Spijkernisse, Netherlands
Terug

Waterschap Hollandse Delta start met jaarlijkse baggerschouw

0393b8195e71031512abf4391a3acd16
Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Regio - In de eerste week van januari is Waterschap Hollandse Delta gestart met de jaarlijkse baggerschouw. Hierbij wordt gecontroleerd of het baggeren in het werkgebied goed is uitgevoerd.

Ook in onze regio zijn deze controles in volle gang. “Het baggeren is nodig om ervoor te zorgen dat het water in sloten goed kan doorstromen en kan worden afgevoerd, bijvoorbeeld tijdens de natte wintermaanden met veel regen en soms sneeuw”, schrijft het Waterschap op hun website.

Bij de controles wordt vooral gekeken naar de situatie na het baggeren. Er mag volgens het Waterschap maar een dunne laag bagger blijven liggen, maar niet te veel. Het is daarnaast ook belangrijk dat er genoeg water in de sloot blijft staan, zodat de waterkwaliteit op peil blijft.

“In gezond water zit voldoende zuurstof voor vissen, waterdieren en -planten. Zuurstof zorgt ervoor dat dode bladeren en plantenresten op de bodem worden verwerkt. Als er te veel bagger in de sloot ligt, vermindert het zuurstofgehalte in het water. Dit is slecht voor het leven in en rond de sloot”, sluit het Waterschap af.

Lees ook

Reunie Scala Rietvelden Blaise Pascal 2026

Honderden leerlingen en medewerkers nemen tijdens reünie afscheid van oud schoolgebouw

Spijkenisse – Tijdens een reünie namen honderden leerlingen en medewerkers afgelopen zaterdag afscheid van het oude schoolgebouw van Blaise Pascal/Scala Rietvelden aan de J.A. Heijwegenlaan in Spijkenisse. In de zomer wordt het oude schoolgebouw gesloopt en komen op deze locatie woningen te staan. Daarom kwamen veel betrokkenen van de school zaterdag nog één keer langs om een rondje te maken door het vertrouwde gebouw en verhalen op te halen met oud-klasgenoten en oud-leraren.

KO voor meneer van Heijst (4)

Koninklijke onderscheiding voor Peter van Heijst uit Brielle

Brielle – Peter A. van Heijst uit Brielle heeft maandag 6 juli een Koninklijke onderscheiding ontvangen. Burgemeester Arno Scheepers benoemde hem tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau vanwege zijn jarenlange, belangeloze inzet voor de samenleving.

Ongeval A15 07-07-2026

Ongeluk op de A15: vrachtwagen rijdt door onbekende oorzaak door vangrail heen

Regio – Dinsdagochtend heeft een ongeval plaatsgevonden op de A15 in de richting van Ridderkerk. Bij het ongeval zijn meerdere voertuigen betrokken geraakt, nadat een vrachtwagen door onbekende oorzaak door een vangrail heenreed en ook een personenauto hierbij betrokken raakte. Rijkswaterstaat meldt dat de parallelrijbaan in de richting van Ridderkerk naar verwachting tot 12:00 uur is afgesloten voor het verkeer.

Ongeval_Akkerdonk_Spijkenisse (2)

Fietser gewond na aanrijding op Akkerdonk

Spijkenisse – Dinsdagochtend rond 08.30 uur heeft op de Akkerdonk in Spijkenisse een verkeersongeval plaatsgevonden tussen een personenauto en een fietser.

Sven Mijnans

Voetballer Sven Mijnans uit Spijkenisse maakt transfer naar PSV: ‘Een perfecte vervolgstap’

Spijkenisse - Voetballer Sven Mijnans, geboren in Spijkenisse, maakt een transfer van AZ Alkmaar naar landskampioen PSV. Tijdens de presentatie bij zijn nieuwe club werd bekend dat Mijnans een contract voor 5 jaar tekent bij de club uit Eindhoven.

Stock_Politie_Handboeien

Verdachte zedenincidenten blijft vastzitten en wordt dinsdag voorgeleid

Spijkenisse - De verdachte die is aangehouden voor de zedenmisdrijven in Spijkenisse afgelopen 3 juli, is een 35-jarige man uit Spijkenisse. Hij wordt verdacht van verkrachting, aanranding en aanstootgevend gedrag. De verdachte zit nog vast en wordt dinsdag 7 juli voorgeleid aan de rechter-commissaris.