Spijkernisse, Netherlands
Terug

Wereld Alzheimer Dag: een optocht vol Geluksmomenten!

96a6d107fd910aaed6a85c363692e622.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rockanje - Afgelopen zaterdag was het Wereld Alzheimer Dag. Deze dag werd er wereldwijd extra aandacht gevraagd voor dementie, waaronder Alzheimer.

Omdat het thema dit jaar ‘Samen in beweging’ was, organiseerden de Combinatiefunctionarissen Ouderen, Hellen en Isabelle, met hulp van een heleboel vrijwilligers een Geluksoptocht door Rockanje met onderweg allerlei Geluksmomenten. Het doel van deze dag was: samen in beweging, oude herinneringen ophalen en nieuwe herinneringen maken. En dit is dubbel dwars geslaagd!

De gasten was van tevoren gevraagd om iets geels of blauws aan te trekken, de kleuren van het vergeet-me-nietje. Bij binnenkomst ontvingen de gasten tevens een vergeet-me-niet speldje, door deze te dragen laat je zien dat je mensen met dementie en hun naasten niet vergeet. De dag begon met koffie en iets lekkers in restaurant de Branding terwijl de gasten konden genieten van een optreden van De Jochies. Na het welkomstwoord gingen alle gasten rustig naar de plek waar zij waren ingedeeld. De optocht bestond uit de Paardentram van de Aelbrechtshoeve, fietsers, de duofietsen van Fietsmaatjes Voorne aan Zee, de wandelgroep van de Duinpannen, Voornes Opstapbus, scootmobielers, het Toeristentreintje uit Hellevoetsluis, de bus van de Herbergier uit Oostvoorne, een Amerikaanse Jeep, de paardenkoetsjes van de familie Snoeij en een oldtimer brandweerbus.

Lees ook

Bernissebad

100 x 100 meter zwemmen voor de Hersenstichting

HEENVLIET - Het Bernissebad in Heenvliet is zaterdag 20 juni het decor van een 100 x 100 zwemevent. De opbrengst van de zwemuitdaging gaat naar de Hersenstichting. Het evenement wordt georganiseerd samen met Willemijn Fortuin, die op 22 augustus het IJsselmeer over zwemt om geld op te halen voor het goede doel.

Wandelcoach Jeannet

Wandelend 'overbruggen' voor het goede doel

SPIJKENISSE - Van 1 tot en met 7 juni is het de Week van de Mentale Gezondheid. Het landelijke thema dit jaar is ‘Overbruggen’. Wandelcoach Jeanet Gerssen - ten Pierik organiseert daarom in wijk De Elementen in Spijkenisse speciale wandelingen langs de zes Eurobruggen in het park. De opbrengst is bestemd voor Villa Joep.

Ongeval---MediaTV.jpeg

Motorrijder zwaar gewond na ongeval Spijkenisse

Een motorrijder is zaterdagavond 16 mei zwaargewond geraakt bij een verkeersongeval op het kruispunt Annie Romein-Verschoorlaan en Maaswijkweg in Spijkenisse.

Vrouwenmars tegen azc's asielopvang protest

Vrouwenmars tegen asielopvang Voorne aan Zee

Ongeveer '100 mensen liepen zaterdagmiddag 16 mei mee in een protestdemonstratie tegen de komst van azc’s in Voorne aan Zee in de vesting van Hellevoetsluis. De deelnemers noemden het protest een vrouwenmars, met als motto: ‘Wij staan er als vrouwen, moeders, zussen, kinderen, kleinkinderen en oma’s.’

Eikenprocessierups

Gemeente Nissewaard vraagt inwoners eikenprocessierups te melden

De eikenprocessierups is weer actief. De gemeente Nissewaard vraagt inwoners om het te melden als zij de rupsen in een boom zien. De brandharen van de eikenprocessierups kunnen gezondheidsklachten veroorzaken.

Schade door brandbom Reede Brielle.jpg

Brandbom beschadigt toekomstige woning vluchtelingen

Brielle - Bij een woning aan de Reede in Brielle is vrijdagavond 15 mei een brandbom tegen het raam gegooid. Het gaat om een brandbom in een fles. Het raam is gebarsten en de vensterbank raakte beschadigd en zwartgeblakerd.