Spijkernisse, Netherlands
Terug

Vijf scholen werken samen aan financiële educatie

Persbericht Scholen bundelen krachten voor financiele educatie
Foto: PR

Voorne aan Zee – Vijf basisscholen in Voorne aan Zee gaan gezamenlijk aan de slag met financiële educatie. Met een toegekende subsidie willen zij leerlingen van groep 1 tot en met 8 stap voor stap leren omgaan met geld en financiële verleidingen. De samenwerking ging op 5 oktober officieel van start met een gezamenlijke studiedag voor de schoolteams.

Jennifer Smit |

Aan het initiatief doen OBS Branding, CBS Anker en OBS Tiende Penning uit Brielle, OBS ’t Schrijverke uit Hellevoetsluis en OBS De Bosrand uit Oostvoorne mee. De scholen zien financiële vaardigheden als een steeds belangrijker onderdeel van de voorbereiding van kinderen op hun toekomst.

De manier waarop kinderen met geld in aanraking komen, is de afgelopen jaren sterk veranderd. Contant geld speelt een steeds kleinere rol, terwijl betalen met een pas of telefoon en online aankopen steeds vanzelfsprekender worden. Ook via games, reclames en sociale media worden kinderen op jonge leeftijd geconfronteerd met commerciële verleidingen.

Van groep 1 tot en met 8
Om financiële educatie structureel in het onderwijs te verwerken, hebben de vijf scholen coördinatoren financiële educatie aangesteld. Zij volgen een opleiding via de Universiteit van Amsterdam en ontwikkelen gezamenlijk een doorgaande leerlijn voor leerlingen van groep 1 tot en met groep 8.

Het is niet de bedoeling dat financiële educatie een afzonderlijk schoolvak wordt. De scholen willen het onderwerp juist verbinden aan bestaande lessen en activiteiten. Zo kan omgaan met geld aan bod komen tijdens rekenen, taal en lezen, maar ook binnen burgerschap, projecten en gesprekken in de klas.

De inhoud wordt afgestemd op de leeftijd van de leerlingen. Daardoor kunnen kinderen gedurende hun basisschooltijd steeds nieuwe kennis en vaardigheden opdoen en leren zij geleidelijk om bewuste financiële keuzes te maken.

Studiedag als aftrap
De samenwerking werd op 5 oktober afgetrapt met een gezamenlijke studiedag voor medewerkers van de vijf scholen. Tijdens verschillende workshops stond de relatie tussen kinderen en geld centraal.

Onderwerpen als gelijke kansen, financiële weerbaarheid en de invloed van online verleidingen kwamen daarbij aan bod. Ook kregen de medewerkers praktische handvatten om financiële onderwerpen in bestaande lessen te verwerken.

Kennis en ervaringen delen
Door gezamenlijk op te trekken, willen de scholen niet alleen lesmateriaal ontwikkelen, maar ook kennis en ervaringen uitwisselen. De samenwerking moet ervoor zorgen dat financiële educatie een vaste plek krijgt binnen het onderwijs op de vijf basisscholen.

Het uiteindelijke doel is leerlingen een basis mee te geven waarmee zij nu en later beter in staat zijn om bewuste keuzes rond geld te maken.

Lees ook

Open Huis Begraafplaatsen Brielle en Rockanje

Begraafplaatsen in Brielle en Rockanje organiseren op zaterdag 10 oktober een open huis

Brielle/Rockanje – Aankomende zaterdag 10 oktober organiseren de begraafplaatsen in Brielle en Rockanje een open huis. Bezoekers kunnen een kijkje nemen in de vernieuwde aula’s van de begraafplaatsen en ook zijn medewerkers van de begraafplaatsen en de gemeente Voorne aan Zee aanwezig om vragen te beantwoorden en rondleidingen te geven.

JB1_4079

Vrachtwagen op zijn kant na nachtelijk ongeval op A15 richting Rotterdam

Europoort – Op de A15 richting Rotterdam is in de nacht van dinsdag op woensdag een vrachtwagen gekanteld na een aanrijding met een andere vrachtwagen. Een chauffeur raakte daarbij gewond.

Inzamelingsactie Voedselbank PvdA Nissewaard

PvdA Nissewaard in actie voor de Voedselbank: ‘Inzamelingsactie om boodschappen te doneren’

Nissewaard – PvdA Nissewaard komt dit jaar opnieuw in actie voor de Voedselbank in Spijkenisse. De politieke partij organiseert een inzamelingsactie waarbij zoveel mogelijk Postcode Loterij-cadeaukaarten worden verzameld. Met de ingeleverde cadeaukaarten worden boodschappen gedaan en rechtstreeks gedoneerd aan de Voedselbank. Met het initiatief wil de partij inwoners de mogelijkheid geven om een cadeaukaart op een eenvoudige manier ten goede te laten komen aan mensen die gebruikmaken van de Voedselbank.

img_1609

Time2linedance maakt zich op voor 15-jarig jubileum: ‘Linedance is echt niet alleen country’

Spijkenisse - Wie bij linedance meteen denkt aan cowboyhoeden, laarzen en uitsluitend countrymuziek, heeft volgens Joran van der Noll maar een deel van het verhaal te pakken. Bij Time2linedance wordt net zo makkelijk op moderne muziek gedanst. De dansgroep, actief op meerdere locaties in en rond Spijkenisse, bestaat in maart vijftien jaar. Dat jubileum wil de organisatie groots vieren.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 14.30.55

Met een dreun komt de geschiedenis van Hellevoetsluis tot leven

Hellevoetsluis – Een harde knal, een meterslange steekvlam en een flinke rookwolk. Wie een demonstratie van de kanonniers in de vesting van Hellevoetsluis bijwoont, krijgt een klein voorproefje van het militaire verleden van de stad. De Stichting Kanonniers Hellevoetsluis houdt de geschiedenis van het eeuwenoude geschut levend. Eind september lieten de kanonniers tijdens verschillende demonstraties in de regio opnieuw van zich horen.

IMG_4915-scaled

Fort Noorddijk opent hek voor Nacht van de Nacht

Hellevoetsluis – Normaal gesproken blijft het hek van Fort Noorddijk grotendeels gesloten voor publiek. Tijdens de Nacht van de Nacht komt daar verandering in. Op zaterdag 24 oktober kunnen bezoekers in het donker het forteiland ontdekken, dwaallichten zoeken en kennismaken met de militaire geschiedenis van de bijzondere plek.