Spijkernisse, Netherlands
Terug

Vervoerregio’s rekenen op terugdraaien bezuiniging metro, tram en bus

3e0cfdbbb1450ecc936ab47edb164160
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Regio - Staatssecretaris Chris Jansen gaat zijn “stinkende best doen” om bezuinigingen op het openbaar vervoer te voorkomen.

Dat zei de staatssecretaris op de laatste dag van de behandeling van de begroting van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Belangrijk onderwerp van gesprek was de bezuiniging op grote delen van het regionale openbaar vervoer. “We zagen een bewindspersoon die alles uit de kast wil halen en een luisterend oor heeft,” aldus de voorzitter van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag en tevens burgemeester van de hofstad, Jan van Zanen.

Marja van Bijsterveldt, burgemeester van Delft en lid van het dagelijks bestuur van de MRDH, overhandigde afgelopen dinsdag namens 400 politici en belanghebbenden een brandbrief aan Chris Jansen. “Het gaat om betaalbaar vervoer, bereikbaarheid van voorzieningen, makkelijk van huis naar school en werk kunnen en om de bouw van woningen voor 400.000 mensen mogelijk te maken. Kies voor het OV want dan kies je voor de mensen die hier wonen, werken, leven.”

“We zien een staatssecretaris die zich inzet om dekking te vinden voor de opgaven waar het ov aan bijdraagt. Dat is een belangrijke beweging. Uiteindelijk telt het resultaat: het terugdraaien van deze bezuiniging die zoveel mensen raakt die afhankelijk zijn van het OV,” aldus Melanie van der Horst, voorzitter Vervoerregio Amsterdam en wethouder Mobiliteit.

De komende weken gaan de vervoerregio’s opnieuw in overleg met de staatssecretaris. “Snel duidelijkheid is van belang, zekerheid is nodig”, aldus Jan van Zanen.

Lees ook

Richard Valiente WK-Challenge

Sportieve WK Voetbal Challenge voor Richard Valiente: ‘Bij ieder doelpunt één kilometer cardio’

Rockanje – Bij ieder doelpunt op het WK Voetbal één kilometer hardlopen, roeien, fietsen of in een oefening op de skimachine. Richard Valiente gaat de uitdaging aan tijdens een persoonlijke ‘WK Goals For Cardio Challenge’ waar hij dertig dagen lang de doelpunten van alle WK-deelnemers met extra interesse in de gaten zal houden.

Foto door Danny Holleman - VSM 2026

Jong muzikaal talent schittert tijdens leerlingenconcert in Brestheater

Brielle – Het Brestheater stond afgelopen zondag in het teken van jong muzikaal talent tijdens het jaarlijkse leerlingenconcert van Stichting Brielsch Collectief. Leerlingen van gitaar- en bandcoach Bas van Holt en zangcoach Faure Verbrugge presenteerden aan familie, vrienden en andere belangstellenden wat zij het afgelopen jaar tijdens de muzieklessen hadden geleerd.

Botlekbrug

Botlekbrug vanwege onderhoud meerdere avonden en nachten afgesloten

Regio – Deze week is de Botlekbrug meerdere avonden en nachten afgesloten voor het verkeer vanwege regulier onderhoud. Rijkswaterstaat meldt dat de brug tijdens de werkzaamheden wordt afgesloten voor al het verkeer, dus ook voor (brom)fietsers en voetgangers. De Oude Maas is tijdens het onderhoud aan de brug gestremd voor de hoge scheepvaart.

Steekpartij (2)

Jongeren zouden met mes hebben gespeeld toen het misging

Spijkenisse – Zondagavond rond 20.15 uur kwam bij de politie een melding binnen van een steekincident aan de Torellistraat in Spijkenisse.

Vissterfte_Hellevoetsluis (3)

Grote vissterfte in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – In een meertje achter de Marter in Hellevoetsluis is een grote vissterfte geconstateerd. Waar aanvankelijk nog de hoop bestond om dieren te redden, is inmiddels sprake van een grootschalige bergingsactie.

Joey Breure

SCO’63 voegt Joey Breure toe aan de selectie voor komend seizoen

Spijkenisse – Voetbalclub SCO’63 heeft zich op de valreep van een drukke transferperiode versterkt met Joey Breure. Na twee seizoen zonder te keepen, begon het toch weer te kriebelen bij Joey en voegt hij zich voor komend seizoen bij de selectie van hoofdtrainer Guy Duijm.