenen op terugdraaien bezuiniging metro, tram en bus

Mirjam de Neeff | 14 oktober 2024 18:00 | 14 oktober 2024 15:00
Regio - Staatssecretaris Chris Jansen gaat zijn “stinkende best doen” om bezuinigingen op het openbaar vervoer te voorkomen.

Dat zei de staatssecretaris op de laatste dag van de behandeling van de begroting van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Belangrijk onderwerp van gesprek was de bezuiniging op grote delen van het regionale openbaar vervoer. “We zagen een bewindspersoon die alles uit de kast wil halen en een luisterend oor heeft,” aldus de voorzitter van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag en tevens burgemeester van de hofstad, Jan van Zanen.

Marja van Bijsterveldt, burgemeester van Delft en lid van het dagelijks bestuur van de MRDH, overhandigde afgelopen dinsdag namens 400 politici en belanghebbenden een brandbrief aan Chris Jansen. “Het gaat om betaalbaar vervoer, bereikbaarheid van voorzieningen, makkelijk van huis naar school en werk kunnen en om de bouw van woningen voor 400.000 mensen mogelijk te maken. Kies voor het OV want dan kies je voor de mensen die hier wonen, werken, leven.”

“We zien een staatssecretaris die zich inzet om dekking te vinden voor de opgaven waar het ov aan bijdraagt. Dat is een belangrijke beweging. Uiteindelijk telt het resultaat: het terugdraaien van deze bezuiniging die zoveel mensen raakt die afhankelijk zijn van het OV,” aldus Melanie van der Horst, voorzitter Vervoerregio Amsterdam en wethouder Mobiliteit.

De komende weken gaan de vervoerregio’s opnieuw in overleg met de staatssecretaris. “Snel duidelijkheid is van belang, zekerheid is nodig”, aldus Jan van Zanen.

Meest gelezen

Nieuwe wetten en regels per 1 januari 2026: dit verandert er voor Nederlanders

Jennifer Smit | 30 december 2025

DJ Quintexx blikt terug op een succesvol jaar: ‘Van Spijkenisse naar Tomorrowland’

Jennifer Smit | 29 december 2025

Verkeersongeval op Toldijk in Geervliet

Jennifer Smit | 27 december 2025

Lees ook

Henk de Jong (VVD): ‘Blijf jezelf, daa...

Voorne aan Zee - Binnen een half jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale ...

Jaarlijkse vuurwerkafvalinzameling in Wa...

Spijkenisse - Het nieuwe jaar 2026 staat voor de deur. In Waterland wordt de jaarwisseling tradition...

Nieuwe wetten en regels per 1 januari 20...

Per 1 januari 2026 gaan in Nederland diverse wetten en regels op de schop. De veranderingen raken vr...

Maanlichtwandeling bij volle maan in Hel...

Hellevoetsluis - Stichting Verdedigingswerken Hellevoetsluis organiseert op zaterdagavond 3 januari ...

Herdenking oorlogsslachtoffers op Maria ...

Rockanje – Op kerstavond, 24 december, kwamen om 17.00 uur elf mensen bijeen op de oude begraafpla...

DJ Quintexx blikt terug op een succesvol...

Spijkenisse - Wat ooit begon als een droom van een twaalfjarige jongen uit Spijkenisse, is dit jaar ...