Spijkernisse, Netherlands
Terug

Tessa Giele start op vier afstanden op WK zwemmen

8b80493159c3e412f1b99892e17ae106.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Drachten/Vierpolders - Olympisch zwemster Tessa Giele uit Vierpolders plaatste zich vorige week in het Friese Drachten voor maar liefst vier afstanden op het WK zwemmen korte baan dat gisteren (dinsdag 10 december) in het Hongaarse Budapest begonnen is en nog tot en met komende zondag (15 december) duurt. 

Tessa zwom op de openingsdag van het WK al de 50 meter vlinderslag. In december 2023 werd ze nog Europees Kampioen op deze afstand. Verder zwemt Tessa morgen donderdag (12 december) de 100 meter wisselslag, op vrijdag 13 december de 100 meter vlinderslag en op zaterdag 14 de 50 meter schoolslag. In de ochtend worden de series gezwommen waarbij de eerste zestien doorgaan naar de halve finale in de middag. De beste acht kwalificeren zich voor de finale de dag erna in de middag.Tessa zal ook in estafettes voor Nederland uitkomen maar de selectie wordt pas in Boedapest bekend gemaakt. Dit is afhankelijk van individuele programma’s en vormbehoud.

Progressie
De specialiteiten van Tessa zijn de vlinderslag en rugslag, maar ze heeft ook op de schoolslag de afgelopen maanden flinke progressie gemaakt met een WK limiet als gevolg. Dit maakt een ideale combinatie voor de wisselslag waarin een zwemmer op alle slagen goed moet zijn.


Lees ook

picjumbo_com-dj-865173.jpg

DCMR voert grote controleactie uit bij horeca in het Rijnmondgebied

Regio – Komende maand start de DCMR met een grote controleactie bij horecagelegenheden in het Rijnmondgebied. In een periode van drie weken worden tientallen bedrijven in het gebied gecontroleerd op de aanwezigheid en juiste werking van geluidsbegrenzers. Hiermee wil de DCMR zich richten op het voorkomen van overlast, in plaats van pas achteraf in te grijpen.

Marie van Regterenstraat WK oranje

Straat in Spijkenisse kleurt al oranje voor WK

Spijkenisse - De Marie van Regteren Altenastraat in de Maaswijk in Spijkenisse kleurt oranje. Bewoners hebben de straat al versierd in voorbereiding op het WK voetbal dat 11 juni begint. De straat is een High Five straat, waar buren naar elkaar omkijken, en dat schept verantwoordelijkheid, vinden de bewoners.

Spijkenisserbrug 1 (1).jpg

Storing beperkt gebruik wisselstrook Spijkenisserbrug

Spijkenisse - De wisselstrook op de Spijkenisserbrug kan door een storing maar in één rijrichting worden gebruikt.

Sophie Dekker Wereldtitel Ski & Golf.jpg

Sophie uit Brielle eerste Nederlandse wereldkampioen ooit tijdens WK Ski & Golf

Brielle – De 18-jarige Sophie Dekker uit Brielle werd op zaterdag 16 mei als eerste Nederlandse ooit kampioen bij het WK Ski & Golf in Oostenrijk. Tijdens het wereldkampioenschap stond Sophie eerst op de piste om slalom te skiën en later volgden twee dagen waar golf op het programma stond. Uiteindelijk trok onze regiogenoot aan het langste eind en ging ze er met de wereldbeker vandoor.

WhatsApp Image 2026-05-26 at 20.49.30.jpeg

Brandweer zet drone in bij brand in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Dinsdagavond rond 20.00 uur is brand ontstaan in een berm aan de Schenkeldijk in Hellevoetsluis. De brandweer zette meerdere eenheden in om de brand te bestrijden.

Explosie_Snoekenveen_MediaTV.jpeg

Explosie bij woning aan Snoekenveen in Spijkenisse

Spijkenisse - Vannacht heeft er een explosie plaatsgevonden aan de Snoekenveen in Spijkenisse. Volgens de politie gebeurde dit op woensdag 27 mei tussen 04.35 en 04.50 uur.