Spijkernisse, Netherlands
Terug

Vluchtelingenschip ms Statendam tijdens kerstperiode te gast

867962d4b98fd404f9d250a01404ff60
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - Net als vorig jaar biedt gemeente Voorne aan Zee ook deze kerstperiode een aanlegplaats aan een vluchtelingenschip uit Krimpen aan den IJssel. Dit keer is dat de ms Statendam. Het schip komt van 16 december 2024 tot en met 15 januari 025 te liggen in de Vesting van Hellevoetsluis en biedt opvang aan 50 personen. Daarna keert het schip weer terug naar Krimpen aan den IJssel.

In de periode rondom de feestdagen komen binnenvaartschippers naar Krimpen aan den IJssel om hun schepen aan te meren. Daarvoor is ook de plek nodig waar de ms Statendam aangemeerd ligt. Daarom heeft gemeente Krimpen aan den IJssel onze gemeente opnieuw gevraagd een tijdelijke opvangplek te bieden. Het college van B&W heeft besloten daaraan mee te werken. In de voorgaande jaren is deze tijdelijke opvang zeer goed verlopen.


De bewoners van het schip
Op de ms Statendam verblijft een groep die bestaat uit gezinnen, mannen, vrouwen en kinderen, afkomstig uit onveilige landen. Dit zijn in totaal zo’n 150 personen. Zij leven al langere tijd samen op het schip en vormen een gemeenschap. Voor de bewoners is er dagbesteding en onderwijs aan boord van het schip. In de periode dat het schip in Hellevoetsluis verblijft, is dit ook geregeld.


Toezicht en veiligheid
Voor de veiligheid zijn er dag en nacht beveiligers op het schip aanwezig. Daarnaast is er ook een locatiemanager aanwezig die in contact staat met de Boa’s, politie en brandweer. De GGD en brandweer zijn betrokken voor de gezondheid en brandveiligheid aan boord.







Lees ook

Stockfoto werkzaamheden

Nieuwe ondergrondse ‘duiker’ wordt aangelegd rond de Planetenlaan in Spijkenisse

Spijkenisse – De komende periode wordt een nieuwe ondergrondse duiker aangelegd in de omgeving van de Planetenlaan in Spijkenisse. Een duiker is een waterdoorgang onder de weg die de doorstroming van de ene naar de andere kant kan verbeteren en draagt daarmee bij aan een verbeterde waterkwaliteit en leefomgeving. Gemeente Nissewaard meldt dat de werkzaamheden naar verwachting tot uiterlijk vrijdag 30 oktober zullen duren.

Kogelstoten clubkampioenschappen VA

138 atleten in actie tijdens clubkampioenschappen Voorne Atletiek

Maar liefst 138 atleten van Voorne Atletiek kwamen zaterdag 26 september in actie tijdens de jaarlijkse outdoor clubkampioenschappen. Van de jongste pupillen tot de masters werd er fanatiek gestreden om de beste prestaties. Naast sportieve strijd draaide de dag vooral om plezier, gezelligheid en het verenigingsgevoel.

Div

‘Onbekend maakt onbemind’: ontmoeting centraal tijdens Diversity Day

Spijkenisse – In Wijkcentrum De Akkers in Spijkenisse is zaterdagmiddag een Diversity middag georganiseerd. De middag werd druk bezocht en officieel geopend door wethouder Hanneke Stengs.

foto taxateur VenduRotterdam in actie

Gratis taxatiedag voor kunst en antiek in Historisch Museum Den Briel

Brielle – Inwoners die benieuwd zijn naar de waarde van een schilderij, sieraad, oude vaas of ander bijzonder voorwerp kunnen dinsdag 20 oktober terecht in het Historisch Museum Den Briel. Taxateurs van veilinghuis Vendu Rotterdam beoordelen daar tussen 10.00 en 16.00 uur gratis meegebrachte objecten.

PHOTO-2026-10-03-19-11-59

Spivo Dames 1 overtuigend langs OKK’70

Hardinxveld-Giessendam – Spivo Dames 1 heeft zaterdag de tweede competitiewedstrijd van het seizoen overtuigend gewonnen. De ploeg uit Spijkenisse was in Hardinxveld-Giessendam met 0-4 te sterk voor OKK’70. Met setstanden van 20-25, 14-25, 20-25 en 24-26 nam Spivo bovendien alle vijf de competitiepunten mee naar huis.

JB2_3525

Motorrijder met spoed naar ziekenhuis na ongeval op Maasvlakte

Maasvlakte Rotterdam – Op de Mekongweg op de Maasvlakte heeft zondag aan het einde van de middag een eenzijdig ongeval met een motorrijder plaatsgevonden. Het slachtoffer raakte een afzethek en kwam enkele meters verderop in het zand terecht.