Spijkernisse, Netherlands
Terug

Waterschap Hollandse Delta start met jaarlijkse baggerschouw

0393b8195e71031512abf4391a3acd16
Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Regio - In de eerste week van januari is Waterschap Hollandse Delta gestart met de jaarlijkse baggerschouw. Hierbij wordt gecontroleerd of het baggeren in het werkgebied goed is uitgevoerd.

Ook in onze regio zijn deze controles in volle gang. “Het baggeren is nodig om ervoor te zorgen dat het water in sloten goed kan doorstromen en kan worden afgevoerd, bijvoorbeeld tijdens de natte wintermaanden met veel regen en soms sneeuw”, schrijft het Waterschap op hun website.

Bij de controles wordt vooral gekeken naar de situatie na het baggeren. Er mag volgens het Waterschap maar een dunne laag bagger blijven liggen, maar niet te veel. Het is daarnaast ook belangrijk dat er genoeg water in de sloot blijft staan, zodat de waterkwaliteit op peil blijft.

“In gezond water zit voldoende zuurstof voor vissen, waterdieren en -planten. Zuurstof zorgt ervoor dat dode bladeren en plantenresten op de bodem worden verwerkt. Als er te veel bagger in de sloot ligt, vermindert het zuurstofgehalte in het water. Dit is slecht voor het leven in en rond de sloot”, sluit het Waterschap af.

Lees ook

Tom den Boer

'Ons kent Ons' gevoel bij Zuidland en Brielle

REGIO – In de tweede klasse van het amateurvoetbal staat er komende zaterdag een bijzonder duel geprogrammeerd. De regiokraker tussen Zuidland en Brielle is er één die aan beide kanten wordt gezien als een wedstrijd die gewonnen moet worden. De spelers kennen elkaar door en door.

Daveyvelzen foto Marjolein Nijmeijer

Spijkeniss op bezoek in Capelle, Nieuwenhoorn ontvangt Almkerk

Spijkenisse is een repeterend verhaal, vindt ook Davey van Velzen, dat wacht nog altijd op de eerste overwinning van de competitie. Na zes duels staat de ploeg met slechts één punt onderaan in de vierde divisie. Dit keer is Capelle gastheer voor Spijkenisse. Een Trede lager ontvangt Nieuwenhoorn zaterdag Almkerk.

1000077575

De Komedianten halen inspiratie uit eigen dorp: ‘Er gebeurt genoeg in Zwartewaal’

Zwartewaal - Een kunstwerk op de rotonde, plannen voor de Martinuskerk en inwoners die zich maar al te graag met de toekomst van hun dorp bemoeien. Voor Toneelvereniging De Komedianten zijn het de ideale ingrediënten voor een klucht. Op vrijdag 13 en zaterdag 14 november brengt de vereniging in dorpscentrum De Gaffelaar de volledig zelfgeschreven voorstelling 'Gedoe op de Zwartewaalse rotonde' op de planken.

SW250502_MS200-t

Maerlant kiest voor mobielvrije schooldag: ‘We zien echt heel weinig telefoons meer’

Brielle - Geen appjes tijdens de pauze, geen sociale media tussen twee lessen door en geen telefoon in de broekzak. Op het Maerlant in Brielle moeten leerlingen hun mobiele telefoon bij binnenkomst in hun kluisje leggen. Sinds de start van dit schooljaar is de hele school mobielvrij. De eerste ervaringen zijn volgens rector Michael Scheffers positief.

tank foto 2

Toezichthouders van DCMR controleren tientallen tankstations in de regio Rijnmond

Regio – Toezichthouders van DCMR controleren in de maanden oktober en november ongeveer 60 tankstations in de regio Rijnmond. ‘Met deze controles willen wij milieuschade voorkomen, risico’s voor de gezondheidsrisico’s beperken en bijdragen aan een gezonde, veilige en duurzame leefomgeving’, schrijft de milieudienst over de controles.

Bijzondere erepenning voor Leo IJdo uit handen van burgemeester Scheepers

Erepenning Menslievend Hulpbetoon voor Leo IJdo na heldhaftige redding uit brandend huis

Brielle - Op woensdag 7 oktober 2026 heeft de heer Leo IJdo de Erepenning Menslievend Hulpbetoon ontvangen. Hij kreeg deze bijzondere onderscheiding uit handen van burgemeester Scheepers vanwege zijn moedige optreden in de nacht van 16 op 17 oktober 2025. Die nacht redde hij zijn buurvrouw uit haar brandende woning in Brielle.