Spijkernisse, Netherlands
Terug

VVD VaZ: Minder katten in het asiel met gratis chipactie

c2f8c2f1107d85c956312b087f26dba7.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - De VVD wil voorkomen dat gevonden katten onnodig in asielen belanden. Daarom pleit de partij voor een gratis chipactie in Voorne aan Zee, zodat vermiste katten sneller herenigd worden met hun baasjes. De gemeente gaat het voorstel uitwerken.

Elk jaar raken tienduizenden katten zoek in Nederland. Zonder chip is het vaak onmogelijk om de eigenaar te vinden, waardoor veel katten in een opvang terechtkomen. Dit veroorzaakt niet alleen dierenleed, maar zorgt ook voor extra kosten voor de gemeente, die verplicht is om gevonden dieren tijdelijk op te vangen. De gevonden katten in Voorne aan Zee gaan naar het dierenasiel in Nissewaard.

Met een gratis chipactie kunnen inwoners hun katten laten chippen, waardoor deze snel terug naar hun baasje kunnen als ze gevonden worden. Dit voorkomt dat katten lang in het asiel blijven voor rekening van de gemeente. Daarmee wordt door de gemeente op kosten bespaard. Ervaringen in andere gemeenten tonen aan dat zulke acties het aantal asieldieren aanzienlijk verminderen.

De VVD ziet een samenwerking voor zich met lokale dierenartsen en dierenorganisaties om deze actie mogelijk te maken. “Het chippen van katten helpt zowel om leed bij dieren en hun baasjes te voorkomen en het is financieel voordelig voor de gemeente,” zegt VVD-raadslid Niels Braal die het voorstel indiende.

Met dit initiatief zet de VVD een belangrijke stap om dierenleed te verminderen en asielkosten in Voorne aan Zee te verlagen.



Lees ook

IMG_9211.jpeg

Spivo dames 1 neemt 5 belangrijke punten mee naar Spijkenisse

De dames 1 van volleybalvereniging Spivo uit Spijkenisse speelden afgelopen zaterdag de uitwedstrijd tegen VC WIK Groot-Ammers dames 1. Een team dat in de heenwedstrijd met 4-0 was verslagen.

Museumwinkel Mak.jpg

Museum Winkel Mak heropent met blik op babyzorg in de jaren vijftig

Na de wintersluiting opent Museum Winkel Mak op zaterdag 7 maart weer de deuren voor publiek. Het museum aan de Voorstraat in Spijkenisse laat zien hoe een dorpswinkel er tot ver in de jaren vijftig uitzag.

Zuidland_Koralenkoor.jpeg

Koralenkoor Zuidland repeteert voor uitvoering Johannes Passion

In de Dorpskerk in Zuidland is de afgelopen drie zaterdagmiddagen hard gewerkt aan koralen uit de Johannes Passion van Johann Sebastian Bach. Gastzangers uit Zuidland en de rest van Voorne-Putten, van Spijkenisse tot Rockanje, kwamen samen om zich voor te bereiden op de uitvoering.

260320 Inundatie Voorne Arie vd Ban 2.jpg

Lezing over inundatie Voorne-Putten in ’t Dijckhuis

Vierpolders – In ’t Dijckhuis in Vierpolders geven Arie van den Ban en Michael Eden op vrijdag 20 maart om 20.00 uur een lezing over de inundatie van Voorne-Putten in 1944. Deze bijeenkomst vormt het tweede deel in een reeks over de gebeurtenissen in het laatste oorlogsjaar.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 13.22.57 (1).jpeg

Muziekplatform Puls: ‘Lokaal talent een kans geven’

Nissewaard – Puls, een muziekplatform uit de regio, is ondertussen uitgegroeid tot een begrip in Nissewaard. Het doel: muzikaal talent een kans geven door middel van ontmoeten, ontwikkelen en optreden. Jeffrey en Jaylynn, onderdeel van Puls, schoven aan bij radioprogramma LINQ Lunch.

20260301-JVB_2478.jpeg

Voertuig te water op de Groene Kruisweg bij Spijkenisse

Op de Groene Kruisweg bij Spijkenisse is een automobilist zondagochtend 1 maart door nog onbekende oorzaak van de weg geraakt en in een sloot beland. Omstanders belden 112 en schoten te hulp, maar konden de bestuurder niet zelf uit de auto krijgen.