Spijkernisse, Netherlands
Terug

Tessa Giele start op vier afstanden op WK zwemmen

8b80493159c3e412f1b99892e17ae106.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Drachten/Vierpolders - Olympisch zwemster Tessa Giele uit Vierpolders plaatste zich vorige week in het Friese Drachten voor maar liefst vier afstanden op het WK zwemmen korte baan dat gisteren (dinsdag 10 december) in het Hongaarse Budapest begonnen is en nog tot en met komende zondag (15 december) duurt. 

Tessa zwom op de openingsdag van het WK al de 50 meter vlinderslag. In december 2023 werd ze nog Europees Kampioen op deze afstand. Verder zwemt Tessa morgen donderdag (12 december) de 100 meter wisselslag, op vrijdag 13 december de 100 meter vlinderslag en op zaterdag 14 de 50 meter schoolslag. In de ochtend worden de series gezwommen waarbij de eerste zestien doorgaan naar de halve finale in de middag. De beste acht kwalificeren zich voor de finale de dag erna in de middag.Tessa zal ook in estafettes voor Nederland uitkomen maar de selectie wordt pas in Boedapest bekend gemaakt. Dit is afhankelijk van individuele programma’s en vormbehoud.

Progressie
De specialiteiten van Tessa zijn de vlinderslag en rugslag, maar ze heeft ook op de schoolslag de afgelopen maanden flinke progressie gemaakt met een WK limiet als gevolg. Dit maakt een ideale combinatie voor de wisselslag waarin een zwemmer op alle slagen goed moet zijn.


Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-22 162520.jpg

Oranjevereniging Zuidland viert 90-jarig jubileum

Zuidland - Oranjevereniging Zuidland bestaat 90 jaar. Het bestuur organiseert jaarlijks meerdere activiteiten in het dorp, waaronder Koningsdag. Daarnaast brengt de vereniging jaarlijks een speciale Oranjekrant uit. Voorzitter Adriaan van der Pols was te gast bij LINQ Lunch.

7adf76c007b8448eefd017e1d86429be.jpg

Meer dan 4000 donaties voor Stichting Zuid-Hollands Landschap na verwoestende brand

Oostvoorne – Vorige maand vond een verwoestende brand plaats in een werkschuur van Stichting Zuid-Hollands Landschap aan de Hoflaan in Oostvoorne. De schade aan de werkschuur, waar werkmateriaal als gereedschap en machines in stonden, werd geschat op meer dan een half miljoen euro.

IMG_7897.JPG

RET verwijdert tijdelijk duivennetten bij metrostation Spijkenisse Centrum

Spijkenisse - De opgesloten duiven achter de netten van metrostation Spijkenisse Centrum blijven reizigers en passanten bezighouden. Afgelopen maandag moest de brandweer uitrukken om twee dieren van achter het net te bevrijden.

2a0366687c91181dc447348e7504bee7.png

Sterrenwacht Tweelingen viert 50-jarig bestaan: ‘Passie voor astronomie overbrengen op bezoekers’

Spijkenisse – Sterrenwacht Tweelingen uit Spijkenisse viert dit jaar het 50-jarig bestaan als actieve amateur astronomie vereniging. De vereniging uit onze regio wil zoveel mogelijk mensen kennis laten maken met de schoonheid van het heelal om ons heen. Het jubileum wordt daarom groots gevierd op zaterdag 25 april met diverse activiteiten als een planetenwandeling, een astro-markt en diverse knutselactiviteiten voor kinderen.

Stock_Boekenberg

Het is vandaag Wereld Boekendag

Regio - Wereld Boekendag is ieder jaar op 23 april een internationale dag. Sinds 1995 wordt tijdens Wereld Boekendag in meer dan 100 landen aandacht besteed aan het belang van boeken en lezen.

zwanen_voeren---LINQ_Media.png

Brood voeren bij zwanen ongewenst: dieren hebben rust nodig

Spijkenisse - Eerder werd een broedende zwaan lastiggevallen door jeugd. Daarom zijn er hekken geplaatst. Inmiddels worden de zwanen, uit goede bedoelingen, opnieuw gestoord door mensen die de dieren eten willen geven.