Spijkernisse, Netherlands
Terug

Vervoerregio’s rekenen op terugdraaien bezuiniging metro, tram en bus

3e0cfdbbb1450ecc936ab47edb164160
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Regio - Staatssecretaris Chris Jansen gaat zijn “stinkende best doen” om bezuinigingen op het openbaar vervoer te voorkomen.

Dat zei de staatssecretaris op de laatste dag van de behandeling van de begroting van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Belangrijk onderwerp van gesprek was de bezuiniging op grote delen van het regionale openbaar vervoer. “We zagen een bewindspersoon die alles uit de kast wil halen en een luisterend oor heeft,” aldus de voorzitter van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag en tevens burgemeester van de hofstad, Jan van Zanen.

Marja van Bijsterveldt, burgemeester van Delft en lid van het dagelijks bestuur van de MRDH, overhandigde afgelopen dinsdag namens 400 politici en belanghebbenden een brandbrief aan Chris Jansen. “Het gaat om betaalbaar vervoer, bereikbaarheid van voorzieningen, makkelijk van huis naar school en werk kunnen en om de bouw van woningen voor 400.000 mensen mogelijk te maken. Kies voor het OV want dan kies je voor de mensen die hier wonen, werken, leven.”

“We zien een staatssecretaris die zich inzet om dekking te vinden voor de opgaven waar het ov aan bijdraagt. Dat is een belangrijke beweging. Uiteindelijk telt het resultaat: het terugdraaien van deze bezuiniging die zoveel mensen raakt die afhankelijk zijn van het OV,” aldus Melanie van der Horst, voorzitter Vervoerregio Amsterdam en wethouder Mobiliteit.

De komende weken gaan de vervoerregio’s opnieuw in overleg met de staatssecretaris. “Snel duidelijkheid is van belang, zekerheid is nodig”, aldus Jan van Zanen.

Lees ook

Rob Vuik (Rockanje)

Streekduels in de vijfde klasse op het programma

REGIO – Voor de vijfdeklassers in onze regio waren er vorige week wisselende resultaten. Een aantal stapte de grasmat af met een zege, anderen wachten nog op de eerste punten van deze voetbaljaargang.

Gemeentehuis VAZ- stock

Gemeente Voorne aan Zee introduceert Mijn Voorne aan Zee: ‘Makkelijker zaken regelen met de gemeente’

Voorne aan Zee – Vanaf 1 oktober 2026 kunnen inwoners en ondernemers uit Voorne aan Zee de voortgang van hun aanvragen en verzoeken volgen in een persoonlijke online omgeving. Via de online omgeving ‘Mijn Voorne aan Zee’ kun je onder andere bekijken hoe het ervoor staat met de aanvraag van een evenement of een melding die je hebt gemaakt bij de gemeente.

Stock_Wijkcentrum_Akkers

Werkcentrum Rijnmond opent per 1 oktober haar deuren in Wijkcentrum De Akkers

Spijkenisse – Inwoners met vragen over werk kunnen vanaf donderdag 1 oktober terecht bij een nieuwe locatie van Werkcentrum Rijnmond. Per 1 oktober opent Werkcentrum Rijnmond de deuren van een tweede locatie in Wijkcentrum De Akkers in Spijkenisse. Inwoners kunnen hier terecht voor vragen over werk, hulp bij de zoektocht naar een baan of vragen over omscholing naar een ander beroep.

Opening Week van de Ontmoeting Voorne aan Zee - Foto Gemeente Voorne aan Zee

Week van de Ontmoeting in Voorne aan Zee: ‘Brengt inwoners samen’

Voorne aan Zee – Van donderdag 24 september tot en met woensdag 30 september wordt de Week van de Ontmoeting georganiseerd in Voorne aan Zee. De week staat volledig in het teken van verbinding, ontmoeting en aandacht voor elkaar en valt samen met de Week van de Eenzaamheid. Donderdagochtend gaf wethouder Wilbert Borgonjen het officiële startsein voor de week in winkelcentrum De Struytse Hoeck in Hellevoetsluis.

johnkleijnbotlek

SC Botlek wil kater wegspoelen, OVV moet lijn doortrekken

Regio - In de derde klasse waren er prima resultaten vorige week, al had men bij sommigen gehoopt op meer. SC Botlek moest met een punt genoegen nemen tegen Den Bommel, OVV trok het duel over streep door een 1-0 zege tegen FC Charlois.

Tom den Boer

Zuidland gaat voor eerste driepunter, Brielle en Hellevoetsluis moeten lijn doortrekken

REGIO – De ploegen in de tweede klasse hadden een wisselend resultaat in de eerste ronde van het seizoen. Komende zaterdag wacht voor sommige direct pittige duels. Zuidland speelt als enige vertegenwoordiger van Voorne Putten thuis, voor koploper Brielle en Hellevoetsluis wacht een uitduel.