Spijkernisse, Netherlands

Plannen om natuurgebied Spuigors-West te optimaliseren

Mirjam de Neeff | 8 maart 2025 09:08 | 8 maart 2025 09:08
Nissewaard - Langs het Spui ten oosten van de monding van de Bernisse ligt het gebied Spuigors-West. Dit is momenteel een weidevogelgebied dat bestaat uit grasland en een aantal poelen. Het gebied is onderdeel van het Natura2000gebied Haringvliet en wordt beheerd door Staatsbosbeheer.

Rijkswaterstaat wil in overleg met Staatsbosbeheer het huidige natuurgebied optimaliseren tot een intergetijdengebied dat zowel aansluit bij de KRW-doelstellingen als bij de Natura2000-doelstellingen.

Wat gaat er gebeuren?
Rijkswaterstaat wil het huidige natuurgebied optimaliseren door de aanleg van een grote geul en door de bestaande plassen via sloten met deze geul te verbinden. Hierdoor komt het gebied in open verbinding met het Spui te staan en waardoor zogenoemde intergetijdenzones ontstaan. Dit zijn gebieden die soms droog staan en soms onder water staan. Daarnaast zal een bestaande oevergeul geoptimaliseerd worden en nieuwe oevergeul aangelegd worden. Met deze maatregelen komt er stromend water en ontstaan luwtes voor vissen. Het gebied is en blijft natuurgebied. De werkzaamheden bestaan grotendeels uit grondvergravingen en aanpassingen aan bestaande oevers.

Waarom gaat er wat veranderen?
De zogeheten Kaderrichtlijn Water is een Europese richtlijn die voorschrijft dat de waterkwaliteit aan bepaalde eisen moet voldoen. Om aan deze richtlijn te voldoen neemt Rijkswaterstaat maatregelen, waaronder ook de aanpassing van Spuigors-West. Rijkswaterstaat werkt op dit moment aan de uitwerking van de plannen voor de maatregelen bij Spuigors-West.

Informatieavond
Rijkswaterstaat en Staatsbosbeheer nodigen u graag uit voor een informatieavond over de Kaderrichtlijn Water- (KRW) maatregelen langs het Spui bij Spuigors-west. Deze informatieavond zal plaatsvinden op donderdagavond 20 maart 2025 tussen 18.00 en 20.00 uur. Op deze avond nemen zij u mee in de voorgenomen plannen om de natuur- en waterkwaliteit te verbeteren op de locatie Spuigors-West.

Wat: Informatiebijeenkomst KRW-maatregelen bij Spuigors-West
Waar: Dorpshuis Hekelingen, Lede 13 in Hekelingen
Wanneer: 20 maart, 18.00 – 20.00 uur

Komt u ook?
U bent op elk moment welkom om binnen te lopen. Ze beantwoorden uw vragen of opmerkingen graag. Ze hopen u op deze avond te kunnen begroeten. Aanmelden vooraf is niet nodig.

Heeft u nog vragen vooraf? Stel dan uw vragen of opmerkingen per e-mail via het mailadres: krwwnz@rws.nl.

Meest gelezen

Feestelijke reünie Ring van Putten vanwege 50-jarig bestaan

Perry van Brandwijk | 5 oktober 2025

Scooterrijder naar ziekenhuis na aanrijding in Brielle

Marvin Don | 2 oktober 2025

Denk mee over naam nieuw schoolgebouw in Spijkenisse

Perry van Brandwijk | 3 oktober 2025

Lees ook

Dick van der Meer zag op Abonello een st...

Een aantal weken geleden mocht collega verslaggever Peter Bosch Abonello bezoeken voor een wedstrijd...

Peter Bosch spot Zwijndrechtse (on)Geluk...

Op een winderige zaterdagmiddag reisde ik af naar Sportpark Historyland in Hellevoetsluis. Niet te v...

Randall van ‘t Collectief: ‘Iedereen...

Brielle - Wie Randall leert kennen, begrijpt al snel waar de naam Positieve Energie vandaan komt. Me...

Wethouder Postma bij bijeenkomst ‘Same...

Zuidland - In het atrium van zorgcentrum Careyn Bernissesteyn vond vanmiddag een speciale bijeenkoms...

Brunchconcert met jazz en flamenco in Br...

Brielle – Komende zondag wordt Brielle getrakteerd op een intiem en bijzonder brunchconcert. Jazz-...

MusicAll in de schijnwerpers: ‘Het is ...

Met elkaar, Voor elkaar - Op Voorne-Putten profiteren veel inwoners, direct of indirect, van de inze...