Spijkernisse, Netherlands
Terug

Mooie omstandigheden bij eerste editie Beat the Beach

4147c3d0340a9cda08e4c08c3c0abaf0
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rockanje - Afgelopen zondag 12 januari klonk het startschot in Rockanje voor de eerste editie van Beat the Beach. Bijna 900 deelnemers, jeugd en senioren, namen onder mooie condities deel aan deze hardloopwedstrijd. Voor de senioren een uitdagend parkoers van 10 of 21.1 km over het strand en langs het duingebied van Rockanje.

Het startschot werd gegeven door burgemeester Arno Scheepers, die vervolgens zelf ook meeliep. Het programma startte met een prestatieloop van 1 of 2.5 km voor de jeugd bij Strandpaviljoen Badlust. De zachte weersomstandigheden, zonnig en nauwelijks wind, waren zeer gunstig waardoor het strand goed te belopen was. De strandopgang nabij Oostvoorne, na circa 16 km, bleek desondanks een zware hindernis in het parkoers. Sporters kwamen vermoeid maar extra voldaan over de finish! De 10 km werd bij de heren gewonnen door Paul Korver in een tijd van 36 minuten en 14 seconden en Pauline van Donkelaar pakte met 8 minuten en 43 seconden de winst bij de dames.

Bij de halve marathon snelde de Hellevoetse Natasja Peters in een tijd van 1 uur en 29 minuten naar de winst. De strijd bij de mannen werd beslist bij de finish in het voordeel van Rotterdammer Stefan Buck door Henk van Leeuwen te verslaan in een tijd van 1 uur een 11 minuten.

De 1 km voor meisjes werd gewonnen door Mila Raaijmakers en dat deed haar broer Kyan bij de jongen. Talent zit in de familie, want bij de 2.5 km voor meisjes ging de winst naar Lana Raaijmakers, voor Fleur van der Knaap en Lynn Lems. Bij de jongens ging de winst naar Maarten Hoogerwerf voor de Hellevoetse broers Josh en Quinn Helbers.

Het evenement brengt veel mensen op de been en daar is de organisatie enorm blij mee. Niet alleen deelnemers en bezoekers, ook meer dan 80 vrijwilligers dragen bij aan het succes van het evenement. Wim Padmos, oud winnaar van de Halve van Rockanje en mede initiatiefnemer van het hardloopevent: “Ik heb een hoop oude en vooral ook nieuwe
gezichten gezien, écht heel mooi om zoveel enthousiasme voor de loop te zien!”

Lees ook

Rembrandt

Gratis lezing over Rembrandt in Museum Den Briel

Brielle - In het kader van de tentoonstelling Etsen van Rembrandt organiseert Museum Den Briel op zaterdag 4 juli een gratis lezing met de titel ‘Rembrandt. De fotograaf’.

Spijkenisse Medisch Centrum

Zorgverlening Spijkenisse Medisch Centrum ondervindt hinder door ICT-storing

Spijkenisse – Een deel van de zorgverlening van het Spijkenisse Medisch Centrum ondervindt op woensdag 1 juli hinder vanwege een ICT-storing. Het Medisch Centrum meldt dat patiënten worden gebeld als hun afspraak niet door kan gaan vanwege de storing. Op het moment dat patiënten niet worden gebeld door het Medisch Centrum, gaat de afspraak door zoals gepland.

Atalanta - Chris van Swaay

Met 15 minuten vlinders tellen help je de natuur

Regio - Van vrijdag 10 tot en met zondag 12 juli vindt weer de jaarlijkse Tuinvlindertelling plaats. Iedereen met een tuin of balkon kan meedoen. Met slechts vijftien minuten tellen leveren deelnemers al een waardevolle bijdrage aan het onderzoek naar vlinders in Nederland.

040 Nieuw college staat klaar om verder te bouwen aan Voorne aan Zee

Nieuwe college van B&W Voorne aan Zee geïnstalleerd: ‘Samenwerking is het sleutelwoord’

Voorne aan Zee – Het nieuwe college van B&W van de gemeente Voorne aan Zee is tijdens de raadsvergadering op maandag 29 juni officieel geïnstalleerd. Een dag later werd de portefeuilleverdeling vastgesteld tijdens de eerste collegevergadering. ‘Daarmee is het dagelijks bestuur van de gemeente weer op volle sterkte en staat het klaar om vol energie verder te bouwen aan Voorne aan Zee’, schrijft de gemeente Voorne aan Zee.

Voorne Atletiek Regio Ontmoeting Fiep, Luciano, Niels en Melle

Atleten Voorne Atletiek leveren mooie bijdrage aan overwinning van Team Rijnmond

Regio – Vier atleten van Voorne Atletiek hebben een mooie bijdrage geleverd aan de overwinning van Team Rijnmond tijdens de jaarlijkse Vijf Regio-Ontmoeting bij AV Typhoon in Gorinchem. Op 20 juni namen meer dan 400 atleten in de categorieën ‘U8 tot en met U16’ om er met de prijzen vandoor te gaan.

Hopper Spijkenisse EBS

Nieuwe Hopper-app van vervoerder EBS vanaf deze week te gebruiken

Regio – Maandag 29 juni is de nieuwe Hopper-app van vervoerder EBS officieel in gebruik genomen. Via de app kun je een rit reserveren, wijzigen en beheren op het moment dat je reist met de Maasvlaktehopper, Delfthopper en Spijkhopper. In de afgelopen weken is de app in de praktijk getest door een groep frequente reizigers en waren de reacties enthousiast.