Spijkernisse, Netherlands
Terug

Spectaculaire acts bij opening Cultuurweek 2025

24cd10b9ac143ee30b62f3b1b498e323.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - Op zaterdag 15 maart wordt de Cultuurweek 2025 in Gemeente Voorne aan Zee spectaculair geopend met o.a. optredens van Gray, winnaar van Show Your Talent 2025 en Barry (Snacks) van het Maerlant Collective.

Voorne aan Zee staat van 15 maart tot 23 maart in het teken van het thema ‘Cultuur Verbindt’ tijdens de Cultuurweek 2025. Deze week wordt natuurlijk op een feestelijke manier geopend op zaterdag 15 maart om 11:00 uur in winkelcentrum de Struytse Hoeck. Tijdens de opening is er een officiële handeling door de wethouder van Cultuur Els Priester, maar daarnaast zijn er ook 2 geweldige openingsacts. Gray, winnaar Show Your Talent 2025, zal een energieke K-pop dansperformance neerzetten en Barry (Snacks) van het Maerlant Collective zal een exclusieve spoken word voordracht doen.

Het thema dit jaar is ‘Cultuur Verbindt’ en daarom verbinden ze Hellevoetsluis met Brielle met denderende openingsacts van Show Your Talent deelnemers in twee prachtige locaties.

Op 5 maart om 13:00, 14:00 en 15:00 kun je genieten van de dansgroep ‘Stage Healing’ bij Fortresse Holland in Hellevoetsluis. De dames van Stage Healing hebben een prachtig dansstuk ontwikkeld die de fasen tussen trauma en acceptatie weergeeft. In Brielle krijgen drie jonge Show Your Talent deelnemers de kans om hun muzikale kunsten te delen in het Historisch Museum Den Briel. Kayella Spijker (15), Chaniel (11) en Mark Braal (22) nemen je mee op een reis van muziek en poëzie, waarin de kracht van verbinding en cultuur centraal staat. De optredens vinden plaats op 15 maart om 13:00, 14:00 en 15:00 uur.

Zet de data dus alvast in je agenda, laat je verrassen en maak de opening mee!

Cultuurweek 2025
Tijdens de Cultuurweek staan ruim 70 culturele activiteiten op het programma, variërend van grootschalige tot kleinschalige activiteiten, zowel gratis als betaald. Zo staan er in BRESTheater geweldige theatervoorstellingen gepland van o.a Marja van Katendrecht en de Bluebettes. Liever naar de film? Ga dan naar de BRESfilm “Stillwater” met Matt Damon. Of ben je een cultuurmaker en heb je een geweldig idee voor een culturele activiteit, maar kom je niet verder? Kom dan op de koffie bij Dewi, Cultuur Coördinator Participatie. Zin in een middagje dansen? Meld je dan aan voor de DansSalon Voorne, dé gezelligste dansmiddag voor senioren waarbij plezier, ontmoeting en dans centraal staan. En als afsluiter van de Cultuurweek is er een bruisend CultuurLAB. Tijdens deze editie wordt er een ruimte gecreëerd waar cultuurmakers elkaar kunnen ontmoeten, inspireren, informeren en samenwerkingskansen kunnen ontdekken.

De Cultuurweek loopt tot 15 maart t/m 23 maart en belooft een inspirerende week vol kunst en cultuur te worden. Ga eropuit en maak kennis met al het moois en leuks dat Voorne aan Zee te bieden heeft. 

Benieuwd naar het gehele programma? Ga dan naar www.fijnjetezien.nl/cultuurweek

Lees ook

Tuintjesmarkt Zuidland flyer.jpg

Tientallen straten in Zuidland op 6 juni in het teken van een tuintjesmarkt: ‘Markt voor en door Zuidland’

Zuidland – Zaterdag 6 juni staan tientallen straten in Zuidland in het teken van een tuintjesmarkt onder het motto: ‘Markt voor en door Zuidland’. Vanuit hun eigen tuin, oprit of garage verkopen bewoners tussen 10:00 en 16:00 allerlei spullen als boeken, kleding, zelfgemaakte producten en andere hobbyspullen. Organisator Wilma hoopt zoveel mogelijk inwoners van Zuidland te enthousiasmeren om mee te doen aan de tuintjesmarkt als verkoper of langs te komen als bezoeker.

20260513_084315.jpg

Stroomstoring Spijkenisse Schenkel verholpen

Spijkenisse - In de wijk Schenkel in Spijkenisse was vanmorgen om 08.24 uur sprake van een stroomstoring.

WhatsApp Image 2026-05-12 at 18.03.54.jpeg

Ernstig ongeval op Groene Kruisweg-Oost in Heenvliet

Heenvliet- Op de Groene Kruisweg-Oost in Heenvliet heeft dinsdag aan het einde van de middag een ernstig ongeval plaatsgevonden. Meerdere hulpdiensten zijn ter plaatse, waaronder een traumahelikopter die in de omgeving is geland.

SPARK special olympics G-team

G-team SPARK in training voor Special Olympics

Het G-team van atletiekvereniging SPARK doet in juni mee aan de Special Olympics in Haarlem. Het is het grootste Nederlandse multi-sportevenement voor mensen met een verstandelijke beperking, met meer dan 3000 sporters en meer dan 20 takken van sport.

20260512---MediaTV.jpeg

Auto te water aan Schrijversdijk in Brielle

Brielle - Dinsdagmiddag even voor half drie is aan de Schrijversdijk in Brielle een auto te water geraakt. Ook het mobiel medisch team werd opgeroepen.

GroeneKruisweg

Maximumsnelheid Groene Kruisweg omlaag naar 50 kilometer per uur

Spijkenisse - De gemeente gaat de grenzen van de bebouwde kom aan de Groene Kruisweg aanpassen. Daardoor komt het deel tussen het Baljuwplein en de Spijkenisserbrug binnen de bebouwde kom te liggen. Dat gebeurt omdat het gebied de afgelopen jaren steeds stedelijker is geworden en die ontwikkeling de komende jaren verder doorgaat.