Spijkernisse, Netherlands
Terug

Zilver en brons op NK -21 jaar voor Brielse judoka’s

d1180cb4a199b9a5029e78829e9f8200.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Den Haag – De Brielse judoka’s  Luna de Kock (18) en Tijmen van de Bom (18) wonnen afgelopen zaterdag respectievelijk zilver in de gewichtsklasse -70 kg en brons in de categorie -100 kg op de Nederlandse judokampioenschappen -21 jaar.  De Kock en Van de Bom trainen bij sportinstituut De Korte.  

Luna de Kock won drie partijen alvorens ze in de finale haar meerdere moest erkennen in de Limburgse Luca Jongstra. Jongstra verraste De Kock met een linkse heuptechniek, waarvoor ze een kleine score (yuko) kreeg toegekend. Daarna startte de Brielse een inhaaloffensief dat Jongstra in grote problemen bracht. De Limburgse kreeg een straf voor passiviteit, maar sleepte haar kleine voorsprong op het tandvlees door het eindsignaal.In de openingsronde won Luna de Kock met een tani-otoshi. Een offerworp waarmee ze haar tegenstandster achterover trok. In de tweede ronde werd de opponente van De Kock gediskwalificeerd voor passiviteit. In de halve finale won De Kock met een houdgreep.

Tijmen van de Bom werd verslagen doorLeon Fransens, die later zilver won. In de strijd om het brons klopte de Briellenaar Alex Moller met een offerworp, waarmee hij Moller vol op de rug liet belanden: ippon.


Lees ook

Fiets naar je Werk Dag

IJsjes voor fietsers bij Spijkenisserbrug op Fiets naar je Werk Dag

Wegens de Nationale Fiets naar je Werk Dag kregen fietsers donderdag 21 mei bij de Spijkenisserbrug een gratis ijsje aangeboden. Zuid-Holland Bereikbaar heeft de dag aangegrepen om in verschillende plaatsen, waaronder Spijkenisse, de aandacht te vestigen op het voordeel van fietsen.

Stroomstoring_Spijkenisse.jpg

Stroomstoring postcodegebied 3201 in Spijkenisse grotendeels verholpen

Spijkenisse - In Spijkenisse is een stroomstoring in postcodegebied 3201. De storing begon rond 12.25 uur. Als gevolg daarvan zijn ook verkeerslichten op een kruising uitgevallen.

Jubileum Johan Heijndijk.jpg

Johan Heijndijk in het zonnetje gezet tijdens 50-jarig jubileum bij de gemeente

Voorne aan Zee – Johan Heijndijk begon op 17 mei 1976 als zeventienjarige aan zijn eerste werkdag bij de toenmalige gemeente Oostvoorne. Afgelopen maandag werd Johan in het zonnetje gezet tijdens zijn 50-jarig jubileum bij de gemeente door middel van een feestelijk ontvangst van collega’s.

Mobielecamera_Politie_Gemeente.JPG

Bewoner Crocusstraat krijgt voorlopig weer toegang tot woning

Spijkenisse - De verlenging van de sluiting van de woning aan de Crocusstraat in Spijkenisse is voorlopig geschorst door de rechtbank. De sluiting was per 20 mei door de burgemeester opgelegd.

auto rijdt tuin in bij rotonde Hellevoetsluis

Automobilist verliest macht over het stuur en rijdt door hek voor een woning heen

Hellevoetsluis – Donderdagmiddag heeft een eenzijdig ongeval plaatsgevonden aan de Rijksstraatweg in Hellevoetsluis. Een automobilist is hierbij door een hek voor een woning heengereden. Bij het ongeval raakte niemand gewond, maar de schade aan het hek en het voertuig was groot.

Botlektunnel 3.jpg

Botlektunnel vanwege onderhoudswerkzaamheden in beide richtingen afgesloten voor het verkeer

Regio – Vanwege onderhoudswerkzaamheden is de Botlektunnel van donderdag 21 mei 22:00 uur tot vrijdag 22 mei 05:00 uur in beide richtingen afgesloten voor het verkeer. Tijdens de werkzaamheden worden omleidingen ingesteld en wordt de vertraging op minder dan 10 minuten geschat door Rijkswaterstraat.