Spijkernisse, Netherlands
Terug

Spectaculaire acts bij opening Cultuurweek 2025

24cd10b9ac143ee30b62f3b1b498e323
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - Op zaterdag 15 maart wordt de Cultuurweek 2025 in Gemeente Voorne aan Zee spectaculair geopend met o.a. optredens van Gray, winnaar van Show Your Talent 2025 en Barry (Snacks) van het Maerlant Collective.

Voorne aan Zee staat van 15 maart tot 23 maart in het teken van het thema ‘Cultuur Verbindt’ tijdens de Cultuurweek 2025. Deze week wordt natuurlijk op een feestelijke manier geopend op zaterdag 15 maart om 11:00 uur in winkelcentrum de Struytse Hoeck. Tijdens de opening is er een officiële handeling door de wethouder van Cultuur Els Priester, maar daarnaast zijn er ook 2 geweldige openingsacts. Gray, winnaar Show Your Talent 2025, zal een energieke K-pop dansperformance neerzetten en Barry (Snacks) van het Maerlant Collective zal een exclusieve spoken word voordracht doen.

Het thema dit jaar is ‘Cultuur Verbindt’ en daarom verbinden ze Hellevoetsluis met Brielle met denderende openingsacts van Show Your Talent deelnemers in twee prachtige locaties.

Op 5 maart om 13:00, 14:00 en 15:00 kun je genieten van de dansgroep ‘Stage Healing’ bij Fortresse Holland in Hellevoetsluis. De dames van Stage Healing hebben een prachtig dansstuk ontwikkeld die de fasen tussen trauma en acceptatie weergeeft. In Brielle krijgen drie jonge Show Your Talent deelnemers de kans om hun muzikale kunsten te delen in het Historisch Museum Den Briel. Kayella Spijker (15), Chaniel (11) en Mark Braal (22) nemen je mee op een reis van muziek en poëzie, waarin de kracht van verbinding en cultuur centraal staat. De optredens vinden plaats op 15 maart om 13:00, 14:00 en 15:00 uur.

Zet de data dus alvast in je agenda, laat je verrassen en maak de opening mee!

Cultuurweek 2025
Tijdens de Cultuurweek staan ruim 70 culturele activiteiten op het programma, variërend van grootschalige tot kleinschalige activiteiten, zowel gratis als betaald. Zo staan er in BRESTheater geweldige theatervoorstellingen gepland van o.a Marja van Katendrecht en de Bluebettes. Liever naar de film? Ga dan naar de BRESfilm “Stillwater” met Matt Damon. Of ben je een cultuurmaker en heb je een geweldig idee voor een culturele activiteit, maar kom je niet verder? Kom dan op de koffie bij Dewi, Cultuur Coördinator Participatie. Zin in een middagje dansen? Meld je dan aan voor de DansSalon Voorne, dé gezelligste dansmiddag voor senioren waarbij plezier, ontmoeting en dans centraal staan. En als afsluiter van de Cultuurweek is er een bruisend CultuurLAB. Tijdens deze editie wordt er een ruimte gecreëerd waar cultuurmakers elkaar kunnen ontmoeten, inspireren, informeren en samenwerkingskansen kunnen ontdekken.

De Cultuurweek loopt tot 15 maart t/m 23 maart en belooft een inspirerende week vol kunst en cultuur te worden. Ga eropuit en maak kennis met al het moois en leuks dat Voorne aan Zee te bieden heeft. 

Benieuwd naar het gehele programma? Ga dan naar www.fijnjetezien.nl/cultuurweek

Lees ook

Rembrandt

Gratis lezing over Rembrandt in Museum Den Briel

Brielle - In het kader van de tentoonstelling Etsen van Rembrandt organiseert Museum Den Briel op zaterdag 4 juli een gratis lezing met de titel ‘Rembrandt. De fotograaf’.

Spijkenisse Medisch Centrum

Zorgverlening Spijkenisse Medisch Centrum ondervindt hinder door ICT-storing

Spijkenisse – Een deel van de zorgverlening van het Spijkenisse Medisch Centrum ondervindt op woensdag 1 juli hinder vanwege een ICT-storing. Het Medisch Centrum meldt dat patiënten worden gebeld als hun afspraak niet door kan gaan vanwege de storing. Op het moment dat patiënten niet worden gebeld door het Medisch Centrum, gaat de afspraak door zoals gepland.

Atalanta - Chris van Swaay

Met 15 minuten vlinders tellen help je de natuur

Regio - Van vrijdag 10 tot en met zondag 12 juli vindt weer de jaarlijkse Tuinvlindertelling plaats. Iedereen met een tuin of balkon kan meedoen. Met slechts vijftien minuten tellen leveren deelnemers al een waardevolle bijdrage aan het onderzoek naar vlinders in Nederland.

040 Nieuw college staat klaar om verder te bouwen aan Voorne aan Zee

Nieuwe college van B&W Voorne aan Zee geïnstalleerd: ‘Samenwerking is het sleutelwoord’

Voorne aan Zee – Het nieuwe college van B&W van de gemeente Voorne aan Zee is tijdens de raadsvergadering op maandag 29 juni officieel geïnstalleerd. Een dag later werd de portefeuilleverdeling vastgesteld tijdens de eerste collegevergadering. ‘Daarmee is het dagelijks bestuur van de gemeente weer op volle sterkte en staat het klaar om vol energie verder te bouwen aan Voorne aan Zee’, schrijft de gemeente Voorne aan Zee.

Voorne Atletiek Regio Ontmoeting Fiep, Luciano, Niels en Melle

Atleten Voorne Atletiek leveren mooie bijdrage aan overwinning van Team Rijnmond

Regio – Vier atleten van Voorne Atletiek hebben een mooie bijdrage geleverd aan de overwinning van Team Rijnmond tijdens de jaarlijkse Vijf Regio-Ontmoeting bij AV Typhoon in Gorinchem. Op 20 juni namen meer dan 400 atleten in de categorieën ‘U8 tot en met U16’ om er met de prijzen vandoor te gaan.

Hopper Spijkenisse EBS

Nieuwe Hopper-app van vervoerder EBS vanaf deze week te gebruiken

Regio – Maandag 29 juni is de nieuwe Hopper-app van vervoerder EBS officieel in gebruik genomen. Via de app kun je een rit reserveren, wijzigen en beheren op het moment dat je reist met de Maasvlaktehopper, Delfthopper en Spijkhopper. In de afgelopen weken is de app in de praktijk getest door een groep frequente reizigers en waren de reacties enthousiast.