Spijkernisse, Netherlands
Terug

Spectaculaire acts bij opening Cultuurweek 2025

24cd10b9ac143ee30b62f3b1b498e323.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - Op zaterdag 15 maart wordt de Cultuurweek 2025 in Gemeente Voorne aan Zee spectaculair geopend met o.a. optredens van Gray, winnaar van Show Your Talent 2025 en Barry (Snacks) van het Maerlant Collective.

Voorne aan Zee staat van 15 maart tot 23 maart in het teken van het thema ‘Cultuur Verbindt’ tijdens de Cultuurweek 2025. Deze week wordt natuurlijk op een feestelijke manier geopend op zaterdag 15 maart om 11:00 uur in winkelcentrum de Struytse Hoeck. Tijdens de opening is er een officiële handeling door de wethouder van Cultuur Els Priester, maar daarnaast zijn er ook 2 geweldige openingsacts. Gray, winnaar Show Your Talent 2025, zal een energieke K-pop dansperformance neerzetten en Barry (Snacks) van het Maerlant Collective zal een exclusieve spoken word voordracht doen.

Het thema dit jaar is ‘Cultuur Verbindt’ en daarom verbinden ze Hellevoetsluis met Brielle met denderende openingsacts van Show Your Talent deelnemers in twee prachtige locaties.

Op 5 maart om 13:00, 14:00 en 15:00 kun je genieten van de dansgroep ‘Stage Healing’ bij Fortresse Holland in Hellevoetsluis. De dames van Stage Healing hebben een prachtig dansstuk ontwikkeld die de fasen tussen trauma en acceptatie weergeeft. In Brielle krijgen drie jonge Show Your Talent deelnemers de kans om hun muzikale kunsten te delen in het Historisch Museum Den Briel. Kayella Spijker (15), Chaniel (11) en Mark Braal (22) nemen je mee op een reis van muziek en poëzie, waarin de kracht van verbinding en cultuur centraal staat. De optredens vinden plaats op 15 maart om 13:00, 14:00 en 15:00 uur.

Zet de data dus alvast in je agenda, laat je verrassen en maak de opening mee!

Cultuurweek 2025
Tijdens de Cultuurweek staan ruim 70 culturele activiteiten op het programma, variërend van grootschalige tot kleinschalige activiteiten, zowel gratis als betaald. Zo staan er in BRESTheater geweldige theatervoorstellingen gepland van o.a Marja van Katendrecht en de Bluebettes. Liever naar de film? Ga dan naar de BRESfilm “Stillwater” met Matt Damon. Of ben je een cultuurmaker en heb je een geweldig idee voor een culturele activiteit, maar kom je niet verder? Kom dan op de koffie bij Dewi, Cultuur Coördinator Participatie. Zin in een middagje dansen? Meld je dan aan voor de DansSalon Voorne, dé gezelligste dansmiddag voor senioren waarbij plezier, ontmoeting en dans centraal staan. En als afsluiter van de Cultuurweek is er een bruisend CultuurLAB. Tijdens deze editie wordt er een ruimte gecreëerd waar cultuurmakers elkaar kunnen ontmoeten, inspireren, informeren en samenwerkingskansen kunnen ontdekken.

De Cultuurweek loopt tot 15 maart t/m 23 maart en belooft een inspirerende week vol kunst en cultuur te worden. Ga eropuit en maak kennis met al het moois en leuks dat Voorne aan Zee te bieden heeft. 

Benieuwd naar het gehele programma? Ga dan naar www.fijnjetezien.nl/cultuurweek

Lees ook

Weerbaarheid_bij_vrouwen.png

Nieuw weerbaarheidsprogramma voor vrouwen van start in Voorne aan Zee

Voorne aan Zee – Deze maand is in Voorne aan Zee een nieuw initiatief van start gegaan: een laagdrempelig weerbaarheidsprogramma speciaal voor vrouwen. Het tienweekse programma richt zich op mentale en fysieke kracht, zelfvertrouwen en praktische technieken om beter om te gaan met lastige situaties in het dagelijks leven.

PVV_Nissewaard.jpg

PVV Nissewaard presenteert definitieve kandidatenlijst

Nissewaard - De PVV Nissewaard heeft op 14 januari officieel haar kandidatenlijst vastgesteld voor de aankomende verkiezingen. Volgens de lokale afdeling bestaat de lijst uit een gemotiveerd team dat zich de komende periode wil inzetten voor de belangen van de inwoners van Nissewaard.

ShowYourTalent_IrisMireille.jpg

Jong talent uit Voorne aan Zee naar finale Show Your Talent

Voorne aan Zee – De regionale talentenjacht Show Your Talent beleeft op zondag 25 januari de grote finale in het BREStheater in Brielle. Jong talent uit Voorne aan Zee en omgeving presenteert daar zijn of haar beste werk aan publiek en jury. Nieuw dit jaar is de deelname van cabaretier en acteur Guido Spek als jurylid.

SWOkrantAI.png

SWO Spijkenisse: ‘Veel mantelzorgers merken pas laat dat het te veel wordt’

Spijkenisse – Mantelzorgers zijn mensen die langdurig en onbetaald zorgen voor een naaste die ziek, gehandicapt of hulpbehoevend is, zoals een partner, ouder of ander familielid. Veel mantelzorgers lopen echter ongemerkt tegen hun eigen grenzen aan. De Sociaal Welzijn Organisatie (SWO) in Spijkenisse vraagt hier aandacht voor en organiseert daarom iedere tweede maandag van de maand een mantelzorgsalon.

Stadskantoor Brielle.jpg

Loket Burgerzaken Brielle sluit, pand wordt woonbestemming

Brielle - Het loket Burgerzaken en KCC in het voormalige Stadskantoor Brielle sluit op 1 februari 2026 definitief haar deuren. Het pand wordt omgebouwd tot een wooncomplex met 31 levensloopbestendige huurappartementen voor ouderen en betaalbare woningen voor starters. Om de verbouwing mogelijk te maken, moet het gebouw uiterlijk 2 april 2026 leeg worden opgeleverd.

Wethouder Schop.jpg

Miljoeneninvestering voor minder files op N57

Voorne-Putten - De Metropoolregio Rotterdam Den Haag investeert een groot bedrag in het vergroten van de bereikbaarheid van Voorne-Putten. In totaal wordt 18,5 miljoen euro uitgetrokken voor het verminderen van files op de N57, ter hoogte van Hellevoetsluis en Nieuwenhoorn.