Spijkernisse, Netherlands
Terug

Voorne aan Zee maakt zich klaar voor Tour de Femmes

1a5a650380bd80a9eda56a2edd3b2646
Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Voorne aan Zee – Over drie weken is het zo ver en komt de Tour de France Femmes avec Zwift naar Nederland. Gemeente Voorne aan Zee is doorkomstgemeente van de eerste etappe. Daarmee kleurt Voorne aan Zee geel op maandag 12 augustus!

En daar blijft het niet bij. De Tour de France Femmes roept sportieve inwoners van Voorne aan Zee op mee te doen aan de toertochten die op 11 augustus plaatsvinden. Tijdens deze toertochten ontdekken deelnemers een deel van het officiële parcours op de fiets, afhankelijk van de afstand die zij fietsen.

De afstanden van de toertochten variëren namelijk van 25 tot 150 kilometer. Er is echter één vast onderdeel: alle deelnemers doorkruisen het officiële tijdritparcours door de binnenstad van Rotterdam, dat zondag 11 augustus tot 14.00 uur autovrij is.

Het is een uniek moment dat de allergrootste wielerwedstrijd voor vrouwen start in Nederland. Daarom wordt er flink uitgepakt met verschillende sportieve, culturele en maatschappelijke programma’s. De toertochten en Ladies Ride zijn onderdeel van het sportieve programma ‘Toerversie Rotterdam’ en vinden plaats op 11 augustus.

Ladies Ride
Nederlanders inspireren om op de fiets op te springen, dat wil de Tour de France Femmes met hun fietstochten. Daarom is ook de Ladies Ride nieuw leven ingeblazen. Aan deze fietstocht, die voorheen werd georganiseerd door voormalig wereld- en olympisch kampioene Leontien van Moorsel, kan iedereen meedoen. Het parcours bestaat uit twee verschillende routes, van 25 en 40 kilometer, en is af te leggen op elk type fiets.

De tocht start in het centrum van Rotterdam en gaat vervolgens noordoostwaarts richting de Rotte en de Rottemeren. Leontien, ambassadrice van de Tour de Femmes: “Natuurlijk fiets ik ook mee met de Ladies Ride! Ik hoop daar zoveel mogelijk deelnemers te ontmoeten. Samen lekker bewegen, leuke gesprekken voeren op de fiets en een gezellige tijd hebben met elkaar. Ik heb hier heel veel zin in!”

Vieren van de wielersport
‘Toerversie Rotterdam’ is er voor de recreatieve fietser met de Ladies Ride én voor de sportieve fietser met de Toertochten. Deze toertochten starten vanuit verschillende locaties en het is mogelijk om verschillende afstanden af te leggen.

Afstanden wisselen van 70, 110 en 150 kilometer en doorkruisen de deelkomstgemeenten waar de vrouwenprofs de daaropvolgende volgende dagen ook fietsen. Beide wielerevents vinden plaats op 11 augustus.

Meer informatie over het programma en ticketverkoop van de toertochten en Ladies Ride is te vinden op: www.toerversierotterdam.nl

Lees ook

Polder Simonshaven

Geen converterstation in Simonshaven na bezwaren vanuit gemeente Nissewaard

Simonshaven – Door middel van het programma ‘Verbinding Aanlanding Wind op Zee wil het ministerie van Klimaat en Groene Groei windenergie van de Noordzee aan land brengen. Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat heeft onderzocht waar en hoe dit het beste mogelijk is voor toekomstige windenergiegebieden. Na een advies vanuit de gemeente Nissewaard om een zogenoemd converterstation niet in het open polderlandschap van Simonshaven te plaatsen, is uiteindelijk voor de locatie Europoort gekozen.

Onze Lieve Vrouwe Kerk Geervliet

Meer dan €12.500 opgehaald voor restauratiefonds kerk tijdens rommelmarkt Geervliet

Geervliet - Zaterdag 13 juni stond de jaarlijkse rommelmarkt in Geervliet op het programma. Bezoekers van de markt konden terecht bij allerlei kraampjes om spullen te kopen. De opbrengst van meer dan €12.500 gaat volledig naar het restauratiefonds van de Onze Lieve Vrouwe Kerk in Geervliet.

VV Nieuwenhoorn

VV Nieuwenhoorn kondigt een nieuwe Technische Commissie aan voor het komende seizoen

Nieuwenhoorn – VV Nieuwenhoorn maakt met trots bekend dat zij per juni 2026 een nieuwe Technische Commissie hebben binnen de voetbalclub. De nieuwe commissie gaat zich volgens de club uit Nieuwenhoorn inzetten voor de verdere ontwikkeling van het (jeugd)voetbal van de vereniging.

Woonzorglocatie Het Sterrenkwartierhuis Spijkenisse

Woonzorglocatie Het Sterrenkwartierhuis viert opening met open huis

Spijkenisse – Vrijdag 19 juni wordt aan de Galileïlaan in Spijkenisse een woonzorglocatie geopend met ‘Het Sterrenkwartierhuis als naam. De opening van de kleinschalige woonzorglocatie voor mensen met dementie wordt diezelfde dag gevierd met een open huis waar belangstellenden tussen 13:30 en 16:00 welkom zijn om een kijkje te nemen.

Stockfoto werkzaamheden

Verkeerslichten worden vervangen tijdens werkzaamheden in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Van woensdag 17 juni tot en met vrijdag 19 juni vinden werkzaamheden plaats op twee kruispunten in Hellevoetsluis waarbij de verkeerslichten worden vervangen. De werkzaamheden vinden plaats op het kruispunt rond de Nieuweweg/Nijverheidsweg en het kruispunt bij De Sprong/Amnesty Internationallaan.

Onderhoud rioleringen

Vanaf aankomende maandag werkzaamheden aan rioolgemalen in Nissewaard

Nissewaard - Vanaf maandag 15 juni wordt op verschillende plekken in Nissewaard gewerkt aan de rioolgemalen. De werkzaamheden zullen volgens de gemeente naar verwachting tot eind oktober duren.