Spijkernisse, Netherlands
Terug

Wereld Alzheimer Dag: een optocht vol Geluksmomenten!

96a6d107fd910aaed6a85c363692e622
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rockanje - Afgelopen zaterdag was het Wereld Alzheimer Dag. Deze dag werd er wereldwijd extra aandacht gevraagd voor dementie, waaronder Alzheimer.

Omdat het thema dit jaar ‘Samen in beweging’ was, organiseerden de Combinatiefunctionarissen Ouderen, Hellen en Isabelle, met hulp van een heleboel vrijwilligers een Geluksoptocht door Rockanje met onderweg allerlei Geluksmomenten. Het doel van deze dag was: samen in beweging, oude herinneringen ophalen en nieuwe herinneringen maken. En dit is dubbel dwars geslaagd!

De gasten was van tevoren gevraagd om iets geels of blauws aan te trekken, de kleuren van het vergeet-me-nietje. Bij binnenkomst ontvingen de gasten tevens een vergeet-me-niet speldje, door deze te dragen laat je zien dat je mensen met dementie en hun naasten niet vergeet. De dag begon met koffie en iets lekkers in restaurant de Branding terwijl de gasten konden genieten van een optreden van De Jochies. Na het welkomstwoord gingen alle gasten rustig naar de plek waar zij waren ingedeeld. De optocht bestond uit de Paardentram van de Aelbrechtshoeve, fietsers, de duofietsen van Fietsmaatjes Voorne aan Zee, de wandelgroep van de Duinpannen, Voornes Opstapbus, scootmobielers, het Toeristentreintje uit Hellevoetsluis, de bus van de Herbergier uit Oostvoorne, een Amerikaanse Jeep, de paardenkoetsjes van de familie Snoeij en een oldtimer brandweerbus.

Lees ook

EBS

Strandlijn 803 rijdt vanaf 13 juni weer naar Rockanje

Regio - Vanaf 13 juni kunnen reizigers weer rechtstreeks met EBS-lijn 803 naar Rockanje Strand. De speciale strandlijn verbindt Spijkenisse en Brielle met het strand.

Bernissebad

Bernissebad organiseert zwemvierdaagse in Heenvliet

Heenvliet – Terwijl in de regio volop wordt gewandeld tijdens verschillende avondvierdaagsen, kunnen sportievelingen binnenkort ook het water in voor de zwemvierdaagse.

Stock_politie

Politie doet inval in woning Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Dinsdagochtend heeft de politie een inval gedaan in een woning aan de Vuurvlinder in Hellevoetsluis.

Cultuurhuis Nieuwe Veste

Samenwerking Stichting Kunst en Cultuur BRES & EduMare: kunstprogramma voor basisschoolleerlingen Voorne aan Zee

Voorne aan Zee – Stichting Kunst en Cultuur BRES en Onderwijsgroep EduMare hebben de handen ineengeslagen en starten in het nieuwe schooljaar met een bijzonder kunstprogramma voor alle leerlingen van basisscholen in Voorne aan Zee. Het programma bevat volgens beide organisaties een sterk lokaal karakter en op deze manier wordt de intensieve samenwerking tussen de stichting en de onderwijsgroep bekrachtigd.

Stock_politie

Zes vermoedelijke drugsdealers aangehouden in Nissewaard

Nissewaard – De politie heeft de afgelopen weken zes vermoedelijke drugsdealers aangehouden in de gemeente Nissewaard. Bij de verdachten werden verschillende soorten verdovende middelen aangetroffen die volgens de politie bestemd waren voor de handel.

Avondvierdaagse Hellevoetsluis

Nieuwe editie van de Avondvierdaagse in Hellevoetsluis gaat van start

Hellevoetsluis – Dinsdag 9 juni gaat een nieuwe editie van de Avondvierdaagse in Hellevoetsluis van start. Organisator KDO Sport verwacht ook dit jaar weer veel wandelaars van jong tot oud die mee zullen wandelen om er op vrijdag 12 juni tijdens de laatste wandelavond met een welverdiende medaille vandoor te gaan. Deelnemers kunnen dit jaar kiezen voor een wandelafstand van 5 kilometer of 7,5 kilometer per avond en gaan iedere avond stipt om 18:00 uur van start.