Spijkernisse, Netherlands
Terug

Zilver en brons op NK -21 jaar voor Brielse judoka’s

d1180cb4a199b9a5029e78829e9f8200
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Den Haag – De Brielse judoka’s  Luna de Kock (18) en Tijmen van de Bom (18) wonnen afgelopen zaterdag respectievelijk zilver in de gewichtsklasse -70 kg en brons in de categorie -100 kg op de Nederlandse judokampioenschappen -21 jaar.  De Kock en Van de Bom trainen bij sportinstituut De Korte.  

Luna de Kock won drie partijen alvorens ze in de finale haar meerdere moest erkennen in de Limburgse Luca Jongstra. Jongstra verraste De Kock met een linkse heuptechniek, waarvoor ze een kleine score (yuko) kreeg toegekend. Daarna startte de Brielse een inhaaloffensief dat Jongstra in grote problemen bracht. De Limburgse kreeg een straf voor passiviteit, maar sleepte haar kleine voorsprong op het tandvlees door het eindsignaal.In de openingsronde won Luna de Kock met een tani-otoshi. Een offerworp waarmee ze haar tegenstandster achterover trok. In de tweede ronde werd de opponente van De Kock gediskwalificeerd voor passiviteit. In de halve finale won De Kock met een houdgreep.

Tijmen van de Bom werd verslagen doorLeon Fransens, die later zilver won. In de strijd om het brons klopte de Briellenaar Alex Moller met een offerworp, waarmee hij Moller vol op de rug liet belanden: ippon.


Lees ook

RACE-4

Amira vraagt aandacht voor endometriose: ‘Je bent bang dat ze iets vinden, maar hoopt tegelijkertijd op een antwoord’

Hekelingen - De 22-jarige Amira Khan uit Hekelingen belandde in 2025 meerdere keren op de spoedeisende hulp vanwege ondraaglijke buikpijn. Artsen konden de oorzaak niet vinden en besloten uiteindelijk een kijkoperatie uit te voeren. Hoewel endometriose niet werd aangetroffen, maakte de zoektocht naar een verklaring diepe indruk op haar. Op 22 november doet ze samen met haar vriend Stan mee aan de STREKX Race in Amsterdam om geld in te zamelen voor de Endometriose Stichting.

WhatsApp Image 2026-11-02 at 11.47.43

YouTuber Qucee uit Spijkenisse bereikt mijlpaal van één miljoen abonnees

Spijkenisse - De in Spijkenisse opgegroeide YouTuber Quentin Correia, beter bekend als Qucee, heeft een bijzondere mijlpaal bereikt. Zijn YouTube-kanaal telt sinds zaterdagavond meer dan één miljoen abonnees. Tijdens een livestream vierde hij het moment samen met zijn familie. De emoties liepen daarbij hoog op.

Afbeelding_1_gladheid_KNMI_waarschuwingen_nieuw

KNMI waarschuwt voortaan gerichter voor gevaarlijk weer: ‘Niet meer een hele provincie dezelfde kleur’

Regio - Code geel, oranje of rood: iedereen kent de waarschuwingen van het KNMI voor gevaarlijk weer. Maar tot nu toe kon het gebeuren dat voor heel Zuid-Holland code oranje gold, terwijl er in een groot deel van de provincie nauwelijks iets aan de hand was. Daar komt vanaf deze maand verandering in. Het KNMI waarschuwt voortaan veel gerichter. Weerman Stefan van der Gijze uit Hellevoetsluis legt uit wat dat betekent voor inwoners van Voorne-Putten.

Afbeelding1

Twee podiumplaatsen voor Dojo Mugen Chikara op Open NK Karate

Hellevoetsluis – Karateka’s van Dojo Mugen Chikara uit Hellevoetsluis hebben afgelopen zondag goede resultaten behaald tijdens het Open Nederlands Kampioenschap Kyokushin karate in Maarheeze. Bianca Buddenberg veroverde zilver, Amy Doerlleben eindigde als derde en Tijs Hazelzet greep met een vierde plaats net naast het podium.

Botlektbrug 4

Botlekbrug twee nachten afgesloten voor het verkeer door onderhoudswerkzaamheden

Regio – Deze week is de Botlekbrug twee nachten afgesloten voor al het verkeer vanwege onderhoudswerkzaamheden die door Rijkswaterstaat worden uitgevoerd aan de brug. De brug is niet alleen afgesloten voor het autoverkeer, maar ook voor fietsers, bromfietsers en voetgangers. Ook is de Oude Maas gestremd voor de hoge scheepvaart.

Edwinboogaard(vvhellevoetsluis)

Voorzitter VV Hellevoetsluis neemt volgend jaar na twintig jaar afscheid

Hellevoetsluis – Na 20 jaar gaat er een einde komen aan het tijdperk van Edwin Boogaard als voorzitter van VV Hellevoetsluis. In het laatste kwartaal van 2027 stelt hij zijn positie ter beschikking, zo heeft hij maandagavond aangegeven tijdens de Algemene Ledenvergadering van VV Hellevoetsluis.