Spijkernisse, Netherlands
Terug

Voorne aan Zee maakt zich klaar voor Tour de Femmes

1a5a650380bd80a9eda56a2edd3b2646
Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Voorne aan Zee – Over drie weken is het zo ver en komt de Tour de France Femmes avec Zwift naar Nederland. Gemeente Voorne aan Zee is doorkomstgemeente van de eerste etappe. Daarmee kleurt Voorne aan Zee geel op maandag 12 augustus!

En daar blijft het niet bij. De Tour de France Femmes roept sportieve inwoners van Voorne aan Zee op mee te doen aan de toertochten die op 11 augustus plaatsvinden. Tijdens deze toertochten ontdekken deelnemers een deel van het officiële parcours op de fiets, afhankelijk van de afstand die zij fietsen.

De afstanden van de toertochten variëren namelijk van 25 tot 150 kilometer. Er is echter één vast onderdeel: alle deelnemers doorkruisen het officiële tijdritparcours door de binnenstad van Rotterdam, dat zondag 11 augustus tot 14.00 uur autovrij is.

Het is een uniek moment dat de allergrootste wielerwedstrijd voor vrouwen start in Nederland. Daarom wordt er flink uitgepakt met verschillende sportieve, culturele en maatschappelijke programma’s. De toertochten en Ladies Ride zijn onderdeel van het sportieve programma ‘Toerversie Rotterdam’ en vinden plaats op 11 augustus.

Ladies Ride
Nederlanders inspireren om op de fiets op te springen, dat wil de Tour de France Femmes met hun fietstochten. Daarom is ook de Ladies Ride nieuw leven ingeblazen. Aan deze fietstocht, die voorheen werd georganiseerd door voormalig wereld- en olympisch kampioene Leontien van Moorsel, kan iedereen meedoen. Het parcours bestaat uit twee verschillende routes, van 25 en 40 kilometer, en is af te leggen op elk type fiets.

De tocht start in het centrum van Rotterdam en gaat vervolgens noordoostwaarts richting de Rotte en de Rottemeren. Leontien, ambassadrice van de Tour de Femmes: “Natuurlijk fiets ik ook mee met de Ladies Ride! Ik hoop daar zoveel mogelijk deelnemers te ontmoeten. Samen lekker bewegen, leuke gesprekken voeren op de fiets en een gezellige tijd hebben met elkaar. Ik heb hier heel veel zin in!”

Vieren van de wielersport
‘Toerversie Rotterdam’ is er voor de recreatieve fietser met de Ladies Ride én voor de sportieve fietser met de Toertochten. Deze toertochten starten vanuit verschillende locaties en het is mogelijk om verschillende afstanden af te leggen.

Afstanden wisselen van 70, 110 en 150 kilometer en doorkruisen de deelkomstgemeenten waar de vrouwenprofs de daaropvolgende volgende dagen ook fietsen. Beide wielerevents vinden plaats op 11 augustus.

Meer informatie over het programma en ticketverkoop van de toertochten en Ladies Ride is te vinden op: www.toerversierotterdam.nl

Lees ook

Ongeval-plaatweg

Bestuurder aangehouden na ongeval op Plaatweg in Spijkenisse

Spijkenisse – Op de Plaatweg in Spijkenisse heeft donderdagmiddag een verkeersongeval plaatsgevonden. De bestuurder is aangehouden op verdenking van rijden onder invloed.

Niels Braal Fotografie

Gratis openluchtbioscoop in Brielle

Brielle – De tuin van de Brielsche Aap verandert op vrijdag 21 en zaterdag 22 augustus opnieuw in een openluchtbioscoop. Tijdens twee dagen worden vier films vertoond in de buitenlucht. De toegang is gratis.

Rijke Melissa de (1) (1)

Partij met Lef! gaat verder als Leefbaar Voorne

Voorne aan Zee – Partij met Lef! gaat verder onder de naam Leefbaar Voorne. De lokale politieke partij is al geruime tijd verwikkeld in een juridische strijd over haar huidige naam. Volgens fractievoorzitter Melissa de Rijke hebben de rechtszaken inmiddels meer dan 30.000 euro gekost.

Koffie burendag ontmoeting

Deelnemers gezocht voor Burendag tussen Waterland en Hekelingen

Spijkenisse/Hekelingen – Bewonersgroep Waterland en Dorpsvereniging Hekelingen organiseren op zaterdag 26 september een Burendag. Op de voormalige busbaan tussen Waterland en Hekelingen willen de organisaties van 10.00 tot 16.00 uur een braderie, rommelmarkt en kunstmarkt houden.

IMG_4971

Traumahelikopter ingezet na bedrijfsongeval in Botlek

Botlek – Aan de Montrealweg in de Botlek heeft woensdag een ongeval plaatsgevonden bij een bedrijf. Vanwege het incident werd onder meer een traumahelikopter opgeroepen, die in de omgeving landde.

WhatsApp Image 2026-08-18 at 17.38.01

Twee auto's zwaar beschadigd bij ongeval op Nijverheidsweg

Hellevoetsluis – Op de Nijverheidsweg in Hellevoetsluis heeft dinsdagmiddag een verkeersongeval plaatsgevonden waarbij twee auto's flink beschadigd raakten.