Spijkernisse, Netherlands
Terug

Kraanvogelloop en uitreiking Nissewaardpenning bij AV Spark

eac93ebaee8f7fb03c4e4abd264bf6d5
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - Het was alweer de derde aflevering van deze succesvolle loop en ook dit jaar was het een succes. Vooraf kwam wethouder Jeroen Postma Kees van der Meijde verrassen. Want deze dag was namelijk uitgekozen om Kees de Nissewaardpenning te overhandigen.

Hij ontving deze prijs voor het speakeren bij vele wedstrijden in de gehele regio. Bovendien is Kees vrijwilliger bij de Oudheidkamer van Spijkenisse en geeft hij uitleg aan leerlingen van scholen over de historie van Spijkenisse en omgeving.

Postma schoot daarna de menigte weg. Er waren totaal 250 inschrijvingen. Prima loopweer, geen regen of mist en de zon scheen zelfs. Vanaf het begin was de familie Kedane aan zet, in de loop van de wedstrijd nam Okbazgi Kedane (Spado) het voortouw. Hij kwam als eerste binnen in 0:54:53, een herhaling van 024. Zijn familielid Zerezgi Kedane (Thor) kwam als tweede binnen in 7:25.

Bij de dames was Petra Sloots (Spark) eerste, tijd 1:08:54. Ben Lakerveld was snelste Sparker, hij liet 0:58:58 op de klokken
zetten. Veel dank is verschuldigd aan de organisatie en de vele vrijwilligers. Zonder vrijwilligers zijn deze wedstrijden niet
mogelijk. Zie voor de uitslagen www.avspark.nl en www.uitslagen.nl



Lees ook

1000077575

De Komedianten halen inspiratie uit eigen dorp: ‘Er gebeurt genoeg in Zwartewaal’

Zwartewaal - Een kunstwerk op de rotonde, plannen voor de Martinuskerk en inwoners die zich maar al te graag met de toekomst van hun dorp bemoeien. Voor Toneelvereniging De Komedianten zijn het de ideale ingrediënten voor een klucht. Op vrijdag 13 en zaterdag 14 november brengt de vereniging in dorpscentrum De Gaffelaar de volledig zelfgeschreven voorstelling 'Gedoe op de Zwartewaalse rotonde' op de planken.

SW250502_MS200-t

Maerlant kiest voor mobielvrije schooldag: ‘We zien echt heel weinig telefoons meer’

Brielle - Geen appjes tijdens de pauze, geen sociale media tussen twee lessen door en geen telefoon in de broekzak. Op het Maerlant in Brielle moeten leerlingen hun mobiele telefoon bij binnenkomst in hun kluisje leggen. Sinds de start van dit schooljaar is de hele school mobielvrij. De eerste ervaringen zijn volgens rector Michael Scheffers positief.

tank foto 2

Toezichthouders van DCMR controleren tientallen tankstations in de regio Rijnmond

Regio – Toezichthouders van DCMR controleren in de maanden oktober en november ongeveer 60 tankstations in de regio Rijnmond. ‘Met deze controles willen wij milieuschade voorkomen, risico’s voor de gezondheidsrisico’s beperken en bijdragen aan een gezonde, veilige en duurzame leefomgeving’, schrijft de milieudienst over de controles.

Bijzondere erepenning voor Leo IJdo uit handen van burgemeester Scheepers

Erepenning Menslievend Hulpbetoon voor Leo IJdo na heldhaftige redding uit brandend huis

Brielle - Op woensdag 7 oktober 2026 heeft de heer Leo IJdo de Erepenning Menslievend Hulpbetoon ontvangen. Hij kreeg deze bijzondere onderscheiding uit handen van burgemeester Scheepers vanwege zijn moedige optreden in de nacht van 16 op 17 oktober 2025. Die nacht redde hij zijn buurvrouw uit haar brandende woning in Brielle.

Botlektunnel 3

Botlektunnel afgesloten voor het verkeer vanwege onderhoudswerkzaamheden

Regio – In de avond en nacht van zaterdag 10 oktober op zondag 11 oktober vinden onderhoudswerkzaamheden plaats rond de Botlektunnel. Weggebruikers kunnen tijdens de werkzaamheden gebruikmaken van lokale omleidingen die ter plaatse worden aangegeven met borden.

yens

Yens verruilt topsport voor muziek: ‘Voor mij is er in coronatijd iets moois gaan bloeien’

Nissewaard – Jarenlang draaide het leven van Yance Deflers, beter bekend als Yens, om taekwondo. Hij kwam uit op EK’s en WK’s en maakte deel uit van de Nederlandse selectie. Toen de sport tijdens corona stilviel, pakte hij zijn gitaar weer op. ‘Voor veel mensen is er in die periode iets nieuws gaan bloeien. Voor mij was dat de muziek.’ Inmiddels brengt Yens Nederlandstalige popmuziek uit en werkt hij toe naar een eigen theatershow in Nissewaard.