Spijkernisse, Netherlands

Voorne aan Zee maakt zich klaar voor Tour de Femmes

Foto: Cor Vos
Perry van Brandwijk | 24 juli 2024 14:00 | 24 juli 2024 13:07
Voorne aan Zee – Over drie weken is het zo ver en komt de Tour de France Femmes avec Zwift naar Nederland. Gemeente Voorne aan Zee is doorkomstgemeente van de eerste etappe. Daarmee kleurt Voorne aan Zee geel op maandag 12 augustus!

En daar blijft het niet bij. De Tour de France Femmes roept sportieve inwoners van Voorne aan Zee op mee te doen aan de toertochten die op 11 augustus plaatsvinden. Tijdens deze toertochten ontdekken deelnemers een deel van het officiële parcours op de fiets, afhankelijk van de afstand die zij fietsen.

De afstanden van de toertochten variëren namelijk van 25 tot 150 kilometer. Er is echter één vast onderdeel: alle deelnemers doorkruisen het officiële tijdritparcours door de binnenstad van Rotterdam, dat zondag 11 augustus tot 14.00 uur autovrij is.

Het is een uniek moment dat de allergrootste wielerwedstrijd voor vrouwen start in Nederland. Daarom wordt er flink uitgepakt met verschillende sportieve, culturele en maatschappelijke programma’s. De toertochten en Ladies Ride zijn onderdeel van het sportieve programma ‘Toerversie Rotterdam’ en vinden plaats op 11 augustus.

Ladies Ride
Nederlanders inspireren om op de fiets op te springen, dat wil de Tour de France Femmes met hun fietstochten. Daarom is ook de Ladies Ride nieuw leven ingeblazen. Aan deze fietstocht, die voorheen werd georganiseerd door voormalig wereld- en olympisch kampioene Leontien van Moorsel, kan iedereen meedoen. Het parcours bestaat uit twee verschillende routes, van 25 en 40 kilometer, en is af te leggen op elk type fiets.

De tocht start in het centrum van Rotterdam en gaat vervolgens noordoostwaarts richting de Rotte en de Rottemeren. Leontien, ambassadrice van de Tour de Femmes: “Natuurlijk fiets ik ook mee met de Ladies Ride! Ik hoop daar zoveel mogelijk deelnemers te ontmoeten. Samen lekker bewegen, leuke gesprekken voeren op de fiets en een gezellige tijd hebben met elkaar. Ik heb hier heel veel zin in!”

Vieren van de wielersport
‘Toerversie Rotterdam’ is er voor de recreatieve fietser met de Ladies Ride én voor de sportieve fietser met de Toertochten. Deze toertochten starten vanuit verschillende locaties en het is mogelijk om verschillende afstanden af te leggen.

Afstanden wisselen van 70, 110 en 150 kilometer en doorkruisen de deelkomstgemeenten waar de vrouwenprofs de daaropvolgende volgende dagen ook fietsen. Beide wielerevents vinden plaats op 11 augustus.

Meer informatie over het programma en ticketverkoop van de toertochten en Ladies Ride is te vinden op: www.toerversierotterdam.nl

Meest gelezen

Cafés De Meiden en ‘t Oude Tramstation in Hellevoetsluis gesloten

Mirjam de Neeff | 7 mei 2025

Persoon met auto te water op de Groene Kruisweg

Mirjam de Neeff | 9 mei 2025

Werkzaamheden aan Integraal Kindcentrum Elementen-Schenkel in uitvoering

Perry van Brandwijk | 7 mei 2025

Lees ook

Open Dag bij gemaal De Leeuw van Putten:...

Spijkenisse – Het gemaal De Leeuw van Putten opende zaterdag 10 mei de deuren voor het publiek. Wa...

Open Dag bij Politie Nissewaard: een kij...

Spijkenisse – Op zaterdag 10 mei 2025 werd het politiebureau aan de Schoutstraat in Spijkenisse he...

Hekelingen fleurt op tijdens jaarlijkse ...

Hekelingen - Het dorpshart van Hekelingen kleurde vandaag op met de jaarlijkse plantjesmarkt, gehoud...

Vrijheidsbos in Brielle breidt uit met e...

Brielle - In het Vrijheidsbos in Brielle zijn vanmiddag twee nieuwe onderdelen feestelijk geopend: h...

Elaine van Halderen (ONS): ‘Als ik erg...

Nissewaard – Binnen een jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale politie...

Wethouder Hamerslag geeft startsein voor...

Zuidland - Wethouder Martijn Hamerslag gaf vanochtend het officiële startsein voor het project ‘G...