Spijkernisse, Netherlands
Terug

Wereld Alzheimer Dag: een optocht vol Geluksmomenten!

96a6d107fd910aaed6a85c363692e622
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rockanje - Afgelopen zaterdag was het Wereld Alzheimer Dag. Deze dag werd er wereldwijd extra aandacht gevraagd voor dementie, waaronder Alzheimer.

Omdat het thema dit jaar ‘Samen in beweging’ was, organiseerden de Combinatiefunctionarissen Ouderen, Hellen en Isabelle, met hulp van een heleboel vrijwilligers een Geluksoptocht door Rockanje met onderweg allerlei Geluksmomenten. Het doel van deze dag was: samen in beweging, oude herinneringen ophalen en nieuwe herinneringen maken. En dit is dubbel dwars geslaagd!

De gasten was van tevoren gevraagd om iets geels of blauws aan te trekken, de kleuren van het vergeet-me-nietje. Bij binnenkomst ontvingen de gasten tevens een vergeet-me-niet speldje, door deze te dragen laat je zien dat je mensen met dementie en hun naasten niet vergeet. De dag begon met koffie en iets lekkers in restaurant de Branding terwijl de gasten konden genieten van een optreden van De Jochies. Na het welkomstwoord gingen alle gasten rustig naar de plek waar zij waren ingedeeld. De optocht bestond uit de Paardentram van de Aelbrechtshoeve, fietsers, de duofietsen van Fietsmaatjes Voorne aan Zee, de wandelgroep van de Duinpannen, Voornes Opstapbus, scootmobielers, het Toeristentreintje uit Hellevoetsluis, de bus van de Herbergier uit Oostvoorne, een Amerikaanse Jeep, de paardenkoetsjes van de familie Snoeij en een oldtimer brandweerbus.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-07-29 at 17.34.12 (3)

Snelle inzet voorkomt grotere duinbrand in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – In de duinen aan de Oever in Hellevoetsluis is vanmiddag brand uitgebroken. Door de aanhoudende droogte besloot de meldkamer direct op te schalen en meerdere brandweereenheden te alarmeren.

356

Tom den Boer begint als nieuwe hoofdtrainer bij v.v. Zuidland: ‘We hebben een hele goede en leuke groep’

Zuidland - De voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen is bij v.v. Zuidland begonnen. Het eerste elftal stond maandagavond voor het eerst weer op het trainingsveld onder leiding van de nieuwe hoofdtrainer Tom den Boer. Tom begint hiermee aan zijn eerste volledige seizoen als hoofdtrainer van een voetbalvereniging.

boswachterrr

Droogte op Voorne-Putten: ‘Ik houd mijn hart vast’

Voorne-Putten - De aanhoudende droogte begint steeds duidelijker zijn sporen na te laten in de natuur op Voorne-Putten. De afgelopen weken viel er nauwelijks neerslag, terwijl de natuurgebieden in de regio al kampen met een tekort aan water door een extreem droog jaar. Boswachter Mark Postma van Natuurmonumenten Zuid-Hollandse Eilanden ziet dagelijks wat de gevolgen zijn voor planten en dieren.

image0

TVS’90 met recorddelegatie naar Ironman 70.3 Luxembourg: ‘Samen beleven maakt dit zo bijzonder’

Remich - Triathlon Vereniging Spijkenisse (TVS’90) kleurde onlangs het Luxemburgse Remich oranje tijdens de Ironman 70.3 Luxembourg. Met een recorddelegatie van 85 personen reisde de vereniging af naar de internationale triathlonwedstrijd. Ruim 40 triatleten stonden ingeschreven voor de halve triathlon, terwijl familie, partners en supporters zorgden voor een enthousiaste sfeer langs het parcours.

Stadhuisgarage Spijkenisse

Stadhuisgarage Spijkenisse donderdag tijdelijk dicht voor spoedreparatie

Spijkenisse - Automobilisten kunnen donderdag 30 juli tijdelijk geen gebruikmaken van de Stadhuisgarage in Spijkenisse. De parkeergarage wordt die ochtend afgesloten vanwege een spoedreparatie. Uitrijden blijft wel mogelijk.

505230050_1196031339203962_5565485191870137384_n

Man uit Rozenburg aangehouden na zware mishandeling tijdens Paardenmarkt Heenvliet

De politie heeft gisteren een 22-jarige man uit Rozenburg aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de zware mishandeling van een 33-jarige man tijdens de Paardenmarkt in Heenvliet. Het onderzoek is nog in volle gang.