Spijkernisse, Netherlands
Terug

Waterschap Hollandse Delta start met jaarlijkse baggerschouw

0393b8195e71031512abf4391a3acd16.jpg
Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Regio - In de eerste week van januari is Waterschap Hollandse Delta gestart met de jaarlijkse baggerschouw. Hierbij wordt gecontroleerd of het baggeren in het werkgebied goed is uitgevoerd.

Ook in onze regio zijn deze controles in volle gang. “Het baggeren is nodig om ervoor te zorgen dat het water in sloten goed kan doorstromen en kan worden afgevoerd, bijvoorbeeld tijdens de natte wintermaanden met veel regen en soms sneeuw”, schrijft het Waterschap op hun website.

Bij de controles wordt vooral gekeken naar de situatie na het baggeren. Er mag volgens het Waterschap maar een dunne laag bagger blijven liggen, maar niet te veel. Het is daarnaast ook belangrijk dat er genoeg water in de sloot blijft staan, zodat de waterkwaliteit op peil blijft.

“In gezond water zit voldoende zuurstof voor vissen, waterdieren en -planten. Zuurstof zorgt ervoor dat dode bladeren en plantenresten op de bodem worden verwerkt. Als er te veel bagger in de sloot ligt, vermindert het zuurstofgehalte in het water. Dit is slecht voor het leven in en rond de sloot”, sluit het Waterschap af.

Lees ook

Rob van Wijk 2.png

Directeur Rob van Wijk vertrekt na tien jaar bij Theater de Stoep

Spijkenisse – Na tien jaar vertrekt directeur Rob van Wijk per 1 juli 2026 bij Theater de Stoep in Spijkenisse. Van Wijk maakt de overstap naar Theater aan de Parade in ’s-Hertogenbosch waar hij de functie van directeur-bestuurder zal gaan vervullen.

videostill_SpeelstadBrielle.png

Speelstad Brielle kan doorgaan dankzij nieuwe vrijwilligers

Brielle - Het was nog even spannend of Speelstad Brielle dit jaar wel door zou gaan. De jaarlijks terugkerende vakantieactiviteit voor kinderen, vol plezier, creativiteit en avontuur, kampte met een vrijwilligerstekort.

Vrijheidsbos Brielle

Bosmaaien en een band opbouwen in Vrijheidsbos Brielle

Brielle - Vrijwilligers van het Vrijheidsbos bij Brielle hebben zaterdag 25 april hard gewerkt om het bos weer klaar te maken voor de zomer. Het bos werd in 2000 aangelegd aan de Brielse Maas. Mensen kunnen er een boom laten planten ter nagedachtenis aan iemand of om een speciale gebeurtenis, zoals een geboorte, te herdenken. Vrijwilligers van Stichting het Vrijheidsbos verzorgen het onderhoud van het bos, dat in beheer is bij Staatsbosbeheer.

Gemeentehuis Nissewaard

Werkcentrum Rijnmond helpt inwoners met vragen over werk en opleiding

Nissewaard – In het stadhuis van Nissewaard in Spijkenisse kunnen inwoners spontaan binnen komen lopen bij het Werkcentrum Rijnmond en met een baan naar huis gaan. De locatie werd een jaar geleden geopend voor inwoners die vragen hebben over hun huidige werk, een baan zoeken of werkgevers die op zoek zijn naar nieuwe mensen. Het Werkcentrum heeft inmiddels zo’n 150 inwoners geholpen en groeit van gemiddeld 6 naar 12 bezoekers per maand.

Hulphond geleidehond Mauro

Hulphond in opleiding Mauro mag nog foutjes maken

Het is woensdag 29 april, de Internationale Dag van de Geleidehond. Op deze dag staan hulphonden in het zonnetje. Ze zijn belangrijk voor de zelfstandigheid van mensen met een beperking. Ook hulphonden moeten het vak leren. Zoals Mauro (6 maanden) uit Oostvoorne, die in training is om hulphond te worden.

Opstekertjes

Karin en Petra spelen verstoppertje met Opstekertjes

Spijkenisse - Wie wel eens in de wijk Waterland in Spijkenisse komt, heeft er misschien wel eens een gevonden: een Opstekertje. Opstekertjes zijn gehaakte poppetjes die in een zakje zitten met informatie en een bemoedigende tekst voor de ontvanger. Ze worden gehaakt door Sylvia Kats van Stichting Waterland Spijkenisse.