Spijkernisse, Netherlands
Terug

Mooie omstandigheden bij eerste editie Beat the Beach

4147c3d0340a9cda08e4c08c3c0abaf0.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rockanje - Afgelopen zondag 12 januari klonk het startschot in Rockanje voor de eerste editie van Beat the Beach. Bijna 900 deelnemers, jeugd en senioren, namen onder mooie condities deel aan deze hardloopwedstrijd. Voor de senioren een uitdagend parkoers van 10 of 21.1 km over het strand en langs het duingebied van Rockanje.

Het startschot werd gegeven door burgemeester Arno Scheepers, die vervolgens zelf ook meeliep. Het programma startte met een prestatieloop van 1 of 2.5 km voor de jeugd bij Strandpaviljoen Badlust. De zachte weersomstandigheden, zonnig en nauwelijks wind, waren zeer gunstig waardoor het strand goed te belopen was. De strandopgang nabij Oostvoorne, na circa 16 km, bleek desondanks een zware hindernis in het parkoers. Sporters kwamen vermoeid maar extra voldaan over de finish! De 10 km werd bij de heren gewonnen door Paul Korver in een tijd van 36 minuten en 14 seconden en Pauline van Donkelaar pakte met 8 minuten en 43 seconden de winst bij de dames.

Bij de halve marathon snelde de Hellevoetse Natasja Peters in een tijd van 1 uur en 29 minuten naar de winst. De strijd bij de mannen werd beslist bij de finish in het voordeel van Rotterdammer Stefan Buck door Henk van Leeuwen te verslaan in een tijd van 1 uur een 11 minuten.

De 1 km voor meisjes werd gewonnen door Mila Raaijmakers en dat deed haar broer Kyan bij de jongen. Talent zit in de familie, want bij de 2.5 km voor meisjes ging de winst naar Lana Raaijmakers, voor Fleur van der Knaap en Lynn Lems. Bij de jongens ging de winst naar Maarten Hoogerwerf voor de Hellevoetse broers Josh en Quinn Helbers.

Het evenement brengt veel mensen op de been en daar is de organisatie enorm blij mee. Niet alleen deelnemers en bezoekers, ook meer dan 80 vrijwilligers dragen bij aan het succes van het evenement. Wim Padmos, oud winnaar van de Halve van Rockanje en mede initiatiefnemer van het hardloopevent: “Ik heb een hoop oude en vooral ook nieuwe
gezichten gezien, écht heel mooi om zoveel enthousiasme voor de loop te zien!”

Lees ook

Wijkagent_Politie_Ed_van_den_Blink.jpg

Wijkbus politie bij Klokbekerkreek: laagdrempelig contact met wijkagent

Vrijdagmiddag stond de politie met de wijkbus aan de Klokbekerkreek in Spijkenisse. Deze laagdrempelige manier geeft bewoners de mogelijkheid om in contact te komen met hun wijkagent, in dit geval Ed van den Blink.

20260213_14572316_1000054569.jpg

Aanpassingen in hal gemeentehuis Nissewaard door veiligheidsincidenten

Roy Masthoff van VOOR Nissewaard stelde dinsdag 10 februari tijdens de rondvraag in de vergadering van de Commissie Bestuur een vraag over de veranderingen in het gemeentehuis. Hij wees op het al eerder wegbezuinigen van de gastvrouw en op maatregelen waardoor, volgens hem, “alle gastvrijheid” uit het gemeentehuis verdwijnt, zoals het zitje. Ook zou de beveiliging hebben aangegeven dat het koffieapparaat verwijderd wordt. Masthoff vroeg waarom dit is gebeurd.

20260109 brandweer Rockanje burgemeester.00_00_06_26.Still001.jpg

Gestolen brandweergereedschap uit kazerne Rockanje teruggevonden

Rockanje - Begin januari werd er ingebroken in de brandweerkazerne van Rockanje. Daarbij werd gespecialiseerd hydraulisch gereedschap gestolen.

Stock_Politie_Handboeien.jpg

Politie te gast in De Kleine Rietlander: tips tegen nepagenten

Wilt u meer weten over hoe doordacht oplichters te werk gaan, bijvoorbeeld bij digitale oplichting of met nepagenten? Kom dan donderdag 19 februari naar wijkcentrum De Kleine Rietlander (winkelplein Vlinderveen)

samen eten.jpg

'Samen eten' in het dorpshuis van Hekelingen: 'Een avond vol warmte'

Hekelingen – Gisteravond vond in het dorpshuis van Hekelingen weer het maandelijkse initiatief ‘Samen eten’ plaats. Een concept waarbij ouderen uit het dorp samenkomen om met zijn allen te eten met als doel ouderen van Hekelingen met elkaar in verbinding te brengen. Onder andere wethouder Hanneke Stengs schoof aan om mee te eten.

Odido.jpg

Gegevens gelekt bij cyberaanval Odido: namen, adressen en rekeningnummers

Odido is getroffen door een cyberaanval, waarbij klantgegevens zijn geraakt, zo laat het bedrijf weten.