Spijkernisse, Netherlands
Terug

Voorne aan Zee maakt zich klaar voor Tour de Femmes

1a5a650380bd80a9eda56a2edd3b2646.jpg
Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Voorne aan Zee – Over drie weken is het zo ver en komt de Tour de France Femmes avec Zwift naar Nederland. Gemeente Voorne aan Zee is doorkomstgemeente van de eerste etappe. Daarmee kleurt Voorne aan Zee geel op maandag 12 augustus!

En daar blijft het niet bij. De Tour de France Femmes roept sportieve inwoners van Voorne aan Zee op mee te doen aan de toertochten die op 11 augustus plaatsvinden. Tijdens deze toertochten ontdekken deelnemers een deel van het officiële parcours op de fiets, afhankelijk van de afstand die zij fietsen.

De afstanden van de toertochten variëren namelijk van 25 tot 150 kilometer. Er is echter één vast onderdeel: alle deelnemers doorkruisen het officiële tijdritparcours door de binnenstad van Rotterdam, dat zondag 11 augustus tot 14.00 uur autovrij is.

Het is een uniek moment dat de allergrootste wielerwedstrijd voor vrouwen start in Nederland. Daarom wordt er flink uitgepakt met verschillende sportieve, culturele en maatschappelijke programma’s. De toertochten en Ladies Ride zijn onderdeel van het sportieve programma ‘Toerversie Rotterdam’ en vinden plaats op 11 augustus.

Ladies Ride
Nederlanders inspireren om op de fiets op te springen, dat wil de Tour de France Femmes met hun fietstochten. Daarom is ook de Ladies Ride nieuw leven ingeblazen. Aan deze fietstocht, die voorheen werd georganiseerd door voormalig wereld- en olympisch kampioene Leontien van Moorsel, kan iedereen meedoen. Het parcours bestaat uit twee verschillende routes, van 25 en 40 kilometer, en is af te leggen op elk type fiets.

De tocht start in het centrum van Rotterdam en gaat vervolgens noordoostwaarts richting de Rotte en de Rottemeren. Leontien, ambassadrice van de Tour de Femmes: “Natuurlijk fiets ik ook mee met de Ladies Ride! Ik hoop daar zoveel mogelijk deelnemers te ontmoeten. Samen lekker bewegen, leuke gesprekken voeren op de fiets en een gezellige tijd hebben met elkaar. Ik heb hier heel veel zin in!”

Vieren van de wielersport
‘Toerversie Rotterdam’ is er voor de recreatieve fietser met de Ladies Ride én voor de sportieve fietser met de Toertochten. Deze toertochten starten vanuit verschillende locaties en het is mogelijk om verschillende afstanden af te leggen.

Afstanden wisselen van 70, 110 en 150 kilometer en doorkruisen de deelkomstgemeenten waar de vrouwenprofs de daaropvolgende volgende dagen ook fietsen. Beide wielerevents vinden plaats op 11 augustus.

Meer informatie over het programma en ticketverkoop van de toertochten en Ladies Ride is te vinden op: www.toerversierotterdam.nl

Lees ook

input.jpg

Erik van Heijningen wordt informateur in Voorne aan Zee

Erik van Heijningen wordt de nieuwe informateur in Voorne aan Zee. De lijsttrekkers van de elf partijen met minimaal één zetel hebben daar vrijdag 20 maart gezamenlijk toe besloten. Dat meldt de gemeente Voorne aan Zee.

DJI_20000301160701_0405_D.00_12_19_08.Still001.jpg

Koersballen in Wijkcentrum Groenewoud

Spijkenisse – In Wijkcentrum Groenewoud, gevestigd in multifunctioneel centrum De Sleutel aan de Eikenlaan, is sinds kort een nieuwe activiteit van start gegaan: koersballen. Iedere woensdagmiddag zijn buurtbewoners welkom om mee te doen.

Depositphotos_744773980_XL.jpg

Verwachte files door werkzaamheden asfalt A15

Weggebruikers op Voorne-Putten moeten dit weekend rekening houden met flinke vertraging op de A15. Rijkswaterstaat voert asfalteringswerkzaamheden uit tussen Hoogvliet en knooppunt Rozenburg, ter hoogte van Spijkenisse.

WhatsApp Image 2026-03-19 at 14.23.17.jpeg

Singer-songwriter YENS: ‘Muziek geeft alles een plekje’

Voorne Putten - Van lokale festivals tot het maken van eigen liedjes: de opkomende artiest YENS richt zich volop op zijn muziekcarrière. Tijdens het radioprogramma LINQ-Lunch vertelde hij over zijn muzikale reis, inspiratie en het optreden zelf.

654420950_1344701677703795_5047600359882665304_n.jpg

Ingang Stadhuisgarage vernieuwd

De werkzaamheden aan de ingang van de Stadhuisgarage in Spijkenisse zijn klaar, zo meldt Gemeente Nissewaard op de Facebookpagina. De garage is weer volledig toegankelijk.

DJI_20000303144331_0468_D.00_05_37_11.Still001.jpg

Nationale Pannenkoekdag: 'Jong en oud verbinden'

Spijkenisse – In wijkcentrum Groenewoud zijn vanochtend basisschoolleerlingen van de Mgr. Beckersschool en CBS Marimba samengekomen voor het vieren van Nationale Pannenkoekdag.