Spijkernisse, Netherlands
Terug

Vluchtelingenschip ms Statendam tijdens kerstperiode te gast

867962d4b98fd404f9d250a01404ff60
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - Net als vorig jaar biedt gemeente Voorne aan Zee ook deze kerstperiode een aanlegplaats aan een vluchtelingenschip uit Krimpen aan den IJssel. Dit keer is dat de ms Statendam. Het schip komt van 16 december 2024 tot en met 15 januari 025 te liggen in de Vesting van Hellevoetsluis en biedt opvang aan 50 personen. Daarna keert het schip weer terug naar Krimpen aan den IJssel.

In de periode rondom de feestdagen komen binnenvaartschippers naar Krimpen aan den IJssel om hun schepen aan te meren. Daarvoor is ook de plek nodig waar de ms Statendam aangemeerd ligt. Daarom heeft gemeente Krimpen aan den IJssel onze gemeente opnieuw gevraagd een tijdelijke opvangplek te bieden. Het college van B&W heeft besloten daaraan mee te werken. In de voorgaande jaren is deze tijdelijke opvang zeer goed verlopen.


De bewoners van het schip
Op de ms Statendam verblijft een groep die bestaat uit gezinnen, mannen, vrouwen en kinderen, afkomstig uit onveilige landen. Dit zijn in totaal zo’n 150 personen. Zij leven al langere tijd samen op het schip en vormen een gemeenschap. Voor de bewoners is er dagbesteding en onderwijs aan boord van het schip. In de periode dat het schip in Hellevoetsluis verblijft, is dit ook geregeld.


Toezicht en veiligheid
Voor de veiligheid zijn er dag en nacht beveiligers op het schip aanwezig. Daarnaast is er ook een locatiemanager aanwezig die in contact staat met de Boa’s, politie en brandweer. De GGD en brandweer zijn betrokken voor de gezondheid en brandveiligheid aan boord.







Lees ook

JB2_3525

Motorrijder met spoed naar ziekenhuis na ongeval op Maasvlakte

Maasvlakte Rotterdam – Op de Mekongweg op de Maasvlakte heeft zondag aan het einde van de middag een eenzijdig ongeval met een motorrijder plaatsgevonden. Het slachtoffer raakte een afzethek en kwam enkele meters verderop in het zand terecht.

oussamabekkaoui(Dick)

Nieuwenhoorn ook de meerdere van Unitas'30 en blijft koploper

Etten-Leur – Nieuwenhoorn is ook na de derde rond in de competitie nog altijd de koploper in de eerste klasse. In de voor hen laatste wedstrijd, dit seizoen, die op zondag werd gespeeld bij hekkensluiter Unitas ’30, won de formatie met 0-2 van de Brabanders.

JB1_3467

Auto in beslag genomen na aanrijding aan Paprikadonk

Spijkenisse – Aan de Paprikadonk in Spijkenisse heeft zondagmiddag een aanrijding plaatsgevonden tussen een auto en een persoon. De automobilist reed na de aanrijding weg. Het slachtoffer is ter plaatse behandeld door ambulancepersoneel.

Eric den Hartog SPARK

SPARK viert diverse jubilea in laatste maanden van 2026

Het is feest bij Atletiek Vereniging Spark. Dit jaar bestaat de club 60 jaar, volgende maand is de 20e editie van de Spijkenisse Marathon en naast dat er vele mensen floreren tijdens de wedstrijden is er ook een hele actieve ploeg met aangepaste sporters. Dit weekend waren er de clubkampioenschappen, een mooie gelegenheid om dat te vieren.

Ad Reijtenbagh (Vierpolders)

Zevenklapper voor Vierpolders, nederlagen Abbenbroek, Simonshaven, SCO'63 en Hekelingen

REGIO – In de vijfde klasse waren er niet heel veel positieve resultaten voor onze regioploegen. Een hele grote 7-1 zege was er voor Vierpolders, maar dat ging ten koste van Hekelingen. Rockanje pakte ook een 6-1 zege op NTVV, alle overige ploegen gingen onderuit.

gebroedersbredius

Eerste zege voor FC Vlotbrug en GHVV'13, Rozenburg wint derby

REGIO – De ploegen in de vierde klasse deden het zaterdag niet allemaal even goed. Zo was er een nederlaag voor Zwartewaal in de derby met Rozenburg, verloor OHVV en waren er winstpartijen voor GHVV’13 en FC Vlotbrug.