Spijkernisse, Netherlands
Terug

Tessa Giele start op vier afstanden op WK zwemmen

8b80493159c3e412f1b99892e17ae106
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Drachten/Vierpolders - Olympisch zwemster Tessa Giele uit Vierpolders plaatste zich vorige week in het Friese Drachten voor maar liefst vier afstanden op het WK zwemmen korte baan dat gisteren (dinsdag 10 december) in het Hongaarse Budapest begonnen is en nog tot en met komende zondag (15 december) duurt. 

Tessa zwom op de openingsdag van het WK al de 50 meter vlinderslag. In december 2023 werd ze nog Europees Kampioen op deze afstand. Verder zwemt Tessa morgen donderdag (12 december) de 100 meter wisselslag, op vrijdag 13 december de 100 meter vlinderslag en op zaterdag 14 de 50 meter schoolslag. In de ochtend worden de series gezwommen waarbij de eerste zestien doorgaan naar de halve finale in de middag. De beste acht kwalificeren zich voor de finale de dag erna in de middag.Tessa zal ook in estafettes voor Nederland uitkomen maar de selectie wordt pas in Boedapest bekend gemaakt. Dit is afhankelijk van individuele programma’s en vormbehoud.

Progressie
De specialiteiten van Tessa zijn de vlinderslag en rugslag, maar ze heeft ook op de schoolslag de afgelopen maanden flinke progressie gemaakt met een WK limiet als gevolg. Dit maakt een ideale combinatie voor de wisselslag waarin een zwemmer op alle slagen goed moet zijn.


Lees ook

Preventief Fouilleren Spijkenisse

Preventief fouilleren op verschillende locaties in Spijkenisse verlengd tot en met 16 juli 2027

Spijkenisse – Een aantal jaar geleden is op verschillende locaties in Spijkenisse besloten om preventief fouilleren toe te staan. De politie mag in aangewezen veiligheidsrisicogebieden voorbijgangers fouilleren met als doel om wapens en gevaarlijke voorwerpen van straat te halen. Het preventief fouilleren is daarnaast ook bedoeld om verstoringen van de openbare orde te voorkomen en op die manier de veiligheid in de gemeente te verhogen.

huissleutel sleutel

Drie op de vier woningen in Nissewaard boven de vraagprijs verkocht

Nissewaard – Een huis kopen in Nissewaard blijft lastig. Bij bijna drie op de vier verkochte woningen betaalden kopers in de eerste helft van dit jaar meer dan de vraagprijs. Dat blijkt uit een analyse van woningplatform Huispedia.

Schermopname (4)

Fotowedstrijd brengt verhalen van mens en industrie in beeld: ‘De industrie is een belangrijke levensader van onze regio’

Nissewaard - Het Industrieel Belevingsmuseum Nissewaard organiseert deze zomer een nieuwe fotowedstrijd met als thema ‘De Mens en Industrie’. Met de wedstrijd wil het initiatief laten zien hoe sterk de ontwikkeling van de regio verbonden is met mensen die in en rond de industrie werken.

Stockfoto voetbalveld

Voetbalvereniging Rockanje bouwt aan de toekomst met grondige renovatie en uitbreiding

Rockanje – Op dit moment vinden er diverse werkzaamheden plaats bij voetbalvereniging Rockanje om verder te bouwen aan de toekomst. Het clubgebouw wordt grondig gerenoveerd en uitgebreid om klaar te zijn voor de toekomst en leden, vrijwilligers en bezoekers nog beter te kunnen ontvangen.

voornse sluis

Schutbeperking Voornse Sluis door aanhoudende droogte

Spijkenisse – Door de aanhoudende droogte wordt vanaf vandaag een schutbeperking ingesteld bij de Voornse Sluis in Spijkenisse. De maatregel geldt voor zowel de beroepsvaart als de recreatievaart die gebruikmaakt van de verbinding met het Brielse Meer.

Reddingsbrigade Hellevoetsluis 2

Drukke dag vol meldingen voor de lifeguards van Reddingsbrigade Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Afgelopen vrijdag hebben de lifeguards van de Reddingsbrigade in Hellevoetsluis een drukke dag gehad waarbij ze meerdere keren in actie moesten komen. Twee suppers werden na te zijn afgedreven veilig naar de kant teruggebracht, twee zeilbootjes sloegen om en er werd een grootschalige zoekactie opgezet na het zien van een lichtkogel.