Spijkernisse, Netherlands
Terug

Bowling Vereniging Spijkenisse viert 50-jarig jubileum: ‘Meer dan een sport’

d3edb6af-3d61-49d6-88be-5c12674eac96

Jeroen Postma reikt waardecheque uit aan het bestuur van Bowling Vereniging Spijkenisse

Spijkenisse - Bowling Vereniging Spijkenisse bestaat officieel vijftig jaar. Dat jubileum werd afgelopen vrijdag feestelijk gevierd op de bowlingbaan. Leden, oud-leden en hun partners kwamen samen voor een avond vol herinneringen en ontmoeting. Wethouder Jeroen Postma en voorzitter Giovanni Rotmans hielden allebei een toespraak.

Linsay Posthumus |

Bij binnenkomst was het gelijk te zien dat het geen gewone avond was. Op de schermen langs de banen werden oude foto’s vertoond van leden door de jaren heen, en het bestuur had een klein ‘museumpje’ ingericht met dossiers en archiefmateriaal uit het verleden.  

Sociale binding staat centraal
Wethouder Jeroen Postma stond in zijn toespraak stil bij het belang van sportverenigingen. ‘Het is mooi om te zien dat je via sport steeds iets nieuws blijft leren. Ook bij een sport als bowlen', zei hij. Volgens Postma draait het bij Bowling vereniging Spijkenisse vooral om de sociale binding. ‘Deze vereniging brengt mensen samen, en dat is misschien wel net zo belangrijk als de sport zelf.’ 

De woorden van wethouder Postma werden benadrukt door Giovanni Rotmans (25), die sinds november vorig jaar voorzitter is geworden. ‘We hebben ongeveer tweehonderd leden. Op dit moment zitten we op 197, en ze zijn allemaal uitgenodigd voor het jubileumfeest', vertelt hij. Dat was te merken: het was druk, gezellig en de sfeer was warm en vrolijk. 

Meer dan alleen bowlen
Volgens Rotmans is de vereniging voor veel leden meer dan alleen een plek om te bowlen. ‘Voor een hoop mensen is dit echt een sociale aangelegenheid. Het is een uitje, een vast moment in de week.' De gemiddelde leeftijd van de leden ligt wat hoger, maar dat ziet hij juist als een kracht. ‘Je hoeft hier niet te stoppen omdat je ouder wordt, zoals bij sommige andere sporten. Onze oudste actieve speler is 84 jaar en staat nog steeds op de baan. Daar zijn we trots op.’

Tegelijkertijd is de vereniging divers. ‘We hebben leden die puur recreatief bowlen, maar ook spelers die op hoog niveau actief zijn', zegt Rotmans. 'Juist die mix maakt de club bijzonder.'

Toekomst van de vereniging  
Met het oog op de toekomst wil het bestuur zich richten op het aantrekken van jongere leden. ‘We moeten daar als bestuur goed over nadenken en ook landelijk kijken wat werkt. Maar het allerbelangrijkste blijft dat we voor de leden die we nu hebben een leuke, fijne vereniging zijn', zegt Rotmans.  

‘Laten we het bowlen verder op de kaart zetten', besloot wethouder Postma in zijn toespraak. Daarna ging het jubileum over in een feestelijke avond vol muziek, eten en gesprekken met elkaar.

Lees ook

LOGO VV Spijkenisse

Spijkenisse redt het niet bij Quick en wacht op eerste zege

Kijkduin - Spijkenisse wacht nog altijd op de eerste punten van het seizoen. In de tweede competitie wedstrijd in de vierde divisie gingen de mannen van Davey van Velzen op bezoek bij Quick uit Den Haag. Daar werd het zaterdagavond 3-0 en stond Spijkenisse opnieuw met lege handen.

DSC_1960

Auto belandt op zijn kop in sloot langs Westvoornseweg

Rockanje – Op de Westvoornseweg in Rockanje is zaterdagavond een personenauto van de weg geraakt en op zijn kop in een sloot terechtgekomen. Het ongeval gebeurde net na een rotonde.

gebroedersbredius

Wisselende resultaten in grootste bekergroep 3 voor vierde en vijfdeklassers

Winst was er voor onder andere Abbenbroek, OHVV, Rockanje en FC Vlotbrug. Verlies was er voor Hekelingen, SCO’63 en Zwartewaal. De meeste ploegen van Voorne Putten komen uit in groep 3 van de districtsbeker, een overzicht van de resultaten van zaterdag.

Ronard-Venekamp

OVV komt niet tot scoren, SC Botlek nipt onderuit tegen DHC

In Groep 2 zaterdag geen goede middag voor de ploegen van Voorne Putten. OVV kwam in actie bij de reserves van FC ’s-Gravenzande, SC Botlek ontving DHC. Beide ploegen kwamen niet tot winst.

DSC_1906

Vrachtwagen gekanteld op de Maasvlakte

Maasvlakte Rotterdam – Op de Dardanellenstraat op de Maasvlakte is zaterdagavond een vrachtwagen gekanteld. Daarbij is een grote hoeveelheid diesel op het wegdek terechtgekomen.

Tom den Boer

Ploegen in groep 1 houden zicht op volgende ronde districtsbeker

In Groep 1 van de districtsbeker, met alle eerste en tweedeklassers van Voorne Putten blijven de ploegen nog zicht houden op de volgende ronde van het toernooi. Zaterdag werd voor Nieuwenhoorn, Brielle, Hellevoetsluis en Zuidland de tweede ronde van de poulefase afgewerkt.