Spijkernisse, Netherlands
Terug

Voor de zesde keer: Tegeltaxi rijdt door Nissewaard

de0106beef547a3f5a73ac8a01853b09.jpg

Nissewaard – De maand juni staat in het teken van vergroening en bewustwording rondom hitte. Met de terugkeer van de populaire Tegeltaxi en een uitgebreid programma tijdens de Heat Action Month, worden inwoners actief betrokken bij het groener, gezonder en koeler maken van hun leefomgeving.

Marvin Don |  | Aangepast op
Zesde keer Tegeltaxi
Steeds meer inwoners van Nissewaard kiezen ervoor om tegels uit hun tuin te halen en te vervangen door planten, bloemen of zelfs een moestuin. Dit zorgt niet alleen voor een gezellige uitstraling, het draagt ook bij aan verkoeling tijdens warme zomers en een verbeterde opvang van regenwater. 'Een groene omgeving kan al snel graden verschil maken, waardoor de hitte minder beklemmend is. Door inwoners te enthousiasmeren en stimuleren voor het vergroenen van de tuin of het balkon, zorgen we er samen voor dat de omgeving koeler blijft op hete dagen.', zo vertelt een woordvoerder van de gemeente in een schriftelijke reactie aan LINQ.

Om deze vergroening te stimuleren, rijdt de Tegeltaxi voor de zesde keer door Nissewaard. Inwoners die hun gewipte tegels aanmelden, kunnen deze gratis laten ophalen door de Tegeltaxi – een service van de gemeente die het nog makkelijker maakt om te vergroenen.

Dat de actie populair is, blijkt onder andere uit het aantal aanmeldingen. De gemeente laat weten dat in het begin er zo'n 15 inwoners aan meededen. 'Sindsdien is de logistiek van de Tegeltaxi verbeterd en werd het concept steeds bekender in Nissewaard', aldus de gemeente.

De inschrijving voor de Tegeltaxi zat zo snel vol, dat de Tegeltaxi een extra dag rijdt. Zo werden er bij eerdere edities duizenden kilo’s aan tegels opgehaald, die vervolgens een tweede leven krijgen als fundering onder wegen.

‘We verwachten dit jaar 60.000 kilo op te halen’ zo laat Reinis tijdens het ophalen van de tegels weten. Inwoners mogen maximaal 2 kuub aan tegels per keer aanbieden, mits deze goed bereikbaar op straat worden gelegd voor de vrachtwagen van de Tegeltaxi. De gemeente doet bovendien mee aan het NK Tegelwippen, waarbij het doel is om zoveel mogelijk tegels te vervangen door groen. ‘Het is tegel eruit, groen erin.’
256ce9363e73b02efaddc9f6ef95e992.jpg
Heat Action Month
Op 2 juni was het wereldwijd Heat Action Day en in Nissewaard is de maand juni omgedoopt tot de Heat Action Month, omdat één dag niet genoeg is om hier aandacht aan te schenken.

In deze maand organiseert de gemeente diverse activiteiten om inwoners bewust te maken van de gevaren van hitte en manieren om hiermee om te gaan. Zo is onder andere het toneelstuk ‘Heet hè’ opgevoerd bij wijkrestaurants en verzorgingshuizen, waarin op luchtige wijze wordt uitgelegd hoe je elkaar kunt helpen tijdens warme dagen. Daarnaast konden inwoners afgelopen zaterdag leren hoe ze zelf een koelvest kunnen breien bij de breiclub in de Boekenberg.

Verder op de agenda staat de Zaadjesmarkt gepland op 28 juni. Tijdens dit evenement worden gratis bloem- en moestuinzaadjes uitgedeeld en maken bezoekers kans op een regenton. De markt vindt van 12:00 tot 15:00 uur plaats op het Uitplein in Spijkenisse. Met deze gecombineerde inzet op vergroening en hittepreventie laat Nissewaard zien dat lokaal beleid en betrokkenheid van inwoners hand in hand gaan voor een klimaatbestendige en leefbare gemeente.

Binnen Nederland is er een Nationaal Hitteplan, waarvan het doel is het tijdig attenderen van instellingen, zorgverleners en vrijwilligers op aanstaande hitte. De gemeente Nissewaard is bezig om het Lokaal Hitteplan te ontwikkelen. 'Dit hitteplan kan verspreid worden onder lokale instellingen en kwetsbare groepen via onze lokale connecties. Ook zijn de tips verder gepersonaliseerd. Zo kunnen we inwoners vertellen waar de dichtstbijzijnde groene plek te vinden is en waar bijvoorbeeld drinkwatertappunten zijn.'.

Lees ook

IMG_0683.jpeg

Schoolvoetbalseizoen op Voorne-Putten van start bij VV Hekelingen

Hekelingen – Met de start van het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi is op woensdag 11 maart het sportieve voorjaar op Voorne-Putten officieel begonnen. Op de velden van VV Hekelingen namen basisschoolleerlingen uit de regio het tegen elkaar op tijdens de eerste voorronde van een reeks toernooien voor scholen op het eiland.

Bot-mee 1.jpg

Botlek boekt belangrijke zege in derby tegen Meeuwenplaat

Zaterdagmiddag 14.30 of 15.00 uur: dat zijn van oudsher de vertrouwde aanvangstijden in het amateurvoetbal. Toch duikt er de laatste tijd steeds vaker een ander tijdstip op in het programma: 17.00 uur. Met name bij speciale affiches en regionale derby’s lijkt dat tijdstip terrein te winnen. Niet alleen aantrekkelijk voor de toeschouwers, maar waarschijnlijk ook voor de penningmeesters van de clubs. Dick van der Meer was erbij en deed verslag.

WhatsApp Image 2026-03-15 at 00.25.56.jpeg

Kirsten Muller en Henk de Jong (VVD) bij Voorne-Putten Kiest: ‘Doen wat werkt’

Voorne aan Zee - LINQ Media is sinds begin februari bezig met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang politieke partijen aan. Onlangs schoven Kirsten Muller en Henk de Jong aan, nummer twee en drie op de kandidatenlijst van VVD Voorne aan Zee.

WhatsApp Image 2026-03-14 at 13.36.14.jpeg

Robert van der Stappen (PVV) bij Voorne-Putten Kiest: ‘Nissewaard moet weer van de inwoners worden’

Nissewaard – LINQ Media is sinds februari bezig met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang partijen aan. Onlangs schoof Robert van der Stappen aan, de nummer twee op de kandidatenlijst van PVV Nissewaard.

Fietserscontrole.png

Fietsers beboet in voetgangersgebied op Uitstraat en ’t Plateau

Spijkenisse - De afgelopen week zijn fietsers op e-bikes, fatbikes en gewone fietsen gecontroleerd en beboet op hun rijgedrag in voetgangersgebieden op de Uitstraat en ’t Plateau. Ook de komende weken worden op meerdere plaatsen controles uitgevoerd.

IMG_6079.jpeg

Voorne Atletiek sterk vertegenwoordigd op Nationale Pupillen Indoor in Apeldoorn

Terwijl veel jeugdleden van Voorne Atletiek vorige week zondag deelnamen aan de kidsrun van de Halve van Oostvoorne, reisde een zestal pupillen af naar Apeldoorn voor de Nationale Pupillen Indoor. Met ruim duizend deelnemers geldt dit als de grootste indooratletiekwedstrijd van Nederland voor kinderen van 7 tot en met 11 jaar.