Spijkernisse, Netherlands
Terug

Wereld Alzheimer Dag: een optocht vol Geluksmomenten!

96a6d107fd910aaed6a85c363692e622.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rockanje - Afgelopen zaterdag was het Wereld Alzheimer Dag. Deze dag werd er wereldwijd extra aandacht gevraagd voor dementie, waaronder Alzheimer.

Omdat het thema dit jaar ‘Samen in beweging’ was, organiseerden de Combinatiefunctionarissen Ouderen, Hellen en Isabelle, met hulp van een heleboel vrijwilligers een Geluksoptocht door Rockanje met onderweg allerlei Geluksmomenten. Het doel van deze dag was: samen in beweging, oude herinneringen ophalen en nieuwe herinneringen maken. En dit is dubbel dwars geslaagd!

De gasten was van tevoren gevraagd om iets geels of blauws aan te trekken, de kleuren van het vergeet-me-nietje. Bij binnenkomst ontvingen de gasten tevens een vergeet-me-niet speldje, door deze te dragen laat je zien dat je mensen met dementie en hun naasten niet vergeet. De dag begon met koffie en iets lekkers in restaurant de Branding terwijl de gasten konden genieten van een optreden van De Jochies. Na het welkomstwoord gingen alle gasten rustig naar de plek waar zij waren ingedeeld. De optocht bestond uit de Paardentram van de Aelbrechtshoeve, fietsers, de duofietsen van Fietsmaatjes Voorne aan Zee, de wandelgroep van de Duinpannen, Voornes Opstapbus, scootmobielers, het Toeristentreintje uit Hellevoetsluis, de bus van de Herbergier uit Oostvoorne, een Amerikaanse Jeep, de paardenkoetsjes van de familie Snoeij en een oldtimer brandweerbus.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-16 at 17.35.07.jpeg

Yasmina Jimenez (Belang van Nissewaard) bij Voorne-Putten Kiest: ‘Lokale politiek raakt je elke dag’

Nissewaard - LINQ Media is sinds februari bezig met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang lijsttrekkers aan. Onlangs schoof Yasmina Jimenez aan, lijsttrekker van Belang van Nissewaard.

Stock_politie.jpg

Burgemeester sluit woning in De Vesting na vondst drugs

Hellevoetsluis - Burgemeester Arno Scheepers heeft op 16 maart 2026 een woning gesloten vanwege een drugsovertreding. Het gaat om een woning in de wijk De Vesting in Hellevoetsluis. De sluiting geldt voor drie maanden.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 15.52.33.jpeg

Anita Verweij (Hardt voor Nissewaard) bij Voorne-Putten Kiest: ‘Niks doen is voor mij geen optie’

Nissewaard - LINQ Media is sinds februari bezig met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang lijsttrekkers aan. Onlangs schoof Anita Verweij aan, lijsttrekker van Hardt voor Nissewaard.

Spijk Kruis 3.jpg

Hattrick Gret leidt koploper Spijkenisse langs Kruisland

Spijkenisse – Op sportpark Jaap Riedijk had koploper Spijkenisse zaterdag weinig moeite met SC Kruisland. De ploeg van trainer Peter Wubben won uiteindelijk overtuigend met 4-0, waarbij vooral Julien Gret de hoofdrol opeiste met een hattrick. De bezoekers uit Brabant maakten het zichzelf bovendien lastig met veel kaarten en een rode prent nog voor rust. Dick van der Meer was erbij en deed verslag.

Schermafbeelding 2026-03-16 125541.png

Pubquiz en optredens bij opening Cultuurweek Voorne aan Zee

Cultuurweek Voorne aan Zee werd vrijdag 13 maart geopend bij muziekvereniging Libertatis Primitiae in Brielle. Wethouder Els Priester opende de week en er waren optredens en een CultuurPubquiz, gepresenteerd door muzikant Joost Wander.

image.png

Karateka’s Dojo Mugen Chikara winnen 19 podiumplaatsen bij clubkampioenschappen

Hellevoetsluis - Karateka’s van Dojo Mugen Chikara hebben zaterdag 14 maart sterke resultaten geboekt tijdens de clubkampioenschappen van Budokai Senshi in Sommelsdijk. Samen met sporters van Dojo Mu-Chin behaalde de afvaardiging 19 podiumplaatsen en werd bovendien een Spiritprijs gewonnen.