Spijkernisse, Netherlands
Terug

Vluchtelingenschip ms Statendam tijdens kerstperiode te gast

867962d4b98fd404f9d250a01404ff60.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - Net als vorig jaar biedt gemeente Voorne aan Zee ook deze kerstperiode een aanlegplaats aan een vluchtelingenschip uit Krimpen aan den IJssel. Dit keer is dat de ms Statendam. Het schip komt van 16 december 2024 tot en met 15 januari 025 te liggen in de Vesting van Hellevoetsluis en biedt opvang aan 50 personen. Daarna keert het schip weer terug naar Krimpen aan den IJssel.

In de periode rondom de feestdagen komen binnenvaartschippers naar Krimpen aan den IJssel om hun schepen aan te meren. Daarvoor is ook de plek nodig waar de ms Statendam aangemeerd ligt. Daarom heeft gemeente Krimpen aan den IJssel onze gemeente opnieuw gevraagd een tijdelijke opvangplek te bieden. Het college van B&W heeft besloten daaraan mee te werken. In de voorgaande jaren is deze tijdelijke opvang zeer goed verlopen.


De bewoners van het schip
Op de ms Statendam verblijft een groep die bestaat uit gezinnen, mannen, vrouwen en kinderen, afkomstig uit onveilige landen. Dit zijn in totaal zo’n 150 personen. Zij leven al langere tijd samen op het schip en vormen een gemeenschap. Voor de bewoners is er dagbesteding en onderwijs aan boord van het schip. In de periode dat het schip in Hellevoetsluis verblijft, is dit ook geregeld.


Toezicht en veiligheid
Voor de veiligheid zijn er dag en nacht beveiligers op het schip aanwezig. Daarnaast is er ook een locatiemanager aanwezig die in contact staat met de Boa’s, politie en brandweer. De GGD en brandweer zijn betrokken voor de gezondheid en brandveiligheid aan boord.







Lees ook

Stock_politie.JPG

Getuigenoproep na brand aan Hoflaan: politie vermoedt brandstichting

Oostvoorne – De politie zoekt getuigen van een mogelijke brandstichting bij een schuur aan de Hoflaan in Oostvoorne. Daar woedde vanochtend vanaf ongeveer 05.00 uur brand.

WhatsApp Image 2026-03-25 at 15.21.56 (1).jpeg

Schoolvoetbal op Voorne-Putten in volle gang: honderden leerlingen opnieuw in actie

Voorne-Putten - Met opnieuw een speeldag is het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi op Voorne-Putten vandaag verder gegaan. Dit keer kwamen leerlingen uit groep 5 en 6 uit de gemeenten Nissewaard en Voorne aan Zee in actie tijdens een nieuwe ronde van het regionale toernooi.

IMG_4201.png

Twee ongevallen op Groene Kruisweg in Zwartewaal en Spijkenisse

Zwartewaal/Spijkenisse – Woensdagmiddag zijn op twee locaties op de Groene Kruisweg ongevallen gebeurd.

656189614_1372212448283898_1768365814235244847_n.jpg

Zeldzame mortiergranaat gevonden tijdens werkzaamheden Kanaal door Voorne

Heenvliet - Bij onderhoudswerkzaamheden langs het Kanaal door Voorne is een zeldzame mortiergranaat uit de Tweede Wereldoorlog gevonden. Het wapen, dat onder andere in Rusland werd gebruikt, heeft een uniek mechanisme waardoor hij bij inslag eerst omhoog stuitert voordat hij ontploft.

voedselbankkk.jpg

Voedselbank Spijkenisse en haar koffieactie: 'We doen het graag'

Spijkenisse - In Spijkenisse zet de Voedselbank zich dagelijks in voor mensen die op of onder de armoedegrens leven. In een gesprek met LINQ Media vertelt Lia van de Graaf over het werk van de organisatie en acties zoals de jaarlijkse koffieactie.

476105267_929445929302455_5402044065865749795_n (1).jpg

Het Aanschuifkoor: ‘Het is echt een uitje’

Hellevoetsluis - Het Aanschuifkoor is in de regio uitgegroeid tot een plek waar zingen en ontmoeten centraal staan. In het radioprogramma LINQ Lunch vertelde Gerard de Werk over het ontstaan van het koor en het succes ervan.