Spijkernisse, Netherlands
Terug

Mooie omstandigheden bij eerste editie Beat the Beach

4147c3d0340a9cda08e4c08c3c0abaf0
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rockanje - Afgelopen zondag 12 januari klonk het startschot in Rockanje voor de eerste editie van Beat the Beach. Bijna 900 deelnemers, jeugd en senioren, namen onder mooie condities deel aan deze hardloopwedstrijd. Voor de senioren een uitdagend parkoers van 10 of 21.1 km over het strand en langs het duingebied van Rockanje.

Het startschot werd gegeven door burgemeester Arno Scheepers, die vervolgens zelf ook meeliep. Het programma startte met een prestatieloop van 1 of 2.5 km voor de jeugd bij Strandpaviljoen Badlust. De zachte weersomstandigheden, zonnig en nauwelijks wind, waren zeer gunstig waardoor het strand goed te belopen was. De strandopgang nabij Oostvoorne, na circa 16 km, bleek desondanks een zware hindernis in het parkoers. Sporters kwamen vermoeid maar extra voldaan over de finish! De 10 km werd bij de heren gewonnen door Paul Korver in een tijd van 36 minuten en 14 seconden en Pauline van Donkelaar pakte met 8 minuten en 43 seconden de winst bij de dames.

Bij de halve marathon snelde de Hellevoetse Natasja Peters in een tijd van 1 uur en 29 minuten naar de winst. De strijd bij de mannen werd beslist bij de finish in het voordeel van Rotterdammer Stefan Buck door Henk van Leeuwen te verslaan in een tijd van 1 uur een 11 minuten.

De 1 km voor meisjes werd gewonnen door Mila Raaijmakers en dat deed haar broer Kyan bij de jongen. Talent zit in de familie, want bij de 2.5 km voor meisjes ging de winst naar Lana Raaijmakers, voor Fleur van der Knaap en Lynn Lems. Bij de jongens ging de winst naar Maarten Hoogerwerf voor de Hellevoetse broers Josh en Quinn Helbers.

Het evenement brengt veel mensen op de been en daar is de organisatie enorm blij mee. Niet alleen deelnemers en bezoekers, ook meer dan 80 vrijwilligers dragen bij aan het succes van het evenement. Wim Padmos, oud winnaar van de Halve van Rockanje en mede initiatiefnemer van het hardloopevent: “Ik heb een hoop oude en vooral ook nieuwe
gezichten gezien, écht heel mooi om zoveel enthousiasme voor de loop te zien!”

Lees ook

spijkenissevreugde

Spijkenisse heeft eindelijk de eerste zege binnen

Spijkenisse heeft zaterdag op sportpark Jaap Riedijk een mooi resultaat bereikt tegen HBS, dat op de tiende plaats stond. De mannen van Davey van Velzen pakte de eerste zege van de competitie, 2-1, Ze staan na tien duels met vijf punten nog wel onderaan in de vierde divisie B.

Schermafbeelding 2026-11-05 153924

Chantal Keijzer brengt nieuws uit Spijkenisse op eigen wijze: ‘Ik had nooit verwacht dat het zo hard zou groeien’

Spijkenisse – Van weer een afsluiting van de Spijkenisserbrug tot opvallende gebeurtenissen in de regio: Chantal Keijzer brengt het nieuws uit Spijkenisse en omgeving op geheel eigen wijze. Met haar video's op TikTok en Instagram bereikt ze regelmatig duizenden kijkers. Wat begon als een spontaan experiment, groeide uit tot een uit de hand gelopen hobby waarmee ze inwoners op de hoogte wil houden van wat er in hun omgeving speelt.

WhatsApp Image 2026-11-07 at 14.37.01

Bezoekers nemen kijkje achter de schermen tijdens open dag Dierenkliniek Spijkenisse

Spijkenisse - Een kijkje in de operatiekamer, zelf door een microscoop kijken en ontdekken waar dieren na een behandeling verblijven. Dierenkliniek Spijkenisse opende vandaag de deuren voor publiek om de uitbreiding van het pand te vieren. Door de hele kliniek liepen nieuwsgierige inwoners rond die wilden ontdekken wat er achter de schermen gebeurt.

Stockfoto werkzaamheden

N57 bij Nieuwenhoorn nacht afgesloten vanwege onderhoudswerkzaamheden

Nieuwenhoorn – De N57 is in de nacht van donderdag 12 op vrijdag 13 november 2026 in beide richtingen afgesloten tussen de aansluiting met de A15 en Nieuwenhoorn (N496). Rijkswaterstaat voert in deze nacht verschillende onderhoudswerkzaamheden uit. Weggebruikers moeten rekening houden met een extra reistijd van 20 tot 30 minuten.

PolitieLichtbalk - stock

Automobilist vlucht met ruim 150 km/u voor politie en eindigt in weiland bij Spijkenisse

SPIJKENISSE - Een automobilist heeft vrijdagnacht 6 november geprobeerd aan de politie te ontkomen. Tijdens een achtervolging vanuit Spijkenisse werden snelheden van meer dan 150 kilometer per uur bereikt. De bestuurder reed uiteindelijk een weiland in, waar hij na ongeveer 300 meter tot stilstand kwam. De man bleek onder invloed van alcohol.

Rob Vuik (Rockanje)

Vijfdeklassers proberen wat hoger op de ranglijst te komen

Regio – In de vijfde klasse komen de zes ploegen van Voorne Putten in actie om wat hogerop te komen. Niet voor elke ploeg staan er gemakkelijke duels op het programma, sommigem wachten nog op de eerste zege.