Spijkernisse, Netherlands
Terug

Veel geslaagden bij Judo-examens ‘Je Eigen Pad’

db024a4ded635fb409f21450caa478d3
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Vierpolders - Vorige week legden veel judoka’s van ‘Je eigen Pad’ met succes hun judo-examens af. De geslaagden voor het witte band-examen in de Stoei- en Tuimelgroep van sportstichting Je Eigen Pad zijn trots dat ze hun rode beginnersband nu hebben ingeruild voor de witte band die bij een echte beginnende judoka hoort.

De allerkleinsten en jeugd beginnen altijd met een rode band, net als in het verkeer: pas op, ik ben nog een beetje gevaarlijk, ik weet het nog niet zo goed, help mij svp. Daarna komt de witte band, dan doe je echt aan judo en beheers je de grondbeginselen en regels van de tatami (de judomat). Aan de witte band kun je vervolgens gele, oranje, groene, blauwe of bruine slippen verdienen (de kleur telkens wat donkerder), gevolgd door de gele band. Aan de gele band kun je weer slippen krijgen vanaf oranje, enz.

Voor de zwarte band kun je geen examen meer doen bij de eigen club, maar moet dit in het district. Op 12 april gaan er maar liefst 3 kandidaten ban Je Eigen Pad op voor dat districtsexamen.


Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-28 at 14.09.16

Herfstkleuren ontdekken tijdens wandeling door Voornes Duin: ‘Mensen zijn vaak verbaasd over wat ze zien’

Rockanje - De herfst is in volle gang en dat betekent dat de natuur langzaam verandert in een landschap vol warme kleuren en bijzondere verschijnselen. Aanstaande zaterdag 31 oktober neemt natuurgids Joke van Paassen belangstellenden mee op een herfstwandeling door Voornes Duin. Tijdens de ruim vier kilometer lange tocht ontdekken deelnemers de veelzijdigheid van het natuurgebied, van statige oude bomen en kleurrijke bladeren tot bijzondere paddenstoelen en mogelijk zelfs reeën.

DvdS_Event_Preview_sportgala-3

Gemeente Nissewaard zoekt sporthelden: ‘We willen laten zien wat voor talenten hier vandaan komen’

Nissewaard – De gemeente Nissewaard roept inwoners op om sporters, teams, trainers en vrijwilligers aan te melden voor het Sportgala Nissewaard. Met de campagne ‘Meld je held’ wil de gemeente bijzondere sportprestaties en inzet voor de lokale sport onder de aandacht brengen. Op dinsdag 19 januari 2027 worden de winnaars tijdens het Sportgala in Theater de Stoep bekendgemaakt.

EBS_Spijkenisse_Bus

Nieuw kilometertarief openbaar vervoer in de regio bekend: stijging naar 18,6 eurocent per kilometer

Regio – De tarieven van het openbaar vervoer in de regio Voorne-Putten stijgt volgens de Metropoolregio Rotterdam-Den Haag vanaf 1 januari 2027 naar een kilometertarief van 18,6 eurocent. De Metropoolregio zegt hiermee de landelijke vastgesteld prijsstijging te volgen van de landelijke tarievenindex die dit jaar 4,43 procent bedraagt.

CrossLINQ Top 200 (2)

Crosslinq Top 200 vanaf 1 november negen weken lang te horen bij LINQ Media

Regio – Van zondag 1 november tot en met zondag 27 december hoor je negen weken lang de Crosslinq Top 200 op de radiozender van LINQ Media. In de komende weken kun je iedere zondag tussen 19:00 en 21:00 meeluisteren naar de beste parels van de popmuziek uit de afgelopen decennia.

Braakballen (2)

Braakbalpluismarathon in Rockanje: kinderen mogen hun vondsten mee naar huis nemen

ROCKANJE - Hoeveel muizenskeletten passen er eigenlijk in één braakbal van een kerkuil? Volgens vrijwilliger Jan Alewijn van het Zuid-Hollands Landschap kunnen dat er verrassend veel zijn. Zijn persoonlijke record staat op elf skeletten van spitsmuizen in één braakbal. Zaterdag 31 oktober kunnen bezoekers van alle leeftijden zelf op onderzoek uit tijdens een twaalf uur durende braakbalpluismarathon in Rockanje.

WhatsApp Image 2026-10-27 at 14.56.24

Muziekvereniging Voorne & Putten maakt 24 uur muziek voor Stichting Superhelden

Nieuwenhoorn – Muziekvereniging Voorne & Putten viert dit jaar haar 100-jarig bestaan en organiseert in het kader van dit bijzondere jubileum een 24-uurs muziekmarathon. Op vrijdag 6 en zaterdag 7 november maken de muzikanten 24 uur lang onafgebroken muziek om geld in te zamelen voor Stichting Superhelden. Met naar verwachting 100 tot 150 deelnemende muzikanten belooft het een bijzonder muzikaal etmaal te worden, waarin saamhorigheid en maatschappelijke betrokkenheid centraal staan.