Spijkernisse, Netherlands
Terug

‘Gouden Boek’ van Brielle terug naar Streekarchief

0dfb677dccb8c18a9a9ae7cda12190a6.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Op vrijdag 24 januari overhandigde burgemeester Arno Scheepers het ‘Gouden Boek’ van de voormalige gemeente Brielle aan Aart van der Houwen, archivaris van het Streekarchief Voorne-Putten.

Het ‘Gouden Boek’ is een receptieboek en ontleent zijn naam aan de goudgele kleur van de omslag. In het boek hebben belangrijke gasten van de voormalige gemeente Brielle hun handtekening gezet toen zij Brielle bezochten. In 1957, tijdens de feestelijke heropening van het grondig verbouwde stadhuis aan de Markt, kreeg de gemeente Brielle dit receptieboek van één van de uitvoerders van de verbouwing, de firma Poldervaart. Het oorspronkelijke idee om alle belangrijke bezoekers aan het stadhuis in het boek te laten tekenen, bleek in eerste instantie geen succes. Het boek werd daarom overgebracht naar het gemeentearchief.

Daar lag het ruim 50 jaar ongebruikt, tot het moment dat bekend werd dat koningin Beatrix het vernieuwde Historisch Museum Den Briel kwam openen in 2012. Een mooi moment om het boek weer in gebruik te nemen en de koningindaarin te laten tekenen. In de jaren erna is het boek meerdere malen gebruikt. Onder andere staan er de handtekeningen in van koningin Juliana, commissarissen van de Koningin/Koning en… als één van de laatsten plaatste koning Willem-Alexander in 2022 zijn handtekening tijdens zijn bezoek aan Brielle ter gelegenheid van de herdenking van450 jaar Vrijheid.

Geïnteresseerden kunnen het boek vanaf nu inzien bij het Streekarchief Voorne-Putten in Brielle.




Lees ook

Stock_Douane_twee_geel_controle.jpg

Ondermijningsactie op Maasvlakte

Maasvlakte - Op de Maasvlakte heeft de Zeehavenpolitie donderdag samen met specialistische politieteams en partners, waaronder de Belastingdienst, een gerichte ondermijningsactie uitgevoerd om criminele inmenging in de transportsector tegen te gaan. De actie ondersteunt bonafide transportbedrijven en bevordert eerlijke concurrentie in het havengebied.

IMG-20260417-WA0004.jpg

Twee zeekadetten van Korps Hellevoetsluis bij Dodenherdenking op de Dam

Hellevoetsluis - Elk jaar helpen scouts en zeekadetten uit heel Nederland bij de Nationale Dodenherdenking. Dit jaar doen er twee uit Hellevoetsluis mee. Ze komen een paar weekenden samen met andere zeekadetten en scouts uit het hele land als voorbereiding.

20260417_163545.jpg

Fluisterboot De IJsvogel vaart vanaf 18 april weer uit

Spijkenisse - Vanaf 18 april vaart fluisterboot De IJsvogel weer. Op 28 april is ook de eerste interactieve kindernatuurtocht van dit jaar. Deze tocht is speciaal voor kinderen en valt bovendien in de meivakantie.

Wijkbus_politie.jpg

Politie met wijkbus aanwezig in Maaswijk op 18 april

Spijkenisse - De wijkbus van politiebasisteam Nissewaard staat zaterdag 18 april van 13.30 tot 15.30 uur bij de parkeerplaats Groenwereld aan de Maaswijkweg. De tijden zijn onder voorbehoud.

Schermafbeelding 2026-04-17 142627.png

Kleuters en ouderen smullen samen tijdens Koningsontbijt Groenewoud

Spijkenisse - Het thema van de Koningsspelen en het Koningsontbijt van dit jaar is ‘Iedereen plezier’. De Mgr. Bekkersschool en stichting Wijkgroep Groenewoud in Spijkenisse sloegen de handen ineen om een plezierig ontbijt voor 120 leerlingen van de groepen 1 en 2 en ouderen uit de wijk te organiseren.

IMG_7211.jpg

Van 17 april tot en met 3 mei: Duin-Safari in Rockanje

Rockanje - Van 17 april tot en met 3 mei is er in Rockanje een Duin-Safari met vogelthema. Kinderen van 4 tot en met 10 jaar kunnen deelnemen aan de Duin-Safari bij bezoekerscentrum Tenellaplas.