Spijkernisse, Netherlands
Terug

Fileleed A15 bij Rozenburg moet opgelost worden

c9980ccc99366ed3efce5bb79a3addf5
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Regio - MRDH-bestuurder Simon Fortuyn doet een dringend beroep op Rijkswaterstaat om te zoeken naar extra maatregelen om zo het fileleed op de A15 bij Rozenburg te beperken.

Simon Fortuyn: “Het gaat hier om een vitale verbinding in de metropoolregio Rotterdam Den Haag: de bereikbaarheid van de Rotterdamse Haven – een belangrijke economische motor in onze regio – en de bereikbaarheid van Voorne-Putten staan stevig onder druk. Veel inwoners op Voorne-Putten zijn afhankelijk van de auto. Mensen komen nu klem te zitten met afspraken thuis en op het werk. Dat kunnen we niet op zijn beloop laten. Gebruik lokale en regionale kennis en verken verdere mogelijkheden om files voorkomen. Nu, maar ook na opening van de Maasdeltatunnel”.

Vorige week werd de spitsstrook bij Rozenburg weggehaald. Dat gebeurde vooruitlopend op de aansluiting van de A15 met de nieuwe Blankenburgverbinding. Er zijn nu nog maar twee van de drie rijstroken beschikbaar wat tot verkeersopstoppingen leidt.

Wethouder Peter Schop van Voorne aan Zee steunt de oproep van Fortuyn: “Rijkswaterstaat laat het bij een oproep om de spits te mijden, maar dat blijkt in de praktijk onvoldoende om de bereikbaarheid te garanderen. Door al deze files zijn onze inwoners veel minder thuis. Het staat dagelijks vast op de A4 vanaf de Beneluxtunnel en de A15 vanaf knooppunt Vaanplein. Ik reken op minister Madlener. Hij moet toch inzien dat dit zo niet langer kan; ik vraag om te doen wat moet gebeuren: een probleem oplossen.”, aldus Schop.

Ook wethouder Chris Hottentot van de gemeente Nissewaard is niet blij met de situatie. “Rijkswaterstaat heeft de effecten van deze aanpassing flink onderschat,” vindt Hottentot. “Deze regio is kwetsbaar en onze inwoners en ondernemers zijn hier de dupe van. Rijkswaterstaat moet dat beseffen en een oplossing vinden voor deze overlast. Het is te makkelijk om te verwachten dat wij tot 7 december maar moeten volhouden. Dat duurt nog 8,5 weken. Dat is onredelijk en onacceptabel.”

Lees ook

Stockfoto werkzaamheden

Werkzaamheden aan de oversteekplaatsen Nelson Mandelalaan in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Maandag 29 juni en dinsdag 30 juni vinden aan de Nelson Mandelalaan in Hellevoetsluis werkzaamheden plaats. Hierbij worden de oversteekplaatsen op de Nelson Mandelalaan met de Bonseweg en de Dorpsweg voorzien van een gele verflaag om de oversteekplaatsen beter zichtbaar te maken.

Gemeentehuis Voorne aan Zee

Gemeente Voorne aan Zee stelt drie locaties open om verkoeling te zoeken

Voorne aan Zee – De gemeente Voorne aan Zee heeft vanwege de aanhoudende hitte drie locaties geopend voor inwoners om verkoeling te kunnen zoeken. De locaties zijn bedoeld voor mensen die thuis, bij familie, vrienden of kennissen geen koele plek kunnen vinden tijdens de warme temperaturen waarbij het KNMI code rood heeft afgegeven.

zon

Zo gaat onze regio om met de hitte

REGIO - Sinds vannacht 00.00 uur is code rood van toepassing als weeralarm. Het is de eerste keer dat deze code voor warm weer is uitgegeven. In de regio is het onderwijs grotendeels stilgevallen en gaan activiteiten niet door. Ook is er extra drukte in de regio. In dit artikel houden wij u vandaag op de hoogte van actualiteiten rondom het weer.

Brandweermuseum Hellevoetsluis 1

Brandweermuseum Hellevoetsluis viert 100-jarig bestaan: ‘Trots om de collectie aan bezoekers te laten zien’

Hellevoetsluis – In het Brandweermuseum in Hellevoetsluis kun je terecht voor een uitgebreide collectie waar de bestrijding van brand in Nederland van rond het jaar 500 tot nu te zien is. Dit jaar bestaat het Brandweermuseum uit de regio 100 jaar en wordt dit jubileum groots gevierd met een feestweekend op zaterdag 11 juli en zondag 12 juli.

0723d507-f5d1-42da-8dc9-59a2a66abb22

Muziektent in Oostvoorne decor voor traditioneel bosconcert

Oostvoorne – Traditiegetrouw verzorgt muziekvereniging De Volharding uit Oostvoorne ook dit jaar weer een bosconcert in het Mildenburgbos.

Zon_weer

Code rood vanaf middernacht

Regio - Vanaf middernacht (0.00 uur) geldt in 8 provincies in Nederland code rood vanwege de verwachte extreme hitte. Ook in onze provincie geldt code rood.