Spijkernisse, Netherlands
Terug

Vervoerregio’s rekenen op terugdraaien bezuiniging metro, tram en bus

3e0cfdbbb1450ecc936ab47edb164160
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Regio - Staatssecretaris Chris Jansen gaat zijn “stinkende best doen” om bezuinigingen op het openbaar vervoer te voorkomen.

Dat zei de staatssecretaris op de laatste dag van de behandeling van de begroting van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Belangrijk onderwerp van gesprek was de bezuiniging op grote delen van het regionale openbaar vervoer. “We zagen een bewindspersoon die alles uit de kast wil halen en een luisterend oor heeft,” aldus de voorzitter van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag en tevens burgemeester van de hofstad, Jan van Zanen.

Marja van Bijsterveldt, burgemeester van Delft en lid van het dagelijks bestuur van de MRDH, overhandigde afgelopen dinsdag namens 400 politici en belanghebbenden een brandbrief aan Chris Jansen. “Het gaat om betaalbaar vervoer, bereikbaarheid van voorzieningen, makkelijk van huis naar school en werk kunnen en om de bouw van woningen voor 400.000 mensen mogelijk te maken. Kies voor het OV want dan kies je voor de mensen die hier wonen, werken, leven.”

“We zien een staatssecretaris die zich inzet om dekking te vinden voor de opgaven waar het ov aan bijdraagt. Dat is een belangrijke beweging. Uiteindelijk telt het resultaat: het terugdraaien van deze bezuiniging die zoveel mensen raakt die afhankelijk zijn van het OV,” aldus Melanie van der Horst, voorzitter Vervoerregio Amsterdam en wethouder Mobiliteit.

De komende weken gaan de vervoerregio’s opnieuw in overleg met de staatssecretaris. “Snel duidelijkheid is van belang, zekerheid is nodig”, aldus Jan van Zanen.

Lees ook

Daveyvanvelzen

Spijkenisse krijgt HBS op bezoek, Nieuwenhoorn op bezoek bij SOVD'22

Regio - In de vierde divisie wacht Spijkenisse opnieuw geen gemakkelijke klus. De ploeg van Davey van Velzen speelt tegen HBS uit Den Haag. Tegen de zondagclub hoopt men de eerste zege van de competitie te behalen. Nieuwenhoor gaat in de eerste klasse op bezoek als koploper bij SVOD'22.

WhatsApp Image 2026-03-17 at 14.39.20

Gemeente Nissewaard aan de slag met verouderde scholen: ‘We moeten keuzes maken’

Nissewaard - De gemeente Nissewaard staat voor een grote opgave. Veel schoolgebouwen zijn verouderd en moeten de komende jaren worden gerenoveerd of vervangen. Daarvoor is tot 2042 naar schatting meer dan 100 miljoen euro nodig. De eerste projecten en levensduurverlengende maatregelen zijn inmiddels afgerond, maar het wordt steeds lastiger om voldoende geld beschikbaar te stellen. In het LINQ-radioprogramma Notulen benadrukt onderwijswethouder Hanneke Stengs het belang van blijvende investeringen in goede schoolgebouwen. ‘Onderwijs vormt de ruggengraat van de samenleving.’

wc rol noodpakket VRR Rijnmondveilig

85 procent inwoners Rotterdam-Rijnmond heeft geen compleet noodpakket

Regio – Maar liefst 85 procent van de inwoners van Rotterdam-Rijnmond heeft geen compleet noodpakket in huis. Hoewel twee op de drie inwoners maatregelen hebben genomen om zich voor te bereiden op een noodsituatie, blijft het samenstellen van een volledig noodpakket achter. Dat blijkt uit een flitspeiling van Ipsos I&O in opdracht van Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

Bij 057

Strandmedewerkers Voorne-Putten Werkt bedankt voor inzet op Badstrand Rockanje

Rockanje – De medewerkers van Voorne-Putten Werkt zijn gisteren in het zonnetje gezet voor hun inzet op het Badstrand van Rockanje. Tijdens een feestelijke bijeenkomst bij Beachclub Havana aan de Eerste Slag bedankte wethouder Aart Jan Spoon het team persoonlijk voor het schoon en verzorgd houden van het strand tijdens het afgelopen strandseizoen.

15539

Judotalent Roos van Herpt doet internationale ervaring op in Slovenië

Maribor - De 15-jarige judoka Roos van Herpt van Judo De Korte heeft eind oktober deelgenomen aan de Millennium Team Cadet European Cup in het Sloveense Maribor. Hoewel ze het internationale toernooi zonder overwinning afsloot, deed het jonge judotalent waardevolle ervaring op tegen sterke Europese tegenstanders.

BtB 2026 credits Sander de Vries 01

Beat the Beach Rockanje keert volgend jaar terug met uitdagende strandloop

Rockanje – Hardlopers kunnen op zondag 10 januari 2027 opnieuw de strijd aangaan met zand, wind en de winterse omstandigheden tijdens Beat the Beach Rockanje. Het hardloopevenement voert deelnemers over het strand en via verharde wegen door de duinen. Met afstanden van 1 kilometer tot en met de halve marathon is de strandloop toegankelijk voor zowel beginnende als ervaren hardlopers.