Spijkernisse, Netherlands
Terug

Spijkenisserbrug gaat niet omhoog in ochtendspits door werkzaamheden Hartelbrug

ce7527830f76c9a06623eee103c4a4a2.jpg
Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Spijkenisse - Wethouder Chris Hottentot van de gemeente Nissewaard heeft met Rijkswaterstaat afgesproken om de Spijkenisserbrug niet te openen in de ochtendspits.

Komende zomer vinden er vier weken lang werkzaamheden plaats aan de Hartelbrug. De brug is van maandag 12 augustus 20:00 uur tot en met vrijdag 30 augustus 22:00 uur volledig afgesloten voor het wegverkeer. 

Wethouder Chris Hottentot van de gemeente Nissewaard heeft met Rijkswaterstaat afgesproken om de Spijkenisserbrug niet te openen in de ochtendspits tijdens de werkzaamheden aan de Hartelbrug, schrijft Nissewaard Lokaal op Facebook. 

Tijdens de middagspits zal de brug maximaal één keer open gaan. De oorzaak van de eenmalige opening in de middag is de diepte die sommige schepen hebben. Deze schepen kunnen alleen bij hoogwater over de tunnelbakken in de Oude Maas varen. 
“Nissewaard Lokaal is blij dat wethouder Chris Hottentot dit voor elkaar heeft gekregen. In het verleden is het altijd heel lastig gebleken om een bedieningsregime toe te passen op de Spijkenisserbrug”, schrijft de partij van Hottentot in het bericht op Facebook. 

“We zijn blij dat de wethouder het voor elkaar heeft gekregen dat de brug zoveel mogelijk gesloten zal zijn voor scheepvaart in de spits,” vertelt Remon van Bree van Nissewaard Lokaal. “Dit zal de doorstroming in de spits zeker ten goede komen.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-12 at 13.47.16.jpeg

Vera Bik (GroenLinks) bij Voorne-Putten Kiest: ‘Nissewaard moet er zijn voor álle inwoners’

Nissewaard – LINQ Media is in februari gestart met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang lijsttrekkers aan. Onlangs schoof Vera Bik aan, lijsttrekker van GroenLinks Nissewaard.

IMG_2802.JPG

Aziatische hoornaar in beeld: zo herkent u voorjaars- en zomernesten

Abbenbroek - Vrijdagmiddag is in Abbenbroek, tegenover het Dorpshuis, een val voor de Aziatische hoornaar opgehangen. Dit is een van de 75 vallen die in Nissewaard worden opgehangen. Wethouder Mijnans hing samen met een bewoonster, imker en plaagdierbestrijder de eerste val op.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 12.51.21.jpeg

NLdoet: college helpt bij opknappen schoolplein

Spijkenisse - Het college van burgemeesters en wethouders stak vanochtend 11.00 uur de handen uit de mouwen bij samenlevingsschool De Wereldreiziger in Spijkenisse. De inzet vond plaats in het kader van NLdoet, een landelijke actie waarbij vrijwilligers zich inzetten om het verschil te maken in hun omgeving.

DJI_0058.JPG

Extra rijstroken moeten files in Spijkenisse voorlopig beperken

Spijkenisse – De bereikbaarheid van Spijkenisse wordt de komende jaren verbeterd met extra rijstroken, aangepaste kruispunten en nieuwe busbanen. Volgens de Gemeente Nissewaard zijn deze maatregelen voldoende om files en vertragingen tot ongeveer 2040 te beperken.

geovanni bakker x.jpeg

Geovanni Bakker verruilt SC Botlek voor SCO’63

Spijkenisse - SCO’63 heeft opnieuw een versterking voor het komende seizoen vastgelegd. Geovanni Bakker maakt de overstap van SC Botlek naar de club uit Spijkenisse en sluit volgend seizoen aan bij de selectie.

Jaarlijkse_uitvoering_2026_Ons_Genoegen_Rockanje (1).jpg

Jaarlijkse uitvoering van muziekvereniging 'Ons Genoegen' in Rockanje

Rockanje – Muziekvereniging 'Ons Genoegen' uit Rockanje is al jarenlang een begrip in de regio. Op vrijdag 13 maart en zaterdag 14 maart staan de eerste grote optredens van dit jaar op het programma. Voorzitter Davy Smolenaars vertelde tijdens de radio-uitzending LINQ Lunch over de muziekvereniging zelf en over de jaarlijkse uitvoering.