Spijkernisse, Netherlands
Terug

Judoka’s Je eigen Pad naar Judo EK kata in Serajewo

0042eb720f3ae32ae6f8949de52a1aa5
Marvin Don |  | Aangepast op
Vierpolders - Er gaan maar liefst 3 koppels naar Sarajewo om deel te nemen aan de Europese Kampioenschappen kata.

Bij Sportstichting Je eigen Pad wordt hard geduimd dit weekend. Maar liefst 3 koppels zijn uitgenodigd om deel te nemen aan de Europese Kampioenschappen kata. Bij kata laat je de vaste vorm van judo zien: voorgeschreven technieken die worden beoordeeld door een 5-koppige jury, zij geven punten en zo wordt de winnaar bepaald.

Nieuwkomers Nienke en Willemijn Albers vertegenwoordigen katame-no-kata in de klasse -23 jaar. Ook Sander Nederveld en Suzanne Tournier voeren dit kata uit in de seniorenklasse. Katame-no-kata laat de controletechnieken op de grond zien, de houdgrepen, armklemmen, omstrengelingen en een beenklem. Beenklemmen zijn tegenwoordig verboden in de reguliere wedstrijden. Omdat deze kata rond 1880 op papier zijn gezet en de bedenker van het judo, Jigoro Kano, een link naar het jui-jutsu wilde houden, omdat judo vanuit deze sport ontwikkeld is.

Ereleden Erik Faes en Niels Neumann vertegenwoordigen het nage-no-kata, waarbij de worpen centraal staan. Erik en Niels zijn serieuze titelkandidaten, ze hopen zelfs voor de 5e keer kampioen te worden! Ook interesse om (beter) kata te leren? Neem contact op met pia@jeeigenpad.nl of bel 06 11025353.

Lees ook

fransenkata32024

Gebroeders Fransen reizen opnieuw af voor WK Kata

Spijkenisse – De gebroeders Fransen zijn inmiddels niet meer van het wereldtoneel te denken met hun Kata judo. Komend weekend staan Youri en Micha Fransen voor de achtste keer in totaal op het WK in Sarajevo. De equipe van Nederland bestaat uit 14 koppels in diverse disciplines, een derde daarvan wordt geleverd door sportschool Chitari uit Spijkenisse.

Sport op Voorne-Putten radio

Loting van Voetbal Rijnmond cup live op Linq FM

De loting voor de nieuwe editie van de Trainingskampen.nl Cup vindt woensdagavond 23 september plaats in de studio van Linq Media. Vanaf 19.00 uur is de loting rechtstreeks te volgen via Linq FM.

andrelinger(peter)

Zes ploegen uit de vijfde klasse van start met de competitie

REGIO – De ploegen van ‘ons’ eiland Voorne Putten in de vijfde klasse, waar de meeste teams actief zijn, opende de competitie zaterdag met verschillende resultaten. Dit zijn de uitslagen van de zes deelnemers uit onze regio.

Bjorn Jeurissen (OHVV)

Geen enkele overwinning voor ploegen in de vierde klasse

REGIO – Vijf deelnemers van het eiland Voorne Putten kwamen zaterdag in actie voor hun eerste competitieduel. Opvallend genoeg wist geen van de ploegen haar partij te winnen. Een overzicht van wat de Eilandse clubs deden.

johnkleijnbotlek

SC Botlek pakt punt bij Den Bommel, OVV pakt de volle winst

REGIO – In de derde klasse werd de competitie voor OVV en Botlek ook geopend. De Oostvoornaars kwamen thuis in actie tegen FC Charlois, SC Botlek reisde af naar Den Bommel.

Tom den Boer

Hellevoetsluis en Brielle pakken eerste zege, Zuidland pakt een punt bij CWO

REGIO – De ouverture van de competitie in de tweede klasse verliep voor de ploegen van Voorne Putten wisselend. Zuidland had de enige uitwedstrijd, zij moesten naar Vlaardingen. De twee overige deelnemers speelden hun duels op het eigen terrein.