Spijkernisse, Netherlands
Terug

VVD VaZ: Minder katten in het asiel met gratis chipactie

c2f8c2f1107d85c956312b087f26dba7.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - De VVD wil voorkomen dat gevonden katten onnodig in asielen belanden. Daarom pleit de partij voor een gratis chipactie in Voorne aan Zee, zodat vermiste katten sneller herenigd worden met hun baasjes. De gemeente gaat het voorstel uitwerken.

Elk jaar raken tienduizenden katten zoek in Nederland. Zonder chip is het vaak onmogelijk om de eigenaar te vinden, waardoor veel katten in een opvang terechtkomen. Dit veroorzaakt niet alleen dierenleed, maar zorgt ook voor extra kosten voor de gemeente, die verplicht is om gevonden dieren tijdelijk op te vangen. De gevonden katten in Voorne aan Zee gaan naar het dierenasiel in Nissewaard.

Met een gratis chipactie kunnen inwoners hun katten laten chippen, waardoor deze snel terug naar hun baasje kunnen als ze gevonden worden. Dit voorkomt dat katten lang in het asiel blijven voor rekening van de gemeente. Daarmee wordt door de gemeente op kosten bespaard. Ervaringen in andere gemeenten tonen aan dat zulke acties het aantal asieldieren aanzienlijk verminderen.

De VVD ziet een samenwerking voor zich met lokale dierenartsen en dierenorganisaties om deze actie mogelijk te maken. “Het chippen van katten helpt zowel om leed bij dieren en hun baasjes te voorkomen en het is financieel voordelig voor de gemeente,” zegt VVD-raadslid Niels Braal die het voorstel indiende.

Met dit initiatief zet de VVD een belangrijke stap om dierenleed te verminderen en asielkosten in Voorne aan Zee te verlagen.



Lees ook

d5a7630c-deaa-4b5f-87ac-45e9557cec5e.jpg

Ontbijtclub in het Bolwerk goed bezocht

Brielle – In het Bolwerk is op woensdag 21 januari de Ontbijtclub van start gegaan. De eerste ochtenden werden goed bezocht. Bezoekers konden er samen ontbijten in een rustige en leuke sfeer.

DJI_20000117172842_0106_D.00_00_14_19.Still005.jpg

Burgemeester feliciteert oudste veteraan met bijzondere verjaardag

Vandaag kreeg de heer Buth bijzonder bezoek. Burgemeester Cor Lamers kwam om 14.30 uur persoonlijk langs om hem te feliciteren met zijn verjaardag.

evertsenplein-rotonde.jpeg

Werkzaamheden rotonde Amnesty Internationallaan/ Rijksstraatweg vandaag gestart

Hellevoetsluis – De werkzaamheden aan de rotonde Rijksstraatweg – Amnesty Internationallaan zijn vandaag gestart. De gemeente Voorne aan Zee voert het werk uit in samenwerking met aannemer Van Gelder. De werkzaamheden duren tot en met 3 april 2026.

IMG_8741.jpg

Helinium plaatst statiegeldautomaten voor goed doel

Hellevoetsluis - Op scholengemeenschap Helinium zijn onlangs twee statiegeldautomaten geplaatst. Leerlingen kunnen hierin lege blikjes en flesjes inleveren. Het statiegeld dat dit oplevert kunnen zij zelf houden of doneren aan een goed doel.

260131_Voorne Atletiek, Kruininger Gors cross_-130-2.jpg

Voorne Atletiek kijkt tevreden terug op geslaagde crosswedstrijd

Oostvoorne - Normaal is het rond deze tijd rustig bij Kruininger Gors in Oostvoorne. Maar afgelopen zaterdag bracht een atletiekcross daar volop leven in de brouwerij. Meer dan 400 atleten tussen 6 en 17 jaar namen deel aan de tweede wedstrijd van de Rijnmond Regio cross. Door het bos en over het strand renden zij afstanden van 1000 en 1500 meter, met als afsluiter een spannende estafette. Het weer was ideaal: zo’n 8°, windstil en zonnig.

Schermafbeelding 2026-01-19 114143.png

Theaterprogramma voor jong en oud in BREStheater

BREStheater heeft begin februari een gevarieerd programma op de agenda staan, met voorstellingen voor zowel jonge bezoekers als volwassenen.