Spijkernisse, Netherlands
Terug

Mooie omstandigheden bij eerste editie Beat the Beach

4147c3d0340a9cda08e4c08c3c0abaf0
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rockanje - Afgelopen zondag 12 januari klonk het startschot in Rockanje voor de eerste editie van Beat the Beach. Bijna 900 deelnemers, jeugd en senioren, namen onder mooie condities deel aan deze hardloopwedstrijd. Voor de senioren een uitdagend parkoers van 10 of 21.1 km over het strand en langs het duingebied van Rockanje.

Het startschot werd gegeven door burgemeester Arno Scheepers, die vervolgens zelf ook meeliep. Het programma startte met een prestatieloop van 1 of 2.5 km voor de jeugd bij Strandpaviljoen Badlust. De zachte weersomstandigheden, zonnig en nauwelijks wind, waren zeer gunstig waardoor het strand goed te belopen was. De strandopgang nabij Oostvoorne, na circa 16 km, bleek desondanks een zware hindernis in het parkoers. Sporters kwamen vermoeid maar extra voldaan over de finish! De 10 km werd bij de heren gewonnen door Paul Korver in een tijd van 36 minuten en 14 seconden en Pauline van Donkelaar pakte met 8 minuten en 43 seconden de winst bij de dames.

Bij de halve marathon snelde de Hellevoetse Natasja Peters in een tijd van 1 uur en 29 minuten naar de winst. De strijd bij de mannen werd beslist bij de finish in het voordeel van Rotterdammer Stefan Buck door Henk van Leeuwen te verslaan in een tijd van 1 uur een 11 minuten.

De 1 km voor meisjes werd gewonnen door Mila Raaijmakers en dat deed haar broer Kyan bij de jongen. Talent zit in de familie, want bij de 2.5 km voor meisjes ging de winst naar Lana Raaijmakers, voor Fleur van der Knaap en Lynn Lems. Bij de jongens ging de winst naar Maarten Hoogerwerf voor de Hellevoetse broers Josh en Quinn Helbers.

Het evenement brengt veel mensen op de been en daar is de organisatie enorm blij mee. Niet alleen deelnemers en bezoekers, ook meer dan 80 vrijwilligers dragen bij aan het succes van het evenement. Wim Padmos, oud winnaar van de Halve van Rockanje en mede initiatiefnemer van het hardloopevent: “Ik heb een hoop oude en vooral ook nieuwe
gezichten gezien, écht heel mooi om zoveel enthousiasme voor de loop te zien!”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-12 at 12.43.45

Wisselstrook Spijkenisserbrug weer beschikbaar

Spijkenisse - De wisselstrook op de Spijkenisserbrug is sinds vanmiddag weer volledig in gebruik. Dat laat Rijkswaterstaat weten. De rijstrook kon de afgelopen periode niet worden gebruikt doordat de camera's die zicht geven op de wisselstrook niet functioneerden.

Poldersportdag Abbenbroek

22e editie van de Poldersportdag: ‘De agrarische sector in beeld brengen door middel van activiteiten’

Abbenbroek – Donderdag 11 juni stond de 22e editie van de Poldersportdag in Abbenbroek op het programma. Leerlingen van basisscholen maakten tijdens dit evenement kennis met tuinbouwbedrijven, melkveehouderijen en akkerbouw in de regio door middel van een vooraf uitgezet parcours door de polders van Voorne-Putten.

Verkeerscontrole---MediaTV

Twee aanhoudingen bij verkeerscontrole Malledijk Spijkenisse

Spijkenisse - Donderdagmiddag heeft de politie een verkeerscontrole gehouden. Bij de controle waren ook meerdere politiestudenten betrokken, zodat zij in de praktijk ervaring konden opdoen met verschillende verkeerssituaties en controlewerkzaamheden.

Waterdiertjes

Kinderen speuren naar waterdiertjes tijdens Buitenspeeldag

Spijkenisse - Woensdag 10 juni stond in het teken van buitenspelen tijdens de Nationale Buitenspeeldag. In de wijk Waterland gingen kinderen op zoek naar waterdiertjes tijdens een activiteit van Stichting Waterland Spijkenisse en het Instituut voor Natuureducatie & Duurzaamheid (IVN).

Versieringen WK-voetbal

Oproep bij ophangen WK-versiering in de straat: ‘Hou rekening met de toegankelijkheid voor hulpdiensten’

Regio – Donderdag 11 juni is het WK-voetbal van start gegaan en aankomende zondagavond speelt het Nederlands Elftal de eerste wedstrijd tegen Japan. Ook in onze regio worden steeds meer straten voorzien van WK-attributen als vlaggetjes, slingers en andere versieringen. In een oproep wordt gevraagd om hierbij wel rekening te houden met de toegankelijkheid voor hulpdiensten.

R-Net busvervoer bus

Bussen EBS rijden in de zomervakantie een aangepaste dienstregeling

Regio – De bussen van vervoerder EBS rijden in de zomervakantie een aangepaste dienstregeling. Van maandag 20 juli tot en met vrijdag 28 augustus rijden sommige buslijnen minder vaak dan normaal gesproken, doordat het in de zomerperiode volgens de vervoerder vaak rustiger is in de bussen.