Spijkernisse, Netherlands
Terug

Mooie omstandigheden bij eerste editie Beat the Beach

4147c3d0340a9cda08e4c08c3c0abaf0.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rockanje - Afgelopen zondag 12 januari klonk het startschot in Rockanje voor de eerste editie van Beat the Beach. Bijna 900 deelnemers, jeugd en senioren, namen onder mooie condities deel aan deze hardloopwedstrijd. Voor de senioren een uitdagend parkoers van 10 of 21.1 km over het strand en langs het duingebied van Rockanje.

Het startschot werd gegeven door burgemeester Arno Scheepers, die vervolgens zelf ook meeliep. Het programma startte met een prestatieloop van 1 of 2.5 km voor de jeugd bij Strandpaviljoen Badlust. De zachte weersomstandigheden, zonnig en nauwelijks wind, waren zeer gunstig waardoor het strand goed te belopen was. De strandopgang nabij Oostvoorne, na circa 16 km, bleek desondanks een zware hindernis in het parkoers. Sporters kwamen vermoeid maar extra voldaan over de finish! De 10 km werd bij de heren gewonnen door Paul Korver in een tijd van 36 minuten en 14 seconden en Pauline van Donkelaar pakte met 8 minuten en 43 seconden de winst bij de dames.

Bij de halve marathon snelde de Hellevoetse Natasja Peters in een tijd van 1 uur en 29 minuten naar de winst. De strijd bij de mannen werd beslist bij de finish in het voordeel van Rotterdammer Stefan Buck door Henk van Leeuwen te verslaan in een tijd van 1 uur een 11 minuten.

De 1 km voor meisjes werd gewonnen door Mila Raaijmakers en dat deed haar broer Kyan bij de jongen. Talent zit in de familie, want bij de 2.5 km voor meisjes ging de winst naar Lana Raaijmakers, voor Fleur van der Knaap en Lynn Lems. Bij de jongens ging de winst naar Maarten Hoogerwerf voor de Hellevoetse broers Josh en Quinn Helbers.

Het evenement brengt veel mensen op de been en daar is de organisatie enorm blij mee. Niet alleen deelnemers en bezoekers, ook meer dan 80 vrijwilligers dragen bij aan het succes van het evenement. Wim Padmos, oud winnaar van de Halve van Rockanje en mede initiatiefnemer van het hardloopevent: “Ik heb een hoop oude en vooral ook nieuwe
gezichten gezien, écht heel mooi om zoveel enthousiasme voor de loop te zien!”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-23 at 16.15.37.jpeg

Jean-Paul Zuiddam (LEF Voor de Nieuwe Generatie) bij Voorne-Putten Kiest: ‘We moeten bouwen’

Voorne aan Zee - LINQ Media is in februari gestart met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang lijsttrekkers aan. Afgelopen donderdag schoof Jean-Paul Zuiddam aan, lijsttrekker van LEF Voor de Nieuwe Generatie.

IMG_0941.jpg

Dierenambulance Dieren4u blij met donatie van 1200 euro

Spijkenisse - Maandagmiddag mochten medewerkers van Dierenambulance Dieren4u een cheque in ontvangst nemen van Dierenkliniek Spijkenisse. Zonder het bedrag te weten, gingen de medewerkers die allemaal vrijwilliger zijn naar binnen en namen plaats in de wachtruimte.

d8552d18-6cba-473e-95dc-fe89017ba021.jpg

Voorjaarsprogramma Voornes Opstapbus

Voorne aan Zee - Dit voorjaar presenteert Voornes Opstapbus een nieuw programma voor de maanden maart en april.

Schermafbeelding 2026-02-20 171509.png

Stadswandeling door Brielle met als thema Brielse vrouwen

Brielle - Een wandeling op 8 maart, Internationale Vrouwendag, gaat natuurlijk over … vrouwen. De stadsgidsen van Brielle en het Regionaal Historisch Centrum, het vroegere streekarchief, hebben een wandeling door Brielle samengesteld, die in het teken staat van vrouwen uit verschillende tijdperken. Een historisch, maar toch ook actueel onderwerp.

jesse schenk.jpeg

Jesse Schenk maakt overstap naar SCO’63

SCO’63 heeft zich versterkt met Jesse Schenk. De multifunctionele aanvaller maakt de overstap van SC Botlek en sluit in het seizoen 2026-2027 aan bij de selectie op Sportpark Oostbroek.

WhatsApp Image 2026-02-22 at 23.11.24.jpeg

Dodelijk ongeval op A15 bij Brielle

Op de A15 bij Brielle is zondagavond een motorrijder overleden na een ernstig ongeluk. Hulpdiensten, waaronder de politie, ambulances en Rijkswaterstaat, kwamen snel ter plaatse.