Spijkernisse, Netherlands
Terug

Waterschap Hollandse Delta start met jaarlijkse baggerschouw

0393b8195e71031512abf4391a3acd16
Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Regio - In de eerste week van januari is Waterschap Hollandse Delta gestart met de jaarlijkse baggerschouw. Hierbij wordt gecontroleerd of het baggeren in het werkgebied goed is uitgevoerd.

Ook in onze regio zijn deze controles in volle gang. “Het baggeren is nodig om ervoor te zorgen dat het water in sloten goed kan doorstromen en kan worden afgevoerd, bijvoorbeeld tijdens de natte wintermaanden met veel regen en soms sneeuw”, schrijft het Waterschap op hun website.

Bij de controles wordt vooral gekeken naar de situatie na het baggeren. Er mag volgens het Waterschap maar een dunne laag bagger blijven liggen, maar niet te veel. Het is daarnaast ook belangrijk dat er genoeg water in de sloot blijft staan, zodat de waterkwaliteit op peil blijft.

“In gezond water zit voldoende zuurstof voor vissen, waterdieren en -planten. Zuurstof zorgt ervoor dat dode bladeren en plantenresten op de bodem worden verwerkt. Als er te veel bagger in de sloot ligt, vermindert het zuurstofgehalte in het water. Dit is slecht voor het leven in en rond de sloot”, sluit het Waterschap af.

Lees ook

20260817_195837

Handen uit de mouwen voor nieuwe blaashal in Spijkenisse

Spijkenisse – Bij Hockeyvereniging Spijkenisse zijn maandag de buizen en palen geleverd voor de nieuwe blaashal. De levering verliep alleen niet helemaal zoals gepland. De vrachtwagen kon de benodigde draai op het terrein niet maken, waardoor het materiaal aan het begin van het terrein moest worden neergezet.

Vestingdagen_2026_Hellevoetsluis_William van den Handel (21)

In beeld: terugblik op drukbezochte Vestingdagen in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Afgelopen weekend trokken veel bezoekers naar Hellevoetsluis voor de Vestingdagen. Verspreid over het evenemententerrein was er voor jong en oud van alles te zien en te beleven.

IMG_3466

Jeugd Brandweerwedstrijden op 26 augustus in Oostvoorne

Oostvoorne – De Hofwei in Oostvoorne verandert woensdagavond 26 augustus in een brandweerparcours voor de jaarlijkse Jeugd Brandweerwedstrijden. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen tijdens verschillende opdrachten ervaren hoe het is om als brandweerman of brandweervrouw aan de slag te gaan.

RavensePark.

Samenscholingsverbod in Ravense Park en bij Kaaipoort

Hellevoetsluis/Brielle – Burgemeester Arno Scheepers heeft een samenscholingsverbod ingesteld in het Ravense Park in Hellevoetsluis. Aanleiding is aanhoudende overlast door groepen jongeren. Ook bij de Kaaipoort in Brielle wordt vanwege vergelijkbare problemen een samenscholingsverbod ingesteld.

Brand_Hellevoetsluis_William van den Handel (1)

Plantsoen beschadigd door brand in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Aan de Dag Hammarskjöldlaan in Hellevoetsluis heeft vrijdagmiddag korte tijd een plantsoen in brand gestaan. Volgens ooggetuigen ontstond het vuur nadat enkele jongeren vuurwerk in het plantsoen zouden hebben gegooid.

Vestingdagen

Vestingdagen 2.0: dit is er dit weekend te doen in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Dit weekend staan de Vestingdagen 2.0 op het programma in Hellevoetsluis. De afgelopen twee dagen konden bezoekers al terecht op de kermis, maar vanaf vrijdagavond beginnen de activiteiten van het festival echt.