Spijkernisse, Netherlands
Terug

Voorne aan Zee penning voor Ross Honey

3e68541262c6dbe2cf099c98ccdab845.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Hellevoetsluis - Burgemeester Peter Rehwinkel en wethouder sport, Daan van Orselen verraste de organisator Ross Honey met de Voorne aan Zee penning op Vakantiepark Cape Helius in Hellevoetsluis.

Zaterdag 6 juli ontving Ross Honey, oprichter en medeorganisator van het World Predator Classic evenement, de Voorne aan Zee penning uit handen van burgemeester Peter Rehwinkel en wethouder Daan van Orselen. Dit internationale roofvis evenement vindt voor de tiende keer plaats in Hellevoetsluis.

Voorne aan Zee penning

De Voorne aan Zee penning kent het college van burgemeester en wethouders toe aan die personen, die een bijzondere bijdrage leveren aan een sociaal, maatschappelijk, economisch of cultureel project, een heldendaad, sportprestatie of een andere bijzondere prestatie.

Burgemeester Peter Rehwinkel en wethouder sport, Daan van Orselen verraste de organisator Ross Honey met de Voorne aan Zee penning op Vakantiepark Cape Helius in Hellevoetsluis.

Ross Honey

Sinds 2014 organiseert Ross Honey the World Predator Classic. Deze roofvis wedstrijd vindt jaarlijks plaats op het Haringvliet met Hellevoetsluis als uitvalsbasis. Dit jaar vindt de World Predator Classic voor de tiende keer plaats met een groot internationaal deelnemersveld.

Door de inzet van Ross Honey en zijn team is het evenement door de jaren heen in Hellevoetsluis gegroeid. Ross zorgt voor verbinding en betrekt de gemeenschap bij de activiteiten van de World Predator Classic. Zo heeft hij onder andere een jeugdvisacademie opgezet en organiseert diverse streetfishingwedstrijden gedurende het jaar. Naast de wedstrijd is het milieu en het viswater een zeer belangrijk onderdeel. Hij werkt samen met internationale universiteiten om het viswater en de groei van de vissen te bestuderen. De deelnemers mogen alleen meedoen aan het evenement als zij voldoen aan strikte schoonmaakacties, die zij vooraf moeten uitvoeren. Daarnaast behartigt Ross Honey als president van the European Fishing Tackle and Trade Association, de belangen van de Europese sportvis industrie in Brussel en daarmee ook het (vis)water in het Haringvliet.

‘Het college voelt zich bevoorrecht dat Ross en zijn team het Haringvliet/Hellevoetsluis tien jaar geleden als vislocatie voor deze wedstrijd heeft gekozen, waardoor Hellevoetsluis en gemeente Voorne aan Zee internationaal op de ‘vis’kaart is gezet. Gedurende het jaar komen er vele hengelsporters naar het Haringvliet toe om te oefenen. Zij logeren in hotels, campings of op vakantieparken in onze gemeente’, aldus burgemeester Peter Rehwinkel. De burgemeester hoopt dan ook dat de gemeente Voorne aan Zee dit evenement nog jaren mag hosten.

Lees ook

Screenshot_20260412_150706_Instagram.jpg

Kenzie Bresser over de finish bij marathon Rotterdam

Health vlogger Kenzie Bresser uit Spijkenisse heeft de medaille van de Marathon Rotterdam op zak. De content creator met bijna 28.000 volgers op TikTok deelt video’s over persoonlijke gezondheidsuitdagingen, zoals een ijsbad nemen of binnen 100 dagen in een populair mannenblad komen. Uiteindelijk kwam hij over de finish in een tijd van 03:20:38.

IMG_6926.jpg

Veel belangstelling voor open dag bij Dierenopvangcentrum Spijkenisse

Spijkenisse - Veel mensen namen zaterdag een kijkje bij Dierenopvangcentrum Spijkenisse tijdens de open dag. Er waren verschillende kraampjes en activiteiten voor kinderen. Zo konden kinderen tegen een kleine vergoeding knutselen, maar waren er ook spelletjes zoals sjoelen.

scout it out.jpg

Scouting Hellevoetsluis al bijna 75 jaar een begrip: ‘We groeien mee met onze tijd’

Hellevoetsluis - Wat bijna 75 jaar geleden begon als twee aparte groepen voor jongens en meisjes, is uitgegroeid tot een van de grootste scoutingverenigingen van Nederland. Scouting Hellevoetsluis is springlevend en blijft groeien. Sinds kort staat Eric Meerman aan het roer als voorzitter. ‘Ik zit hier al sinds mijn zesde. Eigenlijk ben ik nooit meer weggegaan.’

WhatsApp Image 2026-04-10 at 12.30.55.jpeg

Kees Aart brengt oorlogsgeschiedenis dichtbij: ‘Dan merk je dat ze het écht voelen’

Spijkenisse - Wat gebeurde er tijdens de Tweede Wereldoorlog in Spijkenisse? Wie de grote lijnen van de geschiedenis kent, denkt al snel aan de Moerdijkbrug of de Grebbeberg. Maar ook op Voorne-Putten speelden zich aangrijpende gebeurtenissen af. Kees Aart van der Meijde (71) vertelt ze in klaslokalen en in de bibliotheek.

20260411-JVB_8846.jpg

Minderjarige jongen aangehouden na bedreiging met mes

De politie Nissewaard heeft een minderjarige jongen aangehouden na bedreiging met een mes. Na de aanhouding heeft de politie meerdere keukenmessen in beslag genomen.

IMG-20260411-WA0032.jpg

FC Vlotbrug is de snelste kampioen van Nederland

FC Vlotbrug uit Hellevoetsluis is nu al kampioen geworden. Daarmee is het de eerste kampioen van Nederland. In een uitwedstrijd tegen SCO ’63 in Spijkenisse eindigde het in 1-5 en is het kampioenschap in de Vijfde Klasse E definitief binnengehaald.