Spijkernisse, Netherlands
Terug

Tessa Giele start op vier afstanden op WK zwemmen

8b80493159c3e412f1b99892e17ae106
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Drachten/Vierpolders - Olympisch zwemster Tessa Giele uit Vierpolders plaatste zich vorige week in het Friese Drachten voor maar liefst vier afstanden op het WK zwemmen korte baan dat gisteren (dinsdag 10 december) in het Hongaarse Budapest begonnen is en nog tot en met komende zondag (15 december) duurt. 

Tessa zwom op de openingsdag van het WK al de 50 meter vlinderslag. In december 2023 werd ze nog Europees Kampioen op deze afstand. Verder zwemt Tessa morgen donderdag (12 december) de 100 meter wisselslag, op vrijdag 13 december de 100 meter vlinderslag en op zaterdag 14 de 50 meter schoolslag. In de ochtend worden de series gezwommen waarbij de eerste zestien doorgaan naar de halve finale in de middag. De beste acht kwalificeren zich voor de finale de dag erna in de middag.Tessa zal ook in estafettes voor Nederland uitkomen maar de selectie wordt pas in Boedapest bekend gemaakt. Dit is afhankelijk van individuele programma’s en vormbehoud.

Progressie
De specialiteiten van Tessa zijn de vlinderslag en rugslag, maar ze heeft ook op de schoolslag de afgelopen maanden flinke progressie gemaakt met een WK limiet als gevolg. Dit maakt een ideale combinatie voor de wisselslag waarin een zwemmer op alle slagen goed moet zijn.


Lees ook

Hopper Spijkenisse EBS

Nieuwe Hopper-app van vervoerder EBS vanaf deze week te gebruiken

Regio – Maandag 29 juni is de nieuwe Hopper-app van vervoerder EBS officieel in gebruik genomen. Via de app kun je een rit reserveren, wijzigen en beheren op het moment dat je reist met de Maasvlaktehopper, Delfthopper en Spijkhopper. In de afgelopen weken is de app in de praktijk getest door een groep frequente reizigers en waren de reacties enthousiast.

Stock_Ambulance_Ambulances

Code rood en extreme drukte oorzaak van uitblijven ambulance bij ongeval zaterdag

Spijkenisse – Zaterdagavond kwamen twee bestuurders op een fatbike met elkaar in botsing op het fietspad langs de Winston Churchilllaan in Spijkenisse. De ambulance liet vervolgens lange tijd op zich wachten. Na ongeveer veertig minuten zijn de slachtoffers uiteindelijk in personenauto's, onder begeleiding van de politie, naar het ziekenhuis vervoerd.

Auto_Stationsweg_Zuidland

Auto op dak na botsing met tractor in Zuidland

Zuidland – Op de Stationsweg in Zuidland heeft dinsdagochtend een verkeersongeval plaatsgevonden tussen een personenauto en een tractor.

d208b4a220e356698812926c1346bb08

Nieuwe functie voor Foort van Oosten: waarnemend burgemeester van Leeuwarden

Nissewaard – Foort van Oosten, oud-burgemeester van de gemeente Nissewaard, begint woensdag aan een nieuwe functie als burgemeester van de gemeente Leeuwarden. Van Oosten werd afgelopen maandag beëdigd en wordt de tijdelijke opvolger van Sybrand van Haersma Buma. In Leeuwarden blijft van Oosten aan tot de benoeming van een nieuwe Kroonbenoemde burgemeester.

Stock_politie

Politie onderzoekt explosie bij woning in Brielle

Brielle – Dinsdagnacht rond 00.30 uur heeft een explosie plaatsgevonden bij een woning aan het Galjoen in Brielle.

Richard Valiente WK-Challenge

Sportieve WK Voetbal Challenge voor Richard Valiente: ‘Bij ieder doelpunt één kilometer cardio’

Rockanje – Bij ieder doelpunt op het WK Voetbal één kilometer hardlopen, roeien, fietsen of in een oefening op de skimachine. Richard Valiente gaat de uitdaging aan tijdens een persoonlijke ‘WK Goals For Cardio Challenge’ waar hij dertig dagen lang de doelpunten van alle WK-deelnemers met extra interesse in de gaten zal houden.