De festiviteiten starten om 13:00 uur en strekken zich uit over het hele dorpscentrum, waaronder de Ring, Breestraat en Dorpsstraat. Kinderen kunnen zich vermaken met diverse activiteiten, terwijl bezoekers indrukwekkende demonstraties van brandweer, politie, marechaussee, Defensie en ambulancediensten kunnen bijwonen. ‘We willen laten zien hoe belangrijk deze veiligheidsdiensten nog steeds zijn’, zegt Adriaan van der Pols van de Oranjevereniging.
De middag in beeld
In de Dorpskerk is een tentoonstelling te zien met historische foto's en een korte film over het ontstaan en de gevolgen van de Tweede Wereldoorlog, speciaal gericht op kinderen. Muzikaal wordt het publiek getrakteerd op optredens van onder meer de Koninklijke Politiekapel Haaglanden, zangduo Swing the Mood en de Saint Andrews Pipe Band. Om 17:00 spreekt burgemeester Foort van Oosten het slotwoord, gevolgd door een gezamenlijke muzikale finale.
Vier de vrijheid mee
Van der Pols benadrukt het belang van verbondenheid en saamhorigheid in het dorp: ‘We willen een feest maken voor iedereen, ongeacht wie je bent. Kom naar Zuidland en vier de vrijheid met ons mee.’ Het Bevrijdingsfeest eindigt rond 18:00 uur. De toegang is gratis en iedereen uit Zuidland en daarbuiten is van harte welkom. ‘We maken er een prachtige dag van.’