Spijkernisse, Netherlands
Terug

VVD VaZ: Minder katten in het asiel met gratis chipactie

c2f8c2f1107d85c956312b087f26dba7.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - De VVD wil voorkomen dat gevonden katten onnodig in asielen belanden. Daarom pleit de partij voor een gratis chipactie in Voorne aan Zee, zodat vermiste katten sneller herenigd worden met hun baasjes. De gemeente gaat het voorstel uitwerken.

Elk jaar raken tienduizenden katten zoek in Nederland. Zonder chip is het vaak onmogelijk om de eigenaar te vinden, waardoor veel katten in een opvang terechtkomen. Dit veroorzaakt niet alleen dierenleed, maar zorgt ook voor extra kosten voor de gemeente, die verplicht is om gevonden dieren tijdelijk op te vangen. De gevonden katten in Voorne aan Zee gaan naar het dierenasiel in Nissewaard.

Met een gratis chipactie kunnen inwoners hun katten laten chippen, waardoor deze snel terug naar hun baasje kunnen als ze gevonden worden. Dit voorkomt dat katten lang in het asiel blijven voor rekening van de gemeente. Daarmee wordt door de gemeente op kosten bespaard. Ervaringen in andere gemeenten tonen aan dat zulke acties het aantal asieldieren aanzienlijk verminderen.

De VVD ziet een samenwerking voor zich met lokale dierenartsen en dierenorganisaties om deze actie mogelijk te maken. “Het chippen van katten helpt zowel om leed bij dieren en hun baasjes te voorkomen en het is financieel voordelig voor de gemeente,” zegt VVD-raadslid Niels Braal die het voorstel indiende.

Met dit initiatief zet de VVD een belangrijke stap om dierenleed te verminderen en asielkosten in Voorne aan Zee te verlagen.



Lees ook

Kunstwerk Nina Valkhof Waterland Spijkenisse.jpeg

Nina Valkhoff maakt wereldwijd metershoge muurschilderingen: ‘Super dankbaar dat ik dit mag doen’

Regio – Nina Valkhof is al enkele jaren actief als muralist en reist inmiddels de hele wereld over om kunstwerken te maken. In onze regio is het werk van Nina terug te zien in de wijk Waterland in Spijkenisse. Hier maakte ze metershoge muurschilderingen die zijn geïnspireerd op de namen van de omliggende straten. Met haar werk in Spijkenisse werd ze onder andere genomineerd voor een award van Street Art Cities.

Sequence 02.00_03_00_23.Still001.jpg

Binnenkort 55 etsen van Rembrandt te zien in Historisch Museum Den Briel

Brielle - In Brielle zijn vanaf 22 mei tot en met 30 augustus 55 etsen van Rembrandt te zien in Historisch Museum Den Briel. Rembrandt van Rijn (1606-1669) wordt beschouwd als de beroemdste Hollandse kunstenaar van de Gouden Eeuw. Zijn artistieke nalatenschap omvat schilderijen, tekeningen en prenten.

Anne Frankboom Geervliet

Zaailing van Anne Frankboom bij Joodse begraafplaats Geervliet

Burgemeester Cor Lamers van Nissewaard en rabbijn Jehoeda Vorst van de Joodse Gemeente Rotterdam hebben woensdag 13 mei, samen met leerlingen van de Markenburgschool, een plaquette onthuld bij de nieuw geplante Anne Frankboom bij de Joodse begraafplaats net buiten Geervliet.

2. Opa Bram en opoe Jaantje.jpg

De Duinhuisjes openen extra op Hemelvaartsdag en Tweede Pinksterdag

Rockanje - Openluchtmuseum De Duinhuisjes is een klein museum aan de rand van de duinen. Op het terrein lijkt het alsof de tijd even heeft stilgestaan. Bezoekers kunnen de huisjes bekijken, maar ook op het groene erf plaatsnemen op een bankje en genieten van de rust en de vogels.

burgemeester traint.jpg

Burgemeester sprint naar vijfde plaats bij Voorne Atletiek

Vierpolders - Burgemeester Arno Scheepers was dinsdagavond 12 mei aanwezig bij een loopwedstrijd bij Voorne Atletiek in Vierpolders. De atletiekvereniging nam deel aan de Rijnmond Track Series, een serie baanraces op atletiekbanen in de regio Rotterdam-Rijnmond. Lopers van meerdere niveaus kwamen uit op de 1500 meter.

Tuintjesmarkt Zuidland flyer.jpg

Tientallen straten in Zuidland op 6 juni in het teken van een tuintjesmarkt: ‘Markt voor en door Zuidland’

Zuidland – Zaterdag 6 juni staan tientallen straten in Zuidland in het teken van een tuintjesmarkt onder het motto: ‘Markt voor en door Zuidland’. Vanuit hun eigen tuin, oprit of garage verkopen bewoners tussen 10:00 en 16:00 allerlei spullen als boeken, kleding, zelfgemaakte producten en andere hobbyspullen. Organisator Wilma hoopt zoveel mogelijk inwoners van Zuidland te enthousiasmeren om mee te doen aan de tuintjesmarkt als verkoper of langs te komen als bezoeker.