Spijkernisse, Netherlands
Terug

Winderige Spijkenisse Spark Marathon

73e6f54994ead9bb6682e9cfe4cb05f7.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Spijkenisse - Het was een gedenkwaardige marathon deze keer; vorige week was het koud, regen, hagel, sneeuw. En op 24 november, marathonzondag, was het zo warm dat je wel op een terrasje kon zitten. Wel uit de wind, want de wind loog er niet om.

Eén van de deelneemsters vertelde zelf dat het knokken was. In vergelijk met voorgaande jaren telden ze 600 meer inschrijvers; de inschrijving van de halve marathon was al stopgezet, het werd teveel.

Op de hele marathon finishte Niels Kerdel uit Hellevoetsluis als eerste, 2:44:56; Edwin Jansen uit Zuidland werd 2e in 2:46:26. Bij de dames kwam Beele Pronk uit Haarlem als eerste binnen, tijd 3:47; Ellen Chappell uit Canada werd tweede in 3:08:47. De halve marathon was voor Okbazgi Kidane van Spado uit Bergen op Zoom, tijd 1:51, terwijl bij de dames Emma Houchell uit Engeland eerste was in 1:19:05. De 5 km werd gewonnen door Wouter Verstraate uit Arnemuiden in 0:16:20 en bij de dames door Janneke Berkhof van RA, tijd 0:20:55. Tot slot de 10 km; eerste was Marien van der Niet van PAC, in 0:34:38; bij de dames won Evita Hoogeveen van AV’47, tijd 8:39.

Zoals reeds opgemerkt bleek de wind voor velen een struikelblok; vooral in de polder waar je je nergens achter kunt verschuilen. Voordeel was toch dat het niet regende, ook voor de vrijwilligers was dit heel gunstig.

De deelnemers van de marathon en de overige afstanden hebben € 2.500 gedoneerd voor het goede doel Hospice De Waterlelie. Ze kunnen weer terugkijken op een mooie wedstrijddag; mede dankzij de medewerking van de 250 vrijwilligers. De volgende editie van de marathon zal plaatsvinden op 30 november 2025.



Lees ook

IMG_2753.jpg

Bewonerswensen worden zichtbaar in vernieuwde apenspeeltuin

Spijkenisse - De vernieuwde apenspeeltuin in het Sterrenkwartier is vanmiddag feestelijk geopend. De opening werd verricht door wethouders Jan Willem Mijnans en Martijn Hamerslag door symbolisch een bal te schieten.

Schermafbeelding 2026-02-23 130906hoeklaan.jpg

Wethouder Postma na onrust De Hoek: ‘We moeten voorzichtig zijn met uitspraken’

Spijkenisse - De aanhouding van de 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in Goudswaard zorgde opnieuw voor onrust in Spijkenisse.

WhatsApp Image 2026-03-12 at 16.03.33.jpeg

Dammiddag bij Antes krijgt bezoek van burgemeester

Hellevoetsluis - Burgemeester Arno Scheepers bracht donderdagmiddag rond 13.30 uur een bezoek aan een dammiddag bij een woonlocatie van Antes.

Schermafbeelding 2026-03-12 135907.png

Drie nieuwe beleefroutes voor kinderen in recreatiegebied Bernisse

In recreatiegebied Bernisse werd donderdag 12 maart een feestje gevierd. Drie nieuwe wandelroutes, speciaal voor kinderen werden officieel geopend. Leerlingen van basisscholen uit Heenvliet, Geervliet en Abbenbroek mochten de routes als eerste wandelen.

020 - Aula Brielle.jpg

Aula’s begraafplaatsen Brielle en Rockanje vernieuwd

Voorne aan Zee - De aula’s van de begraafplaatsen in Brielle en Rockanje zijn gemoderniseerd. Wethouder Igor Bal bezocht woensdag 11 maart beide locaties om het resultaat te bekijken. Volgens de gemeente zijn de ruimtes niet alleen opgeknapt, maar ook energiezuiniger gemaakt.

Diamanten bruidspaar.jpg

Burgemeester Lamers ontvangt echtparen die 60 jaar getrouwd zijn

Spijkenisse - Donderdagmiddag ontving het college van burgemeester en wethouders tien echtparen die 60 jaar getrouwd waren. In de Burgerzaal van het stadhuis werd hun een lunch aangeboden.