Spijkernisse, Netherlands
Terug

Tessa Giele start op vier afstanden op WK zwemmen

8b80493159c3e412f1b99892e17ae106.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Drachten/Vierpolders - Olympisch zwemster Tessa Giele uit Vierpolders plaatste zich vorige week in het Friese Drachten voor maar liefst vier afstanden op het WK zwemmen korte baan dat gisteren (dinsdag 10 december) in het Hongaarse Budapest begonnen is en nog tot en met komende zondag (15 december) duurt. 

Tessa zwom op de openingsdag van het WK al de 50 meter vlinderslag. In december 2023 werd ze nog Europees Kampioen op deze afstand. Verder zwemt Tessa morgen donderdag (12 december) de 100 meter wisselslag, op vrijdag 13 december de 100 meter vlinderslag en op zaterdag 14 de 50 meter schoolslag. In de ochtend worden de series gezwommen waarbij de eerste zestien doorgaan naar de halve finale in de middag. De beste acht kwalificeren zich voor de finale de dag erna in de middag.Tessa zal ook in estafettes voor Nederland uitkomen maar de selectie wordt pas in Boedapest bekend gemaakt. Dit is afhankelijk van individuele programma’s en vormbehoud.

Progressie
De specialiteiten van Tessa zijn de vlinderslag en rugslag, maar ze heeft ook op de schoolslag de afgelopen maanden flinke progressie gemaakt met een WK limiet als gevolg. Dit maakt een ideale combinatie voor de wisselslag waarin een zwemmer op alle slagen goed moet zijn.


Lees ook

image.png

Karateka’s Dojo Mugen Chikara winnen 19 podiumplaatsen bij clubkampioenschappen

Hellevoetsluis - Karateka’s van Dojo Mugen Chikara hebben zaterdag 14 maart sterke resultaten geboekt tijdens de clubkampioenschappen van Budokai Senshi in Sommelsdijk. Samen met sporters van Dojo Mu-Chin behaalde de afvaardiging 19 podiumplaatsen en werd bovendien een Spiritprijs gewonnen.

Rho - OVV 1.jpg

Rhoon redt in blessuretijd punt tegen OVV

Rhoon – In de strijd tegen degradatie hebben SV Rhoon en OVV Oostvoorne zaterdag de punten gedeeld. In een spannend duel in de onderste regionen van de competitie leek OVV er met de winst vandoor te gaan, maar diep in blessuretijd kopte Rhoon alsnog de gelijkmaker binnen: 2-2. Dat meldt verslaggever Peter Bosch.

Arno Scheepers en Igor Bal

Burgemeester en wethouder aan de slag bij Hobbywerkplaats Westvoorne

Burgemeester Arno Scheepers en wethouder Igor Bal van Voorne aan Zee staken vrijdag 13 maart de handen uit de mouwen bij Hobbywerkplaats Westvoorne. Ze hielpen in het kader van NL Doet met het in elkaar zetten van transportkisten voor de stichting Gered Gereedschap.

IMG_0683.jpeg

Schoolvoetbalseizoen op Voorne-Putten van start bij VV Hekelingen

Hekelingen – Met de start van het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi is op woensdag 11 maart het sportieve voorjaar op Voorne-Putten officieel begonnen. Op de velden van VV Hekelingen namen basisschoolleerlingen uit de regio het tegen elkaar op tijdens de eerste voorronde van een reeks toernooien voor scholen op het eiland.

Bot-mee 1.jpg

Botlek boekt belangrijke zege in derby tegen Meeuwenplaat

Zaterdagmiddag 14.30 of 15.00 uur: dat zijn van oudsher de vertrouwde aanvangstijden in het amateurvoetbal. Toch duikt er de laatste tijd steeds vaker een ander tijdstip op in het programma: 17.00 uur. Met name bij speciale affiches en regionale derby’s lijkt dat tijdstip terrein te winnen. Niet alleen aantrekkelijk voor de toeschouwers, maar waarschijnlijk ook voor de penningmeesters van de clubs. Dick van der Meer was erbij en deed verslag.

WhatsApp Image 2026-03-15 at 00.25.56.jpeg

Kirsten Muller en Henk de Jong (VVD) bij Voorne-Putten Kiest: ‘Doen wat werkt’

Voorne aan Zee - LINQ Media is sinds begin februari bezig met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang politieke partijen aan. Onlangs schoven Kirsten Muller en Henk de Jong aan, nummer twee en drie op de kandidatenlijst van VVD Voorne aan Zee.