In een persbericht laat de gemeente weten dat alle 1425 woningen van het Woonbedrijf voldoen aan de gestelde duurzaamheidsdoelstellingen. In Oostvoorne is in januari gestart met een belangrijk verduurzamingsproject aan de Koekoekslaan in Oostvoorne. De daken van de woningen zijn hier extra geïsoleerd en dakpannen zijn vervangen.
Een aannemer is op dit moment bezig met de daken van het complex aan de Frambozenstraat/Moerbeistraat in Rockanje en hierna volgt het complex Wielewaal in Rockanje. In totaal worden op deze twee locaties 48 woningen verbeterd. Hier worden mogelijk dakramen en dakdoorvoeren naar de schaduwkant verplaatst om ruimte te maken voor zonnepanelen en ook worden de dakgoten vernieuwd.
Wanneer huurders al zonnepanelen hebben, worden deze tijdelijk weggehaald en op een later moment teruggeplaatst. Huurders die op dit moment nog geen zonnepanelen hebben, krijgen de mogelijkheid om deze later opnieuw te laten installeren. ‘Met dit soort projecten zet het Woonbedrijf een belangrijke stap richting een duurzamere toekomst voor Voorne aan Zee’, schrijft de gemeente in persbericht.
Wethouder Daan van Orselen is trots
Wethouder Daan van Orselen: “We zijn er trots op dat we als Woonbedrijf van gemeente Voorne aan Zee goede en duurzame woningen mogen verhuren tegen een betaalbaar tarief”. De geldende regelgeving geeft aan dat alle woningen in 2028 minimaal energielabel D moeten hebben en in 2030 gemiddeld energielabel A. De gemeente geeft aan dat het woonbedrijf deze duurzaamheidseisen voor de woningen in hun beheer ruimschoots gaat halen.
‘Dit is goed nieuws voor de huurders van het Woonbedrijf, omdat het wooncomfort toeneemt en de energiekosten dalen. Het Woonbedrijf voldoet hiermee ook aan de motie uit 2024. In deze motie vroeg de gemeenteraad het college van B&W om een plan te maken voor het duurzamer maken van de woningen van het Woonbedrijf’, aldus de gemeente Voorne aan Zee.
Een gecertificeerd adviseurs heeft de energielabels van de huurwoningen van het Woonbedrijf in beheer. In een onderzoek werd vastgesteld hoe het Woonbedrijf de energiezuinigheid van alle woningen kan worden verbeterd en hierna is het Woonbedrijf aan de slag gegaan. Hierbij is gestart met de huizen die ouder en minder energiezuinig zijn. Op het gebied van verduurzaming van de huizen wordt het onderhoudsbeleid gevolgd.
De werkzaamheden worden vaak gedaan samen met gepland onderhoud of wanneer een woning verandert van bewoner. Wanneer het mogelijk is, wordt het geplande onderhoud aan de woningen naar voren gehaald. Het Woonbedrijf is onderdeel van de gemeente Voorne aan Zee en zet zich ook de komende jaren in voor goede en betaalbare huisvesting. In het Koersplan dat is vastgesteld staan plannen en ambities beschreven op beschikbaarheid, verduurzaming en woningkwaliteit, sociale en fysieke leefbaarheid, dienstverlening en participatie en de interne opgave.