Spijkernisse, Netherlands
Terug

VVD VaZ: Minder katten in het asiel met gratis chipactie

c2f8c2f1107d85c956312b087f26dba7
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - De VVD wil voorkomen dat gevonden katten onnodig in asielen belanden. Daarom pleit de partij voor een gratis chipactie in Voorne aan Zee, zodat vermiste katten sneller herenigd worden met hun baasjes. De gemeente gaat het voorstel uitwerken.

Elk jaar raken tienduizenden katten zoek in Nederland. Zonder chip is het vaak onmogelijk om de eigenaar te vinden, waardoor veel katten in een opvang terechtkomen. Dit veroorzaakt niet alleen dierenleed, maar zorgt ook voor extra kosten voor de gemeente, die verplicht is om gevonden dieren tijdelijk op te vangen. De gevonden katten in Voorne aan Zee gaan naar het dierenasiel in Nissewaard.

Met een gratis chipactie kunnen inwoners hun katten laten chippen, waardoor deze snel terug naar hun baasje kunnen als ze gevonden worden. Dit voorkomt dat katten lang in het asiel blijven voor rekening van de gemeente. Daarmee wordt door de gemeente op kosten bespaard. Ervaringen in andere gemeenten tonen aan dat zulke acties het aantal asieldieren aanzienlijk verminderen.

De VVD ziet een samenwerking voor zich met lokale dierenartsen en dierenorganisaties om deze actie mogelijk te maken. “Het chippen van katten helpt zowel om leed bij dieren en hun baasjes te voorkomen en het is financieel voordelig voor de gemeente,” zegt VVD-raadslid Niels Braal die het voorstel indiende.

Met dit initiatief zet de VVD een belangrijke stap om dierenleed te verminderen en asielkosten in Voorne aan Zee te verlagen.



Lees ook

Stockfoto voetbal

SC Botlek helpt kinderen uit gezinnen met geldzorgen om te blijven voetballen

Spijkenisse – Amateurvoetbalvereniging SC Botlek uit Spijkenisse wil kinderen uit gezinnen met geldzorgen de mogelijkheid blijven bieden om te blijven voetballen. De vereniging uit onze regio geeft daarom volledige steun aan het programma ‘Niemand Buitenspel’. Dit is een initiatief vanuit ING en de KNVB waar ouders toegang krijgen tot schuldhulp, gemeentelijke regelingen en persoonlijke begeleiding om ervoor te zorgen dat geen enkel kind aan de zijlijn hoeft te staan.

Ronard-Venekamp

Geen spanning meer voor regioclubs in bekergroep 2

Regio – De twee ploegen in het districtsbeker toernooi uit de derde klasse, OVV en SC Botlek zullen zaterdag geen spannende middag beleven, waarin de vraag beantwoord wordt of ze doorgaan in het toernooi. Beide ploegen maken geen kans meer hiervoor.

gebroedersbredius

Diverse ploegen in bekergroep 3 kunnen nog poulewinnaar worden

In de grootste poule van deelnemers aan het districtsbekertoernooi voor de clubs van Voorne Putten, zijn er voor een aantal ploegen nog mogelijkheden. Andere kunnen de voorbereiding afronden met de laatste duels die er in de poulefase gespeeld gaan worden.

Bijeenkomst huwelijksparen 020926

Jubilerende echtparen feestelijk ontvangen door burgemeester Arno Scheepers

Voorne aan Zee – Jubilerende echtparen uit Voorne aan Zee werden vorige week feestelijk ontvangen door burgemeester Arno Scheepers. Bij restaurant Fortezza in Hellevoetsluis werd een kwartaalbijeenkomst georganiseerd voor echtparen uit Voorne aan Zee die in het derde kwartaal van dit jaar hun 60-jarig of 65-jarig huwelijk vieren.

781360862_1099920339360938_3009933399388383120_n

The Passion brengt Zuidland samen: ‘Mensen beseffen nog niet hoe groot het wordt’

Zuidland – De Breedstraat verandert zaterdag 27 maart 2027 in het decor van The Passion Zuidland. Met bekende Nederlandstalige muziek, theater, film en een processie door het dorp wordt het paasverhaal op een eigentijdse manier verteld. Sjanie en Ron de Leeuw van Weenen zijn nauw betrokken bij de organisatie. Wat begon als een idee, groeit inmiddels uit tot een omvangrijke dorpsproductie. ‘Het hele project is wel echt heel groots.’

Zwanengroep

Edwin Vosselman vertelt op LINQ Radio over het werk van de Zwanengroep

Spijkenisse – In het live radioprogramma LINQ Lunch neemt presentator Perry van Brandwijk luisteraars iedere werkdag tussen 12.00 en 13.00 uur mee in wat er speelt in de regio. Regelmatig schuiven gasten aan in de studio of praten zij telefonisch mee.