Spijkernisse, Netherlands
Terug

Wereld Alzheimer Dag: een optocht vol Geluksmomenten!

96a6d107fd910aaed6a85c363692e622
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rockanje - Afgelopen zaterdag was het Wereld Alzheimer Dag. Deze dag werd er wereldwijd extra aandacht gevraagd voor dementie, waaronder Alzheimer.

Omdat het thema dit jaar ‘Samen in beweging’ was, organiseerden de Combinatiefunctionarissen Ouderen, Hellen en Isabelle, met hulp van een heleboel vrijwilligers een Geluksoptocht door Rockanje met onderweg allerlei Geluksmomenten. Het doel van deze dag was: samen in beweging, oude herinneringen ophalen en nieuwe herinneringen maken. En dit is dubbel dwars geslaagd!

De gasten was van tevoren gevraagd om iets geels of blauws aan te trekken, de kleuren van het vergeet-me-nietje. Bij binnenkomst ontvingen de gasten tevens een vergeet-me-niet speldje, door deze te dragen laat je zien dat je mensen met dementie en hun naasten niet vergeet. De dag begon met koffie en iets lekkers in restaurant de Branding terwijl de gasten konden genieten van een optreden van De Jochies. Na het welkomstwoord gingen alle gasten rustig naar de plek waar zij waren ingedeeld. De optocht bestond uit de Paardentram van de Aelbrechtshoeve, fietsers, de duofietsen van Fietsmaatjes Voorne aan Zee, de wandelgroep van de Duinpannen, Voornes Opstapbus, scootmobielers, het Toeristentreintje uit Hellevoetsluis, de bus van de Herbergier uit Oostvoorne, een Amerikaanse Jeep, de paardenkoetsjes van de familie Snoeij en een oldtimer brandweerbus.

Lees ook

Stock_politie

Politie doet inval in woning Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Dinsdagochtend heeft de politie een inval gedaan in een woning aan de Vuurvlinder in Hellevoetsluis.

Cultuurhuis Nieuwe Veste

Samenwerking Stichting Kunst en Cultuur BRES & EduMare: kunstprogramma voor basisschoolleerlingen Voorne aan Zee

Voorne aan Zee – Stichting Kunst en Cultuur BRES en Onderwijsgroep EduMare hebben de handen ineengeslagen en starten in het nieuwe schooljaar met een bijzonder kunstprogramma voor alle leerlingen van basisscholen in Voorne aan Zee. Het programma bevat volgens beide organisaties een sterk lokaal karakter en op deze manier wordt de intensieve samenwerking tussen de stichting en de onderwijsgroep bekrachtigd.

Stock_politie

Zes vermoedelijke drugsdealers aangehouden in Nissewaard

Nissewaard – De politie heeft de afgelopen weken zes vermoedelijke drugsdealers aangehouden in de gemeente Nissewaard. Bij de verdachten werden verschillende soorten verdovende middelen aangetroffen die volgens de politie bestemd waren voor de handel.

Avondvierdaagse Hellevoetsluis

Nieuwe editie van de Avondvierdaagse in Hellevoetsluis gaat van start

Hellevoetsluis – Dinsdag 9 juni gaat een nieuwe editie van de Avondvierdaagse in Hellevoetsluis van start. Organisator KDO Sport verwacht ook dit jaar weer veel wandelaars van jong tot oud die mee zullen wandelen om er op vrijdag 12 juni tijdens de laatste wandelavond met een welverdiende medaille vandoor te gaan. Deelnemers kunnen dit jaar kiezen voor een wandelafstand van 5 kilometer of 7,5 kilometer per avond en gaan iedere avond stipt om 18:00 uur van start.

Techniek Tastbaar Beeldbank

Tweede editie gratis doe-en-beleef-event Techniek Tastbaar voor kinderen

HELLEVOETSLUIS - Leerlingen uit groep 7 en 8 van de basisschool en de eerste jaren van het voortgezet onderwijs kunnen vrijdag 19 juni van 10:00 tot 17:00 uur kennismaken met techniek tijdens Techniek Tastbaar in Hellevoetsluis. Het interactieve evenement vindt plaats bij Helinium aan de Fazantenlaan en wordt voor de tweede keer georganiseerd op Voorne-Putten.

Hei - zuid 2

Nacompetitie loopt voor Zuidland af, Heinenoord naar finale

ZUIDLAND - VV Zuidland is er zaterdag niet in geslaagd de finale van de nacompetitie te bereiken. Op bezoek bij Heinenoord hield de ploeg lang stand, maar een treffer van Sansio Dietrich in de slotfase betekende het einde van het seizoen voor de Zuidlanders. Sportverslaggever Dick van der Meer was erbij en doet verslag.