Spijkenisse - Bijna 100 leerkrachten uit het primair onderwijs hebben begin april deelgenomen aan de twee inspiratieavonden van Bibliotheek Zuid-Hollandse Eilanden. Tijdens deze bijeenkomsten stond het thema ‘Elke leerkracht een leesbevorderaar’ centraal. De avonden combineerden lezingen, workshops en praktische handvatten om leesplezier en leesontwikkeling in de klas te stimuleren.
Op woensdag 1 april verzamelde een deel van de leerkrachten zich in Bibliotheek De Boekenberg in Spijkenisse. Naomi Smits opende de avond met de lezing Wie niet leest is gek!, over de rol van de leerkracht als leesvoorbeeld en het structureel verankeren van lezen op school. De Leesdetectives verzorgden hun interactieve Boekenbonanza met tips en inspiratie vanuit verschillende genres. Juf Rigoberta liet zien hoe inclusieve kinderboeken bijdragen aan herkenning en begrip bij leerlingen. Kinderboekenschrijver Sanne Rooseboom gaf een workshop over schrijven als motor voor leesplezier en taalontwikkeling.
Een week later, op woensdag 8 april, volgde de bijeenkomst in Bibliotheek Middelharnis in het Diekhuus. Ook voor deze avond was de belangstelling groot. Hier deelden de leesconsulenten van de bibliotheek hun kennis over leesbevordering, gevolgd door workshops van onder anderen De Leesdetectives.
Dr. Esther Gheyssens verzorgde een verdiepende sessie over krachtig kleuteronderwijs, waarin zij inging op de balans tussen spel en instructie en praktische tips gaf voor de praktijk.
“Ik heb deze avond nieuwe ideeën opgedaan die ik morgen al kan gebruiken in mijn klas”, vertelt een van de leerkrachten. “Deze avonden laten zien hoe waardevol het is om samen te werken aan leesplezier. Door kennis, ideeën en werkvormen te delen, ondersteunen we leerkrachten om lezen blijvend aandacht te geven in hun klas”, zegt leesconsulent Fenna de Ronde-Deelen.
Bibliotheek Zuid-Hollandse Eilanden kijkt terug op twee succesvolle bijeenkomsten waarin lezen, schrijven en taalontwikkeling centraal stonden.