Spijkernisse, Netherlands

Winderige Spijkenisse Spark Marathon

Mirjam de Neeff | 25 november 2024 10:01 | 25 november 2024 10:01
Spijkenisse - Het was een gedenkwaardige marathon deze keer; vorige week was het koud, regen, hagel, sneeuw. En op 24 november, marathonzondag, was het zo warm dat je wel op een terrasje kon zitten. Wel uit de wind, want de wind loog er niet om.

Eén van de deelneemsters vertelde zelf dat het knokken was. In vergelijk met voorgaande jaren telden ze 600 meer inschrijvers; de inschrijving van de halve marathon was al stopgezet, het werd teveel.

Op de hele marathon finishte Niels Kerdel uit Hellevoetsluis als eerste, 2:44:56; Edwin Jansen uit Zuidland werd 2e in 2:46:26. Bij de dames kwam Beele Pronk uit Haarlem als eerste binnen, tijd 3:47; Ellen Chappell uit Canada werd tweede in 3:08:47. De halve marathon was voor Okbazgi Kidane van Spado uit Bergen op Zoom, tijd 1:51, terwijl bij de dames Emma Houchell uit Engeland eerste was in 1:19:05. De 5 km werd gewonnen door Wouter Verstraate uit Arnemuiden in 0:16:20 en bij de dames door Janneke Berkhof van RA, tijd 0:20:55. Tot slot de 10 km; eerste was Marien van der Niet van PAC, in 0:34:38; bij de dames won Evita Hoogeveen van AV’47, tijd 8:39.

Zoals reeds opgemerkt bleek de wind voor velen een struikelblok; vooral in de polder waar je je nergens achter kunt verschuilen. Voordeel was toch dat het niet regende, ook voor de vrijwilligers was dit heel gunstig.

De deelnemers van de marathon en de overige afstanden hebben € 2.500 gedoneerd voor het goede doel Hospice De Waterlelie. Ze kunnen weer terugkijken op een mooie wedstrijddag; mede dankzij de medewerking van de 250 vrijwilligers. De volgende editie van de marathon zal plaatsvinden op 30 november 2025.



Meest gelezen

Urban Sportpark Hekelingen opent op 12 juli: ‘Iedereen kan meedoen’

Jennifer Smit | 6 juli 2025

Zwaargewonde voetganger bij aanrijding op Akkerdonk

Raymond Sybesma | 11 juli 2025

Autofotograaf Benjamin: ‘Het is mijn passie’

Jennifer Smit | 9 juli 2025

Lees ook

Sponsorloop bij kinderopvang Mundo: ‘W...

Spijkenisse - Wethouder Hanneke Stengs opende vandaag de sponsordag bij kinderopvang Mundo in Spijke...

Druk bezocht en geslaagd wijkfeest in de...

Spijkenisse - Wethouder Jeroen Postma opende gisteren het wijkfeest aan de Koolzaaddreef in de Akker...

VP Foodfestival: ‘We doen dit met de h...

Hellevoetsluis – Aankomende zondag verandert het plein bij Achterdorp 3 in Hellevoetsluis in een l...

Willem Heijdacker (PvdA): ‘Politiek is...

Nissewaard – Binnen een jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale politie...

Briellenaar Ray: ‘Boksen is mijn passi...

Brielle - Op zijn veertiende heeft Ray Oudenes al flink wat bereikt in de wereld van het boksen. Met...

Gast van de Raad: ‘Een unieke blik ach...

Voorne aan Zee – In de raadszaal van Voorne aan Zee schoven dinsdagavond niet alleen raadsleden aa...