Spijkernisse, Netherlands
Terug

Vervoerregio’s rekenen op terugdraaien bezuiniging metro, tram en bus

3e0cfdbbb1450ecc936ab47edb164160
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Regio - Staatssecretaris Chris Jansen gaat zijn “stinkende best doen” om bezuinigingen op het openbaar vervoer te voorkomen.

Dat zei de staatssecretaris op de laatste dag van de behandeling van de begroting van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Belangrijk onderwerp van gesprek was de bezuiniging op grote delen van het regionale openbaar vervoer. “We zagen een bewindspersoon die alles uit de kast wil halen en een luisterend oor heeft,” aldus de voorzitter van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag en tevens burgemeester van de hofstad, Jan van Zanen.

Marja van Bijsterveldt, burgemeester van Delft en lid van het dagelijks bestuur van de MRDH, overhandigde afgelopen dinsdag namens 400 politici en belanghebbenden een brandbrief aan Chris Jansen. “Het gaat om betaalbaar vervoer, bereikbaarheid van voorzieningen, makkelijk van huis naar school en werk kunnen en om de bouw van woningen voor 400.000 mensen mogelijk te maken. Kies voor het OV want dan kies je voor de mensen die hier wonen, werken, leven.”

“We zien een staatssecretaris die zich inzet om dekking te vinden voor de opgaven waar het ov aan bijdraagt. Dat is een belangrijke beweging. Uiteindelijk telt het resultaat: het terugdraaien van deze bezuiniging die zoveel mensen raakt die afhankelijk zijn van het OV,” aldus Melanie van der Horst, voorzitter Vervoerregio Amsterdam en wethouder Mobiliteit.

De komende weken gaan de vervoerregio’s opnieuw in overleg met de staatssecretaris. “Snel duidelijkheid is van belang, zekerheid is nodig”, aldus Jan van Zanen.

Lees ook

Mark van Os-2

Zware dobbers voor Zuidland en Brielle

Regio – De ploegen uit de eerste en tweede klasse, die zijn ingedeeld in groep 1 van het districtsbeker toernooi zijn komend weekend toe aan hun tweede duel in de groepsfase. Voor onze regio doen hier Nieuwenhoorn, Hellevoetsluis, Zuidland en Brielle mee.

Daveyvelzen foto Marjolein Nijmeijer

Spijkenisse op bezoek bij Quick op zoek naar eerste zege

VV Spijkenisse gaat zaterdag op zoek naar de eerste overwinning in de nog prille competitie in de vierde divisie B. De debutant uit Nissewaard had geen fraaie opening tegen Heerjansdam, dat vorig seizoen als tweede eindigde in de competitie en verloor met 2-3.

JB1_4905

Politie houdt twee personen aan na mogelijke aanwezigheid van wapen in een woning

Spijkenisse – Vrijdagochtend heeft de politie twee personen aangehouden aan de Houtskoolkreek in Spijkenisse. Bij de politie was bekend dat er mogelijk een vuurwapen in een woning zou liggen en daarom werd het arrestatieteam ingezet.

Wethouder Oosenbrug Voorne aan Zee

Gemeente Voorne aan Zee in gesprek met inwoners over het warmteprogramma

Voorne aan Zee – Gemeente Voorne aan Zee werkt op dit moment aan een warmteprogramma en wil inwoners hier graag bij betrekken. Op dit moment wordt nog gebruik gemaakt van aardgas, maar het doel is om in 2050 aardgasvrij te zijn en over te gaan op andere energiebronnen om bijvoorbeeld huizen te verwarmen, te douchen en te koken met warm water. Wethouder Astrid Ossenbrug: ‘De informatie die inwoners met ons hebben gedeeld, nemen we mee in de ontwikkeling van het warmteprogramma.’

Onthulling naam NIS

NIS gaat aankomende zaterdag open: ‘Een bruisende plek in het centrum van Spijkenisse’

Spijkenisse – Aankomende zaterdag 5 september gaat ontmoetingsplek NIS, Plek voor Cultuur en Creatie aan Nieuwstraat in Spijkenisse na een grondige verbouwing open voor het publiek. De vernieuwde locatie van het voormalige Centrum voor de Kunsten biedt na de opening een breed aanbod aan workshops voor jong en oud aan, maar zijn er oefen- en opnameruimtes voor bands en een NIS Café met een podium voor lokaal talent te vinden bij de nieuwe locatie in het centrum van Spijkenisse.

Tegeltaxi

Tegeltaxi helpt inwoners van Voorne aan Zee om hun tuin te vergroenen: ‘Tegels eruit, groen erin’

Voorne aan Zee – Deze maand rijdt de gratis Tegeltaxi door Voorne aan Zee om inwoners te helpen met het vergroenen van hun tuin. In samenwerking met Reinis organiseert de gemeente Voorne aan Zee meerdere dagen waar tegels bij inwoners in de buurt worden opgehaald na aanmelding.