Spijkernisse, Netherlands
Terug

Tessa Giele start op vier afstanden op WK zwemmen

8b80493159c3e412f1b99892e17ae106.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Drachten/Vierpolders - Olympisch zwemster Tessa Giele uit Vierpolders plaatste zich vorige week in het Friese Drachten voor maar liefst vier afstanden op het WK zwemmen korte baan dat gisteren (dinsdag 10 december) in het Hongaarse Budapest begonnen is en nog tot en met komende zondag (15 december) duurt. 

Tessa zwom op de openingsdag van het WK al de 50 meter vlinderslag. In december 2023 werd ze nog Europees Kampioen op deze afstand. Verder zwemt Tessa morgen donderdag (12 december) de 100 meter wisselslag, op vrijdag 13 december de 100 meter vlinderslag en op zaterdag 14 de 50 meter schoolslag. In de ochtend worden de series gezwommen waarbij de eerste zestien doorgaan naar de halve finale in de middag. De beste acht kwalificeren zich voor de finale de dag erna in de middag.Tessa zal ook in estafettes voor Nederland uitkomen maar de selectie wordt pas in Boedapest bekend gemaakt. Dit is afhankelijk van individuele programma’s en vormbehoud.

Progressie
De specialiteiten van Tessa zijn de vlinderslag en rugslag, maar ze heeft ook op de schoolslag de afgelopen maanden flinke progressie gemaakt met een WK limiet als gevolg. Dit maakt een ideale combinatie voor de wisselslag waarin een zwemmer op alle slagen goed moet zijn.


Lees ook

Biberbunker Oostvoorne.jpg

Bunkerdag bij Biberbunker Oostvoorne: ‘Bezoekers meegeven hoe de bunkers fungeerden in de oorlogsjaren’

Oostvoorne – Zaterdag 30 mei worden bunkers door heel Nederland geopend voor het publiek tijdens Bunkerdag. Bezoekers kunnen in de bunkers terecht voor rondleidingen, re-enactments en om historische voertuigen van dichtbij te bekijken. Van 10:00 uur tot 17:00 kun je in onze regio onder andere terecht in de Biberbunker in Oostvoorne.

Fietsbank 3000e fiets

Rosalie krijgt de 3000e fiets van Fietsbank Voorne-Putten

HELLEVOETSLUIS - Rosalie is de trotse eigenaar van de 3000e fiets van de Fietsbank Voorne-Putten. Ze kreeg de fiets uitgereikt door burgemeester Arno Scheepers. De Fietsbank begon in 2018 vanuit het Repair Café in Hellevoetsluis.

20260529_111305.jpg

Schapen ontsnappen opnieuw onder Spijkenisserbrug

Spijkenisse - Zowel gisteren als vandaag zijn schapen ontsnapt uit het afgezette gebied onder de Spijkenisserbrug. De dieren konden via een gat in de afrastering naar buiten komen.

Stock_Gemeente_Nissewaard_Stadhuis.JPG

Nissewaard vraagt inwoners mee te denken over nieuwe burgemeester

Nissewaard - Begin 2027 verlaat waarnemend burgemeester Cor Lamers de gemeente Nissewaard. De procedure voor het vinden van een nieuwe burgemeester bestaat uit een aantal vaste stappen. De eerste stap is het maken van een profielschets. Daarin legt de gemeenteraad vast welke eigenschappen de nieuwe burgemeester moet hebben.

Arno Scheepers (4).JPG

Burgemeester Arno Scheepers klaar voor zwemtocht na verkiezingsuitdaging: ‘Misschien wel duizend baantjes gezwommen’

Voorne aan Zee – Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in maart is een uitdaging tussen LINQ Media en burgemeester Arno Scheepers van de gemeente Voorne aan Zee ontstaan. De burgemeester ging de ‘challenge’ aan om bij een opkomst boven de 50% het Haringvliet over te zwemmen. Scheepers heeft zich aan zijn woord gehouden na een opkomstpercentage van 50,6% bij de verkiezingen in Voorne aan Zee en gaat aankomende zaterdag een zwemtocht van drie kilometer maken tijdens het evenement ‘De Oversteek’.

Niet in rook vapen PUSH

'Niet in Rook' maakt jongeren bewust van nadelen van vapen

Wethouder Els Priester was woensdag 27 mei bij de start van de anti-vape campagne ‘Niet in Rook' op het veld van handbalvereniging Helius in Hellevoetsluis. Met de campagne ‘Niet in rook’ willen Stichting PUSH, de gemeente Voorne aan Zee, Youz en de middelbare scholen jongeren bewust maken van de nadelen en risico’s van vapen.