Spijkernisse, Netherlands

Waterschap Hollandse Delta start met jaarlijkse baggerschouw

Foto: Pixabay
Perry van Brandwijk | 9 januari 2025 17:00 | 9 januari 2025 15:01
Regio - In de eerste week van januari is Waterschap Hollandse Delta gestart met de jaarlijkse baggerschouw. Hierbij wordt gecontroleerd of het baggeren in het werkgebied goed is uitgevoerd.

Ook in onze regio zijn deze controles in volle gang. “Het baggeren is nodig om ervoor te zorgen dat het water in sloten goed kan doorstromen en kan worden afgevoerd, bijvoorbeeld tijdens de natte wintermaanden met veel regen en soms sneeuw”, schrijft het Waterschap op hun website.

Bij de controles wordt vooral gekeken naar de situatie na het baggeren. Er mag volgens het Waterschap maar een dunne laag bagger blijven liggen, maar niet te veel. Het is daarnaast ook belangrijk dat er genoeg water in de sloot blijft staan, zodat de waterkwaliteit op peil blijft.

“In gezond water zit voldoende zuurstof voor vissen, waterdieren en -planten. Zuurstof zorgt ervoor dat dode bladeren en plantenresten op de bodem worden verwerkt. Als er te veel bagger in de sloot ligt, vermindert het zuurstofgehalte in het water. Dit is slecht voor het leven in en rond de sloot”, sluit het Waterschap af.

Meest gelezen

Zestienjarige debutant brengt Rozenburg de zege

LINQ Redactie | 14 september 2025

Spijkenisse Medisch Centrum en huisartsenpraktijk kondigen samenwerking aan

Perry van Brandwijk | 11 september 2025

Glitter & Glamour party voor het hospice: ‘Elke vrouw heeft wel iets glimmends in de kast hangen’

Elaine Poldervaart | 12 september 2025

Lees ook

KWF Nissewaard haalt €11.830 op tijden...

Nissewaard – De jaarlijkse collecteweek van KWF Kankerbestrijding heeft dit jaar in Nissewaard €...

Huishoudens in Nissewaard besteden 12 pr...

Nissewaard – Huishoudens in Nissewaard geven gemiddeld 6681 euro per jaar uit aan gemeentelijke be...

Succesvolle tweede editie van Ring Feest...

Abbenbroek - Afgelopen zaterdag vond de tweede editie van het Ring Feest in Abbenbroek plaats. De or...

Restaurator Josien van der Werf geeft le...

Brielle - Op donderdagavond 2 oktober verzorgt restaurator Josien van der Werf een gratis lezing in ...

BREStheater start seizoen met nieuwe sto...

Brielle – Het nieuwe theaterseizoen in het BREStheater gaat vrijdag 19 september feestelijk van st...

Wijkrestaurant de Akkers ontvangt VOORbe...

Spijkenisse - Wijkrestaurant de Akkers heeft afgelopen woensdagavond het VOORbeeld, de gouden duim v...