Spijkernisse, Netherlands
Terug

Wereld Alzheimer Dag: een optocht vol Geluksmomenten!

96a6d107fd910aaed6a85c363692e622.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rockanje - Afgelopen zaterdag was het Wereld Alzheimer Dag. Deze dag werd er wereldwijd extra aandacht gevraagd voor dementie, waaronder Alzheimer.

Omdat het thema dit jaar ‘Samen in beweging’ was, organiseerden de Combinatiefunctionarissen Ouderen, Hellen en Isabelle, met hulp van een heleboel vrijwilligers een Geluksoptocht door Rockanje met onderweg allerlei Geluksmomenten. Het doel van deze dag was: samen in beweging, oude herinneringen ophalen en nieuwe herinneringen maken. En dit is dubbel dwars geslaagd!

De gasten was van tevoren gevraagd om iets geels of blauws aan te trekken, de kleuren van het vergeet-me-nietje. Bij binnenkomst ontvingen de gasten tevens een vergeet-me-niet speldje, door deze te dragen laat je zien dat je mensen met dementie en hun naasten niet vergeet. De dag begon met koffie en iets lekkers in restaurant de Branding terwijl de gasten konden genieten van een optreden van De Jochies. Na het welkomstwoord gingen alle gasten rustig naar de plek waar zij waren ingedeeld. De optocht bestond uit de Paardentram van de Aelbrechtshoeve, fietsers, de duofietsen van Fietsmaatjes Voorne aan Zee, de wandelgroep van de Duinpannen, Voornes Opstapbus, scootmobielers, het Toeristentreintje uit Hellevoetsluis, de bus van de Herbergier uit Oostvoorne, een Amerikaanse Jeep, de paardenkoetsjes van de familie Snoeij en een oldtimer brandweerbus.

Lees ook

IMG_7813.JPG

Brandweer bevrijdt twee duiven achter netten bij metrostation Spijkenisse Centrum

Spijkenisse - De brandweer en de dierenambulance zijn vanmiddag rond 17.00 uur ter plaatse gekomen bij metrostation Spijkenisse Centrum. Daar bleken twee duiven vast te zitten achter een net.

3dketting.png

Gevarieerde kunstwerken te zien tijdens 3D-kunstketting in Spijkenisse

Spijkenisse - Vrijdagmiddag vond in wijkcentrum De Akkers de onthulling plaats van een 3D-kunstketting. Daarna was het werk het hele weekend te bewonderen tijdens de kunstroute.

20260218_132835.jpg

Tent geen reden voor urgentie, rechter geeft gemeente gelijk

De dakloze Spijkenisser die langere tijd in een tent langs de Oude Maas verbleef, krijgt geen urgentieverklaring voor een woning. Dat heeft de rechtbank Rotterdam onlangs bepaald.

Kinder Vakantie Spelen.jpg

Oproep voor vrijwilligers bij Kinder Vakantie Spelen: ‘Blije gezichten is waar we het voor doen’

Spijkenisse – De Kinder Vakantie Spelen in Park Vogelenzang in Spijkenisse is al tientallen jaren een begrip in onze regio. Het evenement wordt iedere zomer georganiseerd met als doel om vakantieactiviteiten te organiseren voor kinderen die niet altijd op vakantie kunnen. De stichting draait geheel op vrijwilligers en dat is precies waar de organisatoren van de KVS naar op zoek zijn voor de komende editie.

schoolvoetbal---Gitty_Markies.jpg

Sportiviteit centraal bij finale schoolvoetbaltoernooi in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Op het zonovergoten sportpark Historyland van vv Hellevoetsluis werd op woensdag 15 april de finale van het schoolvoetbaltoernooi 2026 gehouden.

IMG_7793.jpg

Getuigen gezocht van spookrijder op A15 en N57

De politie-eenheid Haringvliet heeft via sociale media een oproep gedaan voor getuigen. In de nacht van zaterdag op zondag reed rond 01.20 uur een spookrijder op de A15. De bestuurder nam vervolgens tegen de rijrichting in de oprit naar de N57 en reed daar mogelijk met hoge snelheid verder.