Spijkernisse, Netherlands
Terug

Tessa Giele start op vier afstanden op WK zwemmen

8b80493159c3e412f1b99892e17ae106
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Drachten/Vierpolders - Olympisch zwemster Tessa Giele uit Vierpolders plaatste zich vorige week in het Friese Drachten voor maar liefst vier afstanden op het WK zwemmen korte baan dat gisteren (dinsdag 10 december) in het Hongaarse Budapest begonnen is en nog tot en met komende zondag (15 december) duurt. 

Tessa zwom op de openingsdag van het WK al de 50 meter vlinderslag. In december 2023 werd ze nog Europees Kampioen op deze afstand. Verder zwemt Tessa morgen donderdag (12 december) de 100 meter wisselslag, op vrijdag 13 december de 100 meter vlinderslag en op zaterdag 14 de 50 meter schoolslag. In de ochtend worden de series gezwommen waarbij de eerste zestien doorgaan naar de halve finale in de middag. De beste acht kwalificeren zich voor de finale de dag erna in de middag.Tessa zal ook in estafettes voor Nederland uitkomen maar de selectie wordt pas in Boedapest bekend gemaakt. Dit is afhankelijk van individuele programma’s en vormbehoud.

Progressie
De specialiteiten van Tessa zijn de vlinderslag en rugslag, maar ze heeft ook op de schoolslag de afgelopen maanden flinke progressie gemaakt met een WK limiet als gevolg. Dit maakt een ideale combinatie voor de wisselslag waarin een zwemmer op alle slagen goed moet zijn.


Lees ook

Guy Duijm (SCO'63)

SCO'63 wacht op eerste zege, regioderby tussen Vierpolders en Hekelingen

Regio – Voor de zes deelnemende ploeg van Voorne Putten in de vijfde klasse zijn er tot op heden wisselende resultaten behaald. Dit weekend is er de derby tussen Vierpolders en Hekelingen. SCO’63, Abbenbroek en Simonshaven spelen thuis en Rockanje mag naar Goeree Overflakkee.

gebroedersbredius

Zwartewaal en Rozenburg kruisen degens, FC Vlotbrug naar de koploper

Regio – In de vierde klasse spelen twee streekploegen tegen elkaar, dat zijn Zwartewaal en Rozenburg. Vlotbrug zal het opnieuw lastig krijgen in het duel met de koploper in deze klasse. Voor OHVV en GHVV’13 lijken het tegenstanders van gelijke waarde.

051 Overhandiging begroting 2027 Voorne aan Zee

Begroting Voorne aan Zee voor 2027 aangeboden aan de gemeenteraad

Voorne aan Zee – De eerste stap in de uitvoering van het collegeprogramma in Voorne aan Zee is sinds deze week officieel een feit. Wethouder Financiën Erik Mulder heeft namens het college van B&W de begroting voor 2027 aan de gemeenteraad aangeboden tijdens een bijeenkomst in Cultuur Nieuwe Veste in Hellevoetsluis. De begroting werd overhandigd aan burgemeester Arno Scheepers als voorzitter van de gemeenteraad.

johnkleijnbotlek

SC Botlek naar Zinkwegse Boys, OVV ontvangt SSS

Regio – De ploegen in de derde klasse kenden een verschillende start. Voor SC Botlek was het een matige start. De formatie van John Kleijn behaalde tot op heden slechts één punt. Beter kunnen we de start van OVV noemen. De mannen uit Oostvoorne wonnen de eerste twee duels en zijn samen met Stellendam de koploper in 3D.

foto_website 0 (8)

Anonieme tip leidt politie naar 573 kilo vuurwerk in woning Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – De politie heeft donderdagavond 573 kilo vuurwerk aangetroffen in een woning en kelderbox aan de Bliek in Hellevoetsluis. Daarnaast werd volgens de politie zelfgemaakt vuurwerk gevonden. Een 33-jarige bewoner is aangehouden.

markvanos(dick)

Tweedeklassers hopen opnieuw op punten

Regio – De ploegen in de tweede klasse hebben komend weekend weer hun derde wedstrijd van de competitie op het programma staan. Brielle is de trotse koploper in 2D, Zuidland en Hellevoetsluis zijn samen HVC’10 en Nieuwerkerk de nummer twee van de ranglijst.