Spijkernisse, Netherlands
Terug

Zuidland maakt zich op voor een feestelijke Koningsdag: ‘We maken er weer een mooie dag van’

f09a1b6ff23f81c7276c0974298238ea.jpg

Zuidland - Over tien dagen is het zover: Koningsdag 2025. In Zuidland zijn de voorbereidingen al maanden in volle gang, en de sfeer zit er goed in. De vlaggetjes hangen, de verlichting is opgehangen en het enthousiasme van de Oranjevereniging is aanstekelijk. We spraken met Adriaan van der Pols, de voorzitter van de Oranjevereniging Zuidland, over de voorbereidingen.

Elaine Poldervaart |  | Aangepast op
De voorbereidingen voor Koningsdag begonnen in Zuidland al ver van tevoren. ‘We zijn al gestart in september vorig jaar. Activiteiten zoals het regelen van een rodeostier of het boeken van een band voor de feestavond moeten ruim op tijd vastliggen’, vertelt Adriaan. Maandelijks wordt er vergaderd, en hoe dichter de datum nadert, hoe intensiever het contact. ‘De laatste weken is het bijna om de drie à vier dagen even kortsluiten met elkaar.’

Nieuw programma, vertrouwde sfeer
Na de coronaperiode heeft de Oranjevereniging een vernieuwd programma opgesteld, dat vorig jaar al succesvol werd ingezet. ‘We starten met een traditionele aubade, gevolgd door een kinderoptocht, kindermarkt en sport- en spelactiviteiten in de middag.’ Ook is er volop samenwerking met lokale verenigingen. Voor de ouderen is er een gezellige middagbingo en ’s avonds barst het feest los op de Ring, waar een grote feestavond plaatsvindt. ‘Er is echt voor ieder wat wils, van jong tot oud’, aldus de voorzitter.

De Oranje Krant: extra dik en vol verhalen
De Oranje Krant wordt ook dit jaar huis-aan-huis verspreid in Zuidland. De voorbereiding begon al in september, met interviews en verhalen, dit keer in het teken van 80 jaar bevrijding. Een veteraan deelt zijn verhaal en ook de festiviteiten rond 26 april en 3 mei staan uitgebreid in de krant. Met 116 pagina’s is het de dikste editie tot nu toe. Met een oplage van 2900 stuks wil de Oranjevereniging ook nieuwe bewoners van Zuidland bereiken. ‘We hopen dat ze zich aangesproken voelen en gezellig naar het centrum komen’, aldus de voorzitter. 

Koningsdag blijft spannend, vertelt de voorzitter. ‘Alles moet kloppen en het weer speelt altijd mee. Maar als het lukt, is het genieten.’ Heel Nissewaard is welkom om deze dag in Zuidland bij te wonen. Wilt u meer weten over de Oranjevereniging en het programma van Koningsdag 2025? Dat kan op: Koningsdag – 26 april 2025 – Oranjevereniging Zuidland

Lees meer over:

Lees ook

VV Simonshaven Wedstrijd van je Leven.jpeg

VV Simonshaven maakt kans op de wedstrijd van hun leven: ‘Proberen iedereen achter ons te krijgen’

Simonshaven – De spelers van VV Simonshaven kunnen binnenkort mogelijk een droom uit laten komen en zichzelf voor één dag profvoetballer noemen. Voetbalzender ESPN organiseert op vrijdag 29 mei een nieuwe editie van ‘Wedstrijd van je Leven’, waarbij alle seniorenteams na aanmelding kans kunnen maken op een thuiswedstrijd tegen de oud-profs van FC de Rebellen. Deze unieke mogelijkheid komt voor VV Simonshaven steeds dichterbij nu het eerste elftal bij de laatste tien kanshebbers zit.

Beeldentuin Heenvliet.jpg

31e editie van de Beeldentuin in Heenvliet aankomende vrijdag van start

Heenvliet – Van vrijdag 8 mei tot en met zondag 31 mei wordt de 31e editie van de Beeldentuin in Ruïne Ravesteyn georganiseerd. Bezoekers kunnen in deze periode van donderdag tot en met zondag terecht om diverse kunstwerken en de historische kasteelruïne in Heenvliet van dichtbij te bekijken.

IMG_6756.JPG

Woning zwaar beschadigd door brand aan Bethlehemweg

Oostvoorne - Op de Bethlehemweg in Oostvoorne heeft een brand een woning zwaar beschadigd. De bewoners zouden op dat moment niet thuis zijn geweest.

MVC04049.jpg

Opnieuw explosie bij woning aan Crocusstraat in Spijkenisse

Spijkenisse - Aan de Crocusstraat in Spijkenisse heeft opnieuw een explosie plaatsgevonden bij een woning.

WhatsApp Image 2026-05-05 at 15.13.56.jpeg

Amnesty Internationallaan afgesloten door aardappelen op de weg

Hellevoetsluis - Een tractor met aanhanger heeft zijn lading aardappelen verloren aan de Amnesty Internationallaan. De oorzaak van het scharen van de aanhanger is nog onduidelijk.

Herdenking_4mei_Zwartewaal (8).jpg

Stille tochten en herdenkingen in de regio op 4 mei

Regio - Op 4 mei werd in Voorne aan Zee en Nissewaard op verschillende plekken stilgestaan bij de slachtoffers van oorlog en geweld.