Spijkernisse, Netherlands
Terug

VVD VaZ: Minder katten in het asiel met gratis chipactie

c2f8c2f1107d85c956312b087f26dba7.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - De VVD wil voorkomen dat gevonden katten onnodig in asielen belanden. Daarom pleit de partij voor een gratis chipactie in Voorne aan Zee, zodat vermiste katten sneller herenigd worden met hun baasjes. De gemeente gaat het voorstel uitwerken.

Elk jaar raken tienduizenden katten zoek in Nederland. Zonder chip is het vaak onmogelijk om de eigenaar te vinden, waardoor veel katten in een opvang terechtkomen. Dit veroorzaakt niet alleen dierenleed, maar zorgt ook voor extra kosten voor de gemeente, die verplicht is om gevonden dieren tijdelijk op te vangen. De gevonden katten in Voorne aan Zee gaan naar het dierenasiel in Nissewaard.

Met een gratis chipactie kunnen inwoners hun katten laten chippen, waardoor deze snel terug naar hun baasje kunnen als ze gevonden worden. Dit voorkomt dat katten lang in het asiel blijven voor rekening van de gemeente. Daarmee wordt door de gemeente op kosten bespaard. Ervaringen in andere gemeenten tonen aan dat zulke acties het aantal asieldieren aanzienlijk verminderen.

De VVD ziet een samenwerking voor zich met lokale dierenartsen en dierenorganisaties om deze actie mogelijk te maken. “Het chippen van katten helpt zowel om leed bij dieren en hun baasjes te voorkomen en het is financieel voordelig voor de gemeente,” zegt VVD-raadslid Niels Braal die het voorstel indiende.

Met dit initiatief zet de VVD een belangrijke stap om dierenleed te verminderen en asielkosten in Voorne aan Zee te verlagen.



Lees ook

Gianlucca Spataro.jpeg

Gianlucca Spataro maakt overstap naar SCO’63

Spijkenisse - De technische commissie van SCO’63 is opnieuw verheugd te melden dat ook Gianlucca Spataro vanaf komend seizoen te bewonderen is op Sportpark Oostbroek.

Stock_Gemeente_Nissewaard_Stadhuis.JPG

Statement burgemeester naar aanleiding incident winkel

Spijkenisse - Naar aanleiding van het incident in De Kopspijker heeft de burgemeester het volgende statement gegeven.

Arno Scheepers Voornes Opstapbus.jpg

Deelnemers en vrijwilligers laten burgemeester Scheepers de kracht van Voornes Opstapbus zelf ervaren

Voorne aan Zee – Onlangs heeft burgemeester Arno Scheepers van de gemeente Voorne aan Zee zelf de kracht van de Voornes Opstapbus kunnen ervaren. Stichting Voornes Opstapbus bestaat al bijna vijf jaar en heeft inmiddels ruim 800 uitjes georganiseerd om mensen gezamenlijk fijne momenten te laten beleven.

Stockfoto werkzaamheden.jpg

Werkzaamheden in wijk De Akkers in een nieuwe fase: oude keerlus van de bus wordt verwijderd

Spijkenisse – In de wijk De Akkers in Spijkenisse is gestart met een nieuwe fase van werkzaamheden waar onder andere nieuwe bomen worden geplaatst en de bestrating wordt vervangen. De oude keerlus van de bus wordt in de nieuwe fase verwijderd en na de werkzaamheden stopt de bus voortaan langs de Akkersweg. Vanwege deze werkzaamheden is de bushalte volgens de gemeente Nissewaard tijdelijk verplaatst naar de Vogelenzanglaan.

Brand Kopspijker Spijkenisse 1.jpeg

Explosie bij winkel aan de Noordkade in Spijkenisse

Spijkenisse – Woensdagochtend rond 08.30 uur werd een incident gemeld in winkelcentrum De Kopspijker in Spijkenisse. Een man die in de passage een kop koffie had besteld, vertelt een harde knal te hebben gehoord. Vervolgens zag hij een vuurbal, waarna de passage vol rook kwam te staan en de sprinklerinstallatie in werking trad.

Koffie burendag ontmoeting

Vanaf nu aanmelden voor Burendag

VOORNE-PUTTEN - Buren kunnen zich vanaf vandaag aanmelden voor Burendag 2026. Op zaterdag 26 september organiseren het Oranje Fonds en Douwe Egberts voor de 21e keer de landelijke ontmoetingsdag. Dit jaar hopen de organisatoren voor het eerst 10.000 buurtactiviteiten door heel Nederland te realiseren.