Spijkernisse, Netherlands
Terug

Darters uit heel Nederland zetten zich 24 uur in voor het goede doel

490968616_3576835172449986_1156134469848691026_n 1.jpg
Foto: Privébeeld

Hekelingen - Voor de zestiende keer organiseert Jan van Eck de 24 Uurs Dartmarathon, één van de grootste dartmarathons in Nederland. Afgelopen weekend sprak hij bij Goedemorgen Voorne-Putten over het evenement, dat op 3 en 4 april 2026 plaatsvindt in het Dorpshuis Hekelingen.

Jennifer Smit |

Wat ooit begon als een klein initiatief voor de Roparun groeide uit tot een evenement waar 80 darters uit heel Nederland, en dit jaar ook twee Belgische spelers, 24 uur lang onafgebroken darten om geld in te zamelen voor het goede doel. In vijftien eerdere edities haalde Van Eck al ruim € 330.000 op voor organisaties zoals KiKa, Villa Joep en het Brandwondencentrum Rotterdam.

‘Ik was fanatiek darter en dacht: daar moet toch ook geld mee op te halen zijn’, vertelt Van Eck. ‘Na een eerste toernooi in Spijkenisse is het uitgegroeid tot een evenement met 40 koppels en een echte reputatie in de regio.’

Goede doelen aangedragen door de deelnemers
De deelnemers mogen zelf voorstellen aandragen voor de goede doelen. ‘Zij staan er 24 uur, dus het is belangrijk dat ze achter het doel staan’, zegt Van Eck. De opbrengst van 2026 gaat naar de Stichting Fonds Kind & Handicap en de Stichting Mooiste Contact Fonds. Vorig jaar werd nog €4.300 gedoneerd om de pelgrimstocht van Chris Langeveld naar Santiago de Compostella te ondersteunen.

Veel organisatie
Albert Foppele, die vijftien jaar geleden als deelnemer begon en nu al tien jaar meehelpt met de organisatie, zegt: ‘Ik ben begonnen om iets te betekenen voor het goede doel en ben nooit gestopt. Nu help ik met de organisatie én speel ik zelf nog mee.’

Het evenement vereist veel voorbereiding. Zaalhuur, catering en dartbanen kosten jaarlijks zo’n € 3.000, deels gedekt door sponsoren. Van Eck roept bedrijven en particulieren op om bij te dragen, bijvoorbeeld door een dartbaan of loterijprijs te sponsoren, of versnaperingen te leveren voor de deelnemers.

24 uur sportiviteit en saamhorigheid
De marathon start op vrijdag 3 april om 19.00 uur en eindigt op zaterdag 4 april om 19.00 uur. Tien dartbanen worden opgebouwd, één wedstrijdbaan staat op het podium, en het publiek kan dag en nacht binnenlopen om de darters aan te moedigen. Van Eck: ‘Darters staan 24 uur op de been. Dat kost energie, maar het is fantastisch om te zien wat er met deze inzet bereikt wordt voor het goede doel.’

Meer informatie over het evenement, sponsormogelijkheden en updates zijn te vinden op de officiële website van de 24 Uurs Dartmarathon.

Lees ook

foto_website 0 (4).jpg

Weer ruimte voor jonge sporters bij Voorne Atletiek

Nu het weer verbetert en de trainingen weer buiten plaatsvinden, is er opnieuw ruimte ontstaan in de kleutergroep Young Kids Athletics van Voorne Atletiek. De vereniging nodigt kinderen met geboortejaar 2020 tot en met 2022 uit om op een speelse en ongedwongen manier kennis te maken met atletiek.

IMG_7813.JPG

Brandweer bevrijdt twee duiven achter netten bij metrostation Spijkenisse Centrum

Spijkenisse - De brandweer en de dierenambulance zijn vanmiddag rond 17.00 uur ter plaatse gekomen bij metrostation Spijkenisse Centrum. Daar bleken twee duiven vast te zitten achter een net.

3dketting.png

Gevarieerde kunstwerken te zien tijdens 3D-kunstketting in Spijkenisse

Spijkenisse - Vrijdagmiddag vond in wijkcentrum De Akkers de onthulling plaats van een 3D-kunstketting. Daarna was het werk het hele weekend te bewonderen tijdens de kunstroute.

20260218_132835.jpg

Tent geen reden voor urgentie, rechter geeft gemeente gelijk

De dakloze Spijkenisser die langere tijd in een tent langs de Oude Maas verbleef, krijgt geen urgentieverklaring voor een woning. Dat heeft de rechtbank Rotterdam onlangs bepaald.

Kinder Vakantie Spelen.jpg

Oproep voor vrijwilligers bij Kinder Vakantie Spelen: ‘Blije gezichten is waar we het voor doen’

Spijkenisse – De Kinder Vakantie Spelen in Park Vogelenzang in Spijkenisse is al tientallen jaren een begrip in onze regio. Het evenement wordt iedere zomer georganiseerd met als doel om vakantieactiviteiten te organiseren voor kinderen die niet altijd op vakantie kunnen. De stichting draait geheel op vrijwilligers en dat is precies waar de organisatoren van de KVS naar op zoek zijn voor de komende editie.

schoolvoetbal---Gitty_Markies.jpg

Sportiviteit centraal bij finale schoolvoetbaltoernooi in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Op het zonovergoten sportpark Historyland van vv Hellevoetsluis werd op woensdag 15 april de finale van het schoolvoetbaltoernooi 2026 gehouden.