Spijkernisse, Netherlands
Terug

Winderige Spijkenisse Spark Marathon

73e6f54994ead9bb6682e9cfe4cb05f7
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Spijkenisse - Het was een gedenkwaardige marathon deze keer; vorige week was het koud, regen, hagel, sneeuw. En op 24 november, marathonzondag, was het zo warm dat je wel op een terrasje kon zitten. Wel uit de wind, want de wind loog er niet om.

Eén van de deelneemsters vertelde zelf dat het knokken was. In vergelijk met voorgaande jaren telden ze 600 meer inschrijvers; de inschrijving van de halve marathon was al stopgezet, het werd teveel.

Op de hele marathon finishte Niels Kerdel uit Hellevoetsluis als eerste, 2:44:56; Edwin Jansen uit Zuidland werd 2e in 2:46:26. Bij de dames kwam Beele Pronk uit Haarlem als eerste binnen, tijd 3:47; Ellen Chappell uit Canada werd tweede in 3:08:47. De halve marathon was voor Okbazgi Kidane van Spado uit Bergen op Zoom, tijd 1:51, terwijl bij de dames Emma Houchell uit Engeland eerste was in 1:19:05. De 5 km werd gewonnen door Wouter Verstraate uit Arnemuiden in 0:16:20 en bij de dames door Janneke Berkhof van RA, tijd 0:20:55. Tot slot de 10 km; eerste was Marien van der Niet van PAC, in 0:34:38; bij de dames won Evita Hoogeveen van AV’47, tijd 8:39.

Zoals reeds opgemerkt bleek de wind voor velen een struikelblok; vooral in de polder waar je je nergens achter kunt verschuilen. Voordeel was toch dat het niet regende, ook voor de vrijwilligers was dit heel gunstig.

De deelnemers van de marathon en de overige afstanden hebben € 2.500 gedoneerd voor het goede doel Hospice De Waterlelie. Ze kunnen weer terugkijken op een mooie wedstrijddag; mede dankzij de medewerking van de 250 vrijwilligers. De volgende editie van de marathon zal plaatsvinden op 30 november 2025.



Lees ook

Stock_Politie_Handboeien

Verdachte zedenincidenten blijft vastzitten en wordt dinsdag voorgeleid

Spijkenisse - De verdachte die is aangehouden voor de zedenmisdrijven in Spijkenisse afgelopen 3 juli, is een 35-jarige man uit Spijkenisse. Hij wordt verdacht van verkrachting, aanranding en aanstootgevend gedrag. De verdachte zit nog vast en wordt dinsdag 7 juli voorgeleid aan de rechter-commissaris.

triathlon

Vijfde Hellevoet Heroes Triathlon brengt honderden sporters naar Vesting Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Op zaterdag 11 juli vindt de vijfde editie van de Hellevoet Heroes Triathlon plaats. Wat begon als een lokaal initiatief is in vijf jaar tijd uitgegroeid tot een vaste waarde op de sportkalender van Hellevoetsluis. Ook organisator De Club van Buiten heeft zich in die periode ontwikkeld tot organisator van meerdere buitensportevenementen in de regio.

Vissterfte_Hellevoetsluis (6)

Visstand moet zich op natuurlijke wijze herstellen na vissterfte

Hellevoetsluis – Op zondag 28 juni kwamen de eerste meldingen binnen van dode vissen in het 8-meertje in Hellevoetsluis. Vissers, vrijwilligers van Zwanengroep Zuid-Holland en medewerkers van de gemeente zijn vervolgens dagenlang bezig geweest om de dode vissen uit het water te halen.

Beweegplein Brielle

Nieuwe editie van het Beweegplein bij BRAVO in Brielle: ‘Jong en oud gezamenlijk in beweging laten komen’

Brielle – Donderdag 9 juli staat tussen 14:00 en 16:00 een nieuwe editie van het Beweegplein op het programma bij BRAVO aan De Rik 28 in Brielle. Het Beweegplein is een initiatief van Kunst & Cultuur BRES, Stichting PUSH en Catharina Thuis op Voorne. Het evenement in Brielle is bedoeld om jong en oud samen te brengen door middel van sportieve activiteiten, creatieve workshops en een open podium.

Publicatie LTV de Dalle v2

LTV de Dalle opent vierde padelbaan tijdens start toernooi

Spijkenisse - LTV de Dalle in Spijkenisse neemt aankomende zaterdag officieel de vierde padelbaan op het sportpark in gebruik. De opening vindt plaats tussen 10.00 en 11.00 uur en vormt de aftrap van het Open Tennis en Padel Toernooi 2026.

De Vlasbloem viert 10-jarig bestaan met taart en feestweek

De Vlasbloem viert tienjarig bestaan: ‘Samenwerking legde basis voor sterke school’

Zuidland – Samenwerkingsschool De Vlasbloem bestaat tien jaar. De basisschool viert die mijlpaal deze week met een feestprogramma voor leerlingen, ouders, (oud-)medewerkers en samenwerkingspartners. Op het programma staan onder meer dagelijkse activiteiten en een circusvoorstelling voor de kinderen.