Spijkernisse, Netherlands
Terug

Wereld Alzheimer Dag: een optocht vol Geluksmomenten!

96a6d107fd910aaed6a85c363692e622
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rockanje - Afgelopen zaterdag was het Wereld Alzheimer Dag. Deze dag werd er wereldwijd extra aandacht gevraagd voor dementie, waaronder Alzheimer.

Omdat het thema dit jaar ‘Samen in beweging’ was, organiseerden de Combinatiefunctionarissen Ouderen, Hellen en Isabelle, met hulp van een heleboel vrijwilligers een Geluksoptocht door Rockanje met onderweg allerlei Geluksmomenten. Het doel van deze dag was: samen in beweging, oude herinneringen ophalen en nieuwe herinneringen maken. En dit is dubbel dwars geslaagd!

De gasten was van tevoren gevraagd om iets geels of blauws aan te trekken, de kleuren van het vergeet-me-nietje. Bij binnenkomst ontvingen de gasten tevens een vergeet-me-niet speldje, door deze te dragen laat je zien dat je mensen met dementie en hun naasten niet vergeet. De dag begon met koffie en iets lekkers in restaurant de Branding terwijl de gasten konden genieten van een optreden van De Jochies. Na het welkomstwoord gingen alle gasten rustig naar de plek waar zij waren ingedeeld. De optocht bestond uit de Paardentram van de Aelbrechtshoeve, fietsers, de duofietsen van Fietsmaatjes Voorne aan Zee, de wandelgroep van de Duinpannen, Voornes Opstapbus, scootmobielers, het Toeristentreintje uit Hellevoetsluis, de bus van de Herbergier uit Oostvoorne, een Amerikaanse Jeep, de paardenkoetsjes van de familie Snoeij en een oldtimer brandweerbus.

Lees ook

R-Net busvervoer bus

Kinderen van 4 tot en met 11 jaar oud reizen vanaf volgend jaar gratis in het openbaar vervoer

Regio – Kinderen van 4 tot en met 11 jaar oud reizen vanaf 1 januari 2027 gratis in het openbaar vervoer in heel Nederland. In de regio Voorne-Putten kunnen kinderen in deze leeftijdscategorie vanaf volgend jaar, samen met een betalende en volwassen reiziger, zonder te betalen reizen met de bussen van EBS en de metro’s van de RET.

Politiebureau_Nissewaard_Spijkenisse

Cellencomplex Spijkenisse sluit in najaar

Spijkenisse - De Politie Eenheid Rotterdam brengt het aantal cellencomplexen terug van zes naar drie. De cellencomplexen aan het Marconiplein en Zuidplein in Rotterdam en aan de Overkampweg in Dordrecht blijven open.

Schuddebeursedijk_Ongeval

Auto belandt in sloot Schuddebeursedijk

Hekelingen – Op de Schuddebeursedijk in Hekelingen is woensdagmiddag een personenauto te water geraakt.

Reddingsbrigade Hellevoetsluis

Vrijwilligers Reddingsbrigade Hellevoetsluis al meer dan 50 jaar actief: ‘Bewakingsploeg van ongeveer veertig personen’

Hellevoetsluis – De vrijwilligers van de reddingsbrigade in Hellevoetsluis zijn al sinds 20 februari 1975 actief met het voorkomen en bestrijden van verdrinkingsongevallen als krachtige doelstelling. Het team van de Helvoetse reddingsbrigade is in de afgelopen jaren flink gegroeid en bestaat uitsluitend uit vrijwilligers die zich dag en nacht inzetten voor bezoekers van het strand in Hellevoetsluis.

Stock_Brandweer

Gratis bijeenkomst over brandveiligheid bij MEE Plus

Spijkenisse – Op dinsdag 21 juli organiseert MEE Plus een interactieve bijeenkomst over brandveiligheid. De voorlichting vindt plaats aan de Stadhuispassage 2E in Spijkenisse en wordt verzorgd door de brandweer.

Judoka Roos van Herpt toernooi Duitsland

Hellevoetse judoka Roos van Herpt behaalt vijfde plaats tijdens toernooi in Duitsland

Hellevoetsluis – De Hellevoetse judoka Roos van Herpt heeft afgelopen weekend een vijfde plaats behaald tijdens een toernooi in het Duitse Sindelfingen. Vrijdag vertrok de judo, op haar vijftiende verjaardag, in de richting van Duitsland om zich op te maken voor een competitie tegen allerlei sterke deelnemers uit verschillende landen.