Spijkernisse, Netherlands
Terug

Zilver en brons op NK -21 jaar voor Brielse judoka’s

d1180cb4a199b9a5029e78829e9f8200.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Den Haag – De Brielse judoka’s  Luna de Kock (18) en Tijmen van de Bom (18) wonnen afgelopen zaterdag respectievelijk zilver in de gewichtsklasse -70 kg en brons in de categorie -100 kg op de Nederlandse judokampioenschappen -21 jaar.  De Kock en Van de Bom trainen bij sportinstituut De Korte.  

Luna de Kock won drie partijen alvorens ze in de finale haar meerdere moest erkennen in de Limburgse Luca Jongstra. Jongstra verraste De Kock met een linkse heuptechniek, waarvoor ze een kleine score (yuko) kreeg toegekend. Daarna startte de Brielse een inhaaloffensief dat Jongstra in grote problemen bracht. De Limburgse kreeg een straf voor passiviteit, maar sleepte haar kleine voorsprong op het tandvlees door het eindsignaal.In de openingsronde won Luna de Kock met een tani-otoshi. Een offerworp waarmee ze haar tegenstandster achterover trok. In de tweede ronde werd de opponente van De Kock gediskwalificeerd voor passiviteit. In de halve finale won De Kock met een houdgreep.

Tijmen van de Bom werd verslagen doorLeon Fransens, die later zilver won. In de strijd om het brons klopte de Briellenaar Alex Moller met een offerworp, waarmee hij Moller vol op de rug liet belanden: ippon.


Lees ook

Nest_Hoornaar---Jan_Pluim.jpg

Elke gevangen koningin voorkomt mogelijk nieuw hoornaarnest

Regio - In maart werd in Abbenbroek, tegenover het Dorpshuis, de eerste val tegen de Aziatische hoornaar opgehangen. Dat was een van de 75 vallen die in Nissewaard zijn geplaatst. De val hangt op een hoogte van ongeveer 1,5 meter. Het is belangrijk dat op plekken waar eerder nesten zaten, nu vallen hangen.

IMG_8138.JPG

Koningsdag in de regio

Regio- Het is gezellig druk op straat tijdens Koningsdag in de regio. Het weer zit ook er mee tijdens de verjaardag van de Koning. De maximumtemperatuur komt uit op 17 graden, lokaal misschien wel 18 graden. Er staat weinig wind en het is bewolkt. Zo nu en dan breekt de zon door.

brielle---Dick _ vd Meer.jpg

Titelstrijd blijft spannend na gelijkspel Brielle

Twee of drie speelrondes zijn nog te gaan en in de tweede klasse D weet alleen het Zwijndrechtse VVGZ waar het aan toe is en dat is dat zij volgend seizoen wederom in de tweede klasse mogen uitkomen. De bewoners van Sportpark De Noord kunnen niet meer degraderen of promoveren en kunnen freewheelend het seizoen afmaken.

IMG_0781-2.jpg

Festival op skatebaan SPUG goed bezocht

Skatepark SPUG in Hellevoetsluis stond een dag lang in het teken van urban sports, muziek en creatieve workshops. Tijdens het evenement SPUG Lentewielen Skate Jam, georganiseerd door Rollervoetsluis in samenwerking met Stichting Skatepark SPUG, maakten tussen de 300 en 400 bezoekers kennis met skate-, step- en urban sportcultuur.

Blauwalg

Blauwalg in de Bernisse

In de Bernisse is blauwalg gesignaleerd. Dat meldt Gemeente Nissewaard op de Facebookpagina. Blauwalgen kunnen gezondheidsklachten veroorzaken, als huid- en oogirritatie, maag- en darmklachten en benauwdheid en koorts. Het is daarom belangrijk om op de hoogte te zijn van de geldende waterkwaliteit.

20260425-JB1_2231.jpeg

Gewonde bij gebouwbrand Lenteakker Spijkenisse

Op de Lenteakker in Spijkenisse heeft zaterdagavond 25 april brand gewoed op de eerste etage van een flat met drie verdiepingen. Wat de oorzaak van de brand was is nog onbekend. Een persoon is met de ambulance overgebracht naar het ziekenhuis na het inademen van rook.