Spijkernisse, Netherlands
Terug

Fileleed A15 bij Rozenburg moet opgelost worden

c9980ccc99366ed3efce5bb79a3addf5.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Regio - MRDH-bestuurder Simon Fortuyn doet een dringend beroep op Rijkswaterstaat om te zoeken naar extra maatregelen om zo het fileleed op de A15 bij Rozenburg te beperken.

Simon Fortuyn: “Het gaat hier om een vitale verbinding in de metropoolregio Rotterdam Den Haag: de bereikbaarheid van de Rotterdamse Haven – een belangrijke economische motor in onze regio – en de bereikbaarheid van Voorne-Putten staan stevig onder druk. Veel inwoners op Voorne-Putten zijn afhankelijk van de auto. Mensen komen nu klem te zitten met afspraken thuis en op het werk. Dat kunnen we niet op zijn beloop laten. Gebruik lokale en regionale kennis en verken verdere mogelijkheden om files voorkomen. Nu, maar ook na opening van de Maasdeltatunnel”.

Vorige week werd de spitsstrook bij Rozenburg weggehaald. Dat gebeurde vooruitlopend op de aansluiting van de A15 met de nieuwe Blankenburgverbinding. Er zijn nu nog maar twee van de drie rijstroken beschikbaar wat tot verkeersopstoppingen leidt.

Wethouder Peter Schop van Voorne aan Zee steunt de oproep van Fortuyn: “Rijkswaterstaat laat het bij een oproep om de spits te mijden, maar dat blijkt in de praktijk onvoldoende om de bereikbaarheid te garanderen. Door al deze files zijn onze inwoners veel minder thuis. Het staat dagelijks vast op de A4 vanaf de Beneluxtunnel en de A15 vanaf knooppunt Vaanplein. Ik reken op minister Madlener. Hij moet toch inzien dat dit zo niet langer kan; ik vraag om te doen wat moet gebeuren: een probleem oplossen.”, aldus Schop.

Ook wethouder Chris Hottentot van de gemeente Nissewaard is niet blij met de situatie. “Rijkswaterstaat heeft de effecten van deze aanpassing flink onderschat,” vindt Hottentot. “Deze regio is kwetsbaar en onze inwoners en ondernemers zijn hier de dupe van. Rijkswaterstaat moet dat beseffen en een oplossing vinden voor deze overlast. Het is te makkelijk om te verwachten dat wij tot 7 december maar moeten volhouden. Dat duurt nog 8,5 weken. Dat is onredelijk en onacceptabel.”

Lees ook

20260308-JVB_5021.jpeg

Auto te water Polderweg in Oostvoorne

Oostvoorne - Zondagavond rond 19.30 uur is een auto te water geraakt aan de Polderweg in Oostvoorne. Het voertuig lag op het dak in de sloot.

Stock_politie.jpg

Voorlichting over (digitale)oplichting en nepagenten op 11 maart

De politie laat via sociale media weten dat op woensdag 11 maart 2026 een voorlichting over digitale weerbaarheid wordt gehouden bij Maria Rutgers aan de Hoitsemastraat 2.

648444377_1621700139535055_2280889568571614388_n.jpg

Meerdere botbreuken in gezicht voor aanvoerder VV Spijkenisse na duel met IFC

Voetbalvereniging Spijkenisse laat via sociale media weten dat aanvoerder Glenn Rijsdijk zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen IFC meerdere botbreuken in zijn gezicht heeft opgelopen.

DJI_20000220164913_0376_D.JPG

Internationale Vrouwendag in buurthuis ‘Ons Midden’

Hellevoetsluis – Vanmiddag kwamen ongeveer vijftig vrouwen bijeen in buurthuis ‘Ons Midden’ in Hellevoetsluis om Internationale Vrouwendag te vieren. Zij kwamen samen om elkaar te ontmoeten, te inspireren en deel te nemen aan verschillende activiteiten. Het motto van de dag was: ‘Samen sterk’.

20260308-JVB_4776.jpeg

Brandweer grootschalig ingezet bij brand in Europoort

De brandweer is met meerdere voertuigen ingezet om de brand te bestrijden. De brand woedt op een werkplatform met een kraan. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

Voetgangersgebied.jpg

Nissewaard zet extra in op afstappen in voetgangersgebieden

De gemeente Nissewaard gaat extra aandacht besteden aan het tegengaan van fietsen, ook op een fatbike, in voetgangersgebieden rond winkelcentra. Ondanks dat het al verboden is om hier te fietsen, gebeurt dit nog steeds regelmatig. Dat zorgt voor gevaarlijke situaties en overlast voor winkelend publiek.