Spijkernisse, Netherlands
Terug

Fileleed A15 bij Rozenburg moet opgelost worden

c9980ccc99366ed3efce5bb79a3addf5
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Regio - MRDH-bestuurder Simon Fortuyn doet een dringend beroep op Rijkswaterstaat om te zoeken naar extra maatregelen om zo het fileleed op de A15 bij Rozenburg te beperken.

Simon Fortuyn: “Het gaat hier om een vitale verbinding in de metropoolregio Rotterdam Den Haag: de bereikbaarheid van de Rotterdamse Haven – een belangrijke economische motor in onze regio – en de bereikbaarheid van Voorne-Putten staan stevig onder druk. Veel inwoners op Voorne-Putten zijn afhankelijk van de auto. Mensen komen nu klem te zitten met afspraken thuis en op het werk. Dat kunnen we niet op zijn beloop laten. Gebruik lokale en regionale kennis en verken verdere mogelijkheden om files voorkomen. Nu, maar ook na opening van de Maasdeltatunnel”.

Vorige week werd de spitsstrook bij Rozenburg weggehaald. Dat gebeurde vooruitlopend op de aansluiting van de A15 met de nieuwe Blankenburgverbinding. Er zijn nu nog maar twee van de drie rijstroken beschikbaar wat tot verkeersopstoppingen leidt.

Wethouder Peter Schop van Voorne aan Zee steunt de oproep van Fortuyn: “Rijkswaterstaat laat het bij een oproep om de spits te mijden, maar dat blijkt in de praktijk onvoldoende om de bereikbaarheid te garanderen. Door al deze files zijn onze inwoners veel minder thuis. Het staat dagelijks vast op de A4 vanaf de Beneluxtunnel en de A15 vanaf knooppunt Vaanplein. Ik reken op minister Madlener. Hij moet toch inzien dat dit zo niet langer kan; ik vraag om te doen wat moet gebeuren: een probleem oplossen.”, aldus Schop.

Ook wethouder Chris Hottentot van de gemeente Nissewaard is niet blij met de situatie. “Rijkswaterstaat heeft de effecten van deze aanpassing flink onderschat,” vindt Hottentot. “Deze regio is kwetsbaar en onze inwoners en ondernemers zijn hier de dupe van. Rijkswaterstaat moet dat beseffen en een oplossing vinden voor deze overlast. Het is te makkelijk om te verwachten dat wij tot 7 december maar moeten volhouden. Dat duurt nog 8,5 weken. Dat is onredelijk en onacceptabel.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.43.14

Uitverkochte Talkshow Spijkers zet cultureel erfgoed én laaggeletterdheid in de schijnwerpers

Spijkenisse - Een volle zaal, lokale verhalen, cultuur en de nodige humor. De vierde editie van Talkshow Spijkers trok gisteravond een uitverkochte Bibliotheek de Boekenberg. Presentator Joop van der Hor praatte de avond aan elkaar, die vooral in het teken stond van Open Monumentendag en de Week van Lezen en Schrijven. De titel ‘praatjesmaker’ bleek hem daarbij op het lijf geschreven.

Stockfoto voetbal

SC Botlek helpt kinderen uit gezinnen met geldzorgen om te blijven voetballen

Spijkenisse – Amateurvoetbalvereniging SC Botlek uit Spijkenisse wil kinderen uit gezinnen met geldzorgen de mogelijkheid blijven bieden om te blijven voetballen. De vereniging uit onze regio geeft daarom volledige steun aan het programma ‘Niemand Buitenspel’. Dit is een initiatief vanuit ING en de KNVB waar ouders toegang krijgen tot schuldhulp, gemeentelijke regelingen en persoonlijke begeleiding om ervoor te zorgen dat geen enkel kind aan de zijlijn hoeft te staan.

Ronard-Venekamp

Geen spanning meer voor regioclubs in bekergroep 2

Regio – De twee ploegen in het districtsbeker toernooi uit de derde klasse, OVV en SC Botlek zullen zaterdag geen spannende middag beleven, waarin de vraag beantwoord wordt of ze doorgaan in het toernooi. Beide ploegen maken geen kans meer hiervoor.

gebroedersbredius

Diverse ploegen in bekergroep 3 kunnen nog poulewinnaar worden

In de grootste poule van deelnemers aan het districtsbekertoernooi voor de clubs van Voorne Putten, zijn er voor een aantal ploegen nog mogelijkheden. Andere kunnen de voorbereiding afronden met de laatste duels die er in de poulefase gespeeld gaan worden.

Bijeenkomst huwelijksparen 020926

Jubilerende echtparen feestelijk ontvangen door burgemeester Arno Scheepers

Voorne aan Zee – Jubilerende echtparen uit Voorne aan Zee werden vorige week feestelijk ontvangen door burgemeester Arno Scheepers. Bij restaurant Fortezza in Hellevoetsluis werd een kwartaalbijeenkomst georganiseerd voor echtparen uit Voorne aan Zee die in het derde kwartaal van dit jaar hun 60-jarig of 65-jarig huwelijk vieren.

781360862_1099920339360938_3009933399388383120_n

The Passion brengt Zuidland samen: ‘Mensen beseffen nog niet hoe groot het wordt’

Zuidland – De Breedstraat verandert zaterdag 27 maart 2027 in het decor van The Passion Zuidland. Met bekende Nederlandstalige muziek, theater, film en een processie door het dorp wordt het paasverhaal op een eigentijdse manier verteld. Sjanie en Ron de Leeuw van Weenen zijn nauw betrokken bij de organisatie. Wat begon als een idee, groeit inmiddels uit tot een omvangrijke dorpsproductie. ‘Het hele project is wel echt heel groots.’