Spijkernisse, Netherlands
Terug

Basisschool De Maasoever wint regiofinale First Lego League

Schermafbeelding 2026-02-26 174622

Spijkenisse - Leerlingen van basisschool De Maasoever in Spijkenisse hebben donderdag 26 februari de eerste prijs gehaald bij de regiofinale van de First LEGO League in Rotterdam. Het is een onderwijsprogramma waar kinderen in teamverband werken aan praktijkgerichte uitdagingen.

Linda van der Klooster |  | Aangepast op

Het is niet alleen bouwen, maar ook ontwerpen, presenteren en samenwerken. De dag voor de wedstrijd zette het Spijkenisser team de puntjes op de i’s.

Er is ook een innovatieproject. Het thema van dit jaar, voor zowel de robot als het innovatieproject is ‘Unearthed’, dat heeft te maken met archeologie. ‘Ze gaan de technologie van nu gebruiken om het leven van vroeger beter in kaart te brengen’, legt adjunct-directeur Leontine van den Houten uit. ‘Dus eigenlijk: hoe kunnen ze het werk van de archeoloog daarin makkelijker maken? De kinderen in de Maasmindklas, die extra uitdaging nodig hebben, hebben daarvoor een ontwerp bedacht en presenteren dit.’

Het robotteam won de eerste prijs. Het innovatieteam won niet. 'Maar het was een leuke en leerzame dag en de gewonnen bokaal krijgt een mooi plekje in de school, naast de eerder gewonnen prijzen bij de First Lego League.'

Lees ook

IMG_3381

Reddingsbrigade Rockanje: ‘Laat opblaasdieren en luchtbedden thuis door aflandige wind’

Rockanje - De komende dagen blijven de zomerse omstandigheden aan met temperaturen tussen de 25 en 30 graden. Voor veel mensen een reden om naar het strand te gaan. Reddingsbrigade Rockanje waarschuwt om voorwerpen als opblaasdieren en luchtbedden thuis te laten vanwege een toename aan aflandige wind op het strand.

Stock_politie

Waarschuwing: malafide klusjesmannen nu ook actief in onze regio

Regio – Er komen al langere tijd meldingen binnen van malafide klusjesmannen die langs de deur hun diensten aanbieden. Inmiddels zijn ook de eerste meldingen uit onze regio binnengekomen.

FNV Havens overhandiging De Hofstee

Havenwerkers van FNV Havens halen 2700 euro op voor De Hofstee tijdens jaarlijks voetbaltoernooi

Spijkenisse – Tijdens het jaarlijkse voetbaltoernooi van de havenwerkers van FNV Havens is een bedrag van 2700 euro opgehaald voor De Hofstee in Spijkenisse. De bewoners van de locatie voor mensen met een beperking namen het bedrag woensdagavond in ontvangst tijdens een feestelijke bijeenkomst. Eerder dit jaar werd het geldbedrag bij elkaar gespeeld tijdens het voetbaltoernooi bij VV Hekelingen.

Sequence 02.00_00_52_16.Still001

Jasper den Bakker vertelt bij LINQ Lunch over de Aziatische hoornaar

Spijkenisse – Vrijdagmiddag was plaagdierbestrijder Jasper den Bakker te gast in het radioprogramma LINQ Lunch. Presentator Perry van Brandwijk ging met hem in gesprek over de Aziatische hoornaar.

Botlekbrug

Botlekbrug dit weekend 24 uur lang afgesloten vanwege onderhoudswerkzaamheden

Regio – De Botlekbrug is van zaterdagavond tot zondagavond afgesloten voor al het verkeer vanwege onderhoudswerkzaamheden die aan de brug worden uitgevoerd. De brug is van zaterdag 11 juli 22:00 uur tot zondag 12 juli 22:00 uur niet toegankelijk voor het wegverkeer, (brom)fietsers en voetgangers.

FC Vlotbrug Kampioen

Voorlopige indelingen van eerste klasse tot en met vijfde klasse van het amateurvoetbal in de regio bekend

Regio – De voorlopige indelingen voor de eerste klasse tot en met de vijfde klasse van clubs uit het amateurvoetbal in de regio Voorne-Putten zijn bekend. Na de spannende promotie- en degradatiewedstrijden is door middel van de voorlopige indeling bekend tegen wie de clubs uit onze regio het komende seizoen zullen strijden in de competitie.