Spijkernisse, Netherlands
Terug

Waterschap Hollandse Delta start met jaarlijkse baggerschouw

0393b8195e71031512abf4391a3acd16
Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Regio - In de eerste week van januari is Waterschap Hollandse Delta gestart met de jaarlijkse baggerschouw. Hierbij wordt gecontroleerd of het baggeren in het werkgebied goed is uitgevoerd.

Ook in onze regio zijn deze controles in volle gang. “Het baggeren is nodig om ervoor te zorgen dat het water in sloten goed kan doorstromen en kan worden afgevoerd, bijvoorbeeld tijdens de natte wintermaanden met veel regen en soms sneeuw”, schrijft het Waterschap op hun website.

Bij de controles wordt vooral gekeken naar de situatie na het baggeren. Er mag volgens het Waterschap maar een dunne laag bagger blijven liggen, maar niet te veel. Het is daarnaast ook belangrijk dat er genoeg water in de sloot blijft staan, zodat de waterkwaliteit op peil blijft.

“In gezond water zit voldoende zuurstof voor vissen, waterdieren en -planten. Zuurstof zorgt ervoor dat dode bladeren en plantenresten op de bodem worden verwerkt. Als er te veel bagger in de sloot ligt, vermindert het zuurstofgehalte in het water. Dit is slecht voor het leven in en rond de sloot”, sluit het Waterschap af.

Lees ook

Karatekas Dojo Mugen Chikara

Succesvolle afsluiting van het wedstrijdseizoen voor karateka’s uit de regio

Hellevoetsluis – De karateka’s van de gezamenlijke wedstrijdselectie van Dojo Mugen Chikara en Dojo Mu-Chin uit Hellevoetsluis heeft afgelopen zaterdag een mooie prestatie geleverd tijdens de Yujin Cup in Ooltgensplaat. In een groot deelnemersveld van ruim 150 karateka’s gingen alle vijf deelnemende karateka’s uit onze regio met een welverdiende tweede plaats naar huis.

Stock_afval_naastplaatsing

VVD Nissewaard vraagt aandacht voor groeiende hoeveelheid afval naast grondcontainers

Nissewaard – VVD Nissewaard heeft tijdens de commissie ‘Leefomgeving’ aandacht gevraagd voor de groeiende hoeveelheid afval die in de gemeente naast de grondcontainers wordt achtergelaten. De partij stelt dat de bijplaatsingen niet alleen een optisch probleem vormen, maar ook zorgt voor meer zwerfafval op straat.

Beste Bieb nominatie - Bibliotheek Cultuurhuis Nieuwe Veste

Bibliotheek Zuid-Hollandse Eilanden genomineerd voor Beste Bieb 2026

Hellevoetsluis - Bibliotheek Zuid-Hollandse Eilanden behoort tot de vijf genomineerden voor de titel Beste Bieb van Nederland 2026. Bijzonder is dat de nominatie betrekking heeft op twee vestigingen die elkaar dagelijks versterken: de Bibliotheek in Cultuurhuis Nieuwe Veste en de Bibliotheek in De Struytse Hoeck, beide in Hellevoetsluis.

Zwanenteam---Silvia_Braams

Vrijwilligers redden bebloede zwaan in Rockanje

Rockanje – Zwanengroep Zuid-Holland kreeg zaterdag een melding van een vrouw die haar hond uitliet bij het Annabos in Rockanje. Zij had een zwaan gezien die onder het bloed zat.

Polder Simonshaven

Geen converterstation in Simonshaven na bezwaren vanuit gemeente Nissewaard

Simonshaven – Door middel van het programma ‘Verbinding Aanlanding Wind op Zee wil het ministerie van Klimaat en Groene Groei windenergie van de Noordzee aan land brengen. Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat heeft onderzocht waar en hoe dit het beste mogelijk is voor toekomstige windenergiegebieden. Na een advies vanuit de gemeente Nissewaard om een zogenoemd converterstation niet in het open polderlandschap van Simonshaven te plaatsen, is uiteindelijk voor de locatie Europoort gekozen.

Onze Lieve Vrouwe Kerk Geervliet

Meer dan €12.500 opgehaald voor restauratiefonds kerk tijdens rommelmarkt Geervliet

Geervliet - Zaterdag 13 juni stond de jaarlijkse rommelmarkt in Geervliet op het programma. Bezoekers van de markt konden terecht bij allerlei kraampjes om spullen te kopen. De opbrengst van meer dan €12.500 gaat volledig naar het restauratiefonds van de Onze Lieve Vrouwe Kerk in Geervliet.