Spijkernisse, Netherlands
Terug

Voorne aan Zee maakt zich klaar voor Tour de Femmes

1a5a650380bd80a9eda56a2edd3b2646
Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Voorne aan Zee – Over drie weken is het zo ver en komt de Tour de France Femmes avec Zwift naar Nederland. Gemeente Voorne aan Zee is doorkomstgemeente van de eerste etappe. Daarmee kleurt Voorne aan Zee geel op maandag 12 augustus!

En daar blijft het niet bij. De Tour de France Femmes roept sportieve inwoners van Voorne aan Zee op mee te doen aan de toertochten die op 11 augustus plaatsvinden. Tijdens deze toertochten ontdekken deelnemers een deel van het officiële parcours op de fiets, afhankelijk van de afstand die zij fietsen.

De afstanden van de toertochten variëren namelijk van 25 tot 150 kilometer. Er is echter één vast onderdeel: alle deelnemers doorkruisen het officiële tijdritparcours door de binnenstad van Rotterdam, dat zondag 11 augustus tot 14.00 uur autovrij is.

Het is een uniek moment dat de allergrootste wielerwedstrijd voor vrouwen start in Nederland. Daarom wordt er flink uitgepakt met verschillende sportieve, culturele en maatschappelijke programma’s. De toertochten en Ladies Ride zijn onderdeel van het sportieve programma ‘Toerversie Rotterdam’ en vinden plaats op 11 augustus.

Ladies Ride
Nederlanders inspireren om op de fiets op te springen, dat wil de Tour de France Femmes met hun fietstochten. Daarom is ook de Ladies Ride nieuw leven ingeblazen. Aan deze fietstocht, die voorheen werd georganiseerd door voormalig wereld- en olympisch kampioene Leontien van Moorsel, kan iedereen meedoen. Het parcours bestaat uit twee verschillende routes, van 25 en 40 kilometer, en is af te leggen op elk type fiets.

De tocht start in het centrum van Rotterdam en gaat vervolgens noordoostwaarts richting de Rotte en de Rottemeren. Leontien, ambassadrice van de Tour de Femmes: “Natuurlijk fiets ik ook mee met de Ladies Ride! Ik hoop daar zoveel mogelijk deelnemers te ontmoeten. Samen lekker bewegen, leuke gesprekken voeren op de fiets en een gezellige tijd hebben met elkaar. Ik heb hier heel veel zin in!”

Vieren van de wielersport
‘Toerversie Rotterdam’ is er voor de recreatieve fietser met de Ladies Ride én voor de sportieve fietser met de Toertochten. Deze toertochten starten vanuit verschillende locaties en het is mogelijk om verschillende afstanden af te leggen.

Afstanden wisselen van 70, 110 en 150 kilometer en doorkruisen de deelkomstgemeenten waar de vrouwenprofs de daaropvolgende volgende dagen ook fietsen. Beide wielerevents vinden plaats op 11 augustus.

Meer informatie over het programma en ticketverkoop van de toertochten en Ladies Ride is te vinden op: www.toerversierotterdam.nl

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-17 at 14.39.20

Gemeente Nissewaard aan de slag met verouderde scholen: ‘We moeten keuzes maken’

Nissewaard - De gemeente Nissewaard staat voor een grote opgave. Veel schoolgebouwen zijn verouderd en moeten de komende jaren worden gerenoveerd of vervangen. Daarvoor is tot 2042 naar schatting meer dan 100 miljoen euro nodig. De eerste projecten en levensduurverlengende maatregelen zijn inmiddels afgerond, maar het wordt steeds lastiger om voldoende geld beschikbaar te stellen. In het LINQ-radioprogramma Notulen benadrukt onderwijswethouder Hanneke Stengs het belang van blijvende investeringen in goede schoolgebouwen. ‘Onderwijs vormt de ruggengraat van de samenleving.’

wc rol noodpakket VRR Rijnmondveilig

85 procent inwoners Rotterdam-Rijnmond heeft geen compleet noodpakket

Regio – Maar liefst 85 procent van de inwoners van Rotterdam-Rijnmond heeft geen compleet noodpakket in huis. Hoewel twee op de drie inwoners maatregelen hebben genomen om zich voor te bereiden op een noodsituatie, blijft het samenstellen van een volledig noodpakket achter. Dat blijkt uit een flitspeiling van Ipsos I&O in opdracht van Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

Bij 057

Strandmedewerkers Voorne-Putten Werkt bedankt voor inzet op Badstrand Rockanje

Rockanje – De medewerkers van Voorne-Putten Werkt zijn gisteren in het zonnetje gezet voor hun inzet op het Badstrand van Rockanje. Tijdens een feestelijke bijeenkomst bij Beachclub Havana aan de Eerste Slag bedankte wethouder Aart Jan Spoon het team persoonlijk voor het schoon en verzorgd houden van het strand tijdens het afgelopen strandseizoen.

15539

Judotalent Roos van Herpt doet internationale ervaring op in Slovenië

Maribor - De 15-jarige judoka Roos van Herpt van Judo De Korte heeft eind oktober deelgenomen aan de Millennium Team Cadet European Cup in het Sloveense Maribor. Hoewel ze het internationale toernooi zonder overwinning afsloot, deed het jonge judotalent waardevolle ervaring op tegen sterke Europese tegenstanders.

BtB 2026 credits Sander de Vries 01

Beat the Beach Rockanje keert volgend jaar terug met uitdagende strandloop

Rockanje – Hardlopers kunnen op zondag 10 januari 2027 opnieuw de strijd aangaan met zand, wind en de winterse omstandigheden tijdens Beat the Beach Rockanje. Het hardloopevenement voert deelnemers over het strand en via verharde wegen door de duinen. Met afstanden van 1 kilometer tot en met de halve marathon is de strandloop toegankelijk voor zowel beginnende als ervaren hardlopers.

henkvanmarionafscheid

Henk van Marion neemt afscheid als voorzitter van VV Vierpolders

Vierpolders – Het was druk bij de voetbalclubs maandag met de Algemene Ledenvergadering. Naast die van Hellevoetsluis, waar voorzitter Edwin Boogaard zijn vertrek aankondigde, werd er op sportpark Coosenhoek afscheid genomen van voorzitter Henk van Marion.