Voorne-Putten - Het duo heeft in de 1764 video’s diverse mensen voor de camera gehad.
De video’s van Botlek TV zijn afgelopen vrijdag officieel tot Nederlands Cultureel Erfgoed uitgeroepen. Irma van Kampen van Amateurfilm Platform/research en redactie Beeld & Geluid maakte dit bekend aan videograaf Roel van Deursen en presentator Joop van der Hor uit onze regio.
Het volledige oeuvre aan documentaires, video’s en het programma ‘Roel neemt een kijkje’ van Botlek TV zijn nu officieel benoemd en geregistreerd tot het Nederlands Cultureel / audiovisueel Erfgoed.
In totaal maakte videograaf van Deursen 1764 opnamen die tot in de eeuwigheid worden toegevoegd aan de reeds bestaande landelijke archiefcollectie.
“Het nagenoeg altijd plezierige filmwerk slokt de meeste vrije tijd op, gelukkig heb ik daar als gepensioneerde geen gebrek aan. Het is natuurlijk altijd leuk om gewaardeerd te worden in hetgeen je als hobby doet”, reageert van Deursen op het nieuws.
Van Deursen is een gepensioneerde brandweerman die samen met oud politieman Joop van der Hor mini-docu’s maken over allerlei onderwerpen onder de naam Botlek TV. De video’s van Botlek TV komen ook regelmatig voorbij op de kanalen van LINQ Media. Ook zijn de video’s terug te vinden op het YouTube-kanaal van Roel van Deursen.
Op YouTube behaalde het duo kortgeleden ook al de 5000 abonnees. “5000 abonnees is natuurlijk fantastisch! Dit had ik natuurlijk nooit verwacht”, zegt Roel over het aantal abonnees.
De mannen van Botlek TV gaan altijd voor de volle honderd procent bij het maken van een documentaire of een andere video. “Filmen en met name filmbewerking blijft ontzettend leuk om te doen. De muzikale invulling vind ik daarbij heel belangrijk, mijn muzikale achtergrond is daarbij van grote waarde gebleken”, vertelt van Deursen.
De video’s van Botlek TV spelen zich voornamelijk af op Voorne-Putten, maar ook in Hoogvliet en Albrandswaard zijn de mannen regelmatig te vinden. Soms zit hier ook een uitstapje tussen naar Rotterdam-Zuid tijdens het Eurovisie Songfestival in Ahoy.
Het duo heeft in de 1764 video’s diverse mensen voor de camera gehad. Van Koningin Maxima tot Lee Towers en van burgemeesters en wethouders tot wanhopige mensen die een oplossing zochten voor een probleem, ze passeerden allemaal de camera van Roel en de microfoon van Joop die de interviews voor rekening nam.
Beeld & Geluid is een landelijk instituut voor het behoud, beheer, beschikbaarstelling en presentatie van het nationale audiovisuele erfgoed. Naast het bewaren van 'traditionele' media als televisie en radio, richt dit instituut zich op het verzamelen van amateurfilms en webvideo's.
De reacties op het mooie nieuws zijn over het algemeen positief. “De meeste mensen vinden het leuk om gefilmd te worden (op een enkeling na). Daarbij gelden 3 dingen:
Wanneer sta ik erop en, belangrijker, hoe sta ik er op en wanneer kan ik het zien? De laatste drie jaar samenwerking met Joop van der Hor hebben het filmwerk een extra boost gegeven”, vertelt de enthousiaste videograaf.
Naast het mooie nieuws over de benoeming tot Cultureel Erfgoed en de 5000 abonnees staat het volgende mijlpaal alweer voor de deur voor Botlek TV. Namelijk de zes miljoen weergaven op alle gemaakte video’s op het YouTube-kanaal. De teller staat nu op 5.695.851 op in totaal 2679 video’s (Botlek TV en eigen materiaal).
Op de vraag of van Deursen en van der Hor in de toekomst nog bepaalde doelen willen behalen is het duo duidelijk. “Nee, eigenlijk niet, ik heb, na twaalf jaar filmen voor de pers, alles gezien en het tot in de eeuwigheid bewaren van een groot aantal van mijn films in Hilversum is de absolute kroon op mijn werk”, sluit van Deursen af.
Onderstaand de link van een nieuwe video gemaakt na de opening van het compleet vernieuwde 'Beeld & Geluid' in Hilversum.