Arie Visser
Nissewaard - Vandaag is de laatste kans om de kunstroute van Nissewaard te bezoeken. Gisteren ging de kunstroute van start. De deelnemende locaties zijn goed herkenbaar aan een vlag, banner of poster. Tijdens de kunstroute worden kunstenaars en kunstbezoekers met elkaar verbonden.
In wijkcentrum De Kleine Rietlander waren diverse kunstenaars bij elkaar gekomen. Zo waren er meerdere schilderclubs aanwezig en stond daar ook Ruud van Dam. Op tafel stonden verschillende beelden. “Keramiek?”, vroeg een bezoeker. “Nee, cellenbeton.” “Van die blokken om een muur te maken?” “Ja”, zegt Van Dam lachend. “Voor onder de twee euro heb je een blok van 60 bij 20 centimeter. Het mooie is: als je beeld groter moet worden, plak je gewoon twee blokken aan elkaar.”
Hij is hiermee begonnen na een burn-out. Inmiddels heeft hij de smaak aardig te pakken, want de tafel staat vol met verschillende soorten beelden. “Ik werk veel met een vijl en schuurpapier.” Verkopen zit er voor veel werken niet in, zegt hij. “Ik heb het even nagezocht, maar er zit werk bij dat nog beschermd is.” Het mooie van deze kunstroute vindt hij dat hij zo kan laten zien wat hij doet. Anders staat het binnen en weet niemand ervan.
Arie Visser
Op de folder van de kunstroute staan alle adressen. Zo is nummer 26 op de folder Arie Visser, met een afbeelding van een vlieg. Eenmaal bij Arie Visser binnen valt een schip direct op. Visser tekent met potlood; in zo’n werk zitten ongeveer 100 tekenuren. De dagen beginnen vroeg. Rond half zes begint het tekenen en na zo’n drie uur is het tijd voor een bakkie, zegt Visser. Daarna zijn de boodschappen en een grote fietsroute een beetje de vaste waarde op de dag.
“Een sportschool is niet voor mij, dan ben ik aan het einde van de sessie nog op dezelfde plek. Laat mij maar lekker buiten met de wind in mijn gezicht fietsen.” Arie is maritiem tekenaar, maar zoals hij zelf zegt, 'van hond tot kat of schip: alles is mogelijk.' In zijn woonkamer is ook de grote vlieg te zien, zoals op de folder, maar ook de metro die enkele honderden meters van zijn woning op de walvisstaarten terechtkwam.
Laatste dag
De kunstroute komt mede tot stand met behulp van subsidie van de gemeente Nissewaard. Deelnemers aan de kunstroute zijn zowel autodidacten als kunstenaars met een kunstvakopleiding.
De kunstroute is zondag nog te bezoeken tussen 11.00 en 17.00 uur.