Spijkernisse, Netherlands
Terug

Café Connect: ‘Ontmoetingsplek voor jongeren met Autisme of kenmerken hiervan’

9474754d34783ce0f8ccabba568e81be.jpg

Brielle – Iedere maand organiseert Stichting PUSH een maandelijkse bijeenkomst onder de noemer ‘Café Connect’. De bijeenkomst wordt speciaal georganiseerd voor jongeren tussen de 18 en 25 jaar met Autisme of de kenmerken hiervan. Café Connect is een ontmoetingsplek en is bedoeld als plek waar je je prettig kunt voelen met gelijkgestemden.

Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
‘Bij Stichting PUSH merken wij dat het voor jongeren met een Autisme Spectrum Stoornis (ASS) of kenmerken hiervan ingewikkeld is om die aansluiting te vinden. Wat als anders-zijn of je anders voelen ook betekent dat je andere mensen niet zo goed begrijpt? Of dat je zo snel geprikkeld wordt dat je liever fysieke afstand houdt tot anderen? Dan kun je je eenzaam en buitengesloten voelen. Speciaal daarvoor is Café Connect in het leven geroepen’, aldus de organisator van de bijeenkomsten.

Op woensdag 9 juli vindt de volgende editie van Café Connect plaats in Jongerencentrum Bravo in Brielle. De bijeenkomst vindt tussen 19:00 uur en 21:00 uur plaats. ‘We snappen dat dit een heel spannende stap kan zijn en daarom mag je iemand meenemen als je dit prettig zou vinden. Ook mag je van tevoren al langskomen om de locatie te verkennen’, vertelt PUSH op hun website.

Het café is bedoeld voor jongeren, maar ouders en verzorgers zijn in het eerste half uur van de bijeenkomst ook van harte welkom om onder het genot van kopje koffie of thee kennis te maken met elkaar en ervaringen te delen.

Wil je bij Café Connect aanwezig zijn op woensdag 9 juli in Jongerencentrum Bravo aan de Rik 28 in Brielle? Meld je dan aan bij Karin Hill van Stichting PUSH door te bellen naar 06-51611621 of stuur Karin een bericht op Instagram via @push.karin. Kun je op 9 juli niet aanwezig zijn? Dan ben je tijdens de volgende editie op 6 augustus ook van harte welkom.

Lees ook

Zeekadetten

Zeekadetten van Korps Hellevoetsluis bij Dodenherdenking op de Dam

Twee kadetten van het Zeekadetkorps Hellevoetsluis hielpen op 4 mei mee tijdens de Nationale Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam. Elk jaar zetten scouts en zeekadetten uit heel Nederland zich daar in. Dit jaar werd ook het korps uit Hellevoetsluis gevraagd. Ruben Troost en Martijn Bakker meldden zich aan.

IMG_9985.jpg

Bernissebad: een warm bad voor bezoekers en vrijwilligers

Heenvliet - Zondag opende het Bernissebad in Heenvliet het nieuwe zwemseizoen. De opening stond ook in het teken van het 50-jarig bestaan. Naar aanleiding daarvan feliciteerde wethouder Jeroen Postma de organisatie.

R-Net busvervoer bus

Aanvraag leerlingenvervoer schooljaar 2026-2027 gestart in Voorne aan Zee

Voorne aan Zee – Inwoners van de gemeente Voorne aan Zee kunnen voor het schooljaar 2026-2027 weer leerlingenvervoer aanvragen. De aanvraag moet voor maandag 1 juni worden ingediend bij de gemeente. De aanvraag geldt ook voor inwoners die tijdens het huidige schooljaar 2025-2026 gebruik maken van het leerlingenvervoer.

6c35-019e02870b7d7511b29214a09e7922b0.jpg

PostcodeStraatprijs valt in Spijkenisse

Spijkenisse - Goed nieuws voor vijf deelnemers van de Postcode Loterij die meespelen met postcode 3205 ET, aan het Wezelveen in Spijkenisse. Op die postcode is de PostcodeStraatprijs van 25.000 euro per lot gevallen. Onder de winnaars is ook een nieuwe BMW verloot.

James Kwekel, hordenlopen.jpg

Voorne Atletiek kijkt terug op succesvolle wedstrijddag in Den Haag

Zaterdag 9 mei kwamen 33 atleten van Voorne Atletiek in actie tijdens de tweede regiocompetitiewedstrijd voor U14/U16 bij Haag Atletiek in Den Haag. In de stralende zon namen atleten van 11 tot en met 15 jaar deel aan drie onderdelen voor hun team.

2KV04447.jpg

Auto slaat over de kop op Europaweg Maasvlakte

Maasvlakte - Op de Europaweg op de Maasvlakte Rotterdam is een auto over de kop geslagen. De auto reed vermoedelijk een stuk tegen het verkeer in, raakte van de weg en sloeg over de kop. De bestuurder bleek onder invloed te zijn.