Spijkernisse, Netherlands
Terug

Waterschap Hollandse Delta start met jaarlijkse baggerschouw

0393b8195e71031512abf4391a3acd16
Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Regio - In de eerste week van januari is Waterschap Hollandse Delta gestart met de jaarlijkse baggerschouw. Hierbij wordt gecontroleerd of het baggeren in het werkgebied goed is uitgevoerd.

Ook in onze regio zijn deze controles in volle gang. “Het baggeren is nodig om ervoor te zorgen dat het water in sloten goed kan doorstromen en kan worden afgevoerd, bijvoorbeeld tijdens de natte wintermaanden met veel regen en soms sneeuw”, schrijft het Waterschap op hun website.

Bij de controles wordt vooral gekeken naar de situatie na het baggeren. Er mag volgens het Waterschap maar een dunne laag bagger blijven liggen, maar niet te veel. Het is daarnaast ook belangrijk dat er genoeg water in de sloot blijft staan, zodat de waterkwaliteit op peil blijft.

“In gezond water zit voldoende zuurstof voor vissen, waterdieren en -planten. Zuurstof zorgt ervoor dat dode bladeren en plantenresten op de bodem worden verwerkt. Als er te veel bagger in de sloot ligt, vermindert het zuurstofgehalte in het water. Dit is slecht voor het leven in en rond de sloot”, sluit het Waterschap af.

Lees ook

IMG_4915-scaled

Fort Noorddijk opent hek voor Nacht van de Nacht

Hellevoetsluis – Normaal gesproken blijft het hek van Fort Noorddijk grotendeels gesloten voor publiek. Tijdens de Nacht van de Nacht komt daar verandering in. Op zaterdag 24 oktober kunnen bezoekers in het donker het forteiland ontdekken, dwaallichten zoeken en kennismaken met de militaire geschiedenis van de bijzondere plek.

261010 - Gesneden koek © Wilbert Eerland LIGGEND 2 KLEIN

Kinderboekenbal in BREStheater zet jonge bezoekers in de schijnwerpers

Brielle – De rode loper gaat uit en de spotlights gaan aan tijdens het Kinderboekenbal van Bibliotheek Zuid-Hollandse Eilanden. Op 10 oktober staat BREStheater in het teken van boeken, theater en verbeelding. Als feestelijke afsluiting is de nieuwste productie van theatergezelschap Gesneden Koek te zien: 'De voorstelling die niet gezien wil worden'.

Politie_spoed

Ruzie tussen twee 14-jarige jongens eindigt in steekincident bij metrostation Spijkenisse

Spijkenisse – Twee 14-jarige jongens uit Rozenburg hebben dinsdagochtend ruzie gekregen bij metrostation Spijkenisse Centrum. Tijdens de ruzie stak een van de jongens met een mes in de richting van de ander.

Nieuwjaarsproost op het dorpsplein

Voorne aan Zee trekt 50.000 euro uit voor vuurwerkvrije jaarwisseling

Voorne aan Zee – Verenigingen, stichtingen en ondernemers in Voorne aan Zee kunnen tot 5.000 euro subsidie krijgen voor het organiseren van een vuurwerkvrije activiteit tijdens de komende jaarwisseling. De gemeente stelt in totaal 50.000 euro beschikbaar om inwoners gezamenlijk Oud en Nieuw te laten vieren. Aanvragen kunnen tot en met 30 november worden ingediend.

DSC07652

Brandweer voorkomt overslag naar woning bij autobrand in Spijkenisse

Spijkenisse – Aan de A.M. de Jongstraat in Spijkenisse is maandagavond brand uitgebroken in een geparkeerde bestelbus. Het voertuig stond op ongeveer twee meter afstand van een carport.

Stockfoto werkzaamheden

Nieuwe ondergrondse ‘duiker’ wordt aangelegd rond de Planetenlaan in Spijkenisse

Spijkenisse – De komende periode wordt een nieuwe ondergrondse duiker aangelegd in de omgeving van de Planetenlaan in Spijkenisse. Een duiker is een waterdoorgang onder de weg die de doorstroming van de ene naar de andere kant kan verbeteren en draagt daarmee bij aan een verbeterde waterkwaliteit en leefomgeving. Gemeente Nissewaard meldt dat de werkzaamheden naar verwachting tot uiterlijk vrijdag 30 oktober zullen duren.